Americans are [NOT] stupid - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Americans are [NOT] stupid

J0HNiE

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש בעיה רצינית מאוד עם כל הקטע של ה public schools בארה"ב ובמיוחד בקליפורניה וטקסס ששם יותר מ50 אחוז מהתלמידים במערכת הם מהגרים לא חוקיים שברובם בקושי בקושי יודעים אנגלית מה שמקשה מאוד על המערכת ובמיוחד בקטע של התקציבים. תחשבו שיותר מחצי מהתלמידים במערכת החינוך הם תלמידים שההורים שלהם לא משלמים מסים, זה אומר חסרון שלא יאומן בכלל בתקציב.

זה רק מראה כמה שאתה לא יודע. הבעיות הכי גדולות בבתי הספר הן בדר' קרוליינה, שם תוצאות ה-SAT הכי נמוכות במדינה, וזאת למרות שהגדילו להם את התקציב במיליונים והם רק בוכים תנו לנו עוד כסף. נראה לך, שילד, מהגר לא חוקי, יוכל ללמוד בבי"ס כאשר יש להם קציני ביקור סדיר שבאים לבדוק מבית לבית אם הילד באמת גר שם ולא "מתפלח" לאיזור בשביל ללמוד בבי"ס הספציפי הזה? יש קטינים שעד גיל 18 מקבלים אשרת שהייה בארה"ב, בתוך משפחה אומנת, ולומדים בארה"ב, אבל ככה סתם... נראה לך?

מוציאים שם 10 עד 15 אלף דולר בשנה לתלמיד ויש לך בני 18 שעדיין קוראים ברמה של כיתה ב'. מה כן, יש בריכה אולימפית וחדר כמו של נבחרת הרמת המשקולות הסובייטית מינימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Vitnir

לא יודע על קרוליינה אבל גרתי 3 שנים בלוס אנגלס וחלק מעבודתי היתה מקושרת למערכת החינוך ואני יודע טוב מאוד את הבעיות שם.

אני בטוח שלכל אזור יש גם בעיות אזוריות שנובעות מניהול אזורי לקוי. בלוס אנגלס וטקסס כל הילדים יכולים ללכת לבית ספר לא משנה בכלל שהם מהגרים לא חוקיים ואף אחד לא בודק! אפילו ל community college הם יכולים ללכת. הבעיה נובעת מהעובדה שנכנסים לך המון תלמידים לכיתות בגילאים בוגרים מכיתות א וב' שלא יודעים אנגלית והמערכת צריכה להשקיע משאבים גדולים כדי להביא אותם לרמה של שאר התלמידים.

נכון שזה לא הגורם היחיד יש גם בעיות של ארגוני מורים שמסרבים לכל הצעת ייעול או הכנסת חידושים למערכת (נשמע מוכר למישהו? :) ) וזה כמעט בלתי אפשרי לפטר מורים (עיריית לוס אנגלס מוציאה כמעט 40 מליון דולר בשנה תשלום למורים שהם לא מסוגלים לפטר, אבל הם לא מוכנים שהם ילמדו תלמידים בגלל שעומדות נגד המורים תלונות או שהם הורשעו כבר על אלימות, מעשים מגונים ועוד דברים.

בגלל שאי אפשר לפטר אותם עקב ההסכמים הקיבוציים שיש שם לארגוני המורים מתבזבזים משאבים גדולים על תשלום שכר למורים שפשוט לא עובדים).

ותבקרי בלוס אנגלס פעם תראי שממש לא לכל בית ספר יש אולמות מפוארים או בריכות שחייה המצב רחוק בהרבה מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לאולמות מפוארים, ברור שלא לכל בי"ס יש את זה, אבל יש את זה לבתי ספר שההנהלה שלהם בכתה שהתוצאות הנמוכות הן בגלל חוסר תקציב, ואז לקחו את התקציב שנתנו להם ובנו מגרש ובריכה אולימפית אך התוצאות המשיכו לצנוח. קליפורניה ול"א זה כנראה באמת עולם אחר. שמעתי שיש שם בעיית אלימות קשה ויש חוקים שמצד אחד אפילו מגנים על מהגרים לא חוקיים. למשל טיפולים רפואיים שהם מקבלים בחינם בעוד אזרח אמריקאי משלם מיסים צרייך להוציא מאות ואף אלפי דולרים עליהם. סליחה שהאשמתי אותך בחוסר ידיעה, כנראה שהמצב שם פשוט התדרדר עד ללא הכר, כך שאפילו לקציני הביקור הסדיר אין זין לראות מי בא לבי"ס ולמה.

גם בארץ ארגוני המורים עושים בלאגן. זה בעיקר שביתות כלל ארציות 20 פעם בשנה, אבל אין להם כוח אמיתי שכן, מורים עדיין מפוטרים, לעומת זאת מורים חרא, שחוקים אבל עם פז"ם, ממשיכים ללמד, או יותר נכון, לא ללמד, כי על הזין שלהם, לכו תנסו לפטר אותי, כך או כך הפיצוי שלי יספיק לי עד הפנסיה השמנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...