פנטיום 4 עוד לא נקבר. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פנטיום 4 עוד לא נקבר.

Ac-Boy

Recommended Posts

בעבר ואני בטוח שגם היום עושים את זה לא מעט כל הזמן האנשים שאינם "מבינים" ויודעים מעבר לפנטיום 4 לא קונים טכנולוגיה יותר חדשנית.

אני אסביר את עצמי, בעבר ואני בטוח שגם היום כאשר הולכים למוכר מחשבים אומרים לו "תבנה לי בבקשה מחשב ב4 אלף השימוש יהיה בעיקר למשחקים"

הוא בונה לך מחשב עם פנטיום 4 שאפשר להשיג פנטיום D או אפילו CONROE וגם אפשר מעבד טוב לא פחות של , פנטיום 4 זה אחת ההצלחות שבנתה את ועדיין מרוויחה כסף קטן ממנה מהאנשים מהקטני השכלה בתחום המחשבים..

כיום כל אדם שיודע מה זה מחשב הוא יודע שני דברים נוספים אחד זה והשני זה 4..

אני חושב שזה נהפך למותג עתיק שעדיין נמכר בזכות השם שהוא עשה בזמנו..

מה דעתכם בעניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

P4 היה רחוק ההצלחה - אבל הצלחה כלכלית הוא דווקא כן יצר.

והסיבה היא פשוטה,אמונה עיוורת של רוב האנשים (בעיקר בארץ אני חושב) שאינטל זה הכי טוב ומה לעשות שבזמנו זה ה-TOP שאינטל יכלה להציע והעניין נשאר חקוק בזיכרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Pentium 4 היה הצלחה מסחררת, וזו עובדה.

כל פעולה שמפתחי השבבים נוקטים (בין אם מדובר פליטת חום נמוכה, ביצועים מדהימים, תדר גבוה במיוחד וכו') משמעותה שיפור מכירות, וה4 רמס את המתחרים כמו כלום, לכן הצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחה כלכלית ותו לא

זו ההצלחה היחידה שאמורה להיות.

הסיבה היחידה שכרגע המעבדים החדשים של שמים דגש על ביצועים, היא העובדה שזה מה שמוכר כרגע.

התחרות היא לא "מי יעשה מעבד יותר חזק", וכל "שושלת" NetBurst היא הוכחה.

התחרות היא מי ימכור יותר (מכוון ומדובר בעסק), וPentium 4 יצא איך שהוא יצא ע"מ למכור יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחה כלכלית מין הסתם אבל הם הכניסו את הp4 ברמה כזאת שזה נהיה כבר "מותג" אתה שואל מישהו איזה מחשב יש לו הוא עונה לך "פנטיום 4"...זה שמבחינת ביצועים/פליטת חום וכו הוא לא היה מנצח אנחנו יודעים (לך תספר את זה למיליוני האנשים שדרשו "פנטיום 4")... כמובן שמבחינת "מסע הפירסום" גם לחנויות בארץ לא חסר והם רק מחפשות מאיפה לעשות כסף (אני לא מדבר על כולם)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לכמה הוא הצליח אז:

היום באותו מחיר של P4 אפשר לקנות 3600DC של (סביר להניח שרוב הציבור לא יודע על קיום המעבד הזה בכלל אבל שיהיה)

כיום לפי דעתי, מי שהחליף את הP4 הוא לא הC2D אלא הPENTIUM D.

אנשים (לא מביני חומרה, אנשים עם ידע "נורמאלי", יחסית בסיסי) יודעים שיש דבר כזה כפול , או שהמוכר בחנות מספר להם על זה,

אין להם שום מושג לגבי ביצועים מה באמת המעבד מסוגל לעשות, אבל הם יקחו אותו כי הם חושבים שפנטיום זה אמין, והם גם חכמים שהם קונים כפול . (זה מה שנדמה להם, או מה שהמוכר רוצה\מצליח לגרום להם לחשוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל תמיד ידעה לשווק וכן יש לה נתח שוק ומשאבים הרבה יותר גדולים מAMD, אבל שימו לב עד כמה חברה קטנה ו"עלובה"(בכאילו עלובה כן) הצליחה לנגוס וכמעט לרמוס תהצלחה של P4, נכון רוב האנשים בעולם מכירים פנטיום ורוצים פנטיום, ובארץ הזאת בעיקר פה אם לא רק פה אנשים שלא מכירים או שמעו יגידו זה מעבד עלוב מתחמם נורא והP4 ממש קר לעומתו הבנתי שהם מתכוונים לATHLON ובכן זמנו עבר מזמן תלמדו אנשים תחפרו קצת בעסק ותגלו שפנטיום 4 זה גרוטאה זה זבל!!!!! אבל לא רק בגלל זה חוסר הוודאות וחוסר הרצון לברר וזה שאנשים סומכים על בעיניים עצומות גורמים להם לתמוך בגרוטאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הPentium 4 הגיע קצת לאחר עידן שבו ביצועים היו תדר מול תדר, ובמקום ליצור מעבדים יעילים יותר, הם פשוט הלכו עם אותה הנחה והעלו את התדר ללא שום שיפור משמעותי בביצועים.

עד היום אנשים חושבים שתדר גבוה יותר = ביצועים גבוהים יותר, ולמה? כי זה המסר שהPentium 4 העביר.

בזמן שהמתחרים של הPentium 4 שמו דגש על ביצועים ולא תדר, הם הפסידו במכירות.

הPentium 4 היה בדיוק כמו שהמהנדסים דמיינו לעצמם כשהם הציבו לעצמם מטרה חדשה - מעבד שישלוט בשוק.

אז אתם יכולים לרדת על הPentium 4 כמה שאתם רוצים, מבחינת הוא היה המעבד המושלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הPentium 4 הגיע קצת לאחר עידן שבו ביצועים היו תדר מול תדר, ובמקום ליצור מעבדים יעילים יותר, הם פשוט הלכו עם אותה הנחה והעלו את התדר ללא שום שיפור משמעותי בביצועים.

עד היום אנשים חושבים שתדר גבוה יותר = ביצועים גבוהים יותר, ולמה? כי זה המסר שהPentium 4 העביר.

בזמן שהמתחרים של הPentium 4 שמו דגש על ביצועים ולא תדר, הם הפסידו במכירות.

הPentium 4 היה בדיוק כמו שהמהנדסים דמיינו לעצמם כשהם הציבו לעצמם מטרה חדשה - מעבד שישלוט בשוק.

אז אתם יכולים לרדת על הPentium 4 כמה שאתם רוצים, מבחינת Intel הוא היה המעבד המושלם.

ללא ספק אתה צודק.. כמו רבים פה..

זה המותג שמשל בתחום המחשבים, באותם זמנים לא הכירו בAMD..

הP4 השאיר "נזק" או שאפשר לקרוא לזה "הטעיה" שהמעבדים בכלל שהתדר יותר גדול כך המעבד יותר טוב..

ואנשים עדיין דבקים בקנית מעבדים בעלי תדר גבוה משום שP4 השאיר את החותם הזה אצלם.

לכן P4 עדיין נמכר זאת אחת הסיבות למעשה, עוד אחת שבזמן שיצרו את P4 חברת היית כל כך קטנה שלא ידעו על קיומה ואני בספק אם היית קיימת בתקופה הראשונה של P4..

אין לי ספק שזאת אחת ההצלחות הכי גדולות בתחום המחשבים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא ספק אתה צודק.. כמו רבים פה..

זה המותג שמשל בתחום המחשבים, באותם זמנים לא הכירו בAMD..

הP4 השאיר "נזק" או שאפשר לקרוא לזה "הטעיה" שהמעבדים בכלל שהתדר יותר גדול כך המעבד יותר טוב..

ואנשים עדיין דבקים בקנית בעלי תדר גבוה משום שP4 השאיר את החותם הזה אצלם.

לכן P4 עדיין נמכר זאת אחת הסיבות למעשה, עוד אחת שבזמן שיצרו את P4 חברת היית כל כך קטנה שלא ידעו על קיומה ואני בספק אם היית קיימת בתקופה הראשונה של P4..

אין לי ספק שזאת אחת ההצלחות הכי גדולות בתחום המחשבים..

אני יודע שבדרך כלל מציגים את כקטנה וחלשה מול , אבל היא לא קטנה בכלל, ואף פעם לא היתה.

והיא גם לא כל כך חדשה, היא נוסדה שנה לאחר (בשנת 1969).

ולמי שלא זוכר, היתה קבוצת אנשים לא קטנה בישראל שהתלהבה מהK5 בזמנו. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...