Ferrari Enzo tribute -20/12/2007, page 57, WC setup - עמוד 31 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Ferrari Enzo tribute -20/12/2007, page 57, WC setup

ShowstoppeR

Recommended Posts

לא צריך קישורים חיצוניים...

אני פשוט צריך להודות בעובדה ששכחתי את הפורום הזה לגמרי אחרי שחזרתי לפעילות לאחר הפסקה לא קצרה

הנה מה שפספסתם...

הזנחתי את הפרוייקט אחרי שסיימתי את הכיסויים של ספקי כוח ועכשיו אני ממשיך לעבוד על פנים המארז.

התחלתי עם הכנת תבנית לתעלת חוטים שתכיל בתוכה את כל החיווט של המארז.

את התבנית עשיתי כמו מקודם. עשוייה מ MDF ומצופה בציפוי טפלון למניעת הדבקות. הנקודות הלבנות שאתם רואים זה חורים קטנים שכיסיתי עם מדבקות קטנות וזה אמור להקל על חליצת החלק עם לחץ אוויר לאחר יבוש

img3345ej8.jpg

img3346ai4.jpg

התחלתי עם הכנת התעלה. אחרי ההכנה של פני השטח עם כמה שכבות של ווקס הפרדה התחלתי להניח שכבוד של פיברגלס

img3347ic0.jpg

סה"כ 5 שכבות של בד. 3 שכבות ראשונות של פיברגלס, שכבה של קרבון ושכבה אחרונה של פיברגלס

img3350sh8.jpg

img3351ox6.jpg

לאחר מכן החלק צופה בבד קילוף ואז בד נשם שאמור לספוג שאריות של דבק ולגרום לפיזור לחץ אחיד על פני השטח. בסוף החלק הוכנס לשקית וואקום. הנקודות שאתם רואים זה שאריות דבק שיוצאות לבד נשם דרך שכבת ניילון מחורר

img3352jb4.jpg

שלב הבא היה סנדוויץ של רוהסל ובד פיברגלס/קרבון שממנו אני הולך לעשות דפנות של כלוב כוננים ואלקטרוניקה

השתמשתי בחתיכת זכוכית על מנת להשיג גימור מושלם

img3354tf4.jpg

הזכוכית נצבעה בשכבה של צבע שחור. עשיתי שכבה עבה למדי ובכוונה גרמתי לאפקט תפוזי של הצבע (נגרם ע"' ריסוס צבע ממרחק גדול יחסית). הסיבה היא לגרות לצבע לתפוס יותר שטח ובכך לגרום לקשר טוב יותר בין הצבע לדבק.

img3355wp4.jpg

img3357in2.jpg

img3358th0.jpg

אחרי יבוש של כ 20 דקות הנחתי את שכבת הבד הראשונה. בד מאוד עדין כדי לגרום לפני שטח כמה שיותר חלקים.

img3360gk5.jpg

שכבה הבאה הייתה קרבון ע"מ להקשיח את המבנה

img3361vh0.jpg

img3362af2.jpg

אחרי שכבה נדיבה של דבק הנחתי חתיכת רוהסל בעובי 2.5מ"מ ולבסוף עוד שכבת פיברגלס כדי להשלים את מבנה הסנדוויץ

גם החלק הזה הועבר לשאיבת וואקום כדי להצמיד יותר טוב את השכבות

img3364gh7.jpg[br]פורסם בתאריך: נובמבר 03, 2007, 07:35:51 PM

לאחר שחלצתי את החתיכה שעשיתי חיכתה לי אכזבה. ככל הנראה הזכוכית הייתה שרוטה בכמה מקומות והשריטות עברו גם לחלק. כאילו שזה לא היה מספיק, עשיתי משהו דיי טיפשי וחובבני. כשחתכתי שאריות של דבק על המסור סרט גררתי את החתיכה על השולחן חיתוך עם החלק הצבוע כלפי מטה. כיוון שהיה לכלוך על השולחן זה גרם לכמה שריטות עמוקות למדי בצבע. הייתי דיי עצבני בהתחלה אבל בהתחשב בעובדה שהסקין לא יצא מושלם מלכתחילה החלטתי שאני פשוט ישייף אותו ויצבע אותו מחדש

img3379ak0.jpg

img3380wx1.jpg

img3381gc7.jpg

של הבא היה התעלת חיווט. החלק חולץ מהתבנית עם קצת אזרה מאקדח לחץ אוויר

img3382cu8.jpg

img3383ww4.jpg

img3385ek1.jpg

img3386aq4.jpg

אחרי חיתוך של שאריות בדקתי התאמה וזה היה דיי צמוד

img3387qn2.jpg

img3389dy1.jpg

שלב הבא היה חיתוך דפנות לכלוב כוננים. הסנדוויץ נחתך למידה הנדרשת ולאחר מכן עוצב כדי להתאים לתכנונים המקוריים שלי

img3390mm6.jpg

img3392vn6.jpg

ובסוף עוד בדיקת התאמה עם עוד כמה רכיבים. כנראה שהכל מתקדם לפי התכנונים המקוריים

image3vd9.jpg

img3394si8.jpg

img3395oc3.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 592
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ועדכון אחרון ששוחרר רק אתמול

נתחיל עם תעלת חיווט

קודם כל חתכתי את התעלה לגובה הנדרש. לשם כך השתמשתי בדיסק חיתוך יהלום של דרמל שקיבעתי בתוך מקדחת עמוד וכיוונתי אותה לגובה מסויים. לאחר מכן פשוט עברתי עם התעלה על הדיסק המסתובב מה שנתן לי חיתוך ישר ונקי

img3403rx2.jpg

שלב הבא היה שכבת צבע יסוד דקה רק בשביל להבליט את כל האיזורים שדרשו טיפול עם בונדו

img3404tn2.jpg

img3405ld5.jpg

אחרי היבוש החלק שוייף והוחלק עם בונדו

img3426cx9.jpg

ולבסוף התעלה קיבלה שכבה נוספת של צבע יסוד. לאחר היבוש החלק ישוייף ויצבע בשחור.

img3446tn5.jpg

שלב הבא היה צידי גוף. כמו שאתם זוכרים את הצדדים עשיתי מכמה חתיכות קלקר ששויפו לצורה וצופו בפיברגלס כדי לתת את הצורה של דלתות. עכשיו אחרי שפתחתי את המארז נוצר צורך להקשיח את האיזורים האלה. הוצאתי בערך 5מ"מ של חומר מהצדדים ומילאתי את האיזור עם קצף פוליאריטן

img3406hr2.jpg

img3407rr0.jpg

לאחר היבוש ניקיתי את השאריות וציפיתי את האיזור עם בונדו

הכיסוים של ספקי כוח שוייפו הוחלקו נצבעו בצבע יסוד ולבסוף בצבע שחור

img3433gd3.jpg

וממוקמים בתוך המארז

img3438yp4.jpg

השתמשתי ברשת שקיבלתי מ MNPCTECH כדי ליצור את הגריל הקדמי. רק לראות איך זה יוצא...

img3435zd1.jpg

img3436oo5.jpg

שלב הבא היה למקם את הלוחיות של המאווררים שעשיתי פעם לכיסוי . אחרי שכיסיתי את האיזור עם מסקינגטייפ מדדתי ומיקמתי את הלוחיות על הכיסוי. הלוחיות שימשו אותי כמתכן קידוח וכרסום

img3439zv0.jpg

img3440yz0.jpg

הביט של דרמל ששימש אותי לעבודה זו.

img3441li3.jpg

והתוצאה הסופית

img3443du9.jpg

img3444yr0.jpg

img3445qj5.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה:

עקב העדכון, הלינק נמחק

כהרגלך - העבודה מעולה, ואין טעם שאני אוסיף מילים ;)

(אהבתי את תעלת החיווט)

דימה, מספר שאלות

1.האם כבר נבחרה החומרה שתשמש אותך במחשב הנ"ל?

2.מה עם שאר ציוד הקירור מים? (אשמח אם נדבר על זה בפרטי)

3.האם יש כבר רעיונות לגרילים של הספקי כוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם. אני יענה על השאלות עלו בנתיים:

עכשיו עוד יותר הדהמתה אותי, תגיד לא תיהיה לך בעיה להכניס לוח אם? ניראה לי תיהיה לך בעיה להכניס משהו לחריצים של ה-PCI\PCI-E וכוליי.

לא תהיה שום בעיה. עדיין לא עשיתי פתחים למעבד וכרטיס מסך. מסיבה פשוטה שאני לא יודע את המיקום המדוייק. הפתחים יעשו כשאני יהיה סגור על החומרה הסופית, ליתר דיוק הלוח אם שיתן לי את המיקום של חריצי PCI-E והמעבד

עריכה:

עקב העדכון, הלינק נמחק

כהרגלך - העבודה מעולה, ואין טעם שאני אוסיף מילים ;)

(אהבתי את תעלת החיווט)

דימה, מספר שאלות

1.האם כבר נבחרה החומרה שתשמש אותך במחשב הנ"ל?

2.מה עם שאר ציוד הקירור מים? (אשמח אם נדבר על זה בפרטי)

3.האם יש כבר רעיונות לגרילים של הספקי כוח?

1. עדיין לא. רק האלוהים יודע מתי אני יסיים את הפרוייקט הזה, החומרה יכולה לשכב בצד עוד כמה חודשים טובים ועד לסיום הפרוייקט להפוך למיושנת. אני לא רואה שום הגיון בלקנות את הרכיבים עכשיו

2. תבדוק את ה PM

3. יש משהו שמרחף לי בראש ברגע שיהיה משהו סופי אתם תדעו על זה :D

WOW...איזה יופי! :eek2:

אתה לא חושב שיהיה יותר יפה אם תשים מאווררים עם לד? (אדום יהיה ממש יפה )

התאורה במארז תהיה דיי מינימליסטית. נכון לעכשיו אני נשאר עם המאווררים האלה. הם שקטים ודוחפים דיי הרבה אוויר (יחסית למאווררי 40מ"מ)

א. שוב כמו תמיד, עבודה מעולה ובאמת רואים שיש ידע

ב.נעלבנו ששכחת אותנו

ג.אלה הולכים להיות המאווררים בתוצר הסופי?

א. תודה

ב. סליחה

ג. כן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי מדהים!

עבודה מעולה.כמה זמן חיכיתי לעדכון הזה!

אהבתי את הרעיון של התעלות לכבלים,הוא מעולה.

רק עוד דבר אחד- המאווררים האלה יספיקו ? כלומר הקופסא הזו תיסגר בסופו של דבר ..מאיפה יהיה אוויר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים.

אם תרשה לי לתת לך המלצה, בקשר לברגים של לוחיות המאווררים 40 מ"מ. הם בולטים החוצה מהלוחית. דבר שאפשר לתקן בקלות ע"י קדיחה עם מקדח מעט יותר רחב על החור הקיים, בצורה כזו שיהיה חור, ומן "טבעת" סביבו, שראש הבורג יכנס לתוכה, ולא יבלוט החוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הברגים - תחליף.

במקור רציתי להשתמש בברגי אלן ראש כיפה אבל לא מצאתי כאלה שיתאימו לי אז השתמשתי בברגי M2.5 עם ראש פיליפס שקוע. אם אני ימצא משהו אחר מן הסתם שאני יחליף

רק עוד דבר אחד- המאווררים האלה יספיקו ? כלומר הקופסא הזו תיסגר בסופו של דבר ..מאיפה יהיה אוויר?

אל תדאג לקחתי הכל בחשבון ;)

אם תרשה לי לתת לך המלצה, בקשר לברגים של לוחיות המאווררים 40 מ"מ. הם בולטים החוצה מהלוחית. דבר שאפשר לתקן בקלות ע"י קדיחה עם מקדח מעט יותר רחב על החור הקיים, בצורה כזו שיהיה חור, ומן "טבעת" סביבו, שראש הבורג יכנס לתוכה, ולא יבלוט החוצה.

ממש המצאת את הגלגל מחדש חביבי :D

עשיתי את זה עוד במקור ולא עם מקדח אלא עם שקען יעודי שעושה את הפאזה הרבה יותר אחידה וממורכזת ממקדח רגיל. יש לי את הברגים המקוריים בבית והשקעים שעשיתי במקור מתאימים בול לברגים האלה. בזמן שעבדתי על הפרוייקט באותו יום השתמשתי בברגים עם ראש טיפה יותר גדול ככה שהראש יצא קצת מחוץ לשיקוע. אם אתה לא מאמין לי תעשה זום על אחת התמונות האחרונות בעדכון כשהלוחיות מודבקות על הכיסוי. אתה תראה את השיקועים ;)

לילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...