האם OC למעבד בהכרח מעלה את תדר הזכרונות בהתאמה? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם OC למעבד בהכרח מעלה את תדר הזכרונות בהתאמה?

ofirrjd

Recommended Posts

היי,

רק לידיעה, קראתי את שני המדריכים של האתר ולפי הבנתי התשובה היא כן. אני שואל להבין קצת יותר לעומק.

מהירות הבאס אצלי היא 200MHZ. הזכרונות עובדים ב 400 והמעבד ב 3000. שאלתי, אם אעלה את האפיק ל 215 לדוגמא (מכאן נובע שתדר המעבד יעלה ל 215X15=3225MHZ), האם זה אומר שתדר הזכרונות יעלה בהתאמה ל 215X2=430MHZ?

לגבי המעבד, יש לי קירור של zalman מדגם CNPS7000cu כך שנראה לי שכאן אין בעיה. הבעיה תהיה לדעתי בזכרונות שהם של אבל אין לי מושג אם הם מתאימים ל OC ואני חושש לפגוע בהם.

תודה, אופיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מושג כיצד זה מבוצע על הבורד שלי (אם זה נתמך בכלל)?

כמו כן, אם אעשה זאת, ארויח משהו? או שללא של שני הקומפוננטות יחד (זכרונות ומעבד), אין שום תועלת בהמהרה כלל?

אופיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופיר,

אני מניח שזה תלוי באפשרויות הלוח שלך.

אתה צריך לחקור איזה אפשרויות נתמכות ב ואם ניתן בכלל להמהיר מעבד ללא תלות בזכרון.

בכל מקרה לא תגרום נזק לזכרון בהמהרת תדר. פשוט המחשב יתקע ולא יעלה או שיתקע במהלך עבודה.

הפתרון - החזרת ערכי ברירת מחדל ע"י איפוס CMOS.

אתה יכול להרוויח ביצועים מהעלאת תדר המעבד בלבד אבל יותר יעיל באמת להעלות גם את הזכרון.

העלאת מתח יכולה לגרום לנזק, אבל את זה עושים רק אם הזכרון מעבד מגיעים לקצה היכולת במתח המקורי ורק עם מתאים תוך ניטור הטמפרטורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אין אחד ללא השני, אתה יכול להעלות את תדר המעבד ללא הזיכרונות אך מה עשית בזה?, אבל אתה יכול להעלות את תדר המעבד ללא נגיעה בזיכרונות כמו שאמרו לך פה, אך אני ממליץ (אני לא יודע אם זה המילה הנכונה :silly:) שאתה "מרים" את תדר המעבד גם להעלות את תדר הזיכרונות בהתאמה כמובן.....

עדכן מה קורה

אוריה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה לא תגרום נזק לזכרון בהמהרת תדר. פשוט המחשב יתקע ולא יעלה או שיתקע במהלך עבודה.

שלמה, ככל הידוע לי,

המהרת תדר = התחממות הרכיב = נזק, אם פיזור החום לא טופל כיאות

אין לי שום בקרת טמפרטורה על הזכרונות או, לחילופין, שום אמצעי לקררן אותם. לאור כל זאת, אתה בטוח שלא יגרם נזק?

אופיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התדר האפקטיבי של הזכרונות הוא 400 המהירות האמיתית היא 200.הבאס גם 200 ככה שתתחיל oc למעבד,עם תעלה ב 15 גם הזכרונות יעלו איתם.

אבל אני חושב שאפשר להשתמש במחלקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הלוח שלך ולכן לא מכיר את אפשרויות ה BIOS.

לוחות של SIS לא נחשבים כטובים ל OC אבל ניתן לבצע OC מתון.

כאן http://www.hothardware.com/viewarticle.aspx?page=2&articleid=60

הצליחו להגיע לבאס של 235 לדוגמא.

ולפי מה שרואים יש שליטה מסויימת על תדר הזכרונות בנפרד מהבאס. נסה ותהנה.

העלאת תדר כמעט ולא גורמת לחימום יתר. מרבית עלית החום ב OC נגרמת מהעלאת מתח. כל עוד אתה לא משחק עם מתחים אתה יכול להיות די רגוע לגבי OC. במקרה הגרוע מבצעים CMOS RESET שמחזיר את כל ערכי ה BIOS ל FACTORY DEFAULT. במקרה שלך ראיתי שיש לך גוף קירור לא רע בכלל כך שאין לך מה לדאוג לפחות לגבי המעבד.

בנוסף יש לך בלוח AI Overclock Tuner תקרא קצת על התכונה יכול להיות שזה יעזור לך ב OC.

This ASUS motherboard comes with an AI Overclock Tuner feature imbedded in the BIOS menu. Using this tool, overclocking is a matter of selecting a percentage of just how far you want to push your CPU, with the maximum number being 30%, and the smallest number as 5%, all of which provide a significant performance enhancement when they work.

מכאן: http://www.computerpoweruser.com/editorial/article.asp?article=articles/archive/u0806/09r06/09r06.asp&guid=

וגם כאן מוסבר דבר או שניים על OC ללוח http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=1930&p=5

(בשביל למצוא צריך לחפש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...