חבר הכנסת בראכה קורא לדרוזים להלחם במדינת ישראל (בכיבוש) - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חבר הכנסת בראכה קורא לדרוזים להלחם במדינת ישראל (בכיבוש)

bla7

Recommended Posts

בסדר אבל עיראק ואפגניסטן הישנות נעלמו

אם מדינה כובשת מדינה שכנה ומקימה שילטון חדש, הגבולות לא יזוזו, אבל הם בהחלט השתנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז עכשיו כתוב איי פוקלנד אבל עכשיו יש סוגריים קטנים מתחת לשם (British Occupied)

מה ההבדל בין זה לאפגניסטן?

ארה"ב באפגניסטן יותר דומה לישראל והגולן

המטרה של החזקת השטח היא המלחמה בגופי הטרור, אח"כ, כמו שאמרו הם לא ישארו שם

בריטניה כבשה את האי בטענה שהוא שייך לה מבחינה היסטורית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ומה הקשר פה לטענה שהעלתי שרוב הסיכסוכים כוללים שינויי גבולות? (לפחות סיכסוכים כמו שהכרנו אותם עד סוף שנות ה-70)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי והפואנטה שלך היא? שיש קונפליקט ללא שינוי גבולות? לכל כלל יש יוצא מן הכלל - ובכלל אני מתייחס לקונפליקטים שבהן המלחמה היא בין 2 (או יותר) מדינות שכנות (מלחמת העולם הראשונה, מלחמת העולם השניה, מלחמות , מלחמת ארה"ב מקסיקו וכו'..)

הפואנטה היא שלא תמיד חייבים להחזיק בשטח כדי לסיים סכסוך, ראה הסכם השלום עם מצרים

מצד שני קיימות גם דוגמאות הפוכות כמו הסכם השלום עם ירדן - אבל זה רק ממחיש שסכסוך בנוי מכמה אלמנטים ביניהם שטח, יחסי שלטון, ניגודי אינטרסים וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה לא הבנתי את ההודעה שלו :/

אני לא חושב שהיה איי פעם בתולדות העולם סיכסוך שבעקבותיו לא באו שינויים בגבולות בין המדינות.

כשאני קורא "סכסוך שבעקבותיו" אני מבין "אחרי שהסכסוך הסתיים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ומה הקשר פה לטענה שהעלתי שרוב הסיכסוכים כוללים שינויי גבולות? (לפחות סיכסוכים כמו שהכרנו אותם עד סוף שנות ה-70)

הקשר שאתה משנה את מה שאתה אומר כמו הזיקית את הצבע שלה.כל הזמן משנה זמן ,מקום, מקרה מה עוד אתה רוצה לשנות?

לא כל ואיאפשר להגיד שרוב הסיכסוכים בעולם הביאו לשינו תרטוריאלי בין המדינות שהשתתפו בסיכסוך.

אין מה להתווכח עם הבחור אתם סתם טוחנים מים, הוא פרו-ערבי בטירוף יענו יותר קיצוני מאחמדינג'אד

מה הקשר לערבים?

יש לך בעיות קשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר תחפור קצת לפני שאתה מדבר - רוב לרוב הקונפליקטים בעבר התלוו שינויי גבולות/טריטוריה.

תביא הוכחה שלא - אני הבאתי הוכחה שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוכחה היא שאני לא מכיר סיכסוך (ואני לא מתיימר להיות היסטוריון) שלא נגבר באיזשהם שינויי שטחים. אתה מכיר כזה?

אם מדובר בסיכוסוכים היסטוריים שעיקרם היה כיבוש שטחים, סיכסוכים שיותר קרובים אלינו (מלחמת ארה"ב מקסיקו), סיכסוכים שקרובים לליבינו (מלחמת העולם 1 & 2) סיכסוכים שקשורים אלינו (מלחמות ישראל) ועוד מלא שאני לא שמעתי עליהם מעולם (צפון וויאטנם נגד דרום וויאטנם, בסופו של דבר הצפון כבש את הדרום) ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בקיע בכל חוק וחוק וכל תקנה ותקנה יש הרבה.מה שישראל עשתה בסיפוח הגולן אינו נכון מבחינה בין לאומית ולכן אם תסתכל במפה(לא ישראלית)רוב הסיכויים שתראה את ללא הגולן.

אין מושג "חוק בין לאומי"?תריץ חיפוש בגוגל.

אז אתה מודה שככל הידוע לך, לא הפרה שום חוק בינלאומי.

מה הכוונה "מה שישראל עשתה בסיפוח הגולן אינו נכון מבחינה בין לאומית"? אין נהלים מוכרים ומוסכמים לסיפוח. ישנם דברים שאמנת ג'נבה ואמנת האו"ם אוסרות עליהן, כגון שלילת זכויות התושבים בחבל הארץ שנכבש, גירושם וכו'. לא עברה על שום "כלל" בעת סיפוח הגולן, היא אפילו העניקה אזרחות מלאה לכל תושביו.

הסיבה שהגולן לא מופיע כחלק ממדינת במפות זרות נעוצה בעובדה שמועצת הבטחון של האו"ם לא הכירה בזמנו בחוק הישראלי לסיפוח הגולן וביקשה (מלשון בקשה, בניגוד להורתה או פקדה) מישראל לסגת מן הגולן. אין לבקשה הזו שום משמעות חוקית או מחייבת מכיוון שהיא לא נתקבלה תחת סעיף 7 באמנת האו"ם ולכן היא בגדר הצהרת כוונות בלבד.

בקיצור, הידע ההיסטורי והבינ"ל שלך שואף לרמת הידע הצבאי שלך (שהיא אפס)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם ספוח הגולן וכו'

אבל

ישראל לא עברה על שום "כלל" בעת סיפוח הגולן, היא אפילו העניקה אזרחות מלאה לכל תושביו.

לא ממש מסתדר לי עם זה שישראל גירשה רבים מהתושבים שהיו בו (אלו שלא ברחו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוכחה היא שאני לא מכיר סיכסוך (ואני לא מתיימר להיות היסטוריון) שלא נגבר באיזשהם שינויי שטחים. אתה מכיר כזה?

אם מדובר בסיכוסוכים היסטוריים שעיקרם היה כיבוש שטחים' date=' סיכסוכים שיותר קרובים אלינו (מלחמת ארה"ב מקסיקו), סיכסוכים שקרובים לליבינו (מלחמת העולם 1 & 2) סיכסוכים שקשורים אלינו (מלחמות ישראל) ועוד מלא שאני לא שמעתי עליהם מעולם (צפון וויאטנם נגד דרום וויאטנם, בסופו של דבר הצפון כבש את הדרום) ...

[/quote']

אז בעצם לא הוכחת דבר.

אז אתה מודה שככל הידוע לך, לא הפרה שום חוק בינלאומי.

לא זה לא מה שהייתה צריך להסיק ממה שאמרתי אלא שאני לא במדוייק את המספר שלו.החוק שכן היא עברה ואני מכיר טוב הוא העברת אזרחיה לשטח כבוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה לא מה שהייתה צריך להסיק ממה שאמרתי אלא שאני לא במדוייק את המספר שלו.החוק שכן היא עברה ואני מכיר טוב הוא העברת אזרחיה לשטח כבוש

לא. החוק אוסר על העברה בכוח של אזרחים לשטח כבוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...