האם משחקים\תוכנות גרפיקה ,מנצלים גם זיכרון שבנוי על הכרטיס מסך וגם RAM של המחשב? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם משחקים\תוכנות גרפיקה ,מנצלים גם זיכרון שבנוי על הכרטיס מסך וגם RAM של המחשב?

tamirha

Recommended Posts

שאלה בכותרת .

בעיקרון הבנתי מכמה ת'רדים שקראתי כאן , שיש משחקים כבדים שצורכים 1 ג'גה (אפילו יותר) .

לדוגמא , משחק שצורך 1 ג'יגה , האם הוא ישתמש קודם בזיכרון של הכרטיס מסך (לדוגמא 256 מגה) ואח"כ יפנה לזיכרון שמחובר ללוח (משם ייקח 700 מגה +-) ?

במידה וכן יש שימוש חשוב לזיכרון של הכרטיס מסך , אני מניח מכך שככל שכמות הזיכרון יותר גבוהה בכרטיס , כך גם הוא יותר איכותי למשחקים (כמובן שיש פקטור נוסף של קלוק של הכרטיס) וגם בעצם נמנע שימוש רחב בזיכרון ה- של המחשב .

אגב, האם הזיכרון של כרטיס המסך הוא זהה בתכונותיו לזיכרון ה- שעל הלוח (כלומר האם הוא גם נדיף) ??

תודה מראש .אני לא כ"כ מתמצא בנושא .. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, הרי משחקים הם בעצם עוד סוג של תוכנה ובכך הם זהים לכל תוכנה אחרת שמופעלת במחשב (כלומר עובדים עם ה- של המחשב).

הזכרון של הכ.מסך נועד לאפשר למעבד הגרפי של הכרטיס לעבד מידע ספציפי שקשור למשחק בלי להעמיס על המעבד של המחשב ובלי להעמיס על ה-.

ככל שהזכרון שמובנה על הכ.מסך גדול יותר, ניתן לעבד מידע ברזולוציות גבוהות יותר (כלומר למסכים גדולים יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שמשחקים משתמש ב לצרכים גראפיים בכלל, ולדעתי הם משתמשים בזכרון של כרטיס המסך לצרכים גראפיים בלבד.

כנ"ל, אפילו אם אני אשים 4GB של עדיין אני אוכל לשחק באותו גרפיקה ולא אוכל לשנות וה-FPS יישאר אותו דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נראה אם הבנתי נכון..

במשחקים כבדים או תוכנות כגון פוטושופ ,כרטיס המסך משתמש בזיכרון של המחשב באופן שוטף (כמו כל תוכנה שמותקנת) אבל במקרים של עיבוד גראפי במשחקים כאלה או תוכנות כאלה , הוא יינצל את הזיכרון שלו עצמו לעיבוד נתונים גרפיים .

תקנו אותי בבקשה ,אם אני טועה ? אגב , אני מבין (בהמשך לשאלה ששאלתי בהתחלה) שהזיכרון הוא נדיף..מתנהג כמו לכל דבר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית פה סלט.

קודם כל פוטושופ לא משתמשת בכרטיסי המסך לעיבוד נתונים, רק במעבד.

במשחקים, הזיכרון של הכרטיס והזיכרון הראשי של המערכת ממלאים תפקידים שונים.

הזיכרון הגראפי הוא נלווה למעבד הגראפי ובו ישמר רק המידע המעובד/זקוק לעיבוד. והזיכרון הראשי של המערכת נלווה למעבד הראשי ובו ישמר רק המידע לו המעבד הראשי זקוק על מנת לבצע את החלק שהוא נוטל בעיבודים במשחק.

כמות גדולה יותר בכרטיס אומרת שבזמן נתון הזיכרון יכול להכיל יותר נתונים, בלי שום קשר לעיבוד או למשהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית פה סלט.

קודם כל פוטושופ לא משתמשת בכרטיסי המסך לעיבוד נתונים, רק במעבד.

הזיכרון הגראפי הוא נלווה למעבד הגראפי ובו ישמר רק המידע המעובד/זקוק לעיבוד. והזיכרון הראשי של המערכת נלווה למעבד הראשי ובו ישמר רק המידע לו המעבד הראשי זקוק על מנת לבצע את החלק שהוא נוטל בעיבודים במשחק.

כמות גדולה יותר בכרטיס אומרת שבזמן נתון הזיכרון יכול להכיל יותר נתונים, בלי שום קשר לעיבוד או למשהו אחר.

לא כל כך מדוייק, לא כל כרטיס מסך יכול להחזיק פוטושופ, אני מדבר כעעיקרון על גרועים באופן קיצוני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך מדוייק, לא כל כרטיס מסך יכול להחזיק פוטושופ, אני מדבר כעעיקרון על גרועים באופן קיצוני...

אין פה מה להחזיק, הכרטיס אמור לדעת להציג תמונה וזה הכל.

לאיכות טובה דרוש כרטיס שעובד על 32Bit של צבעים ועל רזולוציה נורמאלית, ולא ראיתי אחד כזה מה-5 שנים האחרונות שלא מספק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית פה סלט.

קודם כל לא משתמשת בכרטיסי המסך לעיבוד נתונים, רק במעבד.

תשובה מנומקת וברורה .. :xyxthumbs:

(לגבי השורה המודגשת) - אם כך , כמות גדולה לכרטיס עבור נתונים , זה בעצם טוב למשחקים כבדים שדורשים רמת איחסון נגיש גבוה . האם כך ?

לאיכות טובה דרוש כרטיס שעובד על 32Bit של צבעים ועל רזולוציה נורמאלית, ולא ראיתי אחד כזה מה-5 שנים האחרונות שלא מספק את זה.

יש השפעה מהותית בין כרטיסי 64BIT 128BIT ? אם כן , במה זה מתבטא ? במשחקים ? תוכנות ? או לכל פעולה גרפית שלא תיצור צוואר בקבוק ?

(אולי התשובה בגוף השאלה..)

תודה רבה לכל מי שעוזר ! ... :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה מנומקת וברורה .. :xyxthumbs:

(לגבי השורה המודגשת) - אם כך , כמות גדולה לכרטיס עבור נתונים , זה בעצם טוב למשחקים כבדים שדורשים רמת איחסון נגיש גבוה . האם כך ?

לא עניתי על זה לפני כי זה דיי תלוי.

יש גבול מסויים, שאחריו כמות נוספת פשוט לא מועילה, זאת מכיוון שהמעבד הגראפי לא מספיק מהיר ולא זקוק לזיכרון על מנת לשפר את ביצועיו (כלומר הוא לא מוגבל על ידי הזיכרון). ואם לכרטיס יש מעט , כלומר כשהמעבד הגראפי מספיק מהיר עד שהוא מחכה לזיכרונות, אז נוצרת ההגבלה בגלל כמות מעטה של זיכרונות.

יש השפעה מהותית בין כרטיסי 64BIT 128BIT ? אם כן , במה זה מתבטא ? במחשקים ? תוכנות ? או לכל פעולה גרפית שלא תיצור צוואר בקבוק ?

שוב, כל דבר מושפע מהשני. רוחב פס לזיכרונות קובע את כמות המידע שעובר דרך הזיכרונות בזמן נתון.

הסבר על חצי רגל, בשפה עממית :P לא מובן משהו תשאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ג'יפורס 2 לחבר שלי היה אותו והיה קשה לו להציג צבעים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה..

הRAM של כ.מסך במשחקים עוזר "לזכור" טקסטורות [כמו בתמונה] ואם יש לו הרבה טקסטורות "לזכור" אז ככה יותר של ה כ.מסך ישתמש במשחק

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ג'יפורס 2 לחבר שלי היה אותו והיה קשה לו להציג צבעים...

זאת כבר בעיה אצלו, זה לא אמור להיות ככה.

אם אני לא טועה..

הRAM של כ.מסך במשחקים עוזר "לזכור" טקסטורות [כמו בתמונה] ואם יש לו הרבה טקסטורות "לזכור" אז ככה יותר של ה כ.מסך ישתמש במשחק

נכון, אבל לא רק טקסטורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה..

הראם בכללי יכול לעזור בעיקר ביישום רזולוציות גבוהות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...