מצלמה לטיול וטרקים עד 1800 ש"ח - Canon S3 vs. Fuji S6500 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה לטיול וטרקים עד 1800 ש"ח - Canon S3 vs. Fuji S6500

biodome

Recommended Posts

היי חבר'ס..

אני כנראה נוסע אוטוטו לניו זילנד לחודשיים.

הפוג'י 6900Z כבר לא מספקת את הסחורה לדעתי.. לפחות מבחינת בטריות בעיתיות, מיושן, ווידיאו מסריח וללא .

אני מעוניין בתחליף, ולא רוצה לשבור את הקופת חיסכון.

נק' חשובות לי:

1. אני צריך אותה בטרקים, מה שאומר ללא מקור חשמל כמה ימים, מה שאומר להתבסס על בטריות AA בלבד (או סופר דופר חזקה ואם כן מטען לרכב)

2. צילום איכותי בתאורה שהיא לא אור יום, זו מחלה דיי רצינית של ה-6900 שלי.

3. צילום וידיאו סבבה עם .

4. תמיכה בכרטיסי מעל 2GB (כמו SDHC) זה יתרון מבחינתי.

5. שתהיה טובה גם לצילומי נוף, אם כי אני סקפטי לגבי זום אופטי בדגמים באיזור המחירים הזה.

6. אני אוהב לצלם בזוויות שבהן המסך בד"כ אינו נגיש לי, אז מסך שניתן להזזה ולכוון זה גם יתרון.

7. ISO גבוה לצילום בלי גם יתרון

8. כשלא לוקח לפלאש שעה להטען כמו ב-6900Z שלי זה יותר נחמד

צריך זמינות גבוהה, הקניה כנראה צריכה להתבצע תוך פחות משבוע, אם יש מצב שמישהו יודע על מחירים זולים יותר בהונג קונג ואם זה משתלם יכול להיות שתהיה עצירה שם.

הבנתי שאחת המומלצות ביותר היא הקאנון A710IS.. מסכימים? חושבים שהיא תענה על הציפיות? על מה עוד אתם ממליצים?

חושבים ששווה להשקיע יותר ב-S2/3?

אין לי ממש זמן לעשות סקר שוק, כל מה שאני יודע עד כה זה דיי בחטף, אז כל מידע חשוב לדעתכם, אשמח אם תחלקו אותו.

סתם תהיתי, אם יש כאלו שיכולות לנגן XVID/DIVX ויש להן גם יציאה לטלוויזיה זה יכול להיות שימושי.

הא כן - דחוף!!!!!!!!@@!@11@1@?!!!@11111 :smile1:

תודה מראש על העזרה.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני עכשיו באוסטרליה וטס מחר לניוזילנד עם המצלמה הנ"ל

ה710 עשתה עבודה מצויינת ב5 חודשים האחרונים

אני לא יגיד לך שהיא נטולת פגמים אבל היא עושה יופי של עבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ה710 מעולה לדעתי, זום אופי X6 אבל העדשה לא רחבה מאוד, מייצב תמונה, עובדת רק על 2 AA רגילות אבל החיסרון שבזה הוא שזמן הטעינה של הפלאש ארוך יותר (בערך 4 שניות בין תמונה לתמונה) דעתי לתקציב הזה היא מעולה.

תיכף יבוא הבחור שימליץ לך על פוג'י, תחכה... :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות, יש סיבה שממליצים על פוג'י הם טובות. טובות יותר מחלק מהדגמים של הקאנון (וגם מה 710). לא צריך לעשות השוואה בין חברה לחברה אלא בין מצלמה למצלה ויתרונותיה. האמת היא שאם אתה מעוניין בצילום נוף רצוי שתצטייד במצלמה עם אורך מוקד רחב יותר, אבל מצד שני אין רבות כאלו בשוק המספקות איכות גבוהה ועובדות על AA במחיר שציינת. s6500 יכלה לעשות עבודה מצוינת אבל היא מעל לתקציב ב 300 ש"ח והשני ג'יגה שלה (xD) יקר משהו. האמת היא שהייתי ממליץ לך לקנות בהונג קונג שם יש סיכוי טוב מאוד שהמחירים יהיו זולים יותר (מניסיון עבר שלי בכל אופן) אך זה יבוא על חשבון אחריות ישראלית (שעליה אני אישית לא סומך יותר מידי גם כך). בכל אופן אם הגודל לא מפריע לך במיוחד הייתי ממליץ לך על לקנות בהונג קונג את ה s6500 עם 2gb . זמן טעינת פלאש מהיר תמונות מעולות בתנאי תאורה קשים (iso 3200 אומר משהו) עדשה רחבה וזום ארוך. אידיאלית.

ואם בכל זאת אתה מתעקש לשחות עם הזרם וללכת על קאנון כי זה שם שכולם מדברים עליו תלך על ה a630. מצלמות שפועלות על שתי בטריות AA טוענות את הפלאש בצורה איטית עד כדי תסכול. במיוחד כשהבטריות כבר אינן מלאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אני מקווה שאני יכול למכור את ה-6900Z עם הכרטיסי (נראה לי 256MB סה"כ) + Tele Conversion Lens 1.5X+ גם 4 בטריות (2 מקוריות ו-2 לא) באיזור ה-500 ש"ח.. לא יודע אם זה ריאלי או נמוך מדי - דעתכם?

אז בוא נגיד שאני יכול להוציא באיזור ה-2000 ש"ח על מצלמה+נרתיק בסיסי+זיכרון 2GB או 4GB+בטריות נטענות 2700 ומטען לרכב.

אגב למרות שה-6900Z שלי נחשבה מצויינת בזמנו היא קצת גרמה לי לסלוד מפוג'י בגלל החסרונות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר בין המצלמה שלך לבין ההיצע של פוג'י היום. בתקציב שלך ה-S6000 היא הבחירה המתבקשת. יש לה ISO גבוה איכותי בהרבה מכל קנון קומפקטית, ויש לה עדשת 28 מ"מ רחבה לנופים (+ עדשת 300 מ"מ). בשביל לקבל שילוב כזה תצטרך ללכת על DSLR ועדשת 18-200 (במחיר של 2000 ש"ח לפחות), אבל אז תצטרך לוותר על הווידאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהמלצתי לך, יש לנו בבית גם את ה-710, בינתיים חוץ מהמסך המעפן והפלאש הבעייתי שצוין היא עושה עבודה מעולה, היא גםן מאד קטנה וקלה ועם זוג AA שזה יתרון משמעותי, גם הזום מאפשר קצת יותר משחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר בין המצלמה שלך לבין ההיצע של פוג'י היום. בתקציב שלך ה-S6000 היא הבחירה המתבקשת. יש לה ISO גבוה איכותי בהרבה מכל קנון קומפקטית, ויש לה עדשת 28 מ"מ רחבה לנופים (+ עדשת 300 מ"מ). בשביל לקבל שילוב כזה תצטרך ללכת על DSLR ועדשת 18-200 (במחיר של 2000 ש"ח לפחות), אבל אז תצטרך לוותר על הווידאו.

לפותח התרד:

F30 טובה אם אתה לא צריך את הזום ובד"כ תיתן תוצאות טובת יותר מה710 בתאורה נמוכה אם אתה צריך את הזום אז הייתי הולך על ה710 והיא גם נותנת תוצאות קצת יותר יפות לטעמי ביום, הסיבה היחידה לקחת אולטרה זום שגדולה יחסית היא מן הסתם עוד יותר זום ולכן אם אתה לא צריך אז תוותר כי אין הבדל באיכות התמונה ואתה תסחוב בטיול סתם משקל מיותר.

Boren :

אין מה לעשות ללא מייצב ה6500 תהיה חלשה בטלה הרווח שלה מהISO לא משמעותי כמו שחושבים אם תשווה תראה שמדובר בסטופ אחד בלבד לעומת מייצב שמאפשר 3 סטופים, ולכן למי שחשוב טווח הזום היא לא צריכה להיות הבחירה הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה א,ם מעדיפים א, ה 610 על פני ה 630 שתי בטריות זה לא באמת יתרון אם אתה רוצה קצב צילום מהיר יחסית ולא רווח עצום בין התמונות בעת טעינת הפלאש. כמו כן כשאתה יוצא למסע כמו שהוא מתכנן זה לא באמת משנה אם המצלמה שלך דורשת שתיים או ארבע אתה תיקח אותה כמות של סוללות כי אורך החיים של כל סט במצלמת שתי סוללות הוא בערך חצי מאורך החיים של אחת עם ארבע.

בנוגע ל F30 היא בהחלט מצוינת אבל, וזה אבל גדול, אין לה את טווח הזום ובהפרש המחירים בינה לבין ה s6500 אם הגודל לא משנה לך, ה s6500 עדיפה.

ובנוגע למריחה שתיארת... אני מצלם עם ה s5600 שלא שקולה לs6500 ולא חש במצוקה כשאני משתמש בצד הארוך של הזום שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-*D-sane*

בתנאי תאורה אופטימלים אין כל יתרון לא למייצב ולא לרגישות גבוהה.

כדי לצלם למשל בטווח שמשתווה ל400 מ"מ ללא מייצב אתה מקטין את זמן החשיפה משמעותית כדי "לבטל" רעידות ,אם לא נכנס מספיק אור בזמן הקצר הזה יש לפצות על כך ולהגביר רגישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה התלבטויות..

מצד אחד אני יודע שאני אעריך קומפקטית.. ה-6900Z שאני רגיל אליה היא דיי מגודלת ובטיול לפעמים יותר נחמד שאפשר לסחוב את המצלמה בכיס.

לאחר עוד קצת ברור פרטים אני פוסל את ה-A710IS בגלל הסיבות הבאות:

אין לה מסך מתכוונן כמו מצלמות אחרות של קאנון בתקציב

זמני תגובה איטיים ורק 2 בטריות אומר שהיא תחזיק פחות זמן בטרקים

חשבתי על זה ואני מצלם ממש הרבה מזווית מוזרות, אני פשוט אוהב את זה, ובד"כ אין לי גישה למסך במצבים אלו, לכן מסך מתכוונן הוא יתרון ממש גדול.

אז שלוש האופציות העיקריות בשבילי כרגע הן:

קאנון A640 - בגלל המסך המתכוונן, התמיכה ב-SDHC, קומפקטית עם 4 בטריות שמחזיקה המון זמן | חסרון בולט הוא הזום, ואין IS.

קאנון S3 - מסך מתכוונן, IS, זום גבוה | חסרון: EVF, אין תמיכה ב-SDHC

פוגי' S6500 - אמורה להציג איכות תמונה הכי טובה, עדשה הכי איכותית, זיהוי פנים, מסך איכותי, ISO גבוהה | אבל כנראה שלא בגלל שאין מסך מתכוונן, אין IS, ואין תמיכה ב-SDHC מן הסתם (ו-xD הוא יקר), אין מנעול למכסה הבטריות והוא נוטה להפתח, EVF, תספק פחות להטענה (פחות טוב לטרקים).

בינתיים הנטיה שלי היא לכיוון ה-S3 מכולן.. מה דעתכם?

אגב מה זה אומר שמצלמה היא דמוי SLR (אני יודע מה זה SLR, אבל מה הכוונה בדמוי)

והאם למישהו פה יש ניסיון עם החנות דיגיטל שופס? אני חושב לקנות בסניף של דיזנגוף סנטר בגלל שזה ממש קרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמוי slr אומר שהמצלמה נראת כמו מצלמת slr. לגבי ה evf, הוא לא צורך בטריות בצורה משמעותית במיוחד, ה xD כבר לא כזה יקר וזה בהחלט לא צריכה להיות סיבה לקנות פחות טובה. אני בהחלט הייתי הולך על ה 6500 עבור בגודל הזה. היא בהחלט מובילה בתחום המחירים.

ובנוגע למסך המסתובב יש שתי אופציות שנותנות לך יכולת לוותר עליו

זו דיגטלית, אז תירה מהמותן ומקסימום לא יצא טוב מוחקים

תיכנס לתנוחות המוזרות שמהם אתה מצלם עם הגוף=) זה ממש כיף מניסיון אישי.

ל-*D-sane*

בתנאי תאורה אופטימלים אין כל יתרון לא למייצב ולא לרגישות גבוהה.

כדי לצלם למשל בטווח שמשתווה ל400 מ"מ ללא מייצב אתה מקטין את זמן החשיפה משמעותית כדי "לבטל" רעידות ,אם לא נכנס מספיק אור בזמן הקצר הזה יש לפצות על כך ולהגביר רגישות.

אתה צודק לגמרי אבל ברוב המצלמות שיש מייצב אתה לא מקבל איסו גבוה ברמה טובה ושמישה כמו באלו של פוג'י. אז נכון שאין מייצב ואתה צריך לעלות את רגישות החיישן אבל אתה מקבל אותה כמות רעשים ב 1600 כמו שאתה מקבל מקאנון ב 400. אני לא אומר שהייצוב אינו יתרון הוא פשוט לא יתרון חשוב כמו אסא גבוה איכותי המאפשר לך לא רק הקפאה אלא גם צילום באור טבעי בלי בעיות. בשבילי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מברוק על היציאה לטיול, קודם כל.

לגבי המצלמות, אני יכול לחוות דעה רק על ה S3 ועל הפוג'י שבהן יצא לי להשתמש.

בנוגע לפוג'י- לא רעה לתקציב שלה, הבעייתיות מתחילה בממשק הפחות ידידותי שלה,

שאני מצאתי אותו לא נוח. לגבי האסא הגבוה, אני לא הייתי קופץ על , בייחוד מצלמת חובבים

לטיול בגלל שיש לה אסא גבוה. אבל בגדול, אם ייצא לך להחזיק תמצלמה, אתה תרגיש שצעצוע יושב לך ביד.

ולגבי S3, שאני בעלים גאה שלה, בא לי להגיד שיש לי רק דברים טובים להגיד עליה. כי מבחינת

מכשיר, היא חתיכת תמורה רצינית לכסף. אם זה מבחינת איכות העדשה שמשפיעה באופן ישיר

איכות התמונה מן הסתם, ובין אם זה מבחינת איכות ונוחות השימוש בה.

רואים שעשית מחקר מעמיק, ככה שדיי כיסית את כל הפיצרים.

חסרונות שכדאי שתדע- צילום באסא 800 (המקס' למצלמה הזו) יוצא מגורען, ככה שאם אתה מתכנן

צילומי בתאורה בעייתית- תצטייד בחצובה. ועוד חצי מגרעה- המכסה לעדשה לא מחובר בקליפס ונותן

הרגשה שנופל אוטוטו, לי אישית זה לא מפריע אבל שמעתי על כמה חברה שזה מפריע להם.

עשה חושבים, אם אתה צריך עזרה, או לדוגמא דבר איתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...