מדריך מתורגם - SOUND LIGHT - לדים מהבהבים לפי winamp - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך מתורגם - SOUND LIGHT - לדים מהבהבים לפי winamp

mironbre

Recommended Posts

לאור בקשות רבות,וכיוון שראיתי שאין מדריך טוב ומפורט בעברית ל"איך-לעשות-את זה", החלטתי לרשום מוד קטן ונחמד שעשוי להוות בסיס יעיל למודים עתידיים.

מדובר בתאורת לדים שמהבהבת בסינכרוניזציה מלאה לשירים המתנגנים ב-winamp.

המדריך יורכב משני חלקים,שניהם מתורגמים (יש לי נסיון בבנייתם,ולכן אני מפרסם תרגום משלי) - אחד להרכבת לדים ללא שימוש ב- pcb, ואחד,במיוחד בשביל aviko שביקש , עם pcb.

מדריך א' - ללא שימוש ב-pcb

מה צריך?

1. כבל 25 פינים ממדפסת

2. נגדים - 8 יחידות של 470 אום.

3. לדים - 8 (רצוי שיהיו שלושה צבעים שונים,אבל כל אחד והוריאציות שלו-אפשר אפילו מעין "אורגן אורות" לעשות)

4. חוטי חשמל

5. איזולירבנד,למרות שאפשר גם בלעדיו.

6. מלחם

זוהי הסכימה -

Leds1.jpg

לפי הסכימה-החיבורים שלנו יהיו - פינים 2-9 ופינים 18-25...

הבהרות למתחילים לגבי סכימות - D פירושו DIODE,דהיינו לד. R פירושו RESISTOR,דהיינו נגד.

לפי הסכימה,אנחנו מלחימים כך - לפין 2-->פלוס של לד ראשון

מלד ראשון,ההלחמה היא כזאת : פין-->לד -->נגד --> לד הבא.

IMG_3875.jpg

LPT-למי שלא הבין עד עכשיו,זה החיבור הזה.

עכשיו שימו לב לתמונה הנ"ל -

IMG_3891.jpg

זו תמונה שמציגה טוב מאוד כיצד מתחברים הלדים על ה-LPT.

וריאציה אחרת של החיבורים הוא להלחים חוטי חשמל לפינים,ולקצוות של חוטי החשמל להלחים נגדים+לדים.

זו וריאציה שהיא הרבה יותר נוחה,כיוון שאז אפשר לפזר את הלדים על פני משטח עבודה גדול יותר (רמקולים/פנים מחשב/עיצוב מחשב מבחוץ וכו')

IMG_3918.jpg

ולא לשכוח להוריד את הקובץ הנ"ל בשביל winamp,אחרת לא יעבוד שום דבר - http://www.modding.ru/soft/vis_leds.dll

להעתיק את הקובץ לתיקיית פלאגינים של winamp. כשרוצים להפעיל את הלדים,נכנסים לwinamp,לוחצים CTRL+P , בוחרים Visualization-->Leds flashing Machine וזה אמור לעבוד.

מדריך ב' - עם שימוש ב-pcb

מה צריך?

# 8לדים במתח 5V. אני השתמשתי בשניים כחולים,שניים ירוקים,שניים צהובים ואחד אדום.

# PCB אחד מסוג Radio Shack. הערת המתרגם - אפשר,עם קצת מאמץ וחשיבה,לשבור את הלוח לשניים,ואז להרכיב שני מערכים של לדים.

# חיבור LPT של 25 פינים.

# במוד הזה בוצע שימוש בעשרה נגדים של 150 אום,אבל אפשר גם 8 נגדים של 470 אום.

# חיווט לחיבורים שצריך לעשות - חוטי חשמל רגילים.

תמונה א' - תכנון החיבורים

2.JPG

שימו לב - איפה שרשום resistors here הולכים הנגדים, והלדים יוכנסו לאזור ה-ground bus (מסומן עם חץ)

תמונה ב'-ממקמים את הלדים

3.JPG

הפלוסים של הלדים (רגל ארוכה יותר הולכת לחיבורי האינדיווידואל),בעוד שרגל המינוס הולכת ל-ground bus.

ואז מלחימים -

4.JPG

כעת מחברים את הנגדים.לשים לב שהגנדים הנכונים הולכים ללדים הנכונים,אחרת חבל על הכסף שבזבזנו

תמונה ג' - חיבור הלדים והלחמה

5.JPG

6.JPG

תמונה ד' - לאן בדיוק מלחימים כבל החשמל ב-LPT?

הנה התשובה -

7.JPG

משתמשים בכבל שיש בו מספיק חוטי חשמל,כמו כבל CAT5. את החוטים הלבנים מלחימים לפינים שלמטה,את החוטים הצבעוניים לפינים שלמעלה. חשוב גם לזכור את החוט שיולחם לפין 25,שיהיה ה-GROUND

תמונות של ההלחמות(לא לשכוח לשים את המכסה על החוטים,כמו בתמונה,לפני שמתחילים להלחים) -

9.JPG

10.JPG

מומלץ להדביק את הכבל לאורכו עם איזולירבנד. אני עטפתי את כל כולו באיזולירבנד.

וכעת מלחימים את הקצוות השניים של חוטי החשמל למעגל,בדיוק איפה שהנגדים.

תמונה ה' - הלחמת ה-LPT אל הPCB

13.JPG

14.JPG

15.JPG

מומלץ מאוד מאוד להעביר את כבל ה GROUND דרך כל ה-PCB, על מנת שלא יופיעו לכם ניצוצות חשמל כשהעסק יפעל (היה לי,בחיי). המטרה של זה זה גם לאפשר חיבור טוב יותר של החוטים למעגלי הנחושת ב-PCB.

זהו! סיימנו. מחברים את כבל ה-LPT ליציאת LPT במחשב.

כעת מורידים את הקובץ http://www.twistedmods.com/images/sections/guides/winamp/vis_leds.dll ועושים כך:

1. מעתיקים את הקובץ לתיקיית הפלאגינים של winamp

2. ב-winamp,בוחרים visualization-->select plugin

3. בוחרים LED FLASHING MACHINE

4. בתיבה הנפתחת בוחרים את המצב הרצוי (יש שם בחירה מבין כמה מצבי תאורה).

16.JPG

17.JPG

תהנו!

הערת העורך - לכל בעלי הwindows , יש צורך להתקין את הקובץ הבא - http://www.twistedmods.com/images/sections/guides/winamp/userport.zip

מתקינים,מריצים את הקובץ,מקלידים בתוכו 0x378-0x378 בתיבת הטקסט השמאלית, ולחצים ADD. לאחר מכן START ו-UPDATE . אם התוכנה תרשום שהרכיב כבר פועל,לעשות רק UPDATE.

[br]פורסם בתאריך: 8.02.2007 בשעה 21:51:46

למודרייטור

בטעות פרסמתי פעמיים,בבקשה למחוק רק פוסט אחד.

לא למחוק את שניהם,אנשים זקוקים לפוסט הזה. ;D

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשש אחלה מדריך

אבל אם זה לדים שפועלים לפי המוזיקה אפשר גם בלי נגדים כי הם נדלקים לשניה ונכבים..

ויש לי לדים רגילים אדומים כאלה אז נגד של 220 אוהם יספיק בישבילהם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתקל אני במגמת אלקטרוניקה(התחלתי השנה)

ויש לנו לדים אדומים פשוטים כאלה שאנחנו מחברים להם נגדים של 220 אוהם בזמן הוואלט של הספק הוא בדרך כלל 5

אז הלדים האלה והנגדים יספיקו גם פה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשש אחלה מדריך

אבל אם זה לדים שפועלים לפי המוזיקה אפשר גם בלי נגדים כי הם נדלקים לשניה ונכבים..

ויש לי לדים רגילים אדומים כאלה אז נגד של 220 אוהם יספיק בישבילהם ?

שים 2 של 220.. זה אמור להספיק (אני חושב, חכה לדעת הכותב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי,כמו שרשם לך Concept 5000-FX , אתה חייב נגדים,אחרת הלדים עוד יישרפו לך... :)

אני ניסיתי הלחמה אחת בלי נגדים,והלכו לי הלדים תוך 20 דקות מרגע החיבור של ה-LPT... :pissed:

לגבי שני נגדים של 220 - אתה מוזמן לנסות... אני לא ניסיתי,אבל תיאורטית אפשר לחבר... ;D

לכל אלו שמבקשים ממני סרטונים - אני אעלה סרטון של twistedmods,פשוט כי אין לי עדיין לצערי .... :(

http://www.twistedmods.com/images/sections/guides/winamp/meter.avi

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...