מי אתם חושבים ינצח במילחמה בין חמאס לפתח? - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי אתם חושבים ינצח במילחמה בין חמאס לפתח?

stone cold

Recommended Posts

אמרתי שראיתי תמונות של 2 מקרים כאלה, אני זוכר שהראשון היה כשעוד ביקרתי מדי פעם בבית ספר, בערך ב 2002 -2003 ,

המורה שלי לגאוגרפיה הראה לנו תמונות שחבר שלו צילם משם, היו במקרה הזה 10+ הרוגים חפים מפשע.

המקרה השני אני זוכר שזה היה נסיון חיסול של של כמה פעילי טרור שהיו באיזה דירה, המטוס של צה"ל "קצת" החטיא...

כל כך הרבה זמן ועוד לא הצלחת למצוא אסמכתה אפילו למקרה אחד? זה לא רומז לך על משהו?

בכל מקרה עד שאני מביא הוכחות יש לך זכות מלאה לא להאמין לי, אבל הנה נקודה למחשבה:

פלסטינים שנהרגו במסגרת התנקשות 338

פלסטינים שהיוו יעד להתנקשות 210

מתוך: http://www.btselem.org/Hebrew/Statistics/Casualties.asp

נו, קצת חשבון פשוט: אם מתוך 338 שנהרגו, 210 היו מיועדים לחיסול, הרי שעל כל עשרה מחבלים שחוסלו, נהרגו קצת פחות משבעה עוברי אורח. יחס מצויין, תשווה ליחס ההרוגים בכל מלחמה שנערכה ב- 20 השנים האחרונות ותראה. לו צה"ל היה "מוריד בניינים כדי לוודא הריגה", הייתי מצפה שמספר עוברי האורח שהיו נהרגים בחיסולים ממוקדים היה הרבה יותר גדול ממספר המחבלים שנהרגו, לא הרבה יותר קטן.

הם היו 19 אנשים, אתה לא באמת רוצה שאני אסביר לך למה זה נשמע מגוחך נכון?

עזוב, גם כשאתה מסביר אני לא מבין מה לעזאזל אתה רוצה ממני.

אגב, מקריאה קצרה ברשת מסתבר שלא כולם היו "משכילים" חלקם אפילו היו מובטלים,, אז זה אפילו לא 19.

וחוץ מזה הם כולם היו פנאטים דתיים ש "מוסתים ע"י אנשים אחרים", הם לא קיבלו חינוך טוב אלא שטיפת מוח.

חשוב גם להגיד שאני לא טוען שכל הטיפשים או/ו לא משכילים מתפוצצים, אמרתי שהרבה יותר קל למכור להם את

שטויות כמו "מלחמת קודש" לדוגמה.

אתה רוצה לומר לי שקל יותר לשכנע טיפשים לעשות שטויות? וואו. איזו תגלית! מצד שני, קשה ללמד טיפשים להטיס מטוסי נוסעים. בנוגע לפנאטיות דתית, יש לא מעט מתאבדים שנשלחו ע"י פתח, ארגון חילוני לחלוטין.

אבל שוב, אם יש מתאבדים משכילים חילוניים מבתים מבוססים, הרי שלא העוני, חוסר ההשכלה והטפה דתית הם הגורמים לטרור ולכן אי אפשר יהיה להיפטר ממנו ע"י שיפור החינוך והמצב הכלכלי. וממילא בחינוך שלהם אנחנו לא יכולים לטפל, היכולת שלנו להשפיע על המצב הכלכלי שלהם קטנה מאוד (אתה בעצמך טענת שכספים שמועברים לפלשתינים נעלמים מכיסיהם של מושחתים) ושום דבר שנעשה לא ימנע את ההטפה הדתית הקיצונית.

אם תצליח להביא לי 100 מחבלים מתאבדים שהיו אנשים משכילים שבאו מאיזורים עשירים עם חינוך סביר ולא היו

פנאטים דתיים קיצוניים, אתה יכול לקרוא לי זונת אופיום סינית עם 2 זיינים

אחרי שתביא לי שני מקרים בהם צה"ל הוריד מהאוויר בניינים שלמים כדי לחסל מבוקשים. ובכל מקרה, העלבונות שלי קצת יותר מתוחכמים מזה. 8)

אוקי... קודם כל חשוב להגיד שלא אמרתי שהוא הגורם היחיד, אבל כן זה בהחלט אחד הגורמים המרכזיים גם בגלל שהוא משפיע על הגורמים האחרים.

אתה לא מדבר בהיגיון. אם זה גורם מרכזי, איך יתכן שאחרי הרעה משמעותית במצב הכלכלי יש פחות פיגועים? אלא אם הגורמים המשמעותיים האחרים חלה ירידה הרבה יותר גדולה. אז נו, מה זה היה? האם רמת החינוך השתפרה פלאים? האם אלפי פלשתינים הפכו לחילונים? אל תתבייש לספר לנו מה גרם לירידה בטרור.

אני חושב שאתה מסתכל על הנתונים בצורה לא נכונה:

1. המצב הכלכלי בשטחים אף פעם לא היה טוב, הוא היה יותר טוב מהיום אבל אף פעם לא היה באמת טוב.

זאת גם הייתה אחת הסיבות לאינתיפאדה הראשונה.

מה נקרא אצלך "מצב טוב"? משפחה בארץ שמרוויחה כמו משפחה ממוצעת ביום בעזה נחשבת לענייה מרודה. משפחה ממוצעת בכמה מדינות באפריקה מרוויחה פחות ממשפחה ענייה בעזה.

2. זה שיש פחות טרור ושנאה אני לא חושב שזה נכון... כן זה נכון שיש פחות טרור "מוצלח", אבל חכה שהם ימצאו עוד

נקודת תורפה רצינית, יהיה שמח...

לא נכון. נקודות תורפה יש בכמויות. הגבול בין עזה למצריים ובין מצריים וישראל פרוץ לחלוטין. עוד לא השלימו חצי מגדר ההפרדה, כך שכל טרוריסט שרותה לעבור מהגדה יכול לעשות זאת בקלות. תשווה את כמות ההתראות של השב"כ לפני כמה שנים והיום ותראה שיש ירידה.

אגב בשנים 98 99 ו 2000 ביחד נהרג רק בן אדם אחד מפיגועים (ובטח עוד כמה אנשים מטרור אחר), רוב ההרוגים היו בין 2001 ל 2004.

לכן מה שאמרת זה לא כלכך נכון.

הנה לינק למקור

ושוב אתה מפגין את ליקויי הבנת הנקרא שלך ברבים? הנה מה שכתבתי:

המצב הכלכלי בשטחים בזמן גלי הפיגועים הגדולים, מ- 1996 ועד 2003, היה טוב יותר מכפי שהוא היום.

לא כתבתי שהיה גל פיגועים אחד גדול מ- 1996 ועד 2003, כתבתי שהיו כמה גלי פיגועים גדולים בין השנים 1996 ו- 2003. כמובן שבין אותם גלי פיגועים היו תקופות בהן היו פחות פיגועים, duh. ולכן מה שאמרתי מאוד נכון.

נכון מאוד "לפי ההגדרה, והתנקשות זה "סיכול ממוקד" לפי ההגדרה, זה מזכיר לי:

Abraham Lincoln

מה הנקודה שלך? יש הגדרה מקובלת לטרור. יש הגדרה מקובלת להתנקשות. חיסול ממוקד אינו התנקשות כפי שירי ממארב בחילי אויב בזמן מלחמה אינו רצח. העובדה שהשמאל הקיצוני משחק עם ההגדרות כדי להתאים את המציאות לעמדות שלו לא צריכה לחייב אף אחד אחר.

חיסולו של לוחם אויב בזמן מלחמה הוא דבר לגיטימי לחלוטין לפי החוק הבינלאומי, גם אם הוא חבר במיליציה ולא בצבא וגם אם אזרחים נפגעים במהלך הפעולה. לפיכך אין מקום לקרוא לסיכול ממוקד "התנקשות" (ובטח שלא "רצח").

ברגע שאתה מפוצץ בנייני משטרה, הורס מסילות ורוצח שליח אום, זה כבר לא כלכך גרילה... ואני כבר לא מדבר על

תקיפה של כפרים...

במקרה הכי קיצוני, אם אתה לא מחשיב רצח דיפלומטים לטרור ובוחר לא להאמין לי, זה עדין 50% (2 מתוך 4 ).

ההגדרה המקובלת לפעולת טרור היא התקפה אלימה שמכוונת כלפי מטרה אזרחית שנועדה לקדם אג'נדה פוליטית. כלומר התקפה על בנייני משטרה אינה פעולת טרור, חבלה בפסי רכבת אינה פעולת טרור אם הם משמשים להובלת חיילים ונשק (הפרטיזנים חיבלו בפסי הרכבת ששימשו את הצבא הגרמני במלחמת העולם השניה, האם זו היתה פעולת טרור?). התקפות על כפרים ערביים עשויות להיחשב לפעולות טרור, אבל ברור שהן לא גרמו לבריטים לעזוב את הארץ. גם רצח ברנדוט עשוי להיכנס להגדרת הטרור, אבל הוא התרחש אחרי עזיבת הבריטים והקמת המדינה, כך שגם הוא לא יכול היה לגרום לעזיבתם. כלומר אי אפשר לומר שפעולות טרור של האצ"ל והלח"י גרמו לסילוקם של הבריטים מהארץ.

אבל תרגיש חופשי לתת הגדרה אחרת לטרור. יהיה נחמד אם תאמר גם מי בכלל תומך בהגדרה שלך.

שבמקרה מצאה את עצמה כתגובה לציטוט סותר, נכון?

בכל מקרה אמרתי כבר את דעתי בנושא, אתה לא חייב להסביר את עמדתך אבל לפחות אל תאשים אותי

בשטויות שאתה כותב...

No comprende. אתה יכול אולי מסבירה בעברית, שאני להבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 218
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1. אם היו מדינה נורמלית עם קצת חוט שידרה לא היינו צריכים להפציץ מהאוויר

לא כלכך הבנתי... אני לא רואה איך אזרחים אשמים ב"חוט שידרה" ואיך זה יכול לשמש כתרוץ.

2.בריפרוף קצר בנתוני בצלם אתה יכול לראות שחלק מאלה שנהרגו תוך כדי ההתנקשות היוו יעד להתנקשות

*עלי עיסא עלי א-נשאר

בן 23, תושב רפיח, נהרג ב-05.09.2006 ברפיח מירי טיל ממסוק. היווה יעד להתנקשות. פרטים נוספים: נהרג בעת שנסע במכונית.

*מוחמד מאג'ד אחמד עתיק

בן 27, תושב בירקין, מחוז ג'נין, נהרג ב-09.08.2006 בג'נין (מחנה פליטים) מירי טיל ממסוק. היווה יעד להתנקשות. פרטים נוספים: מבוקש. נהרג בעת שהסתתר בבית עם מבוקשים אחרים.

אם אתה רוצה יש שמה מלא דוגמאות(מה לעשות שאובייקטיביות זה לא הצד החזק של בצלם)

אני יודע שחלק היו יעד להתנקשות... איך זה קשור?

מה הקשר בין זה לאובייקטיביות? חוץ מזה זה ארגון זכויות אדם, אין לו צד.

3. המצב הכלכלי בשטחים היה טוב מאוד עד לרגע שבו הם החליטו להתחיל באינתיפאדה בגלל שישראלי עלה על הר הבית(שזה מקום יותר קדוש ליהודים מאשר לערבים)

לא מדוייק, היה קרה דומה שהצית את האש, אבל זה היה המצב שלהם והתסכול ששימש כדלק לאינתיפדה השניה.

המצב הכלכלי שלהם היה די גרוע, זאת גם הייתה אחת הסיבות לאינתיפאדה הראשונה.

4.הלח"י הפעולות שלהם היו כנגד אנשי צבא להבדיל מהערבים שהרגו מעל חמש מאות אזרחים והמטירו למעלה לחמש אלפים טילים רק על גוש קטיף(שכעת משמש כאתר שיגור מעולה) ומצטער אבל לא מצאתי בוייקי על רצח נציג האו"ם

זה הכי בסוף:

#

# 17 בספטמבר 1948: רצח שליח האו"ם, פולקה ברנדוט, בירושלים.

לידע כללי: ישראל הרגה 1900 פלסטינים שלא השתתפו בלחימה, מתוכם 800 ילדים, די מטריד נכון?

כל כך הרבה זמן ועוד לא הצלחת למצוא אסמכתה אפילו למקרה אחד? זה לא רומז לך על משהו?

כן, קשה למצוא תיעוד ברשת ואין לי הרבה זמן לבזבז על להוכיח לך משהו, זה לא יתרום לידע שלי...

אמרתי לך אל תאמין לי או תעשה מחקר ברשת.

נו, קצת חשבון פשוט: אם מתוך 338 שנהרגו, 210 היו מיועדים לחיסול, הרי שעל כל עשרה מחבלים שחוסלו, נהרגו קצת פחות משבעה עוברי אורח. יחס מצויין, תשווה ליחס ההרוגים בכל מלחמה שנערכה ב- 20 השנים האחרונות ותראה. לו צה"ל היה "מוריד בניינים כדי לוודא הריגה", הייתי מצפה שמספר עוברי האורח שהיו נהרגים בחיסולים ממוקדים היה הרבה יותר גדול ממספר המחבלים שנהרגו, לא הרבה יותר קטן.

זה היה רק חיסולים, בסך הכל זה 1900 אזרחים, צה"ל השתפר בדיוק מאז 2004 אחרי לחץ בינלאומי. פעם זה היה יחס כמעט 1:1 , ועדין 128

אזרחים מתים זה לא מספר קטן, ואל תשכח שלא מוזכרים בכלל הפצועים.

עזוב, גם כשאתה מסביר אני לא מבין מה לעזאזל אתה רוצה ממני.

כי נוח לך לא להבין אותי. בסך הכל אמרתי ש 19 אנשים שמתוחכם אולי 14 התאימו חלקית לטענה שלך, זה לא מספיק.

תחשוב על זה טוב טוב.

אתה רוצה לומר לי שקל יותר לשכנע טיפשים לעשות שטויות? וואו. איזו תגלית! מצד שני, קשה ללמד טיפשים להטיס מטוסי נוסעים. בנוגע לפנאטיות דתית, יש לא מעט מתאבדים שנשלחו ע"י פתח, ארגון חילוני לחלוטין.

בדיוק, ואפילו יותר כשהם רעבים.

קשה ללמד טיפש להטיס מטוס אבל לא צריך 19 טיסיים ל 4 מטוסים, ולא צריך תואר שני בשביל ללחוץ על כפתור.

תאמין לי שאם החינוך רמת החיים שם הייתה נורמאלית פתח לא היה מחזיק מעמד...

אבל שוב, אם יש מתאבדים משכילים חילוניים מבתים מבוססים, הרי שלא העוני, חוסר ההשכלה והטפה דתית הם הגורמים לטרור ולכן אי אפשר יהיה להיפטר ממנו ע"י שיפור החינוך והמצב הכלכלי. וממילא בחינוך שלהם אנחנו לא יכולים לטפל, היכולת שלנו להשפיע על המצב הכלכלי שלהם קטנה מאוד (אתה בעצמך טענת שכספים שמועברים לפלשתינים נעלמים מכיסיהם של מושחתים) ושום דבר שנעשה לא ימנע את ההטפה הדתית הקיצונית.

כן אבל הם מיעוט קיצוני, והם כולם פנאטים דתיים. תחשוב עליהם כמו על הילדים שיורים בחצי בית ספר ואז מתאבדים, תופעת שוליים.

עכשיו תחשוב על הילדים בקונגו שנחטפים בגיל 6 ובגיל 10 כבר רצים עם נשק אוטומטי ומרססים כל דבר שזז.

אני דווקא לא מסכים עם זה ששיפור במצב הכלכלי לא ישפר את המצב וזה שאין משהו שישראל יכולה לעשות בקשר לזה.

חוץ מזה כמו שאמרתי המדינה לא כלכך מעוניינת לפתור את הסכסוך הזה, כי עובדה שאנחנו כבר שבוע או שבועיים מקיימים דיון/וויכוח

על מהצב בעזה ולא על 1001 הבעיות המטרידות שהממשלה שלנו אחראית עליהם.

אחרי שתביא לי שני מקרים בהם צה"ל הוריד מהאוויר בניינים שלמים כדי לחסל מבוקשים. ובכל מקרה, העלבונות שלי קצת יותר מתוחכמים מזה. 8)

זה לא היה עלבון, סך הכל אמרתי: "אין מצב שאתה מביא לי 100 מחבלים מתאבדים "שהיו אנשים משכילים שבאו מאיזורים עשירים עם חינוך סביר ולא היו

פנאטים דתיים קיצוניים".

אתה לא מדבר בהיגיון. אם זה גורם מרכזי, איך יתכן שאחרי הרעה משמעותית במצב הכלכלי יש פחות פיגועים? אלא אם הגורמים המשמעותיים האחרים חלה ירידה הרבה יותר גדולה. אז נו, מה זה היה? האם רמת החינוך השתפרה פלאים? האם אלפי פלשתינים הפכו לחילונים? אל תתבייש לספר לנו מה גרם לירידה בטרור.

בכל מה שקשור לעזה לדעתי הנסיגה שלנו שגרמה למלחמות כוח פנימיות.

ואם אתה מחשיב קאסם לטרור אז יש יותר טרור הוא פשוט לא קטלני, כמו שאמרתי קודם.

מה נקרא אצלך "מצב טוב"? משפחה בארץ שמרוויחה כמו משפחה ממוצעת ביום בעזה נחשבת לענייה מרודה. משפחה ממוצעת בכמה מדינות באפריקה מרוויחה פחות ממשפחה ענייה בעזה.

בוא נתחיל מזה שיהיה למשפחה ממוצעת 3 ארוחות ביום.

לא נכון. נקודות תורפה יש בכמויות. הגבול בין עזה למצריים ובין מצריים וישראל פרוץ לחלוטין. עוד לא השלימו חצי מגדר ההפרדה, כך שכל טרוריסט שרותה לעבור מהגדה יכול לעשות זאת בקלות. תשווה את כמות ההתראות של השב"כ לפני כמה שנים והיום ותראה שיש ירידה.

נקודות תורפה זה לא רק חורים בגדרות, הקאסם זאת דוגמה למיני נקודת תופרה. בכל מקרה אני לא עובד בשב"כ אז אני לא יודע...

לא כתבתי שהיה גל פיגועים אחד גדול מ- 1996 ועד 2003, כתבתי שהיו כמה גלי פיגועים גדולים בין השנים 1996 ו- 2003. כמובן שבין אותם גלי פיגועים היו תקופות בהן היו פחות פיגועים, duh. ולכן מה שאמרתי מאוד נכון.

שוב אתה מאשים אחרים בטעויות שלך...

בוא נראה:

38 40 59 24 1 0 0 82 230 139 55 29

94 95 96 97 98 99 00 01 02 03 04 05

כחול = השנים שהשארת בחוץ.

אדום = השנים ה"שקטות".

רואה את הבעיה פה?

מדובר ב 8 שנים שמתוכם 3 שקטות כלומר זה לא מדוייק להגיד גלי פיגועים גדולים.

הגל הראשון התחיל ב 94 עם 38 וב 95 היו 40 הרוגים ולא ב 96, הגל הסתיים ב 98 והגל השני התחיל

ב 2001 והסתיים ב 2005 ולא 2003, הנה לינק לתמונה המלאה.

ההגדרה המקובלת לפעולת טרור היא התקפה אלימה שמכוונת כלפי מטרה אזרחית שנועדה לקדם אג'נדה פוליטית. כלומר התקפה על בנייני משטרה אינה פעולת טרור, חבלה בפסי רכבת אינה פעולת טרור אם הם משמשים להובלת חיילים ונשק (הפרטיזנים חיבלו בפסי הרכבת ששימשו את הצבא הגרמני במלחמת העולם השניה, האם זו היתה פעולת טרור?). התקפות על כפרים ערביים עשויות להיחשב לפעולות טרור, אבל ברור שהן לא גרמו לבריטים לעזוב את הארץ. גם רצח ברנדוט עשוי להיכנס להגדרת הטרור, אבל הוא התרחש אחרי עזיבת הבריטים והקמת המדינה, כך שגם הוא לא יכול היה לגרום לעזיבתם. כלומר אי אפשר לומר שפעולות טרור של האצ"ל והלח"י גרמו לסילוקם של הבריטים מהארץ.

התקפה על בנייני משטרה זה לא טרור? רגע, ועל הפנטגון זה כן?

לגבי המסילות, אני לא חושב שהם שימשו רק להובלת ציוד צבאי, ואם כן אז טעות שלי.

מה זאת אומרת "התקפות על כפרים ערביים עשויות להיחשב לפעולות טרור" ?

כשאתה תוקף כפר עם אוכלוסית אזרחית זה טרור נקודה, זה לא משנה מי עזב ומי לא, רצח אזרחים שנועד לקדם מטרה פוליטית זה טרור.

"גם רצח ברנדוט עשוי להיכנס להגדרת הטרור" , מה זה "עשוי"?! רצח של דיפלומט זה טרור נקודה.

רגע ואם זה היה קורה חודשיים לפני, כלומר לפני הקמת המדינה זה היה טרור?

ושוב גם הפעולות של החמאס לא גרמו לנו לעזוב אבל זה עדיין טרור. למרות שהם קוראים לטרוריסטים "לוחמי חופש".

אבל תרגיש חופשי לתת הגדרה אחרת לטרור. יהיה נחמד אם תאמר גם מי בכלל תומך בהגדרה שלך.

זה לא משנה מי תומך בהגדרה שלי ומי לא, אני לא מתאם את הדעות והתפיסת עולם שלי עם אנשים אחרים, אני אומר מה שאני

חושב זה הכל.

No comprende. אתה יכול אולי מסבירה בעברית, שאני להבין?

כן בטח, אני ישמח מסביר שאתה להבין : אתה סותר את עצמך, ואז טוען שלדברים שאתה כותב (כתגובה לחלקים שאתה מצטט) אין משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק מאוד. אנחנו מדברים על אותו "בצלם"? אותו "ארגון זכויות אדם" מטפל כמעט באופן בלעדי בהפרת זכויות האדם של הפלשתינים ע"י . שיגורי הקסאמים לעבר ישובים אזרחיים בישראל הם הפרה ברורה של זכויות האדם והם נמשכים כבר שנים, ראית דו"ח של "בצלם" עליהם? אני לא. באותו זמן הם הוציאו עשרות דו"חות על הפרות ישראליות, כולל מקרים בהםנפגע אדם אחד בלבד (ולא בהכרח נהרג). אין להם צד? רק אם אתה מכיר רק את הצד הפלשתיני.

לידע כללי: הרגה 1900 פלסטינים שלא השתתפו בלחימה, מתוכם 800 ילדים, די מטריד נכון?

לא ממש. ראשית, הנתונים של "בצלם" מאוד מפוקפקים. הם מסתמכים בעיקר על נתונים שמספקים הפלשתינים, ואלו כמעט תמיד טוענים שההרוג נפגע סתם. אלא אם אי אפשר להסתיר שהיתה סיבה לירי, אז הם טוענים שדווקא ההרוג לא השתתף בהתפרעות. ואם אי אפשר להכחיש שהוא השתתף, טוענים שהוא נתפס חי ע"י החיילים ונרצח אח"כ.

מספר הפלשתינים שנהרגים מאש צה"ל יכול לרדת לאפס מחר, כל מה שצריך לקרות כדי שזה יתרחש הוא הפסקת פעילות הטרור הפלשתינית.

כן, קשה למצוא תיעוד ברשת ואין לי הרבה זמן לבזבז על להוכיח לך משהו, זה לא יתרום לידע שלי...

מעניין, משום מה אני כמעט תמיד מצליח למצוא את מה שאני מחפש.

אמרתי לך אל תאמין לי או תעשה מחקר ברשת.

נו, ואני לא מאמין לך. זוכר את הרעש שעשה חיסול שחאדה? דברים כאלו לא עוברים בשקט. לו זה היה מתרחש כפי שאתה טוען, לא צריכה להיות לך שום בעיה למצוא תיעוד לכך ברשת. אבל לא מצאת... לא הגיע הזמן שתבין שאתה לא מוצא כי זה לא קרה?

זה היה רק חיסולים, בסך הכל זה 1900 אזרחים, צה"ל השתפר בדיוק מאז 2004 אחרי לחץ בינלאומי. פעם זה היה יחס כמעט 1:1 , ועדין 128

אזרחים מתים זה לא מספר קטן, ואל תשכח שלא מוזכרים בכלל הפצועים.

דיברנו על חיסולים מהאוויר, מנסה להתחמק? צה"ל משתפר כל הזמן. לא רק בצימצום "הנזק הנלווה" אלא גם בשיפור הדיוק והקטנת הסיכוי שהמחוסל המיועד יצליח לברוח.

128 אזרחים זה כלום. שוב, כמעט שלא היתה אין מלחמה ב- 20 השנים האחרונות שלא נהרגו בה הרבה יותר אזרחים מחיילים, במיוחד כשהלחימה מתנהלת באזורים עירוניים מיושבים.

כי נוח לך לא להבין אותי. בסך הכל אמרתי ש 19 אנשים שמתוחכם אולי 14 התאימו חלקית לטענה שלך, זה לא מספיק.

תחשוב על זה טוב טוב.

נוח לי להתעלם ממך, אבל אני לא עושה רק את מה שנוח. 14 מתוך 19 הם רוב. שוב, גם אם תתעלם חהחמישה שלטענתך לא מתאימים, עדיין יש מספיק אנשים כדי לחטוף את המטוסים, לא? אבל יופי שאתה קובע שזה לא מספיק.

בדיוק, ואפילו יותר כשהם רעבים.

ושוב, המצב הכלכלי בשטחים החמיר, אבל מספר המתאבדים ירד. לא רק אלו שמצליחים, גם אלו שנתפסים לפני. אבל אתה מתעלם, נכון? כי אם העובדות מתנגשות בתאוריה, כנראה שהעובדות שגויות. דיסוננס קוגניטיבי כאמור.

קשה ללמד טיפש להטיס מטוס אבל לא צריך 19 טיסיים ל 4 , ולא צריך תואר שני בשביל ללחוץ על כפתור.

צריך לפחות ארבעה. עדיף שמונה, ליתר בטחון. והטסת מטוס קצת יותר מסובכת מ- "ללחוץ על כפתור". הם עברו קורסי טייס לפני החטיפות.

תאמין לי שאם החינוך רמת החיים שם הייתה נורמאלית פתח לא היה מחזיק מעמד...

טענת שממשלת היא האחראית העיקרית לטרור הפלשתיני. עכשיו אתה קובע שהחינוך ברש"פ אחראי לזהץ מדינת לא יכולה להשפיע על החינוך ברש"פ.

כן אבל הם מיעוט קיצוני, והם כולם פנאטים דתיים. תחשוב עליהם כמו על הילדים שיורים בחצי בית ספר ואז מתאבדים, תופעת שוליים.

אני עדיין מחכה שתסביר לי איך אירגון חילוני מגייס מתאבדים בנימוקים דתיים. אגב, אני זוכר גם עורכת דין אחת שביצעה פיגוע התאבדות. מסכנה, לו רק היה לה חינוך... אגב, יש תמיכה נרחבת במתאבדים ברחוב הפלשתיני. כנראה שלא מדובר במיעוט קטן כל כך.

עכשיו תחשוב על הילדים בקונגו שנחטפים בגיל 6 ובגיל 10 כבר רצים עם אוטומטי ומרססים כל דבר שזז.

ואם הם היו מבתים עשירים, אי אפשר היה לשטוף את מוחם? אם היה להם חינול טוב, אי אפשר היה לשטוף את מוחם?

ושוב, איך ממשלת ישראל אחראית לכל זה?

אני דווקא לא מסכים עם זה ששיפור במצב הכלכלי לא ישפר את המצב

נו, באמת. ומה עם העובדות? לפני פרוץ אינתיפדת אל אקצה, התל"ג לנפש ברש"פ היה בערך 2,000 דולר. היום הוא פחות מ- 1,000 (נדמה לי שקצת יותר מ- 500 דולר). עד 2001 התל"ג לנפש ברשות רק עלה, אז איך אתה מסביר את גלי הפיגועים?

ישנן מדינות עם תל"ג לנפש נמוך יותר ומערכת חינוך שבקושי קיימת, ועדיין אין בהן טרור. מצד שני, לארה"ב יש תל"ג לנפש של יותר מ- 40,000 דולר ועדיין יש להם טרור מקומי, למשל מקווי והיונאבומר.

וזה שאין משהו שישראל יכולה לעשות בקשר לזה.

כן, שמענו את ההצעה שלך: לסגת לגבולות 67 ולהקים גדר גדולה. אז המצב הכלכלי בשטחים ישתפר פלאים, כי [השלם], אז יהיה חינוך טוב בהרבה בשטחים כי [השלם], אז לא תהיה פנאטיות דתית כי [השלם] ולכן לא יהיה טרור. אה, וכמובן אם מישהו יעז לשגר טיל, נחריב את האזור, מה שבטח ישפר את המצב הכלכלי ואת החינוך וימנע פנאטיות דתית. וכמובן שבאותה התקפה שלנו לא יהרגו אזרחים בכלל. ::)

חוץ מזה כמו שאמרתי המדינה לא כלכך מעוניינת לפתור את הסכסוך הזה, כי עובדה שאנחנו כבר שבוע או שבועיים מקיימים דיון/וויכוח

על מהצב בעזה ולא על 1001 הבעיות המטרידות שהממשלה שלנו אחראית עליהם.

שוב, אתה מניח שאם הממשלה מרוויחה מהמצב, סימן שהיא אחראית לו. בנוסף אתה שוב מתעלם מהעובדות: בדף הראשון של פורום אקטואליה יש כרגע דיונים בנושא הפרת זכויות יוצרים בארץ, חוק שי דרומי, תוכניות , רצח תאיר ראדה, אנטישמיות בארץ, פסיקת בג"צ בנוגע לאונס, התנהגותו של אחמד טיבי, הנשק הגרעיני של איראן, העבודות בשער המוגרבים והמדיניות של רוסיה. לא ממש מתמקדים בנושא הטרור הפלשתיני.

רגע, תן לי לנחש: כשאנחנו מדברים על תוכנית הגרעין של איראן, אנחנו לא מדברים על הבעיות המטרידות שהממשלה שלנו אחראית עליהן. כלומר הממשלה מרוויחה. מסקנה: הממשלה שלנו לא רוצה לפתור את את בעיית הגרעין האיראני! וזו גם הסיבה שאחמד טיבי וחבר מרעיו עדיין בכנסת, וגם הסיבה שעובדים (או עבדו) בשער המוגרבים, וגם הסיבה שלא ממש פועלים נגד העתקות תוכנה וסרטים בארץ ושאנשים רואים "סמולוויל", נכון?

זה לא היה עלבון, סך הכל אמרתי: "אין מצב שאתה מביא לי 100 מחבלים מתאבדים "שהיו אנשים משכילים שבאו מאיזורים עשירים עם חינוך סביר ולא היו

פנאטים דתיים קיצוניים".

אוי, מה אני אעשה איתך? לי נראה שלקרוא למישהו "זונת אופיום סינית עם 2 זיינים" עשוי להעליב. אבל זה רק אני, אולי אצלך זה סימן לחיבה, מה אני כבר יודע.

בכל מה שקשור לעזה לדעתי הנסיגה שלנו שגרמה למלחמות כוח פנימיות.

נסיגה מעזה גרמה למלחמת כוח פנימית, נסיגה מהגדה תביא שלום. אה?

ואם אתה מחשיב קאסם לטרור אז יש יותר טרור הוא פשוט לא קטלני, כמו שאמרתי קודם.

קסאם הוא בהחלט טרור. משגרים אותו לעבר אוכלוסיה אזרחית? כן. המטרה היא לקדם אג'נדה פוליטית? כן. אז זה טרור. אבל דיברנו על מתאבדים, זוכר? לא צריך יותר מידי אומץ כדי לשגר קסאם. כמה משגרי קסאמים כבר נהרגו?

בוא נתחיל מזה שיהיה למשפחה ממוצעת 3 ארוחות ביום.

היה להם ועדיין התחיל גל של טרור ב- 2001. מצד שני, יש מדינות באפריקה בהם אלפי אנשים מתים מרעב ואין בהן טרור.

נקודות תורפה זה לא רק חורים בגדרות, הקאסם זאת דוגמה למיני נקודת תופרה. בכל מקרה אני לא עובד בשב"כ אז אני לא יודע...

אבל מתאבדים הרבה יותר קטלניים, אז איפה הם?

ובנוגע להתראות של השב"כ, גם אני לא עובד שם. מפרסמים את מספר ההתראות לעיתים קרובות בתקשורת. אולי כדאי שתקרא עיתון לפעמים, זה עשוי לנפץ כמה מהדעות השגויות שיש לך אודות המציאות.

שוב אתה מאשים אחרים בטעויות שלך...

בוא נראה:

38 40 59 24 1 0 0 82 230 139 55 29

94 95 96 97 98 99 00 01 02 03 04 05

כחול = השנים שהשארת בחוץ.

אדום = השנים ה"שקטות".

רואה את הבעיה פה?

מדובר ב 8 שנים שמתוכם 3 שקטות כלומר זה לא מדוייק להגיד גלי פיגועים גדולים.

הגל הראשון התחיל ב 94 עם 38 וב 95 היו 40 הרוגים ולא ב 96, הגל הסתיים ב 98 והגל השני התחיל

ב 2001 והסתיים ב 2005 ולא 2003, הנה לינק לתמונה המלאה.

די כבר! תלמד לקרוא. לא אמרתי שלא היה טרור לפני 1996. לא אירתי שלא היה טרור אחרי 2003. לא אמרתי שבין גלי הטרור הגדולים לא היו עוד פעולות טרור. בכל מקרה, בדוק את התפלגות הפיגועים לפי חודשים ולא לפי שנים ותראה שהיו גלים גדולים של פיגועים.

ובכל מקרה, המצב הכלכלי בשטחים היה אז הרבה יותר טוב מכפי שהוא עכשיו, אז למה היו אז מתאבדים?

התקפה על בנייני משטרה זה לא טרור? רגע, ועל הפנטגון זה כן?

תחנות משטרה אינן מטרות אזרחיות ולכן התקפות עליהן אינן נחשבות לטרור. הפנטגון הוא מפקדה צבאית ולכן התקפה עליו אנה נחשבת לטרור. אבל אתה זוכר איך התקיפו את הפנטגון? חטפו מטוס מלא באזרחים וריסקו אותו לתוך הבניין. וזו כן פעולת טרור בהתאם להגדרה - תקפו אזרחים כדי לקדם אג'נדה פוליטית. ההגדרה פשוטה, אתה צריך אותי כדי לבדוק כל פעולה?

לגבי המסילות, אני לא חושב שהם שימשו רק להובלת ציוד צבאי, ואם כן אז טעות שלי.

הן לא, אבל זה לא רלוונטי. איך בדיוק אפשר לחבל רק בחלק מהסילה? מה, חפוצצו רק פס אחד מהשניים? שוב, הפרטיזנים פוצצו פסי רכבת וגם רכבות. חלק מהרכבות הובילו אזרחים. פעולות טרור? מה פתאום.

מה זאת אומרת "התקפות על כפרים ערביים עשויות להיחשב לפעולות טרור" ?

כשאתה תוקף כפר עם אוכלוסית אזרחית זה טרור נקודה, זה לא משנה מי עזב ומי לא, רצח אזרחים שנועד לקדם מטרה פוליטית זה טרור.

לא אם הם השתתפו בתהקפות על הכוחות שלנו, מה שהופך אותם מאזרחים ללוחמים, או נותנים מחסה בזמן ההתקפה ללוחמי אוייב, מה שהופך אותם למטרות לגיטימיות.

"גם רצח ברנדוט עשוי להיכנס להגדרת הטרור" , מה זה "עשוי"?! רצח של דיפלומט זה טרור נקודה.

דיפלומט אינו מטרה אזרחית, הוא נציג של ממשלה זרה. אם מותר לתקוף בנייני ממשלה, מותר לתקוף גם דיפלומטים. מצד שני, הוא נשלח ע"י האו"ם לתווך בהפסקת אש, כך שקרוב לוודאי שרציחתו תחשב כפעולת טרור. אלא שפעולה אחת לא הופכת אירגון שלם לאירגון טרור. אנשים טועים, אתה יודע. אירגון טרור הוא אירגון שמבצע פעולות טרור כדרך קבע.

רגע ואם זה היה קורה חודשיים לפני, כלומר לפני הקמת המדינה זה היה טרור?

ושוב אתה מפגין את הבנת הנקרא המופלאה שלך.

למקרה ששכחת מה אתה בעצמך כתבת:

אני ממליץ לך לפתוח ספר היסטוריה מדי פעם, המדינה הזאת קמה בעזרת טרור והתנחלות.

איך פעולות טרור אחרי הקמת המדינה יכולות לעזור להקמת המדינה? כי במציאות, התוצאה באה אחרי הסיבה, לא לפני.

ושוב גם הפעולות של החמאס לא גרמו לנו לעזוב אבל זה עדיין טרור. למרות שהם קוראים לטרוריסטים "לוחמי חופש".

אין סתירה. אדם יכול להיות טרוריסט ולוחם חופש בעת ובעונה אחת.

זה לא משנה מי תומך בהגדרה שלי ומי לא, אני לא מתאם את הדעות והתפיסת עולם שלי עם אנשים אחרים, אני אומר מה שאני

חושב זה הכל.

נו, אבל מה ההגדרה שלך? אם אתה מאמץ את ההגדרה המקובלת, טעית. אם יש לך הגדרה אחרת, למה אתה שומר אותה בסוד? אתה ממתין להגשת בקשה לפטנט?

כן בטח, אני ישמח מסביר שאתה להבין : אתה סותר את עצמך, ואז טוען שלדברים שאתה כותב (כתגובה לחלקים שאתה מצטט) אין משמעות.

בררר. הנה מה שכתבתי במקור:

מכיר את הבדיחה על עורכי הדין? זה לא נכון שכל עורכי הדין תאבי בצע חסרי כל מוסר, זה רק 99% מהם שמוציאים לכל השאר שם רע.

כתבתי מראש שזו בדיחה. מה יכול להיות לא ברור כאן? בעצם, אחרי שהפגנת את יכולות הבנת הנקרא שלך, אני לא חושב שאני צריך להיות מופתע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבנאדם נורמאלי לקט את הרעיון אחרי ההודעה הראשונה- מקס' שנייה ::)

אא, ו... תוקן :-X

ס'עמק... 6 סיבובים של הגלילה לקח לי כדי לרדת להודעה הקודמת שלי בדף הקודם :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק מאוד. אנחנו מדברים על אותו "בצלם"? אותו "ארגון זכויות אדם" מטפל כמעט באופן בלעדי בהפרת זכויות האדם של הפלשתינים ע"י . שיגורי הקסאמים לעבר ישובים אזרחיים בישראל הם הפרה ברורה של זכויות האדם והם נמשכים כבר שנים, ראית דו"ח של "בצלם" עליהם? אני לא. באותו זמן הם הוציאו עשרות דו"חות על הפרות ישראליות, כולל מקרים בהםנפגע אדם אחד בלבד (ולא בהכרח נהרג). אין להם צד? רק אם אתה מכיר רק את הצד הפלשתיני.

http://www.btselem.org/Hebrew/Israeli_Civilians/

http://www.btselem.org/Hebrew/Israeli_Civilians/Qassam_missiles.asp

http://www.btselem.org/Hebrew/Statistics/Casualties_Data.asp?Category=5

http://www.btselem.org/Hebrew/Statistics/Casualties_Data.asp?Category=6

http://www.btselem.org/hebrew/Photo_Archive/List.asp?x_Concatenate=29&z_Concatenate=LIKE,%27%25,%25%27

בסדר, מה שתגיד... עכשיו הגיע הזמן להאשים את הבנת הנקרא שלי, נכון?

מעניין, משום מה אני כמעט תמיד מצליח למצוא את מה שאני מחפש.

אני כמעט גאה בך... רוצה לנדב את היכולות שלך ולמצוא לי תיעוד מצולם של כל החיסולים של צה"ל

בשטחים בשביל שאני יוכל להראות לך את הניסיון חיסיל המזויין הזה שמוטט בניין?

אגב המקרה הראשון אני חושב שזה היה המקרה שדיברת עליו עם שחאדה, הרגע עשיתי חיפוש

ברשת וכל מה שמצאתי זה תמונה קטנה ב YNET . אז מה הסיכוי שאני ימצא בקלות אחרות...

נו, ואני לא מאמין לך. זוכר את הרעש שעשה חיסול שחאדה? דברים כאלו לא עוברים בשקט. לו זה היה מתרחש כפי שאתה טוען, לא צריכה להיות לך שום בעיה למצוא תיעוד לכך ברשת. אבל לא מצאת... לא הגיע הזמן שתבין שאתה לא מוצא כי זה לא קרה?

לא מצאתי תיעוד מצולם נורמאלי של חיסול שחאדה, חוץ מזה אתה יכול למצוא תיעוד לכל פיגוע או קאסם שנופל?

אז זה הופך אותם ללא קיימים? אמרתי לך כבר אל תאמין לי, תגיד שאני שקרן אבל אל תנסה לשכנע אותי מה ראיתי ומה לא.

אם אתה ממש רוצה תחפש נסיונות חיסול של בכרי חאמס שלא עבדו, תמצא מקרה שבו הם חשדו שהיו כמה בכירים ביחד בדירה

והורידו את הבניין אבל הם שרדו, בגלל שהם ישבו במרתף (ככה הם אמרו).

דיברנו על חיסולים מהאוויר, מנסה להתחמק? צה"ל משתפר כל הזמן. לא רק בצימצום "הנזק הנלווה" אלא גם בשיפור הדיוק והקטנת הסיכוי שהמחוסל המיועד יצליח לברוח.

לא מתחמק, רק מזכיר לך שיש עוד דברים שהורגים.

128 אזרחים זה כלום. שוב, כמעט שלא היתה אין מלחמה ב- 20 השנים האחרונות שלא נהרגו בה הרבה יותר אזרחים מחיילים, במיוחד כשהלחימה מתנהלת באזורים עירוניים מיושבים.

128 זה לא כלום, זה 128 אנשים שאיבדו את החיים שלהם, זה אולי נכון שלא הייתה מלחמה ב- 20 השנים האחרונות שלא נהרג

בה יותר אזרחים מחיילים, אבל גם לא הייתה מלחמה שהתנהלה רק בעזרת החיסולים ממוקדים.

כבר התחלתי להתרגל לצורה שבה אתה מוציא דברים מההקשר...

ושוב גם פה יש רוב כולל לאזרחים 1900 אזרחים יחסית ל 1200 טרוריסטים.

נוח לי להתעלם ממך, אבל אני לא עושה רק את מה שנוח. 14 מתוך 19 הם רוב. שוב, גם אם תתעלם חהחמישה שלטענתך לא מתאימים, עדיין יש מספיק אנשים כדי לחטוף את המטוסים, לא? אבל יופי שאתה קובע שזה לא מספיק.

WTF? מה הקשר? דיברתי על רוב כללי לא מתוך ה 19 אידיוט! גם אם הם היו 70 שמתאימים, זה לא 20% אפילו!

וגם לא אמרתי ש 19 איש ל 4 זה יותר מדי, אמרתי שלא כולם צריכים לדעת להטיס מטוס...

קשה ללמד טיפש להטיס מטוס אבל לא צריך 19 טיסיים ל 4 , ולא צריך תואר שני בשביל ללחוץ על כפתור.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A1

ושוב, המצב הכלכלי בשטחים החמיר, אבל מספר המתאבדים ירד. לא רק אלו שמצליחים, גם אלו שנתפסים לפני. אבל אתה מתעלם, נכון? כי אם העובדות מתנגשות בתאוריה, כנראה שהעובדות שגויות. דיסוננס קוגניטיבי כאמור.

לך לטבלה הצבעונית שציירתי, ב 93 היו 2 הרוגים מפיגועים, אם היית אומר אותו דבר אז, היית טועה.

אותו דבר ב 2000, 0 הרוגים שנה אחרי יש אינתיפאדה. אתה רואה שזה בא בגלים? האם הקטע של הר

הבית הוא זה שהיה אחראי לזה? לא! הוא היה הגפרור שהצית את כל העסק הזה, הדלק היה הרבה יותר מורכב

וחלק גדול ממנו היה המצב הכלכלי, אל תדאג בקצב הזה יבוא גל שלישי קטלני יותר, הארגונים רק לוקחים פסק זמן ליבא

תחמושת, וגם לנהל מלחמות כוח פנימיות. זה שאתה אומר שהמצב שלהם רק מתדרדר זה המצב של האזרחים לא של

האירגונים, זוכר את הקטע של השנאה ואין מה להפסיד?

חשוב לזכור שמדובר כאן בלנבא את העתיד אז יכול להיות שאני טועה, אבל זה לא שאני מנסה לראות את המצב כתמונה כוללת

ולא מהיום למחר זה לא נקרא להתעלם מעובדות.

צריך לפחות ארבעה. עדיף שמונה, ליתר בטחון. והטסת מטוס קצת יותר מסובכת מ- "ללחוץ על כפתור". הם עברו קורסי טייס לפני החטיפות.

התכוונתי להפעיל מטען או חגורת נפץ, בטח שחכתי לשים נקודה.

טענת שממשלת היא האחראית העיקרית לטרור הפלשתיני. עכשיו אתה קובע שהחינוך ברש"פ אחראי לזהץ מדינת לא יכולה להשפיע על החינוך ברש"פ.

מה? מה הקשר? תקרא את התגובות שלי מחדש, אף פעם לא אמרתי שלממשלת יש אחריות בלעדית על המצב.

אני עדיין מחכה שתסביר לי איך אירגון חילוני מגייס מתאבדים בנימוקים דתיים. אגב, אני זוכר גם עורכת דין אחת שביצעה פיגוע התאבדות. מסכנה, לו רק היה לה חינוך... אגב, יש תמיכה נרחבת במתאבדים ברחוב הפלשתיני. כנראה שלא מדובר במיעוט קטן כל כך.

יש גם רוצחי ילדים שהם מתכנתים, אז מה?

99% מהמתאבדים הפלסטינים הם פנאטים דתיים, גם אלה של הפתח או כל ארגון "לא דתי". וגם אם לא, לא חסר דרכים לשטיפת מוח

שלא קשורים לדת, פשוט דת זה לרוב נתפס כמשהו תמים בגלל זה אוהבים לנצל את הדת בשביל לשלוט על אנשים, לפעמים

בשביל למכור להם מים קדושים ולפעמים בשביל לשולח אותם להפוצץ. אבל יש עוד המון דרכים שלא קשורות לדת, כמו לדוגמה

מה שהנאצים עשו. פשוט כמו שאמרתי אנשים טיפשים יותר קל לגרום להם להאמין בשטויות, וכן העורכת דין היא תופעה נדירה...

כמו עם הילד שמרסס חצי בית ספר...

נו, באמת. ומה עם העובדות? לפני פרוץ אינתיפדת אל אקצה, התל"ג לנפש ברש"פ היה בערך 2,000 דולר. היום הוא פחות מ- 1,000 (נדמה לי שקצת יותר מ- 500 דולר). עד 2001 התל"ג לנפש ברשות רק עלה, אז איך אתה מסביר את גלי הפיגועים?

תל"ג לנפש של 2000 דולר זה נחשב מאוד נמוך. פעם אחרונה שבדקתי אצלנו זה היה $20,000

ואל תשכח שאין להם מדינה בכלל אז אני לא יודע מי חישב את הנתונים האלה...

תראה אני לא יודע מה איתך, אבל אם היית צריך לחיות בבית מסריח לעבוד כמו חמור בשביל 12 שקל לשעה, ולראות איך העם

שלי מנוצל על ידי עם אחר שבכלל לא שייך לפה (כי ככה חינכו אותי), אני יתחיל לפתח רגשי שנאה, ויהיו אנשים שינצלו את זה,

ככה התחילה האינתיפאדה.

ישנן מדינות עם תל"ג לנפש נמוך יותר ומערכת חינוך שבקושי קיימת, ועדיין אין בהן טרור. מצד שני, לארה"ב יש תל"ג לנפש של יותר מ- 40,000 דולר ועדיין יש להם טרור מקומי, למשל מקווי והיונאבומר.

די! אולי מספיק כבר עם הדמגוגיה המטומטמת הזאת!

מלחמות אזרחים ולפעמים איזה genocide קטן זה כלכך יותר טוב מטרור, נכון?

הטרור בארה"ב הוא תופעת שוליים, ובארץ יש גם טרור, אז מה? הממשלה מטפלת בזה, זאת תופעה נדירה יחסית.

וכן רוב הימנים שעשו טרור בארץ, היו דתיים קיצונים כולל זה שרצח את רבין... (למרות שטכנית זה לא נחשב לטרור).

כן, שמענו את ההצעה שלך: לסגת לגבולות 67 ולהקים גדר גדולה. אז המצב הכלכלי בשטחים ישתפר פלאים, כי [השלם], אז יהיה חינוך טוב בהרבה בשטחים כי [השלם], אז לא תהיה פנאטיות דתית כי [השלם] ולכן לא יהיה טרור. אה, וכמובן אם מישהו יעז לשגר טיל, נחריב את האזור, מה שבטח ישפר את המצב הכלכלי ואת החינוך וימנע פנאטיות דתית. וכמובן שבאותה התקפה שלנו לא יהרגו אזרחים בכלל. ::)

אם תהיה שם ממשלה יציבה נראה לך שמישהו ישגר משהו?

אתה רואה את ירדן משגרת טילים? ומה יקרה אם היא תשגר? נכון מלחמה.

למה היא לא משגרת? נכון, כי לא משתלם לה.

אוי, מה אני אעשה איתך? לי נראה שלקרוא למישהו "זונת אופיום סינית עם 2 זיינים" עשוי להעליב. אבל זה רק אני, אולי אצלך זה סימן לחיבה, מה אני כבר יודע.

אתה יותר טיפש ממה שחשבתי:

אם תצליח להביא לי 100 מחבלים מתאבדים שהיו אנשים משכילים שבאו מאיזורים עשירים עם חינוך סביר ולא היו

פנאטים דתיים קיצוניים, אתה יכול לקרוא לי זונת אופיום סינית עם 2 זיינים

תקרא את זה לאט לאט... נו, יש לך כבר 100 שמות?

נסיגה מעזה גרמה למלחמת כוח פנימית, נסיגה מהגדה תביא שלום. אה?

מלחמות כוח פנימיות זה לא (רק) לירות אחד בשני... בחירות ופוליטיקה זאת דוגמה טובה.

קסאם הוא בהחלט טרור. משגרים אותו לעבר אוכלוסיה אזרחית? כן. המטרה היא לקדם אג'נדה פוליטית? כן. אז זה טרור. אבל דיברנו על מתאבדים, זוכר? לא צריך יותר מידי אומץ כדי לשגר קסאם. כמה משגרי קסאמים כבר נהרגו?

מה זה משנה כמה משגרי קסאמים נהרגו? הזכרתי את הקאסמים כי מחר הקאסמים יכולים להפוך לקטיושות.

ואם הם היו מבתים עשירים, אי אפשר היה לשטוף את מוחם? אם היה להם חינול טוב, אי אפשר היה לשטוף את מוחם?

ושוב, איך ממשלת ישראל אחראית לכל זה?

בטח שאפשר, הבעיה היא שלבתים עשירים לא פורצים מורדים, אונסים את כל הנשים והילדות (איפילו בנות 10), אחר כך

תוקעים להן סכינים באיבר המין, ולרוב מחריכים את הילדים להרוג את האימהות שלהם באיומי אקדח, בשביל לבדוק אם

הם מתאימים למחנה האימונים שלהם, אחרי שהם נחטפים בגיל 10 - 12 הילדים ששרדו משתתפים בקרבות ולפעמים מבצעים

אפילו הרג בדם קר, בלי לחשוב פעמיים . בתים של עשירים לא נמצאים באיזורים האלה, ולא אמרתי שממשלת ישראל

אחראית לילדים בקונגו, אף אחד לא אחראי לילדים האלה, כולם רק מוכרים לאנשים שחוטפים אותם נשקים.

היה להם ועדיין התחיל גל של טרור ב- 2001. מצד שני, יש מדינות באפריקה בהם אלפי אנשים מתים מרעב ואין בהן טרור.

מדינות כמו סומליה, קונגו ורואנדה? תאמין לי, אם יהיה שם טרור זאת תהיה הבעיה הכי קטנה שלהם.

כמות ההרוגים שם בשבוע ממלחמות האזרחים זה כמו 2 אינתיפדות ביחד.

אבל כן בעיקרון אתה צודק, יש מדינות שבהם אוכלוסיות רבות נשארות מאוד עניות, לדוגמה ברזיל,

אינדונזיה, הפיליפינים וכו' שם לרוב יש כנופיות והרבה פשע וסמים. אבל שוב, טרור לא בא רק בגלל עוני

פשוט כמו שאמרתי זאת אחת הסיבות המרכזיות בגלל שיש לה השפעה על כל השאר.

די כבר! תלמד לקרוא. לא אמרתי שלא היה טרור לפני 1996. לא אירתי שלא היה טרור אחרי 2003. לא אמרתי שבין גלי הטרור הגדולים לא היו עוד פעולות טרור. בכל מקרה, בדוק את התפלגות הפיגועים לפי חודשים ולא לפי שנים ותראה שהיו גלים גדולים של פיגועים.

בסך הכל הראתי לך שקצת ש"החטאת" בחישוב השנים, למה אתה עושה מזה כזה ביג דיל, הגל הראשון

היה ב 94 והסתיים ב 97 , השני היה ב 2001 והסתיים ב 2004/5 , אמרת 96 עד 03 , אז בסדר טעית בשנתיים

לשם ולשם, אז תיקנתי אותך ולא קרה כלום... מה הקשר הבנת הנקרא שלי? הבנתי את הנקודה שלך וכתבתי את דעתי כבר למעלה.

אגב הלינק שנתתי כולל את התפלגות הפיגועים לפי חודשים.

תחנות משטרה אינן מטרות אזרחיות ולכן התקפות עליהן אינן נחשבות לטרור. הפנטגון הוא מפקדה צבאית ולכן התקפה עליו אנה נחשבת לטרור. אבל אתה זוכר איך התקיפו את הפנטגון? חטפו מטוס מלא באזרחים וריסקו אותו לתוך הבניין. וזו כן פעולת טרור בהתאם להגדרה - תקפו אזרחים כדי לקדם אג'נדה פוליטית. ההגדרה פשוטה, אתה צריך אותי כדי לבדוק כל פעולה?

יש בזה משהו, אבל המטוס לא היה היעד פה. קח את הדוגמה שהלחי ועוד ארגון פלשו לדיר יאסין, הם רצו שליטה על הכפר

לא טבח באזרחים, ואז הדברים לא עבדו כמו שצריך ויצא מצב שהם עברו בית בית וריססו אזרחים בסוף היה שם 100+ הריגות.

רואה לאן אני חותר כאן?

בקשר למחסה:

גם אני הייתי נותן מחסה לאוייב אם היו אומרים לי שהולכים לכבוש לי את הבית.

וזה עדין לא מצדיק לרסס בית בית, במיוחד לרסס ילדים ואת האימהות שלהם.

הן לא, אבל זה לא רלוונטי. איך בדיוק אפשר לחבל רק בחלק מהסילה? מה, חפוצצו רק פס אחד מהשניים? שוב, הפרטיזנים פוצצו פסי רכבת וגם רכבות. חלק מהרכבות הובילו אזרחים. פעולות טרור? מה פתאום.

רגע גם הכבישים והנמלים פה מובילים ציוד צבאי, נכון? אז זה לא טרור לפוצץ אותם?

חוץ מזה הגרמנים כבשו את פסי הרכבת האלה, והפרטיזנים נלחמו כנקמה ולא ממניעים פוליטים או דתיים.

ושוב אתה מפגין את הבנת הנקרא המופלאה שלך.

זיכרון, לא הבנת הנקרא.

כתבתי מראש שזו בדיחה. מה יכול להיות לא ברור כאן? בעצם, אחרי שהפגנת את יכולות הבנת הנקרא שלך, אני לא חושב שאני צריך להיות מופתע.

:lol: והציטוט שהבדיחה סותרת אותו, הופעיה שם לבד נכון? או שזה אולי פשוט צירוף מקרים?

אני לא מבין למה אתה כלכך מתעקש להאשים אחרים...

אגב פעם לפני שאתה יורד על יכולת הבנת הנקרא שלי, אני ממליץ שתלמד את ההבדל בין "לי" ו"לך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי בשביל מה ההתעקשות הזאת על המספר 100 מלבד הידיעה שאף אחד לא באמת יטרח לחפש לך 100 שמות, מה שמזכה אותך בנצחון טכני (טקטיקת "מלחמת התשה" ::)).

אבל סתם לדוגמא: קח את החזית העממית, ארגון קומוניסטי. הם לא מבטיחים לפעילים שלהם גן-עדן ו72 בתולות, כרזות השאהידים שלהם ריקות מפסוקי קוראן - בניגוד לעמיתיהם בארגוני הטרור האחרים - ולמרות זאת החזית העממית הספיקה לגלגל כמה וכמה פיגועי התאבדות נגד ישראלים + אינספור נסיונות פיגועים נוספים. אז מה המסקנה? שאדם יכול להיות פנאט שטוף מוח בלי קשר לזיקתו הדתית, מספיק לשכנע אותו שהמוות שלו שלו יניב תמורה גדולה יותר והופ נולד מתאבד חדש. העיקר זה לא מפריע לך לדרוש מאיסתרא דוגמאות ל"מתאבד שאינו פנאט" למרות שמדובר באוקסימורון קלאסי. ואתה יודע את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי בשביל מה ההתעקשות הזאת על המספר 100 מלבד הידיעה שאף אחד לא באמת יטרח לחפש לך 100 שמות, מה שמזכה אותך בנצחון טכני (טקטיקת "מלחמת התשה" ::)).

על מה אתה מדבר?

הוא ניסה להגיד שזה לא נכון שרוב הטרוריסטים באים ממקומות עניים, והם טפישים ופאנטים,

בזה שהוא מביא לי מקרה עם 19 שלטענתו לא התאימו לזה, אז אמרתי לו שיחפש לי לפחות 100 .

ההתעשות על מספרים הייתה שלו:

2. מחבלים מתאבדים הם עניים וחסרי השכלה שמוסתים ע"י אנשים אחרים לביצוע הפיגועים.

העובדות: רוב המחבלים בפיגוע המפורסם ביותר, בבנייני התאומים והפנטגון, היו משכילים ומבוססים כלכלית ויש עוד דוגמאות כאלו.

זה נראה לך הגיוני ש 19 אנשים שמתוכם אולי 14 מתאמים, סותרים את העובדה הזאת?

ואני בכלל לא מדבר על שדיברתי על טרור באיזור שלנו...

אבל סתם לדוגמא: קח את החזית העממית, ארגון קומוניסטי. הם לא מבטיחים לפעילים שלהם גן-עדן ו72 בתולות, כרזות השאהידים שלהם ריקות מפסוקי קוראן - בניגוד לעמיתיהם בארגוני הטרור האחרים - ולמרות זאת החזית העממית הספיקה לגלגל כמה וכמה פיגועי התאבדות נגד ישראלים + אינספור נסיונות פיגועים נוספים. אז מה המסקנה? שאדם יכול להיות פנאט שטוף מוח בלי קשר לזיקתו הדתית, מספיק לשכנע אותו שהמוות שלו שלו יניב תמורה גדולה יותר והופ נולד מתאבד חדש. העיקר זה לא מפריע לך לדרוש מאיסתרא דוגמאות ל"מתאבד שאינו פנאט" למרות שמדובר באוקסימורון קלאסי. ואתה יודע את זה.

קודם כל החזית העממית, אם אני זוכר נכון רוב הפעולות שלהם היו קשורות בניסיונות חטיפת , הם סך הכל שיגרו לא יותר 8 מחבלים.

אבל שוב אתה לא קורא את מה שאני כותב:

99% מהמתאבדים הפלסטינים הם פנאטים דתיים, גם אלה של הפתח או כל ארגון "לא דתי". וגם אם לא, לא חסר דרכים לשטיפת מוח

שלא קשורים לדת, פשוט דת זה לרוב נתפס כמשהו תמים בגלל זה אוהבים לנצל את הדת בשביל לשלוט על אנשים, לפעמים

בשביל למכור להם מים קדושים ולפעמים בשביל לשולח אותם להפוצץ. אבל יש עוד המון דרכים שלא קשורות לדת, כמו לדוגמה

מה שהנאצים עשו. פשוט כמו שאמרתי אנשים טיפשים יותר קל לגרום להם להאמין בשטויות, וכן העורכת דין היא תופעה נדירה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך להתעמק בויכוח הזה יותר מדי אבל ממה שהבנתי הטענה המקורית הייתה: מחבלים צומחים מכל שכבות האוכלוסיה. רוב האוכלוסיה ענייה, אז מן הסתם רוב המחבלים עניים. פשוט אתה החלטת על דעת עצמך שקיים ביניהם קשר של סיבה ותוצאה. זה כמו שמישהו מהקצה השני של המפה הפוליטית יגיד שרוב האוכלוסיה מוסלמית ורוב המחבלים מוסלמים, לכן האיסלאם גורם לטרור. מבין לאן אני חותר? כאמור, מצבם של הפלסטינים היה טוב יותר לפני 20 שנה והם פתחו באינתיפאדה, הוא היה טוב בהרבה לפני 70 שנה והם פתחו במרד הערבי. כנראה שכסף זה לא הכל בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה אתה מביא את הנתונים שיהיה להם מצב טוב... עד היום אין להם מדינה, כשאין לך מדינה ואתה עני המצב שלך לא טוב.

אני מבין למה אתה חותר, אבל זה לא קשור, נכון האיסלם הוא גם גורם לא קטן לטרור אבל אני כמעט לא רואה מוסלמים עשירים עם חינוך

נורמאלי שרצים עם פצצות עליהם. אבל כן יצא לי לראות יפנים לא מוסלמים שמרסקים על ספינות אוייב. המשותף הוא שהם פנאטים,

דתים או לא זה לא משנה. ברגע שיש שיפור במצב כלכלי יש עבודה חינוך וישצימצום במאגר של דלק השנאה.

אני לא אומר לזרוק להם שקים של כסף מהאויר כי אז האירגונים יקנו בזה עוד נשקים, אני אומר לפחות לנסות

ליצור הזדמנויות לממשל נורמלי, כי הילדים שם שרואים את כל ההרס שצה"ל עושה שם (מוצדק או לא זה לא משנה כרגע),

בקושי יש להם אוכל לשרוד וכל היום שומעים סיפורים על איך היהודים זיפו את השואה בשביל להשתלט על העולם,

אחרי 15 שנה הילד הזה ימצא את עצמו באיזה קניון, רוצח ילדים יהודים בשביל שהאחים שלהם יגדלו מלאי שנאה.

וכל זה כי יש מישהו שמרוויח מהמצב הזה, וזה לא אני ולא אתה.

בכל מקרה אתה יכול לא להסכים איתי, אבל תחשוב על זה, איזה בנאדם קל יותר לשכנע לשנוא, בנאדם רעב או שבע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, עכשיו הגיע הזמן להאשים את הבנת הנקרא שלך. אני דיברתי על דו"חות של בצלם, הודעות רשמיות שהאירגון מוציא חדשות לבקרים לעיתונות, לא על איזכורים באתר שלהם אותם אתה צריך ללכת לחפש. רשימת הדו"חות מופיעה באתר שלהם:

http://www.btselem.org/Hebrew/Publications/Index.asp

תרגיש חופשי להביא קישורים משם לדו"חות של בצלם על הטרור הפלשתיני.

אני כמעט גאה בך... רוצה לנדב את היכולות שלך ולמצוא לי תיעוד מצולם של כל החיסולים של צה"ל

בשטחים בשביל שאני יוכל להראות לך את הניסיון חיסיל המזויין הזה שמוטט בניין?

אגב המקרה הראשון אני חושב שזה היה המקרה שדיברת עליו עם שחאדה, הרגע עשיתי חיפוש

ברשת וכל מה שמצאתי זה תמונה קטנה ב YNET . אז מה הסיכוי שאני ימצא בקלות אחרות...

לא מצאתי תיעוד מצולם נורמאלי של חיסול שחאדה, חוץ מזה אתה יכול למצוא תיעוד לכל פיגוע או קאסם שנופל?

אז זה הופך אותם ללא קיימים? אמרתי לך כבר אל תאמין לי, תגיד שאני שקרן אבל אל תנסה לשכנע אותי מה ראיתי ומה לא.

נו, באמת. מי ביקש ממך תיעוד מצולם? תביא סתם כתבה מהעיתון, בלי צילום. הנה מה שחיפוש קצרצר על שחאדה הביא:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2015833,00.html

ישראל התנקשה הלילה בשחאדה, בכיר מבוקשי החמאס בעזה: מטוס F-16 של חיל האויר הטיל מעט לאחר חצות פצצה במשקל של טונה על בניין בעיר עזה, שבו מתגורר שחאדה עם משפחתו. 15 פלסטינים נהרגו, בהם ילדים, וכמאה נפצעו.

רואה? לא צריך . אגב, לא ביקשתי תעוד של כל החיסולים, שניים יספיקו. אתה דיברת על הריסת שכונות שלמות בהפצצות מהאוויר כדי לוודא הריגה, אני אסתפק בהריסת בניין אחד מהאוויר. שני מקרים, זה הכל (לא כולל שחאדה, זו דוגמה שלי).

אם אתה ממש רוצה תחפש נסיונות חיסול של בכרי חאמס שלא עבדו, תמצא מקרה שבו הם חשדו שהיו כמה בכירים ביחד בדירה

והורידו את הבניין אבל הם שרדו, בגלל שהם ישבו במרתף (ככה הם אמרו).

וזו בדיוק הסיבה שאני לא סומך על הזיכרון שלך ומבקש אסמכתאות - הזיכרון שלך לא שווה הרבה. כבר כתבתי על המקרה הזה. מעשה שהיה כך היה: לשב"כ נודע שכל הנהגת החמאס מתכנסת לדיון בבניין מסויים, אבל לא באיזו קומה. התלבטו מה לעשות - להפיל על הבניין פצצה של טון, שתהרוס את כולו ובוודאות תהרוג את כל מי שבו, אבל סביר שתגרום להרבה הרוגים בבניינים הסמוכים, או להטיל עליו פצצה של רבע טון, שתהרוס רק קומה אחת ולכן תוכל להרוד אותם רק אם הם באותה קומה, אבל לא תגרום לנפגעים בבניינים סמוכים. החליטו להשתמש בפצצה הקטנה.

מנהיגי החמאס היו בקונה נמוכה יותר ולכן יצאו בשריטות קלות בלבד. הבניין, כאמור, לא נהרס ואף אחד לא נהרג בהפצצה, לא החמאסניקים ולא עוברי אורח. כלומר הדוגמה שלך היא בדיוק להיפך ממה שאתה זוכר.

ואני דווקא מביא אסמכתאות לדברי:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%9E%D7%90%D7%A1

בשנת 2003 הטיל מטוס קרב של חיל האוויר הישראלי פצצה במשקל רבע טון על בית שבו התכנסו בכירים רבים בחמאס: מוחמד דף, ראש הזרוע הצבאית; עדנאן אל-רול, המהנדס ברצועה והאחראי על פרויקט הקסאם; השייח אחמד יאסין, המנהיג הרוחני של החמאס; אסמאעיל הניה, ראש לשכתו של יאסין; עבד אל-עזיז רנטיסי, סגנו של השייח יאסין; ומחמוד א-זהאר, מראשי החמאס וסגנו של יאסין. הפצצה פגעה רק בקומה העליונה של הבית.

רואה?

לא מתחמק, רק מזכיר לך שיש עוד דברים שהורגים.

אז? גם זיקנה הורגת. מה הקשר?

128 זה לא כלום, זה 128 אנשים שאיבדו את החיים שלהם, זה אולי נכון שלא הייתה מלחמה ב- 20 השנים האחרונות שלא נהרג

בה יותר אזרחים מחיילים, אבל גם לא הייתה מלחמה שהתנהלה רק בעזרת החיסולים ממוקדים.

גם לא המלחמה הנוכחית. איך אתה חושב נהרגו אותם 3100 פלשתינים עליהם דיברת? אבל אני מבין מה אתה רוצה: במקום לשגר טיל לעבר המכונית בה נוסע הטרוריסט, צריך להכניס לעיר שתי אוגדות, כדי שנקבל מלחמה "כמו שצריך" אז במקום להרוג אותו ושני עוברי אורח, נהרוג 30 חמושים, 150 עוברי אורח ונספוג 15 הרוגים משלנו, העיקר שתהיה מרוצה. ::)

כבר התחלתי להתרגל לצורה שבה אתה מוציא דברים מההקשר...

צ"ל "התרגלתי לצורה בה אני לא מבין את ההקשר", אבל לא נורא.

ושוב גם פה יש רוב כולל לאזרחים 1900 אזרחים יחסית ל 1200 טרוריסטים.

מתוך נתוני בצלם כמובן. אבל עדיין יחס מצויין של קרוב ל- 1:1.

WTF? מה הקשר? דיברתי על רוב כללי לא מתוך ה 19 אידיוט! גם אם הם היו 70 שמתאימים, זה לא 20% אפילו!

וגם לא אמרתי ש 19 איש ל 4 זה יותר מדי, אמרתי שלא כולם צריכים לדעת להטיס מטוס...

מי מדבר על רוב כללי? אמרת שהגורם לטרור הוא עוני והטפה דתית. הראתי שיש טרור גם בלי עוני והטפה דתית. מ.ש.ל. כל דבר מעבר לזה הוא סתם התפתלות מיותרת מצידך.

לך לטבלה הצבעונית שציירתי, ב 93 היו 2 הרוגים מפיגועים, אם היית אומר אותו דבר אז, היית טועה.

אותו דבר ב 2000, 0 הרוגים שנה אחרי יש אינתיפאדה. אתה רואה שזה בא בגלים?

ליצן. אני אמרתי מהתחלה שהיו גלים של טרור! אבל אתה שוב סותר את עצמך. לטענתך, המצב הכלכלי בשטחים היה גרוע גם ב- 1993 וגם ב- 2000. אז למה בקושי היו פיגועים אם המצב הכלכלי הוא גורם עיקרי? או שאתה טועה בנוגע למצב הכלכלי ששרר אז בשטחים, מה שמוכיח שאני צודק, או שאתה טועה בנוגע למרכזיותו של המצב הכלכלי כגורם לטרור ושוב, אני צודק. איזה כיף! רוצה להוכיח עוד נקודות שלי?

האם הקטע של הר הבית הוא זה שהיה אחראי לזה? לא! הוא היה הגפרור שהצית את כל העסק הזה,

הרבה יותר פשוט: ערפאת רצה מהומה, אז הוא אירגן מהומה. זה יצא הרבה יותר גדול מכפי שהוא תיכנן במקור.

הדלק היה הרבה יותר מורכב וחלק גדול ממנו היה המצב הכלכלי, אל תדאג בקצב הזה יבוא גל שלישי קטלני יותר, הארגונים רק לוקחים פסק זמן ליבא

תחמושת, וגם לנהל מלחמות כוח פנימיות.

אם המצב הכלכלי כל הזמן רע, למה אין גל אחד גדול של טרור כל הזמן? כמובן שיבוא לג נוסף של טרור, אבל הוא יבוא גם אם המצב הכלכלי ישתפר.

זה שאתה אומר שהמצב שלהם רק מתדרדר זה המצב של האזרחים לא של האירגונים, זוכר את הקטע של השנאה ואין מה להפסיד?

רגע, עכשיו אתה מדבר על המצב הכלכלי של האיגרונים ולא של התושבים? למה לא אמרת קודם? עכשיו תראה לי בבקשה מה אתה יודע על המצב הכלכלי של אירגוני הטרור. אבל מאיפה האירגונים מגייסים את החברים שלהם? בונים אותם ב- barracks? ::)

חשוב לזכור שמדובר כאן בלנבא את העתיד אז יכול להיות שאני טועה, אבל זה לא שאני מנסה לראות את המצב כתמונה כוללת

ולא מהיום למחר זה לא נקרא להתעלם מעובדות.

נכון. להתעלם מעובדות נקרא להתעלם מעובדות.

התכוונתי להפעיל מטען או חגורת נפץ, בטח שחכתי לשים נקודה.

נו, ועורכת הדין גם לחצה על הכפתור והפעילה חגורת נפץ. כל אידיוט יכול, אבל זה לא אומר שרק אידיוט יכול.

מה? מה הקשר? תקרא את התגובות שלי מחדש, אף פעם לא אמרתי שלממשלת יש אחריות בלעדית על המצב.

ואתה לא מבין למה אני מתלונן על הבנת הנקרא שלך? הנה מה שאני כתבתי:

טענת שממשלת היא האחראית העיקרית לטרור הפלשתיני.

אתה לא יודע מה ההבדל הין עיקרי ובלעדי? אם האחריות שלי הכי גדולה מבין כל האחראים, אני האחראי העיקרי למרות שיש נוספים. אם אני היחיד שאחראי ואין עוד אחראים, אני האחראי הבלעדי. יש מבין? אתה כתבת שממשלת היא האחראית העיקרית למצב.

אז מה? אז אי אפשר לטעון שהעובדה שאנשים לא לומדים תיכנות היא הגורמת לרצח ילדים.

כבר ענו לך על זה.

תל"ג לנפש של 2000 דולר זה נחשב מאוד נמוך. פעם אחרונה שבדקתי אצלנו זה היה $20,000

ואל תשכח שאין להם מדינה בכלל אז אני לא יודע מי חישב את הנתונים האלה...

נכון, זה נמוך. נו, אז כמה גבוה זה צריך להיות כדי שלא יהיה טרור ואיך בדיוק נסיגה לגבולות 67 יכולה להשיג את זה?

מאיפה הנתונים? בד"כ ממשרד הלמ"ס הפלשתיני.

תראה אני לא יודע מה איתך, אבל אם היית צריך לחיות בבית מסריח לעבוד כמו חמור בשביל 12 שקל לשעה, ולראות איך העם

שלי מנוצל על ידי עם אחר שבכלל לא שייך לפה (כי ככה חינכו אותי), אני יתחיל לפתח רגשי שנאה, ויהיו אנשים שינצלו את זה,

ככה התחילה האינתיפאדה.

אז למה יש טרוריסטים שחיים בבתים שאינם מסריחים ועובדים עבור הרבה יותר מ- 12 ש"ח לשעה? מצד שני, יש יהודים שחיים בבתים מסריחים ובכלל לא מצליחים למצוא עבודה ומספרים להם שוב ושוב שזה באשמת העשירים שגוזלים את כספם, אז למה אין איגרון טרור של יהודים עניים שתוקף עשירים?

התשובה היא א. ההסתה, אותה הזכרת ו- ב. תרבות.

די! אולי מספיק כבר עם הדמגוגיה המטומטמת הזאת!

אני אומר את זה כבר מזמן. תפסיק בבקשה.

מלחמות אזרחים ולפעמים איזה genocide קטן זה כלכך יותר טוב מטרור, נכון?

בכל מדינה עניה יש מלחומות אזרחים ורצח עם? באמת? כמו שצה"ל נוהג להוריד שכונות שלמות מהאוויר כדי לוודא הריגה.

הטרור בארה"ב הוא תופעת שוליים, ובארץ יש גם טרור, אז מה? הממשלה מטפלת בזה, זאת תופעה נדירה יחסית.

נכון. והרש"פ לא רק שלא מטפלת בטרור, היא מעודדת ואפילו יוזמת אותו. אגב, אתה צודק, יש גם טרור בארץ. עניים אחראים לו?

וכן רוב הימנים שעשו טרור בארץ, היו דתיים קיצונים כולל זה שרצח את רבין... (למרות שטכנית זה לא נחשב לטרור).

ויגאל עמיר בא מבית מבוסס ולמד משפטים באוניברסיטה. אז עוני וחוסר חינוך גורמים לטרור, מה?

אם תהיה שם ממשלה יציבה נראה לך שמישהו ישגר משהו?

כל מי שמתנגד לממשלה. ולא יהיו חסרים אנשים עניים עם חינוך גרוע שטופים שהטפה דתית גם אם תהיה ממשלה יציבה. ובכלל, מדוע שנסיגה לגבולות 67 תביא לממשלה פלשתינית יציבה?

אתה רואה את ירדן משגרת טילים? ומה יקרה אם היא תשגר? נכון מלחמה.

למה היא לא משגרת? נכון, כי לא משתלם לה.

וראיתי מקרים בהם אזרחים (ואפילו חיילים) מצרים רצחו אזרחים ישראליים אחרי חתימת הסכם השלום (ראס בורקה, זוכר?). אין ממשלה יציבה במצרים? תספר למובארק, ששולט כבר קרוב לשלושים שנים, שהממשלה שלו לא יציבה. אגב מצרים, נסוגנו לגגבולות 67 בדיוק ורוב המצרים עדיין שונאים אותנו.

אתה יותר טיפש ממה שחשבתי:

תקרא את זה לאט לאט... נו, יש לך כבר 100 שמות?

אהבל. התכוונתי (ולדעתי כל מי שיקרא את זה והוא לא אתה יבין) שאני לא מתכוון לקרוא לך "זונת אופיום סינית עם 2 זיינים" כי העלבונות שלי יותר מתוחכמים מזה.

נמאס לי מטחינת המים הזו, אז נדלג קצת ל-

קח את הדוגמה שהלחי ועוד ארגון פלשו לדיר יאסין, הם רצו שליטה על הכפר

לא טבח באזרחים, ואז הדברים לא עבדו כמו שצריך ויצא מצב שהם עברו בית בית וריססו אזרחים בסוף היה שם 100+ הריגות.

רואה לאן אני חותר כאן?

לא, אני לא רואה. ראשית, זה קרה אחרי הקמת המדינה, כך ששוב אי אפשר לטעון שזה הביא להקמת המדינה. שנית, זה לא מה שקרה שם. לפני ההתקפה קראו לאזרחים לצאת המכפר כדי שלא יפגעו, אבל הם בחרו להישאר. הלוחמים הערבים לא לבשו מדים וירו מבין האזרחים והתוצאה היתה במאה הרוגים. אגב, היו שם גם האצ"ל והפלמ"ח.

מה הנקודה שלך?

חוץ מזה הגרמנים כבשו את פסי הרכבת האלה, והפרטיזנים נלחמו כנקמה ולא ממניעים פוליטים או דתיים.

הפרטיזנים נלחמו כדי לגרש את הכיבוש הגרמני - מניע פוליטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כלכך הבנתי... אני לא רואה איך אזרחים אשמים ב"חוט שידרה" ואיך זה יכול לשמש כתרוץ.

אני יודע שחלק היו יעד להתנקשות... איך זה קשור?

לא מדוייק, היה קרה דומה שהצית את האש, אבל זה היה המצב שלהם והתסכול ששימש כדלק לאינתיפדה השניה.

המצב הכלכלי שלהם היה די גרוע, זאת גם הייתה אחת הסיבות לאינתיפאדה הראשונה.

זה הכי בסוף:

לידע כללי: הרגה 1900 פלסטינים שלא השתתפו בלחימה, מתוכם 800 ילדים, די מטריד נכון?

1. הרבה יותר אפקטיבי להיכנס לעזה ולטהר חור חור אבל אי אפשר לעשות זאת(איך ניכנס למקום שעשינו בלגן שלם לצאת ממנו)

2.הקשר הוא שבצלם מציגים את אותם אנשים כאנשים שנהרגו אכב ההתנקשות-זה כבר הבנת הנקרא

3.מה לעשות שלפי אמנת ז'נבה אסור לאזרחים להיות בקו חזית- היו שמה אין להם דמים!!אותך זה לא די מטריד שאנשים בגילה היו צריכים ללכת שפופים במשך כמה חודשים??

ובכללי-ממש לא איכפת לי מהפלסטינאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הרבה יותר אפקטיבי להיכנס לעזה ולטהר חור חור אבל אי אפשר לעשות זאת(איך ניכנס למקום שעשינו בלגן שלם לצאת ממנו)

מה? לא הבנתי בקשר למה זה בכלל. "לטהר חור חור" אתה מתכוון השמדת עם?

.הקשר הוא שבצלם מציגים את אותם אנשים כאנשים שנהרגו אכב ההתנקשות-זה כבר הבנת הנקרא

נכון הם אומרים לך: "נהרגו X אנשים שהיו יעד ו Y אנשים חפים מפשע, הנה הרשימה של כולם".

3.מה לעשות שלפי אמנת ז'נבה אסור לאזרחים להיות בקו חזית- היו שמה אין להם דמים!!אותך זה לא די מטריד שאנשים בגילה היו צריכים ללכת שפופים במשך כמה חודשים??

תגיד לי מה אתה דפוק?! בטח שזה מטריד אותי! אחד החברים הכי טובים שלי גר שם, והוא כמעט נהרג מהירי.

אבל תזכור שזה לא היו האזרחים שירו אלא האירגוני טרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני מתכוון לעבור בית בית ולהרוג כל מי שיכול להיות שהוא עוזר לטרור

2. *שיעור הבנת הנקרא*

פלסטינים שנהרגו במסגרת התנקשות -238

פלסטינים שהיוו יעד להתנקשות-210

עכשיו בלי שאני אומר לך כלום האם בקטגוריה הראשונה אמורים להופיע "פלסטינים שהיוו יעד להתנקשות"?

אני חושב שאתה וכולם מבינים

*הכיתה משוחררת*

3. אם אפשר תענה על החלק הראשון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...