מייקרוסופט השיקה את הגירסאות הביתיות של ויסטה! - עמוד 5 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מייקרוסופט השיקה את הגירסאות הביתיות של ויסטה!

amitdavidi

Recommended Posts

יצירת מנגנון מושלם למניעת העתקות יהיה הטעות הגדולה ביותר של Microsoft וכנראה הדבר שיהרוג את המונופול שלהם.

הם רוצים להרוג את המונופול שלהם (כדי להתפתח בתחומים אחרים ולעשות יותר כסף), לפני שימות בעצמו בינכה תוך כמה שנים (ראה הדיון בחתימה) וכדי שהאירופאים/סינים ירדו להם מהגב (האירופאים בגלל שמיקרוסופט מונופול והסינים בגלל שהם אנטי-קפיטליסטים - מנסים למכור לך זבל מצד אחד אבל בו-זמנית לגנוב אותך באי כיבוד הפטנטים/זכויות יוצר שלך ולאיים על הונך ע"י איום תמידי במלחמת עולם ממשמשת). מערכת הפעלה/תוכנות דסקטופיות סופן ידוע מראש (אם הוא 15 או 25 שנה זה לא משנה הרבה - על "מחשב" עם 1024 ליבות/מעבדים שכל אחת רצה במהירות 4000 גיגהרץ אתה לא צריך מערכת הפעלה שולחנית... אתה צריך סרבר לכל בניין/קומת מגורים/וואטאבר..להשכיר אותו..כי לא תנצל פרומיל מיכולתיו והוא ידע לווסת צריכת כוח מחשוב כמו שצריך כנראה עם סרברים שכנים לו, וכשכל המשתמשים "ישנים" הוא יספק שירותים כלשהם למשתמשים מעבר לים שיום העבודה שלהם רק החל - ניצול נבון במשאבים בקיצור). מיקרוסופט לא עלו מדרגה אחת, הם קפצו עשרים מדרגות בהקשחת המנגנון האנטי-פיראטי ב-Vista לעומת XP.

שינוי נחשב לאחד הדברים היותר קלים לשינוי.

כמו שאמרתי, לא מפני מערכת הפעלה שמודעת (תיאורתית) לתרמית שלך מראש. על תוכנה צד גימל אפשר לעבוד בקלות רבה. מערכת הפעלה יכולה להיות כ"כ מתוחכמת, שכאשר היא רואה אותך מנסה לקרק אותה ע"י שימוש בכלי עבודה של פורצים (SoftICE וכהנה) היא לא תגלה לך שהיא יודעת מה אתה עושה, אלא תוליך אותך שולל. אתה הרי לא הולך לייצר כלי עבודה בעצמך... בקיצור, מי שינצח במלחמה הזו זה מי שיש לו יותר משאבים, כמו בכל מלחמה. (ולמי שינסה לטעון אחרת: מדינת לא היתה מנצחת מלחמה אחת אם לא היו עומדים בפניה משאביה/תמיכתה של ארה"ב, ולו באופן מוגבל למדי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חייב לאמר משהו, בעבר שעברתי מ98 לXP לא העלתי בדעתי לחזור ל98 ונשארתי בXP.

לאחר עבודה של תקופה ארוכה בויסטה (שבהחלט לא חסינה מפני פריצות אך מטעמי כבוד חוקי האתר אני לא אוסיף על זה), פשוט חזרתי לXP.... אויש הויסטה הזאת מערכת כל כך מגושמת ונוראית.. אם נתעלם מהממשק הנוראי החדש שעשו (הEXPLORER) ונתעלם מזה שהמערכת בלי שום יישום וכלום לוקחת 512 מגה של ראם המערכות של "כאילו אבטחה" שנראות כמו Copy&paste מאיזה מערכת הגנה של שפשוט לא מתאים לחלונות זה לא לעניין בנוסף יש איזה 6 תיקיות לתוכנות ככה שתתקינו תוכנה והיא תיהיה בתיקיות כמו Progrem files, progrem data, appdata ועוד, פשוט מטריד ביותר זה גם לוקח יותר מקום.

עכשיו נגיד שהתקנתם תוכנה, למשל נירו. ושהיא עולה פעם ראשונה אתם רוצים להכניס את הקוד האישי שלכם כדי שהיא תעבוד כמו שצריך, אם לא פתחתם את נירו בעזרת לחצן ימני על סמל התוכנה > Run As Admin זה לא יתפוס... וזה בעיה גדולה שמעדכנים חלק מהתוכנות וכו'.

בקיצור מערכת נוראית ושומר נפשו ירחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שיש לו מחשב מאוד מהר, עם כרטיס גרפי מאוד חזק, ולפחות גיגה זיכרון, לא יחשוב לחזור ל-. המקסימום שהוא יעשה אם הוא סובל מההצקות של המערכת זה לכבות את מערכת ההגנה UAC וישתמש במחשב בתור אדמין לכל דבר. (לא מומלץ)

לא הבנתי מדוע המשתמש הפשוט צריך לעניין אותו איפה התוכנות מותקנות בדיוק. רובם עושים NEXT NEXT NEXT עד הסוף בלי למצמץ. משתמש מתקדם ששוב סובל מהבעיה שתיארת יכול ליצור תיקייה וירטואלית שתכיל את תוכן התיקיות שאתה מדבר עליהן ולראות את הכל במבט אחד מהיר. תופס יותר מקום? לא נראה לי.. כדי שזה יתפוס יותר מקום אתה צריך שיהיה העתק בזבזני ולא נדרש של מידע בכמה מקומות במקום במקום אחד. לא נראה לי שיש עותקים עודפים של קבצים סתם. זה או מותקן שם או שם. לא שאני אומר שוויסטה חסכנית במקום חס וחלילה ודלילה...

בשביל להינות מדבר חדש צריך להכיר אותו טוב. כמו כן צריך לתת לכל תבשיל קצת זמן להתבשל לפני שאוכלים אותו. רוב האנשים (הווה אומר לא גיקים שמסוגלים לעקוף 99% מהבעיות) צריכים להמתין עם עוד כמה חודשים כמו ילדים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, לא מפני מערכת הפעלה שמודעת (תיאורתית) לתרמית שלך מראש. על תוכנה צד גימל אפשר לעבוד בקלות רבה. מערכת הפעלה יכולה להיות כ"כ מתוחכמת, שכאשר היא רואה אותך מנסה לקרק אותה ע"י שימוש בכלי עבודה של פורצים (SoftICE וכהנה) היא לא תגלה לך שהיא יודעת מה אתה עושה, אלא תוליך אותך שולל. אתה הרי לא הולך לייצר כלי עבודה בעצמך... בקיצור, מי שינצח במלחמה הזו זה מי שיש לו יותר משאבים, כמו בכל מלחמה. (ולמי שינסה לטעון אחרת: מדינת לא היתה מנצחת מלחמה אחת אם לא היו עומדים בפניה משאביה/תמיכתה של ארה"ב, ולו באופן מוגבל למדי).

נדמה שאתה מוהל עובדות עם נבואות (שחלקן די תואמות למציאות).

עצתי כשמדובר בתיאוריות שלא עמדו במבחן המציאות תשרבב איזו מילה פחות פסקנית כמו "לדעתי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המילים "תיאורתית" ו-"יכולה להיות" פסקניות מדי לטעמך? :-*

אין פה עניין של דיעה. אני מסתובב ככה לעתים בפורומים של קראקרים ויודע בדיוק ממה הם מפחדים ואת הלך מחשבתם. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ר, אחי, אני לא מבלבל בביצים סתם. מדובר על מחשב עם ג'יגה והוא בן פחות משנה.

עכשיו למה זה מעניין אותי שיש 30 תיקיות לתוכנות? כי זה מפגר! לדוגמא ניסיתי לתהקין Neverwinter Nights 2 ובמקום 6 ג'יגה זה תפס איזה 18, בממוצע כל תוכנה שבדקתי לקחה 30% יותר מקום ממה שהיא צריכה. בנוסף נגיד התקנת משחק מחשב מסויים שבד"כ שומר את הSaves שלו בתוך תיקיית המשחק שבProgrem Files אז הסייבים ילכו לאיבוד בתוך 4 תיקיות שצריך לחפש שעות כדי למצוא אם לא מכירים. זה אותו דבר גם לקבצי הגדרות.

ואל תזבל על לכבות את UAC כי זה לא עוזר. ואם אתה חושב שלעבוד במצב אדמין זהז פשוט תחלום! הייתי עם חשבון אדמין ועדיין כל תוכנה שרוצים להפעיל כAdmin צריך ללחוץ עליה עם מקש ימני ו Run As Admin אחרת זה לא עובד ולא תמיד זה מתאפשר.

בנוסף עוד דבר מדאיג שם, ניקח לדוגמא משחקי מחשב כי רבות דובר על זה. מבחינת משחקיות עצמה במשחק לא חשתי הבדל גדול, ההבדל הגדול בה בזמני ההתקנה עצמם שמכיוון שVISTA מחלקת את ההתקנה לאיזה 6 תיקיות יוצר זמן התקנה ארוך. בנוסף הפעלת המשחק עצמו + טעינה הפכו לדי מעיקים בVISTA.

כל מה שרשמתי בתגובה קודמת תיהיה סמוך ובטוח שבדקתי היטב אני אדם אובייקטיבי שבודק מה המוצר הכי נוח וטוב שאני יכול להשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אזרוק לך דוגמא...

תרשם באתר של AVAST בשביל לקבל רישיון שימוש חינמי לשנה.

תתקין את AVAST ואז אם סתם תנסה להפעיל אותה בלי Run As Admin (למרות שיש לחשבון שלך הרשאת אדמין) תאלץ כל פעם מחדש להשים את הקוד שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Googleness תעשה טובה ותשמור את הבדיחות לעוד כמה שבועות לפורים. עאלק משחק תופס 6 גיגה במחשב אחד ו-18 גיגה בשני. הדבר היחיד האפשרי הוא שבמקום אחד הגרסה היתה 32-ביט ובשני גרסה 64-ביט. היה קורה אותו דבר ב-. רק שה"השמנה" נראית מוגזמת בצורה פראית.

אם נעלם לך מקום ככה סתם מההרד דיסק אני ממליץ לך להתחיל ללמוד לעומק את הפונקציות virtual memory ו-system restore מתוק, לפני שאתה מתחיל להעליב את מערכת ההפעלה.

ושוב, אם תוכנה מסויימת כותבת את הקבצים שלה בתיקייה אחת או מפזרת אותם למאה תיקיות, זה לא יאט את הגישה ולא יתפוס יותר מקום בהרד דיסק... אם התוכנה כמו שאתה מתאר, סתם כותבת העתקים כפולים ומשולשים של קבצים בכל מיני תיקיות סתם על דעת עצמה, אני הייתי ממליץ לקחת את המחשב לד"ר מוסמך, ובפעם הבאה לרכוש תוכנות שלא מכילות טרויאנים... בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אזרוק לך דוגמא...

תרשם באתר של AVAST בשביל לקבל רישיון שימוש חינמי לשנה.

תתקין את AVAST ואז אם סתם תנסה להפעיל אותה בלי Run As Admin (למרות שיש לחשבון שלך הרשאת אדמין) תאלץ כל פעם מחדש להשים את הקוד שלך.

תחשוב אולי שAVAST עדין לא מעודכנת ל

VISTA

זאת חדשה חכה לדרייברים ולתאימות

תנסה נוד עובד מצוין על ויסטה

?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ שקוף, שקוף... אמר כבר מישהו שאוהב לצטט את עצמו :lol:

בשביל להינות מדבר חדש צריך להכיר אותו טוב. כמו כן צריך לתת לכל תבשיל קצת זמן להתבשל לפני שאוכלים אותו. רוב האנשים (הווה אומר לא גיקים שמסוגלים לעקוף 99% מהבעיות) צריכים להמתין עם עוד כמה חודשים כמו ילדים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אתם מציגים את זה כאילו יש לי משהו נגד ויסטה בסך הכל בדקתי ולא הייתי מרוצה למרות שממש קיוויתי שייצא מהתוכנה הזאת יותר.

ובהחלט הדוגמה הייתה מדוייקת זה תפס פי שלוש מקום אחרי סריקות מלאות ואחרי ניקוי דיסק והכל, מחקתי את המשחק וזה פינה 18 ג'יגה, אולי לא יצא לך לראות את תיקיית המשחק הנ"ל אבל יש שם המון קבצים ..... נתעלם מזה.

עכשיו זה לא מפריע לי תפוסת המקום היום אפשר לקנות כונן בעל נפח גדול מאוד בזיל הזול, הבעיה היא שכשאתה מחפש קובץ הגדרות מסויים להתאים את התוכנה שלך אישית , אז יש לך בעיה למצוא היכן מאוחסן אותו קובץ.

בכל המקרים לא מדובר בתקלות שימנעו ממך את השימוש השוטף אלא מדובר בחווית משתמש מעיקה, התחושה הכללית אחרי שעובדים תקופה מסויימת היא שלקחו את קלקלו את חווית המשתמש והחליפו את הUI.

אני מקווה שייצא לך (ר) לבדוק על איזה מחשב אם ייצא לך את ולבדוק לעומק את מה שאמרתי ככה תוכל להבין למה התכוונתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Googleness - לא יצא לי לשחק עם ויסטה בעצמי, אבל קראתי ושמעתי הרבה הרבה מילים עליה כך שאני יכול עדיין לדבר מבחינה תיאורתית יותר טוב ממישהו כמוך שמדבר מבחינה מעשית אך לא יודע בדיוק מה הוא עושה במערכת. ;D

NeNi - מיקרוסופט העתיקו מאפל יותר מאשר העתיקו ממיקרוסופט, אבל שתיהן העתיקו משתיהן. העתיקה כמה פיצ'רים ממסנג'ר והטמיעה ב-iChat שלה, העתיקה כמה פיצ'רים מ-OE אל קליינט המייל שלה (כולל הצגת HTML), תמיכה ב-64 ביט, מנוע text-to-speech איכותי וכו'. בעתיד היא תעתיק את מנוע הזיהוי קול, תטמיע אנטי-עוין במערכת, וכו'... אבל זה לא מעניין אותי אישית מי העתיק ממי, וגם לא צריך לעניין אף צרכן נבון אחר. דיונים מהסוג ההוא ישארו בחוגי האקדמיה שם אפשר לדון פילוסופית ותאיסטית על מי היה ההוגה של איזה רעיון ומיהו קדוש יותר ביל גייטס הנדבן או סטיב ג'ובס "עובד החינם". אגב לא המציאו בימיהם שום דבר, הם פשוט גנבו ממפתחי תוכנה צד גימל רעיונות שנראו להם טובים. אם כבר אז מסוגלים לעשות פילטר יעיל יותר כשהם גונבים רעיונות מאחרים...

אותי מעניין שאפל הפלצנים שתמיד רצו פי 2-3 עבור פתרון המחשוב שלהם (כשמדובר במחיר בוטום ליין השקעת כסף לחמש שנים בפתרון אפלי לעומת מיקרוסופטי) היום קצת ירדו לקרקע ומהווים תחרות אמיתית (בערך) למוצרים של מיקרוסופט, כולל תאימות גוברת והולכת לחומרה/תוכנה של ה-enemy #1 שלהם... כל יום שמישהו עובר לאפל (והוא לא מישהו שאני צריך לסבול אי-תאימות בתקשורת המיחשובית איתו) זה אחלה של דבר לנו משתמשי מיקרוסופט. כנ"ל לגבי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...