עזרה בהתקנת תוכנות עם cofigure/. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהתקנת תוכנות עם cofigure/.

Recommended Posts

היי, אני צריך עזרה עם בעיה שכל פעם צצה לי...

לא תמיד יש ב- synaptic את הגרסא האחרונה של תוכנות.

במקרה של תוכנה שהורדתי עכשיו למשל, יש שם גרסא עם באג מעצבן, וקיימת באתר התוכנה גרסא חדשה יותר, ששם הוא מתוקן.

הבעיה שאין את הגרסא החדשה להתקנה דרך synaptic עדיין.

אז הורדתי אותה מהאתר, בתור .gz, וניסיתי להתקין בשיטה הישנה:

./configure

make

make install

אבל תמיד, ולא רק במקרה של התוכנה הזו, הפקודה

./configure

מוציאה שגיאה, כל פעם היא לא מוצאת חבילה אחרת שדרושה, למשל עכשיו הוא לא מוצא את Qt, חבילה שברור שיש לי מותקנת, ושגם הגרסה הישנה יותר של התוכנה שאני מנסה להתקין צריכה. והתוכנה מותקנת אצלי, אז ברור שיש לי את כל ה-dependencies שלה.

וכשניסיתי להתקין תוכנות אחרות (שאין בסינפטיק) בשיטה הזו, הוא צעק על חבילות אחרות, שגם אותן יש לי מותקנות (אני רואה בסינפטיק שיש אותן מותקנות).

כלומר הוא צועק על דברים שאני יודע שמותקנים אצלי! והוא פשוט לא מוצא אותם. וזה פשוט כל סקריפט configure שאני מריץ.

אז מה קורה פה? למה הוא לא מוצא את החבילות? איך אני יכול לתקן את זה?

בבקשה, עזרו...

אגב, אני עובד עם kubuntu אם זה משנה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התקנת תוכנות באמצעות configure נקרא קימפול

יש לא מעט חבילות שצריך אותן מותקנות במערכת לצורך קימפול, לפעמים גם השם שלהן מאוד דומה לשם של חבילות קיימות פשוט יש סיומת dev

בשביל לבצע קימפול נדרשים קודי מקור מסויימם (אני מקווה שאת המשפט האחרון אמרתי בדיוק)

לפעמים יש מצבים שקימפול לא מצליח ופשוט רק צריך לנסות אותו שוב, בשביל זה תמיד צריך לבדוק שגיאות טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כמו שנאמר מקודם, על מנת לקמפל תוכנה, אתה צריך לא רק את התלויות על מנת להריץ אותה, אלא את התלויות על מנת לקמפל אותה.

מכיוון שאתה רוצה לקמפל תוכנה שקיימת במאגרים, אז אפשר לעשות:

sudo apt-get build-dep <program name>

והדבר יתקין את רוב התוכנות הנחוצות לקימפול, על מנת לקצר תהליכים, אבל לא תמיד את כולם.

בכל אופן אתה צריך לקרוא את הודעת השגיאה, ולנסות לחפש דברים דומים ב SYNAPTIC, שנגמרים ב -DEV.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה קורה במקרה שאין את התוכנה שאני מנסה להתקין ב-repositorys? כלומר apt-get לא מוצא דבר כזה.

בכל אופן, הצלחתי לעדכן גרסא של התוכנה עם הבאג ע"י קימפול (הרצתי את הפקודות עם sudo וזה עבד פתאום).

אבל יש עוד דבר שאני מנסה להתקין, שאם אני מתקין אותו דרך סינפטיק, הוא מצליח להתקין אבל זה לא עובד (נותן error כשמנסים להריץ, משהו בקשר לgtk).

אז ניסיתי להתקין את זה מ-source, אבל בקונפיג הוא צועק שחסרות לו החבילות הבאות (שאני יודע שמותקנות, כי סינפטיק התקין אותן..):

checking for PACKAGE... configure: error: Package requirements (gtk+-2.0 >= 2.0.0, gthread-2.0, vte, libconfuse) were not met:

No package 'vte' found

No package 'libconfuse' found

ניסיתי להתקין את vte ואת libconfuse דרך apt-get והוא לא מוצא את החבילות.

מה שכן עבד זה הפקודה הבאה:

apt-get build-dep vte

זה התקין מלא דברים, ואז ה - ./configure של vte עבד, אבל משום מה ה-make נתן שגיאות קומפילציה....

ואם אני סתם עושה

apt-get install vte

הוא כותב שהוא לא מוצא חבילה כזו.

מה אני אמור לעשות? :\

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לעזזל אתה מקמפל !??!?!?!?!?

תוצאה שלישית

ופעם הבאה תרשום שמות של מה שאתה מנסה לקמפל (ללא כל סיבה כי אני בטוח שחיפוש בגוגל של התוכנה + השגיאה תביא תוצאות מעולות)

ותפסיק לקמפל!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לעזזל אתה צועק?

שאלתי שאלה.

ואני רוצה לקפל, כי כאמור התוכנה שאני רוצה לא עבדה אחרי ש-synaptic התקינה אותה (ואת כל הדברים הדרושים, כולל ה-vte הזה). אז אני מקווה שאולי אם אני אתקין את זה כמו שצריך זה יעבוד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך, זה עבד (:

התקנתי את 2 ה-dev ים וזה אכן התקמפל סוף סוף...

עכשיו שהתוכנה עובדת, יש לי שאלה חדשה:

היא לא רצה בלי sudo לפניה.

יש דרך לתת לי הרשאות או משהו להריץ אותה בלי sudo? כי אני רוצה לעשות לה קיצור דרך ואני לא רוצה להכניס סיסמא.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, פתאום היא כן עובדת בלי sudo וישירות מהקיצור דרך. זה מאוד מוזר, קודם היא סרבה, מסתורי ממש...

וכן, כמובן שעשיתי make install.

ו"התוכנה המסתורית" - זה פשוט איזה טרמינל חלופי, קוראים לו tilda והוא נראה מגניב.

תודה על העזרה (:

עריכה:

טוב, זה לא בדיוק עובד. שוב משהו מוזר.

אם אני מריץ את התוכנה היא לא עובדת (נותנת כל מיני שגיאות, אבל לא יוצאת, פשוט כלום לא קורה בטרמינל לאחר כמה שגיאות).

ואז אם אני מריץ את התוכנה שוב (כלומר עוד עותק במקביל) - היא עובדת.

כלומר אני רואה ב-task manager שיש 2 עותקים של התוכנה. ואני רואה עותק אחד שלה שעובד בפועל.

כמובן שזה מפריע לי, כי למה שאני אריץ תוכנה פעמיים?

אם אני סוגר את שני העותקים, שוב צריך להפעיל 2 כדי שהיא תעבוד.

ואם אין עותק שרץ כרגע, ואני מריץ את התוכנה עם sudo - הכל בסדר, והיא עובדת מיד, בלי צורך בעוד עותק.

הבעיה שלהריץ עם sudo לא עוזר לי, כי אני לא רוצה להריץ מהטרמינל, וחוץ מזה, התוכנה היא בעצמה טרמינל, אז אם מריצים אותה עם sudo זה פותח טרמינל כ-root... שזה עוד יותר לא מה שאני רוצה.

למישהו יש מושג מה קורה פה? התנהגות מסתורית ממש....

חיפשתי בדוקומנטציה של התוכנה, לא מצאתי. אני מניח שזה איזה באג שקשור בתוכנה עצמה, אבל בגלל הקטע עם ה-sudo אולי לא, לכן אני שואל פה, בתקווה שאולי מישהו נתקל בדבר כזה.

אגב, השגיאות שהתוכנה מוציאה כאשר רק עותק אחד שלה רץ הן:

(tilda:6239): Gtk-CRITICAL **: gtk_window_resize: assertion `width > 0' failed

(tilda:6239): Gdk-CRITICAL **: gdk_gc_get_colormap: assertion `GDK_IS_GC (gc)' failed

(tilda:6239): Gtk-CRITICAL **: gtk_window_resize: assertion `width > 0' failed

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...