הלוחות עם 1 ג'יגה כרטיס רשת , מתי יהיו פונקציונליים? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הלוחות עם 1 ג'יגה כרטיס רשת , מתי יהיו פונקציונליים?

gilgula

Recommended Posts

השאלה בכותרת .הבנתי שזה תלוי בתשתית (בזק\הוט) .תקנו אותי אם אני טועה .

אגב ,האם המטרה של כרטיס 1 ג'יגה זה בעצם לאפשר להעביר קובץ אחד בנפח גדול או שזה מיועד לתעבורת יותר מהירה כשיהיו רוחבי פס גבוהים יותר ?

או שניהם ביחד ?..

תודה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקח עוד הרבה מאד זמן עד שתוכל להשתמש אפילו במלוא המהירות של כ.רשת 100מגה.

כרטיסי 1ג'יגה נועדו לחיבור מהיר יותר של פנימית.

כשיהיה לשני מחשבים שלך כרטיסים של ג'יגה, תוכל להעביר ביניהם מידע במהירות של מעל ל-100MB לשניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שאתה אומר :

1) כרטיסי 1 ג'יגה שנמכרים כ-OB היום , הם אופציה לעתיד רחוק מאוד .

2) לגבי תעבורה ברשת פנימית...אם הבנתי נכון , במידה ואני מחבר עוד מחשב בבית ברשת ביתית ולשני המחשבים כרטיס רשת1 ג'יגה , אזי אני אוכל להעביר ביניהם קבצים במהירות העברה של 100 מגה בשנייה, כלומר , סרט לדוגמא של 700 מגה יעבור תוך מספר שניות ממחשב אחד לאחר .

האמנם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק, כי שכחת שבדרך המידע מועתק מהדיסק הקשיח, שמהווה גורם מגביל במקרה הזה, כך שהמהירות המקסימלית שתגיע אליה תהיה סביבות ה-50mb/s

(אלא אם כן יש לך מערך של 4 דיסקים קשיחים 10K בממשק SCSI, ואז תוכל להגיע לקצב העברה תיאורטי של 140mb/s)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף אם אתה לא מחבר בין הכרטיסים ישירות אתה תצטרך גם סוויץ' שתומך בג'יגהביט.

לא רק רכזת של 1000MB/S אלא גם כבל מתאים.

ואז מהירות העברת קבצים ברשת תגיע ל 1000 GIGA-BIT PER SECOND.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, נכון.

שכחתי שרשת רגילה צריכה רק 4 גידים. למרות שבחנויות מוכרים כבלים עם 8 גידים בדרך כלל.

אז אם כך , ולפי מה שציינתם , בשביל לנצל יכולת של כרטיס 1 ג'יגה ברשת פנימית , צריך כבל 8 גידים ולא 4 ..ומכאן , האם כבל מוצלב רגיל (זה שנמכר בחנויות מחשבים) יספיק בחיבור בין 2 מחשבים ( מדובר במקרה ואני לא משתמש ברכזת אלא חיבור ישיר ביניהם) או שצריך כבל מיוחד יקר לצורך כך כדי שלא יהווה צוואר בקבוק ??

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או.קיי ...קראתי והבנתי . :xyxthumbs:

רק עוד שאלה , אם כפי שהמגיב הראשון ציין , שימושיות לכרטיס 1 ג'יגה תהיה בתוקף עוד כמה וכמה שנים אז כמה בכלל הניצול המקסימלי (מבחינה מספרית) כיום של הכרטיסים הקיימים של 10\100 הסטנדרטים ?

וסליחה אם אני מציק ... פשוט סקרן בנושא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...