עזרה במחיקת לינוקס. - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במחיקת לינוקס.

Recommended Posts

אורי, על איזו תחרות מדובר? אני מקווה אתה יודע מה זה קוד פתוח ותוכנה חופשית...

לינוקס לא אמורה להיות ולא תהיה אף פעם תחליף לוינדוס, לינוקס היא מערכת שונה לגמרי לאנשים שמחפשים דברים שונים לגמרי.

יצא ככה שהרוב המוחלט של המשתמשים מעדיפים את וינדוס(או לא מודעים לאופציות האחרות), בגלל זה רוב חברות לא משקיעות בפיתוח והפצה של משחקים ללינוקס ומאק.

קוד חופשי קוד בטיח, אתה חושב שברגע שלינוקס תתפוס תאוצה בתחום הביתי התאגידים צמאי דם ירוק ישבו בשקט? אז זהו שלא.

הם ימצאו דרך לבלוע אותה בתירוצים שאפילו בית-הנבחרים לא יעזור.

הבט מה לינוקס עשתה בשוק השרתים, היא שלחה את WIN, SOLARIS, AIX הביתה!

אני כן רואה בלינוקס איום ישיר ל-WIN ,OS X אני לא אתפלא אם תכשל, ביל ימצא דרך לאמץ את .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הא? מה הקשר לתאגידים צמאי דם ירוק למה שלינוקס שעתה בשרתים?

לינוקס היא מערכת יציבה, חינמית וקלה לניהול (הקטע של זה שהיא פתוחה פחות מעניינת אנשים, לדעתי) 3 הדברים האלו הפכו אותה למערכת האידיאלתי, אתה לא צריך להוציא בנוסף להוצאה הכספית על השארת שלך עוד כמה אלפי דולרים למערכת הפעלה מעבר לזה שיש לך עידכוני בפקודה אחת מבלי כל פעם ללכת להכנס לאתר הבית של התכונה ולבדוק אם יצאו עידכונים.

הכסף היחידי שכרגע חברות עושות מלינוקס זה בעיקרון למכור תמיכה.

השורה האחרונה שלך היא שטות, אז אפילו לא אתיחס אליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא? מה הקשר לתאגידים צמאי דם ירוק למה שלינוקס שעתה בשרתים?

לינוקס היא מערכת יציבה, חינמית וקלה לניהול (הקטע של זה שהיא פתוחה פחות מעניינת אנשים, לדעתי) 3 הדברים האלו הפכו אותה למערכת האידיאלתי, אתה לא צריך להוציא בנוסף להוצאה הכספית על השארת שלך עוד כמה אלפי דולרים למערכת הפעלה מעבר לזה שיש לך עידכוני בפקודה אחת מבלי כל פעם ללכת להכנס לאתר הבית של התכונה ולבדוק אם יצאו עידכונים.

השורה האחרונה שלך היא שטות, אז אפילו לא אתיחס אליה

נו בחייך אל תהיה נאיבי, אתה באמת מאמין שיושב לו שם איזה תכנת וכותב ללינוקס בחינם מבלי לקבל קומיסיון מתאגיד?

לגבי מערכת יציבה, צר לי כבר ראיתי מערכות לינוקס/יוניקס קורסות, חינמית לעת עתה כן. קלה לניהול ממש לא! הדבר הכי מטומטם ומעצבן במערכות יוניקס שלכל יוזר יש ספריה משלו :kopfpatsch: למה צריך את זה, לא מספיק ספרית מערכת ראשית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נחשוב..אולי כדי שלכל יוזר יהיו הגדרות משלו, ללא קשר להגדרות של היוזרים האחרים?

חוץ מזה תיקיית הבית זה המקום היחיד שמותר לכל יוזר לכתוב אליו, ולכן זה מגביר את האבטחה במערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נחשוב..אולי כדי שלכל יוזר יהיו הגדרות משלו, ללא קשר להגדרות של היוזרים האחרים?

חוץ מזה תיקיית הבית זה המקום היחיד שמותר לכל יוזר לכתוב אליו, ולכן זה מגביר את האבטחה במערכת.

אין קשר, מערכת יוניקס צמחה ממעבדות בל כמערכת מולטי-משתמשים, ועד היום היא לא השתנתה בעניין הזה.

תיקיית הבית זה אחת הדברים השנואים עלי מקוה מאוד שבעתיד היא תעלם לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי שאלו יהיו הבעיות שלנו בחיים...

ד"א אורי , מה איתך ? מתי אני אראה אותך מגיב מתוך ?

בבוקר אני מגיב מ-OS X בערב מויסטה חח.. ;Dאני מזריק לוריד , ברגע שתאגיד אדובי יפתח משהו ללינוקס בשמחה העבור ללינוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט חושב בצורה של משתמש וינדוס...

נניח ואתה מחליף הפצה, לא תרצה רק להתקין ושכל התוכנות שלך יהיו כבר מוגדרות לפי טעמך האישי?

מחיצת הhome מאפשרת את זה.

בנוסף לזה, להפוך את (או כל unix like אחרת) למערכת של יוזר אחד תעשה אותה פגיע לוירוסים כמו מערכת וינדוס.

אתה רק מחפש להשמיץ את וOS X.

אני מבין את הכעס שלך נגד קהילת המאק (שלפעמים באמת מזכירה כת) אבל אם אתה לא אוהב מערכת מסויימת פשוט אל תשתמש בה, אין צורך להטעות אנשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח ואתה מחליף הפצה' date=' לא תרצה רק להתקין ושכל התוכנות שלך יהיו כבר מוגדרות לפי טעמך האישי?

בנוסף לזה, להפוך את (או כל unix like אחרת) למערכת של יוזר אחד תעשה אותה פגיע לוירוסים כמו מערכת וינדוס.

אתה רק מחפש להשמיץ את וOS X.

אני מבין את הכעס שלך נגד קהילת המאק (שלפעמים באמת מזכירה כת) אבל אם אתה לא אוהב מערכת מסויימת פשוט אל תשתמש בה, אין צורך להטעות אנשים אחרים.

[/quote']

לא כועס ממש לא :xyxthumbs:

רק מביע את דעתי. אם פוטושופ היתה רצה על לא הייתי חושב פעמיים באמת, ואם כבר אז.. 3D MAX, C4D .

"קרפד" זה כבר סיפור של תפוצת המערכת, אף מערכת לא חסינה לוירוסים זה רק עניין של כדאיות לאיזה מערכת לפתח. במערכת WIN הפגיעה יותר גדולה וכואבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתדע לך שגם בלי הרשאות אפשר למחוק חומר חשוב לא פחות ואם אתה שואל אותי אני מעדיף שהמחצית רוט שלי תמחק ולא ההום

מעבר לזה -

נו בחייך אל תהיה נאיבי, אתה באמת מאמין שיושב לו שם איזה תכנת וכותב ללינוקס בחינם מבלי לקבל קומיסיון מתאגיד?

לגבי מערכת יציבה, צר לי כבר ראיתי מערכות לינוקס/יוניקס קורסות, חינמית לעת עתה כן. קלה לניהול ממש לא! הדבר הכי מטומטם ומעצבן במערכות יוניקס שלכל יוזר יש ספריה משלו :kopfpatsch: למה צריך את זה, לא מספיק ספרית מערכת ראשית?

אתה לא-חכם (לבקשת קרפד :\).

ומערכת יציבה זה לא אומר שהיא לא קורסת (אם כי אני עדיין לא ראיתי מערכת קורסת) אלא שהיא ביחס לאחרות בשוק פשוט קורסת פחות (או בכלל לא, לא יודע מה היו הנסיבות שבהן ראית את זה) וזה שאתה מתקשה באנגלית וקשה לך לכתוב שורה מסכנה\ לקרוא קצת באנגלית כדי להבין מה אתה עושה זה כבר בעיה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מישהו שמשתמש ב 2 המערכות האלה אני חייב לעשות קצת צדק בדיון .

הבט מה עשתה בשוק השרתים, היא שלחה את WIN, SOLARIS, AIX הביתה!

אני כן רואה בלינוקס איום ישיר ל-WIN ,OS X אני לא אתפלא אם תכשל, ביל ימצא דרך לאמץ את .

אני לא בטוח על מה אתה מבסס את הדברים האלה אבל נמצאת מאוד חזק בשוק השרתים.

וגם Solaris לא גוססת עדין, ובנוסף לזה יש לך את BSD.

ויסטה לא תיכשל, וחוץ מזה ME נכשלה, ומיקרוסופט לא זרקה את הקוד של .

הרגע גם ניזכרתי שמיקרוסופט פעם ניסתה לפתח כבר גירסה UNIX משלה בשם XENIX.

אתה לא צריך להוציא בנוסף להוצאה הכספית על השארת שלך עוד כמה אלפי דולרים למערכת הפעלה מעבר לזה שיש לך עידכוני בפקודה אחת מבלי כל פעם ללכת להכנס לאתר הבית של התכונה ולבדוק אם יצאו עידכונים.

אם זה שרת קבצים נידח באיזה חברה קטנה אז לא, אתה לא צריך לשלם עוד כסף.

אבל אם אתה הולך להריץ משהו כמו Directory service, אז אתה צריך להיות מטורף/עני/קמצן/טיפש

בשביל לא לשלם על + תמיכה. ככה novell עושים את הכסף שלהם, הם לא מוכרים רק תמיכה

אלא גם טכנולוגיות (שחלקם הם הביאו מ netware ), לדוגמה ה NDS ( שהיום נקרא eDirectory ).

ואם אתה מדבר על העידכוני אבטחה ב , אז אתה די לא מעודכן כי MS בנו מספר "כלים" (כמו SUS) שיגרמו לזה להיות אוטומטי.

יש המון אנשים שנהנים לתכנת, חלקם אפילו ממש טובים בזה ורובם גם לא חושבים כל החיים שלהם על כסף.

אין שאין בה באגים, וחוץ מזה זה מאוד נדיר שהמערכת הפעלה עצמה היא זאת שקורסת בלי שיש בעיית חומרה,

בדרך כלל זה דריוור או תוכנה אחרת שרצה ב Kernel mode (אני מדבר על משפחת NT ), שמקריסה את כל המערכת,אגב זאת

בדרך כלל הסיבה ל BSOD ולא בגלל ש MS מעסיקים ילדים בני 12. אותו דבר גם לגבי מערכות NIX* .

קלות ניהול זה משהו מאוד סוביקטיבי, אבל למערכות יוניקס יש מספר דברים מאוד מגניבים להציע.

ספריות בית (והמבנה של מערכת קבצים בכללי) זה אחד הדברים המגניבים האלה, זה פתרון גאוני גם מבחינת

אבטחה (כמו ש konst88 כבר אמר) וגם מבחינת ניהול. למעשה זה רעיון כלכך מתוחכם עד ש MS החליטו ליישם אותו בווינדוס החל מ 2000.

הם קוראים לזה user profile , והסיבה היחידה שאתה יכול לכתוב על כל מקום היא בגלל שיש לך הרשאות של ADMIN .

אם אתה לא מאמין לי תבדוק את ה ACL ב root של כל מחיצה.

נניח ואתה מחליף הפצה, לא תרצה רק להתקין ושכל התוכנות שלך יהיו כבר מוגדרות לפי טעמך האישי?

ווינדוס מאפשרת לך את כל זה די בקלות יש שם אפילו wizard למשתמשים בייתים ו 2 כלים בשם ScanState ן loadstate

שיכולים לשמש מנהל .

להפוך את UNIX למערכת של משתמש אחד זה בעצם לשכתב/להרוס את כל המערכת. מערכת של משתמש אחד

זה משהו טיפשי ששייך לעבר, גם MS הבינו את זה כשהם בנו את NT .

לדעתי הפגיעות לקוד זדוני של נובעת משילוב מצער של הדברים הבאים:

* הרשאות של ADMIN כברירת מחדל.

* מערכת מאוד נפוצה.

* משתמשים מתחילים.

* הרבה תוכנות מותקנות , כולל אנטי ווירוס פיראטי, ומערכת הפעלה פיראטית בלי עדכונים ועם כמה rootkits .

* גלישה לאתרי פורנו מאוד סוטים, אתם לא תאמינו איזה דברים אני מוצא אצל אנשים כשמבקשים ממני לשחזר מידע...במיוחד דתיים.

* וכמובן הגורם מספר אחת: exploiter 6

לדוגמה המחשב שאני יושב עליו כרגע מריץ pro חוקי עם כל העידכונים ובלי שום תוכנה פיראטית עליו, וכבר שנתיים עובד כמו חדש.

אבל עדיין אני חייב להודות של יש עדין יתרון בגלל שהיא לא רק נותנת לך אפשרות לעבוד בצורה מאובטחת היא מכריחה אותך.

אבל אם אתה עובד בווינדוס בסביבה עם AD היתרון הזה די מצטמצם וזה כבר תלוי במנהל .

זה לא רק זה, בלינוקס יש הרשאות שצריך לעקוף לפני שאתה עושה... כל דבר פחות או יותר.

גם בווינדוס יש הרשאות, למעשה זה אחד הדברים הכי מגניבים ש NTFS מציע.

ולדעתי (זאת רק דעה אישית כמובן) הרשאות NTFS יש להם הרבה יותר מה להציע מה 777 .

שתדע לך שגם בלי הרשאות אפשר למחוק חומר חשוב לא פחות ואם אתה שואל אותי אני מעדיף שהמחצית רוט שלי תמחק ולא ההום

כן אבל זה לא פשוט כלכך, זה או לקבל גישה פיזית ולעבוד כשהמערכת offline או לנצל חולשה/חור במערכת.

זהו, אני מקווה שעשיתי קצת צדק בדיון הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לזה -אתה לא-חכם (לבקשת קרפד :\).

ומערכת יציבה זה לא אומר שהיא לא קורסת (אם כי אני עדיין לא ראיתי מערכת קורסת) אלא שהיא ביחס לאחרות בשוק פשוט קורסת פחות (או בכלל לא, לא יודע מה היו הנסיבות שבהן ראית את זה) וזה שאתה מתקשה באנגלית וקשה לך לכתוב שורה מסכנה\ לקרוא קצת באנגלית כדי להבין מה אתה עושה זה כבר בעיה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה שרת קבצים נידח באיזה חברה קטנה אז לא, אתה לא צריך לשלם עוד כסף.

אבל אם אתה הולך להריץ משהו כמו Directory service, אז אתה צריך להיות מטורף/עני/קמצן/טיפש

בשביל לא לשלם על טכנולוגיה + תמיכה. ככה novell עושים את הכסף שלהם, הם לא מוכרים רק תמיכה

אלא גם טכנולוגיות (שחלקם הם הביאו מ netware ), לדוגמה ה NDS ( שהיום נקרא eDirectory ).

ואם אתה מדבר על העידכוני אבטחה ב , אז אתה די לא מעודכן כי MS בנו מספר "כלים" (כמו SUS) שיגרמו לזה להיות אוטומטי.

ברור, אבל לא מעט כסך מגיע מתמיכה הטכנולוגיה שאתה מקבל מהמערכת זה נכנס תחת תמיכה (לפי דעתי)

כן אבל זה לא פשוט כלכך, זה או לקבל גישה פיזית ולעבוד כשהמערכת offline או לנצל חולשה/חור במערכת.

שטויות, אם אני אתן לך קובץ בינארי או משהו וסתם יהיה שם rm -rf / (עוד כמה דברים) ואז זה לא ימחק את הרוט או כאלו אלא כאלה שיש לך גישה אליהם == HOME

הא.. ושום פסים אישים, זה שבלינוקס אין אשפים גראפים לכל שיט זה לא אומר שקשה לנהל אותה וזה שלכל יוזר יש תיקיה משלו אין קשר לקלות ניהול

ואתה אומר את מה שאתה רוצה בצורה מפגרת כמו ילד בן 12 - הם מתכנתים .. רק כסף .. חברות משלמות להם .. וכל השטויות שאמרת אז שתדע לך שהרבה תוכנות פותחו בגלל שאין גרסא מתאימה ללינוקס או אכזבה מהקימת כמו GTKPOD ורבות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא.. ושום פסים אישים, זה שבלינוקס אין אשפים גראפים לכל שיט זה לא אומר שקשה לנהל אותה וזה שלכל יוזר יש תיקיה משלו אין קשר לקלות ניהול

ואתה אומר את מה שאתה רוצה בצורה מפגרת כמו ילד בן 12 - הם מתכנתים .. רק כסף .. חברות משלמות להם .. וכל השטויות שאמרת אז שתדע לך שהרבה תוכנות פותחו בגלל שאין גרסא מתאימה ללינוקס או אכזבה מהקימת כמו GTKPOD ורבות אחרות

אתה צודק יש לך מערכת מושלמת!

אם אתה טוען שאין קריסות, תקיעות אז אתה חי בבועה.

דרך אגב, אם אתה מכיר את הפקודות של שורת הקוד בווינדוס אז לא צריך אשפים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...