בעיה - אני חושש שאולי דפקו אותי בקניית המעבד - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה - אני חושש שאולי דפקו אותי בקניית המעבד

LiM

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המידע צרוב בעזרת שריפת גשרים בדומה ל אלא שהגשרים האילו הם מיקרוסקופיים ונמצאים על הסיליקון עצמו.

הם כמובן נצרבים יחד עם המיכפלה (שהיא כידוע גם כן צרובה ככה שהטיעון שלך מראש לא הגיוני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חשבתי שהם לא יודעים מראש מה יצא להם אלא עובדים על בסיס של הצלחה / ביקושים בשוק

ולאחר מכן מזוודים אותו יחד עם המכפלה ואז כנראה רושמים את המידע בדבר המהירות המקורית יחד עם עוד דברים כמו מספר הצלם

אבל על המעבד הבסיסי כנראה אין שום מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי מיטב ידיעתי כל המעבדים נולדים שווים ורק בתהליך האריזה קובעים את מהירות המעבד ( תדר ומכפלה ).

לא בדיוק שווים. יש מ-Stepping טוב שיוכלו לעבוד יותר מהר מאחרים, ולכן הם יוגדרו למהירות גבוהה. לפעמים מיוצרים יותר שבבים שיכולים לעבוד במהירות גבוהה, ואז החברה מגדירהאותם למהירות נמוך ומתקבל מעבד מעולה לאוברקלוקינג (1.6A, AXP1600 וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמייצרים אותם על הסיליקון לא יודעים מה יצא אבל את הסיליקון חותכים למעבדים בודדים ובודקים אותו לפני האריזה, זה השלב שבו צורבים עם את המיכפלה והמידע כמו Name string והמידע הנוסף שמקודד את המהירות והבאס שלו.

זה גם השלב שבו הקאש עובר בדיקת איכות ובלוקים לא תקינים מנותבים לבלוקים עודפים (שוב ע"י שריפת גשרים בליזר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שאמר לך לשנות ל133- צודק לחלוטין

המעבד לא מזוייף !!! (זאת בעיה מוכרת)

איזה לוח יש לך ?

יש לוחות שאפשר לשנות את התדר בביוס

או פשוט תגמפר בלוח אם יש לו את האפשרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאינטל יש שני סוגי 4, בעלי באס מרובע של 100 (כלומר 400) ובעלי באס מרובע של 133 (כלומר 533). מעבד 1.8 הוא בעל באס של 100 ומכפלה של 18 מה שאומר 18X100=1800. מה שכנראה המוכר עשה הוא להגדיל את הבאס ל-133 וזה יצר מעבד 2.4 כי 18X133=2394.

קאפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שאמר לך לשנות ל133- צודק לחלוטין

המעבד לא מזוייף !!! (זאת בעיה מוכרת)

איזה לוח יש לך ?

יש לוחות שאפשר לשנות את התדר בביוס

או פשוט תגמפר בלוח אם יש לו את האפשרות

אתה לא מבין, זה מעבד 1800 מה"ז. זה נכון שניתן בטח להפעיל אותו על 133מה"ז והוא ככה יעבוד בדיוק כמו מעבד 2400 אבל הבנאדם שילם על 2400. את הטריק של להפעיל מעבד 1800 ב 2400 הוא יכול להיה לעשות בעצמו אם הוא היה רוצה, הוא לא צריך לשלם למוכר על מעבד 2400 ולקבל 1800 מומהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי למי שיש P4 2.4\2.53B יעלה תמונה ויראה לכולם שצריך להיות 2400 בשתי המקומות בתוכנה

*אין לי מושג אם זה ככה אין לי P4. אבל אם זה נכון ואני בטוח שזה נכון כל מי שקנה את ה2.4B יבדוק עם הוא באמת קיבל B

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...