קשיים בהקמת רשת ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קשיים בהקמת רשת ביתית

uriel23

Recommended Posts

אני מחובר לאינטרנט בכבלים דרך מודם של terayon, עכשיו במודם יש 2 יציאות אחת של ואחת של כבל ויש לי שלושה מחשבים בבית שהייתי רוצה לחבר ביחד שלכולם יהיה חיבור לאינטרנט ושיהיה שיתוף בין כולם למדפסת..

כמו כן יש לי ראוטר בבית שלא מחובר לכלום ואני בכלל לא יודע איך מגדירים אותו...

כ מי שרוצה עוד פםרטים ובאמת מוכן לעזור יבורך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא כל כך רואים בצילום את הראוטר... אבל אני מניח שזה אוטר קווי...

בכל מקרה... תחבר את המודם לראוטר ואז תעביר כבל רשת מהראוטר לכל מחשב ותגדיר שיתוף דרך הוידוס (יש אפשרות בלוח בקרה להגדיר הקמת ביתית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך רואים בצילום את הראוטר... אבל אני מניח שזה אוטר קווי...

בכל מקרה... תחבר את המודם לראוטר ואז תעביר כבל רשת מהראוטר לכל מחשב ותגדיר שיתוף דרך הוידוס (יש אפשרות בלוח בקרה להגדיר הקמת ביתית)

אתה יודע שזה מודם של ADSL?

תשמע מה שאתה אומר יכול להתבצע בשני תנאים:

1. יש כניסת WAN שהיא לא RJ-11.

2. שהוא מחובר ללא חייגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב..אני לא מבין כל כך מה אמרתם...אם אני צודק אז אתם אומרים לחבר את המודם לראוטר ומהראוטר לחבר ב3 כבלים לכל מחשב...

ואם זה מה שאתם אומרים אז ניסיתי ולא ממש הולך...אני מקבל ip מהראוטר שהוא ip בסגנון הזה 10.0.0.2 וכו' בכל מחשב זה עולה...2,3,4 וכו'

אבל שום מחשב לא מתחבר לאינטרנט ואני גם לא מצליח לראות שום מחשב ב"מיקומי הרשת שלי" בשום אחד מ3 המחשבים שמחוברים...

מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך איזה ספקית אתה מחובר? יכול להיות שהספקית שלך יכולה לתת לך חיבור ללא חייגן ואז לא תהיה לך בעיה (כמו שאצלי אני מחובר דרך בזקבינלאומי בלי חייגן) או שתחבר עוד כרטיס לאחד המחשבים (או דרך USB) ותחבר את המודם ואז תחבר את המחשב לראוטר עם שאר המחשבים ואז זה יעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחובר ללא חייגןכמו שאמרת באמת דרך בזק בינלאומי..

ולא הבנתי בידיוק איך אתה רוצה שאני אחבר דרך ורשת אם יש לי 3 מחשבים...אז למה לא פשוט לחבר את 3 המחשבים ברשת מבלי להשתמש בusb?

אני חושב שזה יותר מסובך מפשוט לחבר ושיש גם איזשהם הגדרות שצריך להגדיר בראוטר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה?

זה ראוטר שהוא גם hub וגם מודם שהיעוד הקודם שלו היה חייגן וראוטר כשהיה לי adsl עכשיו כשעברתי לכבלים מה שאני רוצה שהראוטר הזה ישמש לי כhub ופשוט יאפשר לשאר המחשבים לגלוש, הבנתי שזה אפשרי עם ההגדרות הנכונות...

כי מאחורה יש לו 4 כניסות/יציאות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבין, אתה צריך שמשהו יחייג לאינטרנט על גבי תשתית הכבלים, כדי שיהיה לך אינטרנט

מכיוון שהראוטר הוא זה שמחובר למודם, והמחשבים לראוטר, הראוטר חייב לחייג בשביל שיהיה לו לחלק למחשבים שלך

אחרת הוא רק ייחלק להם כתובות IP ולא יהיה , כמו עכשיו בדיוק.

האופציות שלך כרגע לדעתי הן :

א. להכנס לממשק של הראוטר (ולראות איזה ראוטר זה בכלל, יצרנית, חברה, דגם, משהו ולכתוב לנו)

ולראות אם יש שם אפשרות לעשות חיבור ב PPTP או L2TP (תחת WAN בד"כ)

אני יודע שרשום עליו ADSL MODEM אבל נתקלתי בכאלה שכן ידעו לעבוד גם בכבלים.

או

ב. לבקש חיבור ללא חייגן מהספקית שלך ולהגדיר את הראוטר על DYNAMIC IP בהגדרות ה- WAN שלו.

אם אתה לא יודע איך להכנס לממשק הראוטר, או שאין לך מושג מה שם המשתמש ו/או הססמא שלו :

בדוק אם יש לו כפתור RESET מאחור, ואפס אותו ע"י לחיצה ארוכה (20 שניות) על הכפתור הזה

(לא לכל הראוטרים יש כזה כפתור, יש כאלה שמאפסים אותם אחרת)

איפוס בד"כ מחזיר את הראוטר למצב ברירת מחדל , שזה ברוב הראוטרים - DYNAMIC IP

אז יש מצב שגם אם אתה לא יודע שם משתמש וססמא לראוטר, ולא יכול לאתר אותם כי אתה גם לא יודע את הדגם שלו -

שבכל זאת תוכל לשים אותו על DYNAMIC IP ע"י איפוס, הייתי נותן לזה 45% סיכוי לעבוד...

ג. למכור אותו ולקנות ראוטר שיודע לחייג בכבלים...

זכור - אתה מחובר בכבלים בחיבור עם חייגן (נכון ? כי אם החיבור שלך בלי חייגן ישר נסה את אופציה ב'...)

כמו שאמרתי בהתחלה - הראוטר שלך כרגע מוגדר על איזשהו חיוג ADSL, (כי היית מחובר ב ADSL בעבר ולא שינית את ההגדרה)

והוא לא מצליח מן הסתם להתחבר

לכן הוא מחלק IP למחשבים אבל אין > כי אין לו לתת.

הוא חייב לחייג לאינטרנט על מנת לחלק אינטרנט למחשבים

זה יעשה או ע"י אופציה א' או ע"י אופציה ב' או ע"י אופציה ג' :silly:

שיהיה בהצלחה

עריכה :

רואים בבירור בתמונה השניה שעל הראוטר שלך כתוב בע-נ-ק WISE LINK

(ועוד עריכה.. רק עכשיו שמתי לב שאפילו כתבת את זה בפוסט עם התמונות...)

בכל מקרה, לפי גיגול קצר, WISELINK מיוצר ע"י EDIMAX כנראה (?)

נסה להכנס אליו ל 10.0.0.1 או ל 10.0.0.2

שם משתמש - user

ססמא - password

אם הצלחת , אתה עכשיו יכול להגדיר אותו איך שאתה רוצה

(אם הוא יכול לחייג PPTP/L2TP - אשריך, אם לא - אתה חייב חיבור ללא חייגן או ראוטר אחר)

בהצלחה#2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב...דבר ראשון תודה רבה על התגובה המפורטת...

1.אני לא בטוח שאני מבין אותך נכון מהזה ללא חייגן...אבל בחיבור הנוכחי שבו מחשב אחד מחובר דרך רשת והשני דרך שנינו פשוט מדליקים ת'מחשב וגולשים ללא צורך בשום חייגן או פעולה לפני הגלישה..פשוט תמיד מחוברים...

2.אני גם לא מבין מדוע הראוטר צריך לחייג אם הוא מחובר למודם שכבר ת'חיבור עם האינטרנט וכל מה שנשאר לראוטר לעשות זה פשוט לחלק את החיבור בין 3 המחשבים?

3.כמו כן אני מוסיף את הלוגו של הראוטר שמופיע לי בממשק של הראוטר.

4.טוב נכנסתי לממשק של הראוטר ויש שם איזה מיליון הגדרות וv שצריך לסמן או לא לסמן...אז פשוט צילמתי בממשק שלwan את העמוד ואני מקווה שזה יעזור...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...