האם קיים חומר שלא נשרף,או נמס ? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קיים חומר שלא נשרף,או נמס ?

avivlyaviv

Recommended Posts

תגידו מה עם יהלום ?

ואדמה ?

מה קשור יהלום? זה חומר קשה ולא מי יודע מה חזק ובטח שלא בילתי שריף

והשאלה איך אתה מגדיר חומר שנישרף? כלומר חומר שאחר השריפה משנה את הצורה שלו והתכונות שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יהלום, כשמחממים אותו באויר הפתוח, הופך למשהו מעניין...

ההרכב הכימי שלו פשוט גורם ליצירת CO2... כל כך משעשע[br]פורסם בתאריך: 5.01.2007 בשעה 04:53:46

אז איך היא לא נשרפת לגמרי עד שהיא נעלמת...?

ואם השמש בנויה רק מגזים כמו שאתה אומר זה אומרת שאם אתה תעביר נגיד חללית שתוכל לעמוד בחום דרך השמש היא תצא מהצ השני בלי שריטה?

אין לה איז משטח כמו לכור הארץ?

השמש הרבה יותר מתוחכמת מסתם כדור אש פשוט

היא בנויה שכבות. על פני השמש הטמפרטורה בערך 6000 מעלות צלזיוס ובגרעין שלה מעריכים שהטמפרטורה שלה גבוהה אלפי מונים

ואגב, לא כל החום שנוצר מהשריפה של חומרים בשמש נפלט החוצה. דבר זה היה גורם לשריפה של כל מערכת השמש. רוב החום נשאר ומוחזר לתוך השמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהלום, כשמחממים אותו באויר הפתוח, הופך למשהו מעניין...

ההרכב הכימי שלו פשוט גורם ליצירת CO2... כל כך משעשע[br]פורסם בתאריך: 5.01.2007 בשעה 04:53:46

השמש

הרבה יותר מתוחכמת מסתם כדור אש פשוט

היא בנויה שכבות. על פני השמש הטמפרטורה בערך 6000 מעלות צלזיוס ובגרעין שלה מעריכים שהטמפרטורה שלה גבוהה אלפי מונים

ואגב, לא כל החום שנוצר מהשריפה של חומרים בשמש נפלט החוצה. דבר זה היה גורם לשריפה של כל מערכת השמש. רוב החום נשאר ומוחזר לתוך השמש.

וואו

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A9%D7%9E%D7%A9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

היא תימס

מתכות יכולות להתחמצן אבל לא להישרף.

מתכות כן יכולות להישרף לדוגמא מגנזיום טהור אם תדליק אותו עם גפור הוא ידלק וישרף מעצמו

כנ"ל גם מתכות אחרות שימשיכו לבעור בכוחות עצמם רק שהטמפ' שהם צריכות להגיע הם הרבה יותר גבוהות מדובר גל מעל 1000 מעלות צלזיוס

ואז בדרך כלל כמעט בלתי אפשרי לכבות אותן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלתך כן, יש הרבה מאוד חומרים באלה (מתכות וכו')

לכוונתך: לא, המסה היא במים, ואתה מתכוון התכה, אז לא, אין כזה חומר בעולם, יש מצב נוזלי גם

אם החומר ממריא (ממוצק לגז) יש לו מצב נוזלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמש נשרפת כל הזמן ודרך אגב היא עשויה מהליום ומימן ועוד כמה גזים שכבר דנו בהם...

השמש לא נשרפת (אין שם אפילו מספיק חמצן כדי להישרף). מה שקורא בשמש הוא היתוך גרעיני, שקורה בגלל הלחצים האדירים שיש בתוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לשאתך המקורית

יש מספר חומרים רב אשר לא משנים את מצב הצבירה שלהם(אין בהם שינוי) מעל 3000

החומר הכי נפוץ ומוקר הוא הטונגנטן הברזל שנימצע בתוך נורה ליבון רגילה

כמו כן כול חומר בטמפרטורה מסוימת משנה את המצבו

העם אתה צריך חומר לפרויקט מיוחד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל להרחיב קצת בנושא? שמעתי פעם על משהו שנקרא על-זרימה של הליום או משהו כזה.

לא ממש למדנו על זה, אבל זה אמור להיות משהו כמו גז דחוס שהמשיכה בין החלקיקים שלו נותנת לו תכונות של נוזל... או משהו כזה ;)

אתה מתכוון לעל-מוליך(במכשיר מרי למשל משתמשים דווקא בהליום)

אבל זה סוטה לגמרי מהדיון.

אני מאמין ש-IG כבר ענה על השאלה הראשונית.(הוא מהנדס חומרים......)

אין קשר, ויש לי עוד חצי שנה עד התואר ;D

ההגדרה הקלאסית מתייחסת לחומר בערה, חמצן, ומקור חום שיכול להתחיל את השריפה.

עם פלואור לא צריך מקור חום בכלל, והוא יכול לגרום לשריפה של הרבה חומרים שחמצן לא יוכל לשרוף אותם באותה הקלות אלא רק בטמפרטורה ממש גבוהה.

וכלור לפי מה שאני זוכר לא נמצא בדיוק ברמה של החמצן או החנקן...

אמנם רמת החמצון שלו היא כמו של החנקן אבל האטום עצמו הרבה יותר גדול מהחנקן מה שמפריע לתהליך החמצון

עדיין, יש חומרים שמתאכלים יותר מהר ע"י כלור ולא ע"י חמצן... בכול מקרה, "ההגדרה הקלאסית מתייחסת לחומר בערה, חמצן, ומקור חום שיכול להתחיל את השריפה." :)

הטפלון למשל, הוא לא נשרף ולא נמס. למעשה, בחום גבוה הוא ישר משנה את מצב הצבירה שלו ממוצק לגז.

בטמפ' גבוה הוא פשוט מתפרק... לפחמן ולפלואור... עד איזה 3000 מעלות בערך, ואז ישאר משהו כמו 99% פחמן מוצק וגז פלואור...

בקשר להליום.

הגיעו לטמפ' שהיא עשירית המעלה מעל האפס המוחלט והליום בטמפ' הזו (האפס המוחלט הוא -273.15 מעלות צלזיוס, או 0 קלווין) עדיין לא מגיע למצב מוצק, לכן סביר מאוד להניח שהוא לא יתמצק לעולם. לא במובן הקלאסי של התמצקות, אלא במבנה שריגי שנקרא CCP - cubic close-packed.

מעשית, בינתיים, לא ניתן להגיע לאפס המוחלט שכן ככל שהטמפ' יורדת והלחץ נשאר קבוע - הנפח מצטמצם, ובאפס המוחלט הנפח יגיע ל0 גם כן ועל כן זו סתירה.

כל מי שקצת מכיר את משוואת הגזים יודע את זה.

יש תיאוריות שאומרת שכשיגיעו לאפס המוחלט יעצרו את הזמן, בינתיים אלו השערות ולא יותר.

עריכה: איזה יופי, בדיוק הדביקו מעליי את הטבלה שהתעצלתי להדביק בעצמי וממחישה (לא במדויק) את עניין השריג.

CCP זה מבנה סריג... סריג גבישי יש רק לחומרים מוצקים :nixweiss:

ולא חובה שהלחץ יקטן ב0 המוחלט (זה אומנם בעייה די רצינית, אבל אני לא יודע על שום דבר שמונע מנוכחות של לחץ בטמפ' נמוכה)... או שהנפח יקטן (בחלל יש אחלה וואקום ואחלה נפח :xyxthumbs:)...

ממחישה...? הטבלה הזו מתארת במדויק את הנקודה שבה הליום מתמצק לשריג.

למעשה אפילו ראיתי את זה קורה בטכניון

בנוסף במשואת הגזים הלא אידאלים הנפח לא מגיע לאפס, והיא גם בכלל לא תקפה לטמפ' קצה שכאלה

אתה בטוח שהגיעו ללחצים כאלה ובטמפ' כאלה? ממה שאני יודע זה חושב רק בצורה תאורטית...

מה קשור יהלום? זה חומר קשה ולא מי יודע מה חזק ובטח שלא בילתי שריף

והשאלה איך אתה מגדיר חומר שנישרף? כלומר חומר שאחר השריפה משנה את הצורה שלו והתכונות שלו?

יהלום לא חזק? ::)

ואם תחמם אותו (לטמפ' לא גבוהה במיוחד, אגב...) הוא יהפוך לגרפיט (המצב היציב של פחמן) ואז הוא ישרף כמו גדול :yelclap:

ולכול אלה שניסו לענות בעמוד- עמוד וחצי האחרונים: :kopfpatsch::s07::bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שיהלום שמתחממים אותו פשוט הופך לגז - CO2

גם לא נשמע לי הגיוני שמבנה היהלום הופך למבנה של גרפיט... זה פשוט סידור מחדש של כל האטומים... לא נשמע לי סביר :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שאתה לא לומד מטאלורגיה\ תרמודינאמיקה הרבה דברים לא ישמעו לך הגיוניים... לדוגמא העובדה שברזל\ פלדה משנים פאזה מBCC לFCC בטווח טמפ' של 723~ 910 מעלות (תלוי בהרכב...)

עקרונית, אתה לא רואה איך היהלום מתפחם כי התגובה שלו עם החמצן ממש מהירה (וגורמת למעין תגובת שרשרת, אם כבר אנחנו מרחיבים בנושא ;)), אבל אם תשים את היהלום בוואקום תראה שהוא הופך לגוש פחם בטמפ' גבוהה מספיק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...