מאוכזב מביצועי OC של מערכת ה Core 2 Duo שלי... - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאוכזב מביצועי OC של מערכת ה Core 2 Duo שלי...

noam23

Recommended Posts

המערכת שלי:

מעבד Core 2 Duo - E6400

לוח אם P5B Deluxe

זיכרון F2-6400PHU1-1GBNR

ספק Seasonic S12 550HT

כרטיס מסך 7600GT

המקסימום שאני מצליח להגיע ב OC עם המערכת הזו זה לבאס של 320 אשר נותן לי 2560mhz. והבדיחה העצובה היא שגם במהירות העלובה הזו, המחשב לא שורד אפילו 15 דקות ב Orthos.

אני לא יודע אם זה קריטי, אבל הדבר היחידי שאני משנה כאשר אני עושה OC, זה את הבאס. את כל השאר אני משאיר על Auto.

איזה יאוש... השקעתי הרבה כסף, ואילו תוצאות עלובות... :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המערכת שלי:

מעבד Core 2 Duo - E6400

לוח אם Asus P5B Deluxe

זיכרון G.Skill F2-6400PHU1-1GBNR

ספק Seasonic S12 550HT

כרטיס מסך Geforce 7600GT

המקסימום שאני מצליח להגיע ב OC עם המערכת הזו זה לבאס של 320 אשר נותן לי 2560mhz. והבדיחה העצובה היא שגם במהירות העלובה הזו, המחשב לא שורד אפילו 15 דקות ב Orthos.

אני לא יודע אם זה קריטי, אבל הדבר היחידי שאני משנה כאשר אני עושה OC, זה את הבאס. את כל השאר אני משאיר על Auto.

איזה יאוש... השקעתי הרבה כסף, ואילו תוצאות עלובות... :'(

לא נראה לך קצת מצחיק המשפט הנ"ל..?

תשנה מחלקים..תעלה מתח..תנעל תדרים לא חסר דברים לעשות..

במקום להתבעס ולא לעשות כלום תעיין במדריך OC ותפרט עליו..

http://hwzone.co.il/guides/oc_cpu/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצרף כאן 3 תמונות המראות את המצב ב שלי (עקבתי אחרי המדריך):

th_94582_P0000086_122_503lo.JPGth_94587_P0000088_122_430lo.JPGth_94592_P0000090_122_562lo.JPG

התוצאה של הסידור הנ"ל היא שהמחשב לא עולה, אני שומע שלושה צלילים (כאשר השלישי ארוך יותר מהשניים הראשונים), והתבנית הזו חוזרת על עצמה כל כמה שניות (שלושה צילצולים כאשר השלישי ארוך יותר מהשניים הראשונים).

מה לעשות ?.

האם יכול להיות שה Timing שהזנתי עבור הזכרון שלי (נראה בתמונה התחתונה ביותר), אינו מתאים לזיכרון שלי, ומשום כך אני מקבל את הצפצוף הזה ? (זה פשוט צפצוף אשר מוכר לי כאשר מנסים להעלות את המחשב ללא זיכרון).[br]פורסם בתאריך: 31.12.2006 בשעה 21:51:30

טוב, שיניתי את configure DRAM Timing by SPD למצב Enabled (כי אני לא יודע את ה Timings), ועכשיו עדיין המחשב לא עולה, אבל לפחות אין את שלושת הצלילים הללו.

אני אובד עצות.

במצב הנראה בתמונות שצרפתי מעלה, אני עובד על מהירות של 800mhz, אז זה אומר שאני לא עושה OC לזיכרון, ולמרות זאת אני לא מצליח לעשות OC למעבד. האם מתחייב מכך שהמעבד שלי הוא הגורם המגביל כאן ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לעזור לך למרות שלדעתי הצנועה אתה צריך לחזור לאינטרנט ולמדריכים ולקרוא טוב טוב ומהתחלה על כל מה שקשור באוברקלוק כי בקצב הזה אתה תשרוף משהו מאוד מאוד מהר וחבל.

בתור התחלה תאפס את הביוס

דבר שני טוב מתחילים בקטן ולא קופצים ישר לבאס 400 , המעבד והלוח וגם הזיכרונות מתנהגים הרבה יותר יפה כשמעלים את התדרים שלהם בקפיצות קטנות של 5 עד 10 מה"צ

בנוגע למתחים - עד שתגיע לבאס 500 המתחים היחידים שצריך לגעת בהם הם של המעבד והזיכרון.

את המעבד תשים בתור התחלה על 1.3 וולט זה קצת יותר ממה שצריך להתחלה אבל לפחות לא מסוכן .

בקשר לזיכרון תיכנס לאתר היצרן של הזיכרון תמצא את הדגם הספציפי שלך ולפי מה שרשום שם תשים בביוס (לדעתי זה משהו כמו 1.9 וולט) אותו דבר התיזמונים

לפי מה שאומר היצרן (בטוח שלא 4-4-4-8) תוריד מחלקים ל1-1 זה אומר לשים את הזיכרון על המהירות הכי נמוכה שלו בעברית פשוטה (533)

אחרי שעשית את כל מה שאמרתי תתחיל לעלות לאט לאט באס

266 זה הבסיס תעלה ל270 ואחר כך בקפיצות של לא יותר מ10 כל פעם תבדוק שעולה לווינדווס ולפחות שעובר בדיקה של 4M בסופר פיי וכמובן שלא מתחמם מידי

כשתגיע למצב שהוא לא עולה או לא עובר את הבדיקה בסופר פיי תעלה עוד מתח למעבד ושוב בקפיצות קטנות (למרות שבלוח הזה עדיף שני קפיצות בכל פעם ולא אחת) אם וכאשר תגיע למצב שעברת את המהירות המוצהרת של הזיכרון תוכל להתחיל להעלות לו מתח . אם תגיע לשם בלי בעיות שיחקת אותה אם לא תחזור לפה וננסה לעזור

אוברקלוק זה לא משהו שעושים ברגע זה תהליך ארוך שמצריך סבלנות אבל כשרואים תוצאות זה שווה את המאמץ.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוצאה של הסידור הנ"ל היא שהמחשב לא עולה, אני שומע שלושה צלילים (כאשר השלישי ארוך יותר מהשניים הראשונים), והתבנית הזו חוזרת על עצמה כל כמה שניות (שלושה צילצולים כאשר השלישי ארוך יותר מהשניים הראשונים).

בטח שהוא לא יעלה... תיראה באיזה תיזמונים שמתה את הזיכרון שלך..

זה לא איזה זיכרון D9.. זה זיכרון פשוט..

וכדי לא לעשות OC לזיכרון כשאתה בבאס 400MHZ צריך להוריד אותו קודם ל533 MHZ.

ותוריד את המתחים לא בטוח שהם מתאימים לקירור שלך..

קרא את זה .. אותו מדריך +- אבל עם ההיסתיגויות המתאימות.

http://iopanel.net/forum/showthread.php?t=74

* חשבתי שהביא לך את המדיך לביוס של ה P5B מ XS..

פשוט קרא בלינק למעלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת גם אני דיי מאוכזב מהמחשב שלי ב OC, כרגע הגעתי לבאס 455 שהיה יציב במאמץ והכל עבד טוב במשך כמה ימים ואז הוא התחיל לעשות צרות אז ירדתי איתו לבאס 450 והמתחים לזכרונות הם 2.3V ולמעבד 1.6 ואני ביחס של 1:1 ועכשיו הוא יציב כמו סלע !

אבל אני עדיין לא מרוצה, רק 3.6GHZ ציפיתי ליותר .

ואני מאמין שכרגע הזיכרונות הם אלה שעוצרים אותי וד"א גם ניסיתי הכל על מתחים מקסימלים אבל זה עוזר רק בטיפה אז יכול להיות שהבעיה היא ב V-DROP המעצבן של הלוח הזה.

נ.ב.

המפרט בחתימה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון קטן בקשר למתחים

למעבד יש כרגע 1.67V(בביוס)

ולזכרונות יש 2.35V (בביוס)

את המתחים שאמרתי לך קודם בדקתי אותם דרך ה Probe והלוח הזה ממש אבל ממש מזייף עכשיו בתוכנה הוא מראה לי בין 1.58-1.60 למעבד וזה כל כמה שניות זז וכשזה יורד יותר מדיי המחשב קורס.

והטמפ' במשך חצי שעה בדאבל אורטוס מגיע למקסימום 66 מעלות והלוח מגיע ל 31 מעלות.

וכל זה כשהמאוורר של הטוניק על הכי נמוך כי הוא מרעיש מאודדד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוףף אני שונא את הקירורי אוויר האלה... שוקלים קילו חוסמים חצי מארז ולפעמים גם נישמעים כמו מטוס ועדיין לא מסוגלים לקרר כמו שצריך...

וקירורי מים עולים כל כך הרבה פה.. :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה טיפה מגזים ::)

כשהמאוורר שלו על הכי נמוך לא שומעים אותו בכלל אבל כשהוא על הכי גבוהה הוא באמת נשמע כמו מסוק אבל זה מוריד עוד איזה 4 מעלות :lol:

והרעש הזה הוא רק בגלל היניקה של המאוורר כי תקוע באמצע ואם אני מוסיף עוד מאוורר מהצד שיכניס לתוך הטוניק אוויר ושם על הכי גבוהה שומעים ממש טיפה רעש, אבל כרגע אין לי עוד מאווררים פנויים :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה יאוש... השקעתי הרבה כסף, ואילו תוצאות עלובות...

noam23, דווקא אם התוצאה הזו היתה מתייצבת זה לא רע בכלל: בהתחשב בזה שהשארת את תדר הזיכרון ב 800MHZ, עשית OC למעבד וגם לזכרון של 20 אחוז בערך, מה שהביא את הזכרונות למהירות של בערך 960MHZ. אם תתחיל במכפלה של 1:1 אז כנראה תוכל להעלות את הזכרונות מ 533 לקצת פחות מ 960 (עד להיכן שהצלחת קודם) ואת ה FSB בהתאם מ 266 לקצת פחות מ 480, שעבור המעבד מדובר ב (קצת פחות מ) 480X8 = 3840MHZ - וזה לא רע בכלל.

אז בהנחה שהזכרונות הם הגורם המגביל העיקרי (ואני מאמין שזה המצב), יש למה לצפות, אז תוריד מכפלה ל 1:1 ובהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אילו הנתונים של הזכרון שלי:

Specification

Capacity 1GB (1GB x 1)

Speed 800MHz DDR2 (PC2-6400)

CAS Latency CL 5-5-5-15

Test Voltage 1.9~2.0 Volts

PCB 6 Layers PCB

Registered/Unbuffered Unbuffered

Error Checking Non-ECC

Type 240-pin DIMM

Warranty Lifetime

האם אני צריך להזין את הנתונים של 5-5-5-15 בצורה הבאה ?:

5 = DRAM CAS# Latency

DRAM RAS# to CAS# Delay = 5

DRAM RAS# Precharge = 5

DRAM RAS# Activate to Precharge = 15

אם זה נכון, אני עדיין לא יודע מה לשים בשש האופציות הבאות:

DRAM Write Recovery Time

DRAM TRFC

DRAM TRRD

Rank Write to Read Delay

Read to Precharge Delay

Write to Precharge Delay

האם אפשר לשים את שש האופציות הנ"ל לפי איך שנראה בתמונה הזו ?

http://img11.imagevenue.com/img.php?image=94592_P0000090_122_562lo.JPG

בנוסף, על איזה וולטאז' כדאי לשים את הזכרון ?, 2.0v ?.

שאלה נוספת שלא קשורה לזכרון: על מה לשים את ה PCI Express Frequency, אם אני לא רוצה לעשות שם OC בכלל ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אני צריך להזין את הנתונים של 5-5-5-15 בצורה הבאה ?:

5 = DRAM CAS# Latency

DRAM RAS# to CAS# Delay = 5

DRAM RAS# Precharge = 5

DRAM RAS# Activate to Precharge = 15

בידיוק

DRAM Write Recovery Time

DRAM TRFC

DRAM TRRD

Rank Write to Read Delay

Read to Precharge Delay

Write to Precharge Delay

את ה4 האחרונים שם על 10 השנים הראשונים זה ע"פ הזיכרון ומה הוא מסוגל.

בנוסף, על איזה וולטאז' כדאי לשים את הזכרון ?, 2.0v ?.

כל עוד אתה בהגדרות שצוינו למעלה הזיכרן בעצם בסטוק שלו.. תן לו 1.9V

שאלה נוספת שלא קשורה לזכרון: על מה לשים את ה PCI Express Frequency, אם אני לא רוצה לעשות שם OC בכלל ?.

ללא OC זה 100MHZ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה RTR.

שתי שאלות נוספות:

1. איך אני יודע מהם הערכים עבור:

DRAM Write Recovery Time

DRAM TRFC

באתר היצרן של הערכים הללו לא מופיעים. האם יש ערכי ברירת מחדל שאני יכול להשתמש בהם ?. זה עלול לדפוק את ה OC אם אני לא מדייק בנתונים הללו ?.

2. משהו עקרוני לא מובן לי. ביקשתי לא לעשות OC ל PCI Express, ואמרת לי לשים אותו על 100Mhz. אז מדוע כאשר אני שם את ה PCI Express על 100mhz הוא באמת עובד על 100mhz, ולעומת זאת כאשר אני שם את הזיכרון על 800mhz, הוא פועל על יותר מ 800mhz ?.

הפתרון הוא כנראה שעלייה בבאס גורמת לעליה *רק* בתדר של המעבד ושל הזכרון, אבל אם כך, מדוע אני מלכתחילה צריך לחשוב שה PCI Express ישתנה גם, ולדאוג לקבע אותו ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לערכים אני לא יודע את שלי פשוט השארתי על מה שהם כבר היו במקור.. לא עשה בעיות..

PCI-E אפשר (וצריך) לינעול והוא לא ימצא ביחס כזה או אחר באס שלך בניגוד לזיכרון ולכן לא מושפע ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...