התלבטות בין: LG L204WT, LG L1970HR, SAMSUNG 204BW, VS VX922, CHIMEI 221D - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין: LG L204WT, LG L1970HR, SAMSUNG 204BW, VS VX922, CHIMEI 221D

duhifat

Recommended Posts

שלום לכולם

אני מתלבט בין 5 מסכים (יש לי תקציב של עד 2000 ש"ח, עם עדיפות לשלם פחות, אבל תמורת מסך מעולה מוכן לשלם את מלוא הסכום).

הדרישות שלי הן מסך לעבודה עם תוכנות גרפיות כמו פלאש ופוטושופ (אבל אני לא יכול להרשות לעצמי מסך MVA כמו VS VP930B שעולה 2400 ש"ח) לכן איכות התמונה מאוד חשובה לי. פחות חשוב לי מהירות המסך (למרות שזה נחמד) כי אני לא משחק משחקים כמעט, וגם לא זווית צפיה מושלמת (כשאני משתמש במחשב אני יושב ממש מולו, ולא צופה בסרטים במחשב). אני גולש הרבה באינטרנט. מה עוד? מסך רחב זה יתרון בשבילי (בגלל כל תיבות הכלים של הפלאש והפוטושופ שגונבות משטח העבודה). להלן המסכים שעליהם אני מתלבט:

1. LG L204WT - גודל 20", רזו' 1680 על 1050, 5 מ"ש (GTG), ניגודיות 1:2000, תמיכה ב HDPC, צבעים: 16.7 מגה, מחיר 1983 ש"ח

2. SAM 204BW - גודל 20", רזו' 1680 על 1050, 6 מ"ש, 1:700, HDPC, צב': 16.2 מגה, 1977 ש"ח

3. LG L1970HR - גודל 19", רזו' 1280 על 1024, 2 מ"ש, 1:2000, צב' 16.7 מגה, 1718 ש"ח

4. VS VX922 - גודל 19", רזו' 1280 על 1024, 2 מ"ש, 1:650, צב' 16.2 מגה, 1790 ש"ח

5. CMV 221D - גודל 22", רזו 1680 על 1050, 5 מ"ש, 1:700, צב' 16.2 מ', 2120 ש"ח (קצת מחוץ לתקציב אבל.... 22 אינטץ'! יאמי)

* המשיכה הטבעית שלי היא ל-L204WT, קונטרסט מעולה, זמן תגובה טוב, 16.7 מ' צבעים (למרות שהוא TN, לא יודע איך הם משיגים צבע של 8BIT עם פאנל של 6BIT) וכמובן 1680 על 1050 זה המון המון פיקסלים. ולגרפיקאי זה חשוב. בבקשה כל מי שיש לו מסך כזה, או מושג עליו, אנא דווחו אם יש בעיות איתו, או לחילופין כמה אתה מרוצים.

* לגבי ה- VX922, שמעתי עליו ביקורות מעולות מצד אחד, אבל גם כמה כאלה שממש לא מחמיאות לו. הקונטרסט שלו נמוך יחסית לאחרים והוא מציג רק 16.2 מ' צבעים.

* ומה לעשות עם ה-CMV 221D? זה 22" במחיר מאוד נמוך למסך מהגודל הזה..מעורר תיאבון. יש לי שאלה חשובה: זה שהוא גדול יותר מה- אבל יש לו כמות זהה של פיקסלים אומר שגודל פיקסל שלו גדול יותר, כמובן. זה יתרון או חיסרון? מאוד מבלבל העניין הזה.

אז שוב, כל מי שמתמצא באחד או יותר מהמסכים האלה (רצוי כאלה שיש להם ראו אצל חבר וכו') בבקשה תעזרו לי לבחור את המסך שהכי מתאים לי. עוד לא הלכתי לראות אף אחד מהם בפעולה בחנות, אני קודם רוצה לשמוע את ההתרשמות שלכם. במיוחד שבחנות קשה ממש להתרשם, לא בכל החנויות מאפשרים לך לחבר את החיבור הדיגיטלי ו/או להריץ תוכנות לבדיקה תכלס.

המון המון תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה LG לא מציג 16.7 מיליון צבעים זה סתם שמועות שהתרוצצו בגלל שהאתר האמריקאי של LG פירסם 16.7 ואילו האתר האירופאי פרסם 16.2

וכו בקיצור מדובר במסך פעל פאנל TN+f סטנדרטי. לדעתי ממש לא מומלץ לגרפיקה.

בכלליות אם אתה רוצה לעבוד על גרפיקה תתרחק ממסכי TN, זויות צפיה צרות במיוחד יגרמו למצב שבו כל תזוזה קטנה של הראש

תגרום לצבעים שאתה רואה להשתנות. רוב האנשים בטוחים שכל מסכי ה LCD הם כך אך זוהי טעות.

מסכי מציגים זויות צפיה כמעט מושלמות ומסכי VA לא מאוד רחוקים מאחור ובכל מקרה עוברים בהרבה את מסכי ה TN+f.

אני מציע שתחסוך טיפה ותשקיע (ואני מדבר על השקעה לטווח ארוך) במסך איכותי כגון הדל 2007WFP (בין עם בעל פאנל PVA או שניהם מעולים).

או שתלך על ה VP930S שניתן להשיג היום במחיר של ה CMV 22" והוא טוב ממנו ובעצם מכל מסך שהבאת בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי באגירה, תודה על התגובה

מה שכתבת על ה-LG לגבי הטעות בין 16.7 מיליון שזה בעצם 16.2, אז לפי מה שכתוב באתר http://www.prad.de/en/monitore/review-lge-l1970hr-part6.html אז אתה ממש לא צודק. הצליחו לעשות משהו מהפכני שנקרא FRC שמאפשר להם להגיע לצבע מלא עם פאנל TN:

prad-de.gif

בנוסף חפרתי שם קצת גם על ה-DELL שציינת http://www.prad.de/en/monitore/review-dell-2007wfp.html:

dell.gif

ולהלן ציטוט גם על ה-VIEWSONIC עם הפאנל של MVA

http://www.prad.de/en/monitore/review-viewsonic-vp930.html:

vs.gif

לפי הביקורת שלהם על המסך של , אז הוא ממש מצויין, ואם ה-L204WT שלהם עושה שימוש באותה אז זו ממש מציאה של מסך בפחות מ-2000 ש"ח!

אם יש כאן למישהו את אחד מהמסכים האלה של , אנא תן ביקורת מדוייקת לגביהם... במיוחד חשוב לי לדעת לגבי שינויים בצבעים כשמזיזים את הראש מעלה-מטה ולצדדים (זה מה שהכי מפחיד אותי בקניית מסך LCD). מה עם פיקסלים מתים? איך ה"שחור"? האם אפשר להבחין בגוונים של מדרג (GRADIENT)?

תודה ענקית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הביקורת שלהם על המסך של , אז הוא ממש מצויין, ואם ה-L204WT שלהם עושה שימוש באותה טכנולוגיה אז זו ממש מציאה של מסך בפחות מ-2000 ש"ח!

אם יש כאן למישהו את אחד מהמסכים האלה של , אנא תן ביקורת מדוייקת לגביהם... במיוחד חשוב לי לדעת לגבי שינויים בצבעים כשמזיזים את הראש מעלה-מטה ולצדדים (זה מה שהכי מפחיד אותי בקניית מסך LCD). מה עם פיקסלים מתים? איך ה"שחור"? האם אפשר להבחין בגוונים של מדרג (GRADIENT)?

תודה ענקית

לי יש את המסך 1970HR שציינת לעיל.

אני עובד אך ורק באופיס ועם טקסטים וגלישה באינטרנט.

בנוסף אני רואה סרטים עליו.

הכל נראה מצויין, לא הבחנתי בשינויים בצבעים כאשר אני מזיז את הראש, אבל זווית

הצפייה לא משהו וגם לפעמים לא מבחינים בין הגוונים של השחור, אבל את כל זה אפשר

לכוון במסך הזה לפי מה שנוח לך.

העומק של הצבעים במסך הזה והאיכות פשוט מדהימה, אני אישית כבר דור שני למסך של ושוב

מוצר מנצח שאני מרוצה ממנו עד הגג(לפני זה היה לי LG F900P, הוא עדיין קיים ועובד מצויין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל FRC זו עדיין שיטה לדמות 16.7 מליון צבעים, למסך שמסתמך על FRC אין יכולת אמיתית להפיק את כולם. זה באמת "בעצם 16.2", FRC זו פשוט שיטה עדיפה על dithering.

לדעתי לצרכי גראפיקה בהחלט כדאי מאוד להתרחק מפאנל TN. אני אישית לא יכול לסבול את חוסר האחידות במסכים כאלו - אם תנסה להציג צבע כלשהו על פני כל המסך, הוא ייראה בגוונים שונים באיזורים שונים. זה מעבר לבעיה של זויות צפיה בלבד - גם אם תמקם את הראש ישירות מול איזור שמציג גוון שונה מהגוון במרכז המסך, תקבל עדיין גוון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FRC היא שיטה ידועה ולא חדשה ולא, לא מדובר בפאנל שיכול להציג 16.7 מיליון צבעים באמת. הוא אומנם לא מציג Banding בגרדינטים

אבל ה שעדיף עליו מכל בחינה וכן תומך ב 16.7 מיליון צבעים כן מציג (לפחות בגרסאות הראשונות שלו) טיפה Badning.

ובכל זאת הדל טוב יותר מה מכל בחינה והרצון של לכתוב 16.7 מ' צבעים על המסכים שלה שווה לנתון 1:2000 יחס ניגודיות המופרך שלהם. :s07:

המלצתי נשראת על כנה, אם אתה מחפש מסך טוב לגרפיקה תתרחק ממסכים בעלי פאנל TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואי והייתי יכול להוציא 2400 ש" על מסך (וזה עוד בחנות וירטואלית שממש לא בא לי לקנות ככה מסך. הכי זול בחנות אמיתית זה 2500 וזה בירושלים). זה הרבה יותר מהתקציב שלי. גם ככה חשבתי להוציא בין 1600 ל-2000 ש"ח.

מה שאני אעשה זה פשוט אסתובב בין חנויות ואראה במו עיני האם היתרון של מסך או MVA באמת כל כך משמעותי ששווה להמתין ולחסוך בשבילו.

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשמח לשמוע על חנות שמציגה מסכי VA/IPS שכן הרוב מציגות רק מסכי TN פשוט כי אין הבנה גדולה

ורוב האנשים פשוט מתלהבים מעצם זה שהמסך דק, בשביל זה יש לנו פורוםן, בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנושא לנושא באותו נושא.

חיפשתי בZAP ובחנויות את ה VP930S ולא מצאתי ???

חוץ ממנו, ישנם עוד מסכי 19" לא רחבים עם פאנל PVA או איכותיים?

ראיתי הרבה מסכי WIDE כאלו, אבל אני מעדיף 19" 3:4 מאשר רחב, אני לא רואה ומשחק לעיתים רחוקות.

ובגהירה, תודה על הידע, עד שהתחלתי לחפור קצת בפורום לא הבנתי את ההבדלים בין הפאנלים ואת רוב המושגים בעצם, עזרת לי מאוד :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי הסוני האלה הם מסכי MVA איכותיים 19" שעולים בערך 1600 ש"ח? איפה הקאטץ'? זה נשמע לא הגיוני (לדוגמא מסך VS VP930B גם MVA עולה 2200 ש"ח)

tmpusr ודניס, תוכלו לצרף לינקים של ביקורות על המסכים האלה? פשוט לא ניתקלתי בהם בשום מקום רציני שמשווה בין מסכי מחשב.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אם לומר את האמת אין לי מושג עד כמה באמת ובתכלס הצבע ישנה לעינייך... יש אנשים שקשה להם להבחין בהבדל... כי זה לא משמעותי להם..

לשם ההתחלה אני חייב לומר שאין דבר כזה "כל הטובין תחת קורת גג אחת :)" אתה לא יכול לקבל הכי טוב מהכי טוב בכל הפרמטרים של מסך ועוד במחיר זעום...

מסך הLG L204WT הינו מסך באלאנס לפלח השוק הרגיל אשר מעוניין לקנות מסך WIDESCREEN איכותי דיו במחיר לא אסטרונומי...

לומר שמדובר במסך לגרפיקה ? תהיה טעות פאטלית! הנתון המספרי 16.7 מיליון צבעים מאוד "קורן" אבל המסך הזה רחוק רבות מאשר להיות קרוב TRUE 16.7 מיליון צבעים.. מדובר בפאנל TN זול בעל ספקטורם צבעים עני שפשוט שעבר סוג של שדרוג: פאנל שנוצר ע"י שני חברות, אל ג'י פילפס, והם יצרו שיטה חדשה בדומה לדיטירינג... המצאה חדשה או שיטה מהפכנית זו לא... לדעתי דיטירינג בשינוי אדרת...

בתור גראפיקאי ואחד שמתעסק הרבה עם תיקוני צבע, אני חייב לומר לך שבעבור מסך LCD לגראפיקה אתה צריך לשלם, ושלם כסף טוב.

הפתרון של שהוצע לך הרבה יותר מתאים....

מה גם שאני חייב לציין ששטח עבודה של 20 אינץ' רחב לבין 19 לא יהווה הבדל משמעותי במיוחד... ביחוד בתוכנה כמו בעלת אפשרות פריסה נהדרת על המסך

אם אתה מוכן להתפשר ולקבל מסך ALL ROUND גדול קנה את ה LG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...