Vista Vs XP - עמוד 6 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Vista Vs XP

משתמש כבד

Vista Vs XP  

1799 הצבעות

1. 1. Vista Vs XP

Recommended Posts

אחד היתרונות שמיחסים לויסטה היא שהמשחקים אמורים לרוץ בה מהר יותר. (לפחות כך שמעתי)

רציתי לשאול האם יש אמת בדבר? ובמידה וכן, איך זה מתאפשר כאשר מדברים על משאבי מערכת מפלצתיים

?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כבר פתחתי על זה ת'ריד ממזמן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=190059.0

(דרך אגב יש עכשיו WGA גם לויסטה, הוא בא בעידכון)

השארתי לך תשובה בטראד שפתחת .

הפיראטיות ב תיהיה כמעט בלתי אפשרית . ובלי שום קשר זה עובר על החוקים של הפורום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההיפך הוא הנכון אך ורק כשמדובר במשחקים שנכתבו ל XP ורצים על , בדוק כמו שהיה בתקופת המעבר מ98-MIL ל XP חלק מהמשחקים רצו על XP יותר לאט , אבל XP הציעה פלטפורמה הרבה יותר חזקה למשחקים ואת זה ניצלו משחקים שנכתבו עבור XP כמערכת ראשית. אותו הסיפור הולך להיות עם משחקים שייכתבו ל (לא רק לVISTA אלא תוך כדי ניצול "מה שVISTA מציעה") יהנו מפלטפורמה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההיפך הוא הנכון אך ורק כשמדובר במשחקים שנכתבו ל XP ורצים על VISTA, בדוק כמו שהיה בתקופת המעבר מ98-MIL ל XP חלק מהמשחקים רצו על XP יותר לאט , אבל XP הציעה פלטפורמה הרבה יותר חזקה למשחקים ואת זה ניצלו משחקים שנכתבו עבור XP כמערכת ראשית. אותו הסיפור הולך להיות עם VISTA משחקים שייכתבו ל VISTA (לא רק לVISTA אלא תוך כדי ניצול "מה שVISTA מציעה") יהנו מפלטפורמה טובה יותר.

זה לא לגמרי נהיר לי.

נניח מצב היפוטתי : כרטיס מסך 7600gt שמפעיל משחק מסויים בלחץ. למחשב יש 1gb of .

כיצד הויסטה נותן דחיפה לביצועי המשחק שהרי בזמן שאני משחק, המחשב עובד הרבה יותר קשה מאשר שיעבוד עם הxp או אפילו 2000 לדוגמא. הויסטה שואב משאבים בזמן שבווינדוס אחר הם לא יישאבו. היכן אני טועה?

בכבוד רב,

אורי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפירטיות תהיה יותר קשה אבל לא בלתי אפשרי . תחלס מדברים על רמה כזאת שעדיף לקנות חוקי מפרוץ

או לא לקנות בכלל? היו מקרים עם ה-StarForce וה-rootkits של ... מרוב המגננות אין מוצר. (אני לא בטוח בזה, אולי זה שמועות אבל גם היה קטע שחברות תקליטים היו עושים טריק מסויים עם תקליטורי המוזיקה שמבלבל והורס את הכוננים האופטיים במטרה שלא יוכלו להעתיק מהם)

קיצר זה לא הנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא לגמרי בהיר לי.

נניח מצב היפוטתי : כרטיס מסך 7600gt שמפעיל משחק מסויים בלחץ. למחשב יש 1gb of .

כיצד הויסטה נותן דחיפה לביצועי המשחק שהרי בזמן שאני משחק, המחשב עובד הרבה יותר קשה מאשר שיעבוד עם הxp או אפילו ווינדוס 2000 לדוגמא. הויסטה שואב משאבים בזמן שבווינדוס אחר הם לא יישאבו. היכן אני טועה?

בכבוד רב,

אורי

זה לא לגמרי בהיר לך כי לא קראת טוב את מה שרשמתי , קרא שוב ואח"כ תישאל שאלות נוספות (השאלה שלך מעידה שלא התייחסת למה שכתוב).

ולמיקרה שזה ממש קשה, טיפ קטן להבנה : האימרה שהבאת מתייחסת לVISTA כפלטפורמה למישחקים ולא כמשהו שמאיץ משחקים שקיימים (אתה יודע, זמן רץ קדימה ומשחקים חדשים נכתבים עם הזמן).

ובלי שום קשר לנושא - ההבנה שלך בתגובה השנייה גם לא נכונה (שוב לא לגבי מישחקים ואל תשליך את זה לשאלה הספציפית שלך) : אז אמנם לא תאיץ את רוב המשחקם הקיימים כיום אלא להפך, אבל איך אתה יכול להשוות מערכות הפעלה לפי החומרה ? הרבה תלוי ביעילות והלוגיקה שלהן ולא בכמה משאבים הן תופסות. למשל מישחק שניכתב לDX9 יעבוד מהר ויעיל יותר מאשר אם היה ניכתב ל DX8 וזה על אותה החומרה ועל אותה מערכת הפעלה שתופסת בדיוק את אותם משאבים ברקע. וזו רק דוגמא "על קצה המזלג" , ולא חסרות דוגמאות : למשל איך זה שמעבד עכשוי נחמד של שפועל ב 1.8 GHZ מהיר יותר ממעבד דור קודם שעבד ב2.8GHZ ? הכל קשור ליעילות , לוגיקה ואיך דברים עובדים במוצר.

יותר בהיר עכשיו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מוצא סיבה לעבור לויסטה.

מה כ"כ מיוחד בא בכלל?

אני לא צריך את כל המראה החרא הזה,אני אוהב את המראה הקלאסי שיש.

למי שלא משחק במשחקים לא צריך לחשוב בכיוון של ויסטה בכלל.

אני לא משתמש באקספלורר ,מדיה פלייר,מסנגיר וכל החרא הזאת,ויסטה סתם תעצבן אותי עם זה.

בקיצור:לא לויסטה,כן ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שימוש של משהו כמו חודש וחצי בויסטה הסופית אני אומר שהויסטה בהרבה יותר טובה מה xp

הדבר הכי משמעותי בשבילי זה המהירות.

ב לקח די הרבה זמן לדברים לעלות...

מי לא מכיר את הזמן הרב שצריך לחכות לעליית הווינדוס מדיה פלאיר בxp

בויסטה הכל עולה מיד ובאנימציה יפה..

הכל הרבה יותר מהיר..

ובואו נגיד ככה שכל הממשק לא מזיק ורק משפר את החוויה..

היה לי איזה יום אחד שהארו לא עבד בגלל בעיית אישור.. ביום הזה הרגשתי את ההבדלים המשמעותיים בין ממשק בלי ארו ועם ארו..

הגלישה בהארו הרבה אבל הרבה יותר מעניינת ויותר נוחה לעיין..

שאני נכנס ל ממקום אחר אני משתגע מהאיטיות ומהממשק המשעמם..

המחשב שלי בן 4 שנים כבר..

והוא לא עבר אף שידרוג מאז הקניה..

פנטיום 4 2.6

1 גיגה זיכרון

גיפורס אפאקס 5600 256 מגה..

כל אלה הדברים החשובים..

והויסטה טסה ועובדת מצויין..

אז כל אלה שאמרו שיש בעיה בויסטה בגלל הדרישות אז שלא ידברו סתם..

אם יש לך 1 גיגה זיכרון לפחות הויסטה תטוס לך..

מחשב ב2000 שקל לפני שנתיים עם גיגה זיכרון יוכל להריץ את הויסטה עם כל המאפיינים שלו..

כל הדריברים מותקנים לי בויסטה והכל עובד כמו שצריך..

כל הכלים הרבה יותר נוחים ובכללי הרבה יותר נוח..

מה גם שהאופיס 2003 מצויין..

והוא גם עולה מיד בויסטה..

אני עדיין זוכר איך היה לוקח לפרונט פייג לפחות 30 שניות כדי לעלות בxp.. עכשיו השארד פויינט החדש עולה מיד.. וזה עוזר לי מאוד מכיוון שאני משתמש בדבר הזה הרבה.

הסליד באר הזה הוא דבר טוב, שמתי בו תמונות מתחלפות( יש לי משהו כמו 1500 תמונות של חברים ומשפחה) ככה שתמיד זה מעניין להסתכל עליו.

שמתי גם שעון, השעון עובד בצורה מצויינת למרות שאין בו שימוש רב ומספיק השעון שנמצא למטה.

שמתי בסליד באר גם תוסף מאוד מעניין שמצאתי באתר של מיקרוסופט, משחק פונג, המשחק הזה מעביר את זמני וכל פעם שקצת משעמם אפשר להיכנס לזה ולהמשיך את המשחק..(התוצאה כרגע אחרי יום ללא כיבוי 53-21 למחשב.. מה לעשות משחק קשה חח)

הבעיה היחידה שהתעוררה בויסטה זה איטיות מסויימת במשחקים..

הבעיה נפתרה בקצת ברגע שסימנתי למשחקים שברגע שהם יעבדו ממשק הארו יבוטל.

אבל אני לא מרבה לשחק במשחקים, רוב השימושים שלי במחשב זה אי סי קיו, וכיוצא מזה..

אני חושב שלמי שיש 2 גיגה אז כל משחק יעבוד לו בצורה טובה מאוד..

וכל דבר יעבוד בצורה מצויינת.

הקיצר, משפט לסיכום שאני חושב שממצה את כל מה שצריך להחליט בקשר למעבר לויסטה או לא, אחרי חודש (בערך) של שימוש ממושך בויסטה, יהיה לי קשה מאוד לחזור לxp.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא הזכיר כאן את המדיה סנטר של ויסטה !

זו הסיבה העיקרית לעבור לויסטה לבעלי .

קודם כל המערכת הפעלה והמדיה סנטר יהיו מתורגמות , מה שאין במדיה סנטר 2005.

וגם לפי מה שהבנתי , יס והוט יאפשרו להוריד את הלוח שידורים .

חוץ מזה שלדעתי היא נראה יותר טוב מהמדיה סנטר הקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...