עזרה עם מטען ל-Ipod Nano - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם מטען ל-Ipod Nano

infer73

Recommended Posts

טוב,

אני מעוניין לבנות מטען ל- nano שיתחבר לחשמל ובצד השני יהיה לו יציאת

USB ואז יהיה אפשר לחבר אליו (או כל דבר אחר שנטען דרך USB בעצם) ולטעון אותו

בכל אופן,

בניתי אחד כזה ככה - לקחתי שנאי מ-220AC ל-12DC (שהוא 350mA אם אני לא טועה [הוא לא לידי])

ואז השתמשתי ברכיב 7805 בשביל להוריד את המתח ל-5V

משם חיברתי לפינים של יציאת USB נקבה, והכל (עקרונית) בסדר - בדקתי

עם רמקולים קטנים (ניידים כאלה, שהם בעקרון בשביל נגני mp3) והם עובדים כאשר מחברים אותם

ליציאת USB המאולתרת שלי, אבל לעומת זאת, כאשר אני מחבר לשם את ה- nano, שום דבר לא קורה

למישהו יש מושג מה הבעיה ואיך אפשר לתקן אותה?

תודה מראש לכל מי שיעזור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא לוקח אחריות על מה שאני אומר...

לUSB יש 4 חוטים :+ GND 5V DATA- DATA

לרכיב שממיר ל 5 וולט אתה מחבר את ה5 וולט ואת שאר ה3 אתה מחבר לGND זה מה שיגרום גם לאייפוד ננו להטען...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

KETCHUP יכול להיות שזה גם קשור ל אמפר אבל מה שאמרתי דיי נכון והוכחה:

http://www.i-hacked.com/content/view/111/90/

אני מוסיף ציטוטים להוכחה:

Hack-A-Day has a similar project. The trick is that if you want the shuffle to function properly you have to tie both data pins (green and white wires) to ground. Pick you poison, this is the only trick you need to be aware of when making a Shuffle-specific charger.

Next, solder the white, black, and green usb twisted wires, AND the ground (-) from the 9v clip to the ground on the voltage regulator. This is probably the middle pole on the voltage regulator.

Finally, solder the (+) RED wire on the USB cable to the OUTPUT of the voltage regulator. This is probably the rightmost pole.

KETCHUP תבדוק לפני שאתה מדבר...

לפותח הטארד בניתי 2 מטענים אחד שרץ עם בטריה 9 V ואחד שרץ עם 4 בטריות AA ושניהם עובדים מצויין עם אייפוד ,מחשב כף יד 636 ו פלאפון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Inquisitive,

האם את המטען שבנית בנית ככה? (כלומר, את הירוק והלבן חיברת ל"אדמה"? [זה לא באמת האדמה, אבל שיהיה])

אם כן, אני אנסה לעשות את זה, ובתקווה זה באמת יעזור (אם לא, כנראה שבאמת הבעיה זה בזרם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה

אז אני אנסה לעשות את זה, כנראה מחר (המטען והאייפוד לא אצלי כרגע)

אני אחזור עם עדכונים

עריכה:

טוב, זה עבד!

תודה ל- inquisitive שהציע את הפתרון

מה שעשיתי היה לחבר את שני הפינים של הDATA אחד לשני וגם להדק ה"שלילי" (בעל הפוטנציאל הנמוך מבין שניהם) של החשמל

כלומר אם תפתחו כבל - חיברתי את הירוק, הלבן והשחור ביחד פשוט

וזהו, וזה עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחי יש אייפוד וגם אני בדיוק חשבתי לבנות לו איזה מטען במקום לקנות באיזה 100 ומשהו שקל, ואני רואה שהצלחתם לבנות אחד אז אם מישהו יכול לרכז את ההסברים להסבר אחד אני ממש יודה לו :xyxthumbs: , פשוט נראה לי שהלכתי כאן לאיבוד טיפה :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד פשוט

כל מה שצריך זה:

ספק כוח שמוציא מתח DC (בין 7ל-17 וולט אם אני לא טועה, או אם יש לך, אז עדיף ספק שמוציא 5V בדיוק)

אם אין לך ספק כוח שמוציא בדיוק 5V - אז צריך לייצב את המתח על 5V, ובשביל זה צריך LM7805

וכמובן, צריך חיבור נקבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן (אגב, אתה לא חייב לתת לו 12V, אני משער שעדיף אפילו לתת פחות [כי הוא יבזבז פחות אנרגיה=>יתחמם פחות),

כלומר עדיף לתת לו 7.5V או 9V למשל, אבל זה לא כזה קריטי [אם תיתן לו 6V זה לא יעבוד כנראה, הוא אמור [בדר"כ] לקבל בין 7V-17V לפי מה שהבנתי)

זה מאוד לא מסובך

לרכיב LM7805 יש 3 רגליים:

הראשונה (השמאלית ביותר בתמונה הזאת: http://www.knjn.com/ShopItemsPics/LM7805.jpg) היא הזאת שאתה מחבר אליה את ה- 12V+ (או כמה שלא תבחר)

השנייה (האמצעית) אתה מחבר אליה את השלילי שיוצא משנאי של ה- 12V (או כמה שלא תבחר) וגם את שני הפינים של הDATA מהUSB וגם את ההדק השלילי של הUSB

והשלישית (הימנית ביותר) אתה מחבר אליה את ההדק החיובי של הUSB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...