מצעד הגאווה ותגובת החרדים- הביעו דעתכם - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצעד הגאווה ותגובת החרדים- הביעו דעתכם

Pika007

Recommended Posts

• תגובות 188
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שימו לב-

http://news.walla.co.il/?w=//1002521

פשרה מעולה, רק שאין סיכוי שהחרדים יסכימו לזה.

לא מסכים לפשרה הזו בעצמי ואני לא חרדי ואפילו לא חובש כיפה.

מהסיבה הפשוטה שהנישואים וחוקי הנישואים קיימים כבר מאות [אולי אלפי] שנים, וגם אז היו הומואים [אני מבטיח לכם] ולא שינו אותם, בטח שלא צריך להתחיל לשנות את הדת עכשיו.

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעד חופש הביטוי , כל עוד זה לא מזיק למדינה כמובן ( ע"ע המלחמה וכל הגילויים המיותרים של התקשורת ) ,

אם הם רוצים לערוך מצעד , שיערכו .... , הם לא פוגעים פיזית באף אחד ,

התנהגות החרדים היא התנהגות הראויה למקומות חשוכים ... שימוש באלימות בוטה , פשוט מרתיח ...

אתה לא רואה את ההומאים שורפים צמיגים וחוסמים כבישים מכיוון שלא מאשרים את ברית הזוגיות ?

הם מנסים בדרכים דמוקרטיות ולא דרכים לא הגונות ...

אני מאוד מקווה שייערך מצעד ולא נכנע לטרור והפחדה של גורמים מבפנים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באופן כללי נגד המצעד (כמו שכתבתי כמה וכמה פעמים בת'רד הקודם על הנושא). אני חושב שהוא בראש ובראשונה נועד להוציא את העיניים לחרדים, ולגרום להם להרגיש רע.

אבל התגובה של החרדים גורמת לי לרצות ללכת למצעד (באם יתקיים) למרות החשש שהצעידה שלי תתפרש כתמיכה במארגניו. אני עדיין לא יודע אם אני אלך או לא (בעצם, עדיין לא ידוע אם המצעד יתקיים או לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bla7:

עכשיו אתה מבין למה אני וכל החברים שלי שרובנו המוחלט לא הומואים הולכים למצעד כל שנה? אם היית חי בי-ם היית מבין כמה זה חשוב שהם יעשו את זה דווקא פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה זה חשוב. חוץ מאשר, כמובן, לעשות דווקא רע לחרדים. ובהקשר הזה - אני נגד באופן עקרוני ומוחלט. העניין הוא, שברגע שחלק מהחרדים הופכים את זה למלחמה פיסית, הם גורמית לי לאנטגוניזם חריף אף יותר.

ועדיין, אני ארגיש מאוד לא בנוח אם אני אלך למצעד, כי אני מתנגד לו באופן עקרוני (בי-ם). אבל, עדיין יכול להיות שאני אלך.

ואגב, דקטור - אני מבין מצויין למה רוב האנשים רוצים ללכת למצעד בי-ם - ואם הם היו חושבים שזה היה עובר אישור בג"ץ, המצעד היה מתגרה לא פחות מזה שבתל אביב. הסיבה היא שנאה לדתיים.

אני לא יודע לגבי המקרה הספציפי שלך. אבל בכל מקרה, בלי האלימות של החרדים לא היה מתהווה האנטגוניזם שמוביל אותי (כנראה) ללכת למצעד. לעומת זאת, האנשים עליהם אני מדבר היו הולכים גם אם החרדים כולם היו סובלים בשקט (כמו שרובם עושים, אני משער) ואף היו נהנים פחות, כי הרי ההנאה שלהם מקורה בסבל החרדים - ואם זה מוחצן, הרי זה משובח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3324008,00.html

אני אמעיט במילים, ורק אשאל,

מישהו עדיין מעדיף להיכנע לדרישות החרדים?

עם כל יום שעובר אנחנו הופכים יותר ויותר ל"איראן יהודית"

ואני עם Decktor,

אני גם שוקל ללכת למצעד, למען הבעת תמיכה

(למרות שלפי מה שראיתי עכשיו בחדשות בטלוויזיה, המשטרה לא מסכימה לקיום המצעד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב שהשרשור הקודם עסק בעיקר בהבעת והדגשת בורות מוחלטת בכל הקשור להומוסקסואלים (גברים ונשים גם יחד) וההתיחסות למצעד על פי הפחדים והסלידה האישית של הכותב ולא על פי דרכי התנהלות במדינת חוק.

ההדגשה כי מטרת המצעד היא התגרות בחרדים והמניע לעריכת המצעד בירושלים הוא בשנאה לחרדים, היא ביטוי לחוסר הידע ולחוסר ההבנה. החרדים מרגישים שמתגרים בהם ובטוחים שזה בגלל ששונאים אותם גם כשהם רואים אדם נוסע בשבת וגם כשהם רואים זוג מתחבק על ספסל בתחנת אוטובוס, וגם כשרואים בתחנת אוטובוס פרסומת בה מצולמת בחורה. החשש והפחד והרתיעה והסלידה של החרדים ממש לא מענינים איש וזו ממש לא מטרת המצעד ולא המניע לעריכתו בירושלים דווקא. דרושה מידה רבה של בורות בעניני הפוליטיקה של הדת כדי לטעון זאת בכנות ובתמימות, או מידה רבה של חוסר יושרה כדי לטעון כך שלא מתוך תמימות.

כך גם לענין השטויות על ההומואים שמזדיינים מתחת לחלון וגם הולכים עם 5 ק"ג איפור בחוטיני וזה מגעיל, או השטויות על אשמת ההומואים בהתפשטות האידס (שהוכחה כבר כשטות בכל מקום בעולם). מה שמגעיל אדם א יכול שלא להיות מגעיל אדם ב והזכות או חוסר הזכות לעריכת המצעד על פי הגועל האישי של מאן דהוא אינה לענין ומוכיחה בעיקר חוסר הבנה. בנוסף, בכל חוף ים בארץ ובמקומות אחרים ניתן לראות מזדיינים אחרים בלבוש הרבה יותר חושפני מאשר אלו ההולכים במצעד - התמונות שהובאו מהמצעדים האחרונים הם ההוכחה לכך. אני רואה כמראה דוחה נשים שמנות במיוחד שמציגות משמניהן בציבור בלובשן חולצות בטן הקטנות עליהן בשתי מידות, זה גם מגוכח וגם פתאטי. אז מה? האם יש לי זכות למנוע מהן דבר מה, שלא לדבר על מימוש זכות חוקית? לכל היותר אני לא אלך כך וגם אבקש שזוגתי שיש לציית לה לא תלך כך.

למעשה, ויודע זאת כל אדם דתי, איסור משכב זכר בתורה אינו הרבה יותר חמור מאיסור חילול שבת. ה"חומרה" בכך והעונש על כך זהים לעונש על מין עם בחורה שלא נמנעה מיחסי מין 7 ימים אחרי תום מועד המחזור(שבעה נקיים) ואחריהם לא טבלה במקווה, דומה למי שלא מכבד את הוריו וממרה את פיהם (ויש עוד). האיסור הדתי ביהדות עוסק במשגל מלא בין שני גברים, אינו שולל יחסים שאינם כוללים משגל מלא ואין בתורה כל איסור על יחסים לסביים בין בחורות.

ירושלים קדושה, למי שמעדיף לעסוק בעבודת אלילים ולקדש אבנים ולא ערכים, אינה אלא שטח של כמה דונם מרובעים שמרכזו בהר הבית. לכל השאר אין כל משמעות דתית לא אצל המוסלמים ולא אצל היהודים ולא אצל הנוצרים.

אז למה הצעקה הגדולה דווקא היום, אחרי שכבר היו כמה מצעדים כאלו בירושלים בלא רעש תקשורתי מיוחד? האם נתקדשה ירושלים במיוחד בשנתיים האחרונות או שמא נתרבו ונשתבחו רגשות החרדים בירושלים באותה תקופה? או שמא היום הגיבוי הפוליטי שלהם חזק יותר? כי עונת הפוליטיקה היום ! העיסוק בגועליצה ר"ל על סדר היום הציבורי ! יש גם את עונת ההתרמות הגדולות באמריקה, לכבודה יש להצטייד בתמונות בהן רואים כיצד בני תורה כשרים מקבלים בראש מאלות השוטרים האכזריים של הפריץ. זה מביא תרומות, זה עוזר לפוליטיקאים ועסקני הדת השונים שיכולים להוכיח פעילות רבה שתגביר אהדה.

ירושלים היא בירת מדינת . מדינה היא התארגנות אזרחית על פי כללים שנקבעים במערכות אזרחיות (למעט במדינות כמו איראן) ואשר על כן ההפגנה בירושלים פירושה הבעת זכות הקיום והדרישה לשוויון בזכויות האזרחיות של מי שנטייתם המינית אינה כפי המקובל על הרוב, וגם אם היא מגעילה חלק נכבד מהציבור עדיין אין היא נימוק לקיפוח זכויות אזרחיות (כמו לדוגמא זכות יירושה אם אין צוואה מפורשת, כמו לדוגמא זכות יום מחלה לטיפול בבן משפחה אם בן הזוג ההומו חולה). אין הבדל בין חולון לנתניה ובין רעננה לבאר שבע. יש הבדל בין ירושלים לבין כל מקום אחר בגלל המעמד האזרחי-שלטוני-ריבוני של ירושלים כבירת המדינה.

לגבי ההתיחסות לאיומים של החרדים: זו הקבוצה היחידה שיכולה להודיע כי ירצחו את מי שמתנגדים לפעילותו, בלא לעמוד לדין.

האלימות המובנית בבסיס החשיבה הקולקטיבית של החברה החרדית היא ענין שכבר הוכיח עצמו בעבר והפך למה

שקרוי בלע"ז Self Evident. כהוכחה נוספת אביא רק את נוסח המודעות מהתקופה האחרונה ונוסח דברי רבותיהם בסגנון "מסירת הנפש" המנוגדים למעשה למה שנכתב והוגדר במפורש בתורה. לא מאמינים בענין האלימות החרדית? תשאלו את פורוש מי כיסח את אבא שלו במכות עד שהפך לנכה, ועשה זאת בפתח בית הכנסת. תשאלו מי מכסח במכות את מי בענין המריבה על ירושת ויז'ניץ לדוגמא.

ההיסטוריה מוכיחה שהם צודקים. היות ובעבר כבר הרגו אדם בגלל נסיעה בשבת ואף אחד לא הועמד לדין וגם לא חיפשו את אף אחד בענין, אלא הסבירו זאת בפגיעה החמורה ברגשות החרדים שראו שנוסעים בשבת. כי נסיעה בשבת (ברחוב מרכזי וציר תנועה עורקי, לא בסמטה של שכונת משכנות חלילה) היא פגיעה ברגשותיהם האצילים והעדינים. מי שלא זוכר - שישאל את בני המשפחה של פלומבו. מבטיח לכם שגם כשיהרגו מי מהנוכחים ברחוב, ובשנה שעברה כבר היו מקרי דקירה ונסיון לרצח, כך גם תהיה ההתיחסות במקרה זה.

ובחזרה לשאלה המקורית כפי שצריכה להשאל: האם יש בכלל צורך בעריכת המצעד? האם יש צורך בהדגשת מה שמארגניו רוצים לבטא דווקא בירושלים? האם יש זכות למארגניו החושבים שיש להם צורך בו לארגנו ולקיימו?

אם יש צורך בעריכת המצעד, הרי שלדעת מארגניו יש חשיבות לעריכתו בירושלים להדגשת הנושא בהיבט החוקתי-אזרחי שלו, בהיותה עיר הבירה של המדינה. יש הגיון בטיעון הזה, כפי שהפגנות אחרות נערכות בירושלים דווקא ומנימוק זה בדיוק.

האם יש בכלל צורך? לכך יש להדרש למטרת המצעד, כפי שהוסברה והובאה לביטוי על ידי מארגניו: להביא לתשומת הלב הציבורית את האפליה הבלתי ענינית על פי נטיה מינית ואת הדרישה לאפשרות של זכויות אזרחיות בלא קשר לנטיה מינית. זאת, לדעתם, אפשר להביא לביטוי ולדיון הציבורי באמצעות המצעד הזה.

מי שחושב שאין אפליה כזו או שאין על בסיס נטיה מינית קיפוח זכויות אזרחיות-חוקתיות שאינו עניני, אמור לשלול המצעד מיסודו, בלא קשר לכל נימוק אחר. מי שמסכים שאכן קיימת אפליה כזו וגם מקבל שמצעד או צעדה או הפגנה הם דרכים לגיטימיות להעלאת הענין לסדר היום הציבורי, יתמוך בקיום המצעד בלא קשר לכל נימוק אחר.

ואסיים בציטוט ממה שכתב השבוע ב. מיכאל בטורו במוסף השבת של ידיעות אחרונות, חומר קריאה חובה למי שנותן דעתו לנושא:

מוטב לו למצעד שלא יצעד. כי אם יצעד הוא יעניק לירושלים - עיר אלימה, מזוהמת, מרודה ומטורפת - מצג שווא קצר של ליברליזם, פתיחות ושפיות. הכבוד השקרי הזה לא מגיע לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3324008,00.html

אני אמעיט במילים, ורק אשאל,

מישהו עדיין מעדיף להיכנע לדרישות החרדים?

עם כל יום שעובר אנחנו הופכים יותר ויותר ל"איראן יהודית"

ואני עם Decktor,

אני גם שוקל ללכת למצעד, למען הבעת תמיכה

(למרות שלפי מה שראיתי עכשיו בחדשות בטלוויזיה, המשטרה לא מסכימה לקיום המצעד)

מטורף... עוד מעט ירצחו אנשים שמדליקים סיגריה בשבת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...