פרווייקט OC למעבד של 3D, תוצאות עמ' 6: - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרווייקט OC למעבד של 3D, תוצאות עמ' 6:

T-Flash

Recommended Posts

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על התגובות קודם כל... החזרתי הכל חזרה - הטמפרטורה צנחה!

(אני אנסה עוד מעט לעשות OC במטח סטוק).

האם מותר לעבור את ה-55 מעלות במעבד שלי? כלומר זה לא משהו שקריטי? או שכן?

האם לא מומלץ להוסיף מתח כשיש ספק גנרי?

אם הכל קורס במהלך בדיקה היציבות, להכנס לביוס ולהוריד את התדר?

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בודק עם Temp, תוכנה קטנה ונחמדה.

לפי מה שבדקתי התוכנה הזאת מראה טמפרטורה זהה עם הטפרטורה מהביוס, אז היא דיי אמינה.

57 מעלות זה קריטי נכון? אבל אני בטוח שהגורם לזה הוא לא ה OC, גם לפני סביר להניח שהטמפרטורה הייתה מגיעה לזאת עם היו מפעילים על המעבד 8 דקות של מאמץ רצחני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק זה מה שתיכננתי למחר, לגרש את כל העטלפים מהמארז, לנקות אבק ולהשאיר דלת אחת פתוחה, כל זה מחר - השערו עמנו :cool2:

נקוווה שלא יהיו לי סיוטים היום על איך שאני שורף את הלוח אם, או שהמעבד מתפוצץ :'( :'(

יאללה הולך לישון...

(תנו פה תגובות מועילות או לא)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתכל כל עוד אתה עושה OC על מתח סטוק.. הספק לא אמור להוות לך בעיה.. ברגע שתעלה את המתח בטיפה עוד הספק שלך יסתדר..

אם תעלה ב0.1 במתח אז אתה כבר תצטרך מזל.. ועדיף לא לעשות את זה.. כי הספק לא בטוח יחזיק..

אבל עדיין יגביל אותך הבעיה של החום.. תהייה חייב לקנות או משהו.. או לשים מאוורר ליד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, ניקיתי היום את כל המחשב מבפנים, היו טונות של אבק (במיוחד במאוררים ובגופי הקירור), כלומר כל המארז היה אטום בגלל האבק.

אחרי הניקוי(השארתי גם את הדלת של המארז פתוחה), בדקתי טמפרטורה אחרי 8 דקות של עומס ב SuperPI 8M וקיבלתי טמפרטורה מקסימאלית של 41 מעלות (!), זאת להבדיל מהטמפרטורה הקודמת שקיבלתי - 57 מעלות! בהחלט מדהים :P

(הטמפרטורה במנוחה נעה בין 27 ל 31 מעלות!!).

סתכל כל עוד אתה עושה OC על מתח סטוק.. הספק לא אמור להוות לך בעיה.. ברגע שתעלה את המתח בטיפה עוד הספק שלך יסתדר..

אם תעלה ב0.1 במתח אז אתה כבר תצטרך מזל.. ועדיף לא לעשות את זה.. כי הספק לא בטוח יחזיק..

אבל עדיין יגביל אותך הבעיה של החום.. תהייה חייב לקנות או משהו.. או לשים מאוורר ליד..

אז אני לא אגע במתח בכלל... (דווקא אתמול שרדתי איזה 20 דקות + בדיקה ב SPI 1M על מתח של 1.63! שזה יותר מ 0.2V יותר מהוולטג' המקורי).

איך אני ממשיך ב OC? פשוט מעלה שוב ושוב את התדר בביוס עד שאני אגיע לרמה של אי יציבות?

האם הבדיקה ה SuperPI 8M מספיקה לבדיקת יציבות?

מה דעתכם על הלוח שלי מבחינת יעילותו ל OC?

תודה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה זמן צריך לבדוק יציבות ב-S&M ? לפי מה שהבנתי אני מגדיר שם זמן בעצמי...

ואיפה אני יכול להוריד אותה? (בגוגל לא מצאתי).

כעת, לאחר שכל הגורמים המפריעים הוסרו מדרכינו, ניגש לביצוע האוברקלוק עצמו. הדבר הראשון שנעשה הוא להגדיר את מחלק הזכרון ל-1:1. מעבדי 64 מרוויחים רבות מתזמוני זכרון נמוכים ולכן נגדיר את אפשרות ה-CPC בביוס (ידועה גם כ-Command Rate) ל-1, ובמידה וכל ארבעת חריצי הזכרון תפוסים יש להגדיר את האפשרות ל-2 (או לתת ללוח לבחור באופן אוטומטי); במעבדי התזמונים משמעותיים פחות, ותדר גבוה ככל האפשר הוא העיקר. בשאר התזמונים לא נגע כרגע, אך אם בלוח האם שלכם קיימת אפשרות הנקראת DRAM Bank Interleave - הפעילו אותה (קצרה היריעה מלפרט את היתרונות של אפשרות זו, למידע נוסף כנסו לקישור זה - התעלמו מן העובדה שהמאמר הוא משנת 2001, הוא רלוונטי גם כיום).

איפה נמצאת האפשרות לשים מחלק 1:1 לזיכרונות בביוס של הלוח שלי? לא מצאתי...

תודה רבה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...