רייד 0 או ראפטור? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רייד 0 או ראפטור?

b127

Recommended Posts

מבחינת ביצועים ומהירות.

מה טוב יותר למערכת ההפעלה, כונן במהירות סיבוב של 10KRPM

או מערך RAID-0.

כשיש לי שני אפשרויות לרייד

א. על ידי בקר זול של סיליקון אימאג' בחיבור IDE.

ב. על ידי מובנה בלוח P5B דלוקס, שזה כמובן בחיבור SATA2.

ידוע לי שמבחינת השקעה כספית אני אקבל פחות נפח איחסון פר שקל, באופציית הראפטור, מאשר באופציית הרייד. אבל אם ההבדל משמעותי לכאן או לכאן זה לא נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הייתי רוצה לשאול גם מבחינת רעש?

האם הראפטורים רועשים כל כך?

raid0 נותן יותר רוחב פס

raptior נותן זמן חיפוש מהיר יותר.

את זה הבנתי כבר שהראפטור נותן זמן גישה מהיר, והרייד נותן תעבורה כפולה לאורך זמן, השאלה במבחן סופי, על מה הייתם שמים את מערכת ההפעלה על ראפטור או על רייד? מה יעזור יותר זמן גישה מהיר או רוחב פס?

בגדול רפטור מנצח רייד אבל מדובר על השקעה כספית של יותר מפי 2 על אותו נפח שזאת הבעיה.

נפח , פחות מפריע כי לא צריך יותר מ15-30 גיגה מהירים במחשב סטנדרטי, כל שאר רכיבי האחסון יכולים להיות קשיחים רגילים בנפחים גדולים.

מה שכן שאם הייתי הולך על רייד הייתי מקבל 2X80 ואולי אפילו 2X120 גיגה בייט במחיר של ראפטור 36גיגה. או2X250 רייד במחיר ראפטור 74. כך שישנו צ'ופר מסויים ברייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אופצצית ה RAID היא מיושמת עם כוננים של 7200RPM לך על זה .

1: יותר רוחב פס , שזה לדעתי יותר חשוב מאשר זמן חיפוש .

2: רעש זה בערך אותו דבר רפטור אחד שווה ל 2 כוננים סטנדרטים .

3: נפח פר מחיר .

ומי עבד עליך ש רפטור מנצח רייד 0 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה הבנתי כבר שהראפטור נותן זמן גישה מהיר, והרייד נותן תעבורה כפולה לאורך זמן, השאלה במבחן סופי, על מה הייתם שמים את מערכת ההפעלה על ראפטור או על רייד? מה יעזור יותר זמן גישה מהיר או רוחב פס?

אמרתי לך, רפטור מנצח רייד.

נפח אחסון, פחות מפריע כי לא צריך יותר מ15-30 גיגה מהירים במחשב סטנדרטי, כל שאר רכיבי האחסון יכולים להיות קשיחים רגילים בנפחים גדולים.

מה שכן שאם הייתי הולך על רייד הייתי מקבל 2X80 ואולי אפילו 2X120 גיגה בייט במחיר של ראפטור 36גיגה. או2X250 רייד במחיר ראפטור 74. כך שישנו צ'ופר מסויים ברייד.

נכון. זה בעצם יוצא פי 4 לא פי 2 כמו שכתבתי מקודם.

כל אחד והצרכים שלו.

ומי עבד עליך ש רפטור מנצח רייד 0 ?

משהו קטן שנקרא benchmarks, אולי שמעת?

The Raptor-X's performance is even good enough to beat a RAID 0 array consisting of two modern 7,200 RPM drives, except in terms of pure throughput, of course. In addition, it is nicer having only one drive to install, and the data safety of a single drive is better anyway. Speaking of safety, we should refer to the five year warranty, which should give you a good feeling.

http://www.tomshardware.com/2006/02/06/wd1500ad_raptor_xtends_performance_lead/page14.html

כמובן שיש גם את זה http://www.tomshardware.com/2006/09/20/conventional_hard_drive_obsoletism/page2.html

flash drive

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAPTOR יהיה עדיף למערכת הפעלה מבחינת ביצועים נטו

במיוחד אם משתמשים בבקרים שמגיעים על הלוח.

RAID 0 יותר משתלם.

מסכים

לי יש 2 רפטורים ב-RAID 0 , יופי של דבר , אבל הם מרעישים (אבל הרעש קצר לפחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי.

עכשיו צריך לחשוב רק יחס ביצועים מול נפח אחסון.

שאלה נוספת.

עיקר עבודתי היא עם פוטושופ.

שיוצר קובץ TEMP בדיסק הקשיח כשנגמר לו הזכרון ,

בשביל הקובץ הזה מה עדיף? ראפטור עם זמני גישה נמוכים, או רייד 0 עם קריאה/כתיבה מהירה?

(אני הייתי שם אותו על I-, אבל לא מצאתי בארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק אפשרות להגדרת ram drive:

http://www.filetransit.com/view.php?id=17922

RAMDRIVE בעצם עושה את אותו הדבר ש-I- עושה רק ברמת התוכנה, היא לוקחת חלק מוגדר (אתה מגדיר כמה) מהזיכרון שלך והופכת אותו לכונן לכל דבר.

הערה:

אני לא ממש יודע אם התוכנה הנ"ל עובדת, שווה לנסות, בכל מקרה בשוק מסתובבות תוכנות רבות שעושות את אותו הדבר, רק שים לב שהתוכנה שאתה מוריד אכן תומכת ב-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...