עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים? - עמוד 24 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים?

IG

Recommended Posts

אין לי עדיין דעה מוצקה בעניין שלילת האזרחות, אך אני נוטה לכיוון ההתנגדות.

זוהי תגובה קיצונית למדי שיכולה לגרום ליותר מדי בעיות לאותו אדם שלא נתן את חובתו למדינה כגון חוסר טיפול רפואי, משפטי וכדומה.

היה מקרה כזה של תושבי מזרח ירושלים שנולדו להורים פלסטינים שלא רשמו אותם במשרד הפנים, והם למעשה "לא קיימים", אין להם אזרחות של אף מדינה, ואף אחד לא יכול לטפל בהם.

אני חושב שבמקום להעניש את מי שלא תורם למדינה, יש לצ'פר את מי שכן תורם לה.

די בגדול אם אנחנו משתמשים במונח הטרמינולוגי של תרומה - זוהי זכות, לא חובה.

לכן מי שיתרום את חלקו למדינה, אם דרך צה"ל או אם דרך שירות לאומי, יקבל חזרה מהמדינה, אם זוהי חלקת אדמה בצפון/דרום, לימודים חינם, , וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 415
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ומאיפה יבוא כל הכסף לדברים האלה אם לא מאותם אנשים שמשרתים בצה"ל ותורמים לחברה?

בד"כ אלה שלא מתגייסים חיים כמו עלוקות על כספי המשרתים, וכמעט ולא משלמים מיסים... בגלל מצב כזה של תמיכה באוכלי חינם התמוטט המשטר בברית המועצות...

מי שרוצה להנות מהשרותים שהמדינה מציעה צריך לדעת שהוא צריך לתרום משהו בחזרה. מי שלא מוכן לתרום לא צריך לשבת לי על הצוואר ולשנורר כספי מיסים- שבאמת היו יכולים לסבדסד לימודים באוניברסיטה אם הם לא היו מתבזבזים על אוכלי החינם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, כסף זה לא הבעיה, יהיה מאיפה למצוא אותו, בטח עם התקציב של משרד הביטחון.

דבר שני, לא בדיוק הבנת למה אני מתכוון.

הצבא עדיין ישאר העם, ההתגייסות תהיה חובה לכולם אך מי שיתעקש שהוא לא מעוניין לשרת - לא ישרת, אך גם לא יפגע עם רישום של פרופיל נמוך או כל רישום אחר. אותו אדם שיבחר שלא לשרת ימשיך את חייו כרגיל, בעוד שהמתגייסים יהנו מצ'ופרים גבוהים במיוחד, כמו לימודים גבוהים בחינם או הלוואות גבוהות לרכישת דירה וכו'.

אני מאמין שאחוז ה"משתמטים" יעלה במצב זה לכ-20%, דבר שיחסוך לצה"ל כסף רב מאי-גיוסם של מלש"בים אלו וכן יתרום לייעולו ויחד ובפרוייקט גדול יחד עם משרד השיכון ועם משרד החינוך אפשר יהיה להוציא לפועל רעיון זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנית יפה... רק שאתה שוכח שפה מדובר על ... אפילו בתאוריה אף אחד לא יאמין שזה יקרה...

וכסף זה כן בעייה. הדרך שלך לא פותרת את הבעייה של הטרור הפלסטיני שכדי להילחם בו לצה"ל ידרשו עוד הרבה מזומנים. התוכנית שלי חותכת מהחברה את כל אלה שעקרונית מתנגדים לתרומה למדינה וחוסכת כמה גרושים על קיצבאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GOSHA, אתה מודע לזה שבשווייץ יש בדיוק מצב כזה? שבו מי שמשרת יש לו זכות הצבעה וכו', ומי שלא רוצה לשרת לא חייב? מעבר לזה, מי שלא רוצה לשרת במילואים, יכול לשלם קנס במקום - ובעצם לממן מישהו אחר שיעשה מילואים במקומו (על חשבונו, במקום על חשבון המדינה). זה מה שנקרא "החופש לבחור". משמעות החופש אינה לחיות בכיף על חשבון אנשים אחרים - כי זה בדיוק מפחית את החופש של אותם אנשים אחרים. החופש הוא לבחור. להיות חלק מהמדינה, על כל המשתמע מכך - או לא. פשוט ולעניין. את החופש הזה בדיוק מציע ליברמן. ורק בגלל שהוא נראה כמו מאפיונר רוסי ויש לו עיניים מפחידות, הוא מעורר אנטגוניזם בקרב אנשים גזענים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו, אתם צודקים.

צריך להיות הפרדה כלשהי בין המשרתים ללא משרתים, אבל לא משהו מוגזם כמו שלילת אזרחות.

קנס נשמע רעיון נחמד, גם ביטול אפשרות ההצבעה, אבל שלילת אזרחות זה צעד אחד יותר מדי שמוביל ליותר מדי בעיות לאנשים שיבחרו לא לשרת.

ד"א, אין לי שום בעיה עם המראה של ליברמן.

אני בעצמי רוסי וד"א, אבא שלי די דומה לו - אז אין כאן שום גזענות מצידי.

אני לא שופט אדם על פי מראהו, אלא על פי דרך מחשבתו ורעיונותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנס נשמע רעיון נחמד, גם ביטול אפשרות ההצבעה, אבל שלילת אזרחות זה צעד אחד יותר מדי שמוביל ליותר מדי בעיות לאנשים שיבחרו לא לשרת.

אבל כך בדיוק זה עובד בשוויץ. יש מעמד של תושב ויש מעמד של אזרח. וזה עובד שם מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו, אתם צודקים.

צריך להיות הפרדה כלשהי בין המשרתים ללא משרתים, אבל לא משהו מוגזם כמו שלילת אזרחות.

ד"א, אין לי שום בעיה עם המראה של ליברמן.

אני בעצמי רוסי וד"א, אבא שלי די דומה לו - אז אין כאן שום גזענות מצידי.

אני לא שופט אדם על פי מראהו, אלא על פי דרך מחשבתו ורעיונותיו.

כשהקנס הוא אי קבלת קיצבאות, ואין לך זכות הצבעה, אתה נמצא מילימטר מהגבול של האזרחות... אז למה להתחיל להמציא עכשו כל מיני מושגים ובילבולי שכל ולא לקרוא לילד בשמו?

התנגדות הייתה גם לנסיגה מעזה, וראינו שכשהממשל רוצה משהו הוא משיג את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אזרחי המדינה שלנו פונו.

בתוכניתו של ליברמן אין הזכר לכך שתושבי המשולש יקבלו פיצויים ודירות, אלא יעברו יחד עם בתיהם לפלסטינים.

ממש שתי טיפות מים להתנתקות, הא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...