[i-RAM של Gigabyte] האם כדאי להשקיע? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[i-RAM של Gigabyte] האם כדאי להשקיע?

Homies

Recommended Posts

שלום לכל המשתמשים היקרים,

לפני מספר ימים קראתי בפעם הראשונה על ה-i-RAM של חברת Gigabyte והבנתי שמדובר ברכיב חומרה מדהים (בלשון המעטה).

אז קודם כל למי שלא מכיר אני אסביר (אני מכיר את זה מספר ימים אז אם יש לי טעויות תתקנו), ה-i-RAM הוא רכיב חומרה שמתחבר ללוח אם דרך חיבור PCI ועליו מובנה 4 מקומות לזיכרון עבודה. כאשר שמים עליו זיכרונות הוא משתמש בהם כזיכרונות ROM (ר"ת: Read Only Memory / זיכרון קריאה בלבד) ואז בעצם מאיץ את ביצועי המחשב בהבדלים משמעותיים.

הערות: [מחיר: 120$]

[קישור לוידאו אשר מראה באיזו מהירות מערכת ההפעלה XP נדלקת (8 שניות): http://www.youtube.com/watch?v=1PiYgBhAkAM]

אוקיי אחרי שהייתי נחמד והסברתי לאנשים מה זה וכו', אני רוצה שתתמקדו בשאלות שלי:

1. האם כדאי להשקיע ב-i-RAM? או שאין צורך וזה בכלל לא משפיע "באמת" משמעותית על המערכת.

2. לפי מה שראיתי, עדיף לקנות 512 מגה בייט זיכרון עבודה ואז לרכוש את ה-i- ולאחר מכן לרכוש כמה זיכרונות של ג'יגה, נגיד 2 זיכרונות ואז המחשב יטוס. אני כנראה מדבר שטויות אז אשמח אם תענו לי על השאלה, זה אפשרי?

אשמח אם תוסיפו מידע שאני לא יודע עליו שקשור למוצר - תודה מראש, אלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי? בזבוז.

קודם כל תשאל את עצמך למה אתה צריך את זה?

אם אתה באמת צריך עוד זכרונות לא עדיף כבר לקנות? אם זה מעניין אותך מערכת ההפעלה ויסטה תעשה שימוש דומה רק שהיא תשתמש גם ב sticks שתוכל לחבר ולהשתמש כעוד virtual memory (גם דיסקים חיצוניים, כרטיסי למיניהם וכו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי מערכת ההפעלה מותקנת על זה

אז אתה צריך לפחות 2 GB של סטיקים, רק על הדבר הזה (מעבר לזכרון ה שכבר יש לך במחשב)

כדי שיהיה מספיק מקום בשביל להתקין + קצת תוכנות

הבנתי גם שזה יעיל למי שעובד עם תוכנות כבדות שטוחנות את ההרדיסק בכתיבה וקריאה (זה מעולה לגרפיקאים למשל, לפוטושופ לעבודות דפוס ענקיות)

למחשב ביתי זה נחמד, אם יש לך כסף (120$ לתושבת, ועוד כסף על לפחות 2 ג'יגה סטיקים לשים עליה)

אז מערכת ההפעלה תטען הרבה יותר מהר באמת, והרבה דברים ירוצו הרבה - הרבה יותר מהר

אבל אני לא יודע עד כמה המשתמש הביתי המצוי ירגיש בהבדל ועד כמה זה משתלם מבחינת ביצועים/עלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זכרונות רגילים.

הI יושב בסלוט PCI שממנו הוא מקבל חשמל להפעלת הזכרונות ולהטענת של 16 שעות כדי שהמידע לא ימחק ברגע שתכבה את המחשב.

אם כיבית בטעות את המחשב ליותר מ16 שעות הכל הלך... :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי זה הבנתי, אבל אם הוא לא מתפקד כROM אז איך אתה מתקין עליו ווינדוס ??

כל עוד הסוללה טעונה הוא משמש כROM במהירות של ...

הרי מה החסרון של הRAM? שברגע שאין חשמל כל המידע נמחק אבל הייתרון הוא מהירות גבוהה.

הROM לעומתו הוא זכרון בלתי מחיק אבל איטי מהRAM (נכון להיום).

לכן הI- נותן את היתרון של הROM עם הRAM הבעיה שזה מספיק רק ל16 שעות שהמחשב מכובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בכלל לא נכון שכאשר המחשב כבוי הזיכרון ימחק תוך 16 שעות.

יש מתח Standby שמחזיק את הזכרונות.

בכלאופן, לא משתלם אלא במקרים מאוד מאוד ספציפיים.

מתח הstanby הוא ממש נמוך (מדובר על הספק כולל של 10-15 וואט לכל היותר) ואני בטוח שזה לא מספיק כדי להפעיל 4 סטיקים של ראם (ויש עוד דברים שהstanby צריך להפעיל) ...

אני גם זוכר שקראתי על ה16 שעות בביקורת על המוצר דיי ממזמן...

ואני מסכים שזה לא משתלם, אם הוא מתעקש אז ראפטור 74GB יעשה אותך מספיק מרוצה לפי דעתי וגם ישאיר לו כסף בכיס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...