פיתוח רגליים וסיבולת לב ריאה - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיתוח רגליים וסיבולת לב ריאה

OutRaGe

Recommended Posts

נכון אבל כשאני רץ אני שואל את עצמי למה אני עושה את זה לעצמי מה אני מזוכיסט? חח בשיא הרצינות זה פשוט עינוי עצמי....אבל כשאני נוסע על אופניים למשל זה לפעמים ממש כיף כי זה הרבה יותר מהיר וגם אפשר לנסוע בצד של הכביש מעיר לעיר אפילו וזה לא כמו ריצה שבשעה אתה בקושי מגיע לאנשהוא וגם הסבל הוא פי אלף יותר...

no pain no gain

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בתחילת השנה (לימודים, שבועיים אחרי אם לדייק) בלחץ של אח שלי התחלתי ללכת למכון (מעשית אני הולך יותר ממנו :P). אני די נמוך 1.67 ושוקל בסביבות ה75 קילו (אבל מבנה גוף רחב, אם כי יש לי מעט בטן, אבל אני לא כל כך שמן).

כשהתחלתי לא הצלחתי לעלות מתח אחד או לרוץ קילומטר רצוף. כל הספורט שעשיתי זה לשחק כדורסל (אם כי שיחקתי הרבה!).

מאז שהתחלתי ללכת לחדר - אני פשוט עושה לא מעט משקולות (אבל רק מה שיש בתוכנית - לא לחרוג ממנה, לא סתם היא קיימת!) + אירובי (ריצות).

הריצות האלה על ההליכון משעממות רצח. אבל הסיבולת שלי השתפרה מאוד. כשהגעתי, קילומטר רצוף לא רצתי. היום אני כבר מסוגל לרוץ שני קילומטר רצוף ב-10 קמ"ש, חודש וחצי. זה די הרבה! עכשיו אני גם עולה מתח אחד, אבל פעם שאתה עולה אחד, את הרוב כבר עשית.

אבל דבר אחד שאני מקפיד עליו - אני הולך 3-4 פעמים בשבוע. יש לי עוד שני שיעורי בשבוע. מידי פעם אני גם משחק כדורסל. אבל - תמיד תקבע לך יום שבו אתה לא עושה פעילות ספורטיבית משמעותית (רצוי יום בלי שיעור ספורט). שחק קצת, אבל אל תעשה פעילות מעייפת. אחרת אתה פשוט תיפול מהרגליים. מאוד מאוד לא רצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרה היום משהו מדהים!! הלכתי לרוץ בסופו של דבר במקום אופניים חח והיה לי ממש אבל ממש שיא הכיף הזמן פשוט טסססס כשסיימתי לרוץ אמרתי לעצמי "מה זהו?? איך כל כך מהר עברה שעה?" והיה לי קל יחסית לרוץ אני עושה סיבובים סביב רחוב ליד הבית שלי שהוא עגול ומלא אנשים רצים שם...כל סיבוב בערך 10 דקות ורק בקטע אחד במסלול שיש עלייה גדולה אני מפסיק לרוץ ועושה הליכה מהירה ואז ממשיך לרוץ....זה בסדר ככה? כי פעם הייתי רץ בפארק ושם אין עליות ענקיות ככה שהייתי רץ ממש שעה רצוף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שאלה, איפה אתה שם את הנגן מוזיקה? כי זה פשוט לא נוח לשים אותו בכיס ולרוץ עם האוזניות :-\

פשוט מחזיק אותו ביד, אני שוקל גם לחבר משקולות ליד בזמן ריצה ככה לאמץ קצת את הידיים אבל בנתיים נשאר עם המשקל של הנגן שבמקרה שלי זה הפלאפון ככה שאם מישהו מתקשר אפשר גם לדבר איתו בסבבה תוך כדי ריצה.

ולזה שרץ בסיבובים ולא הרגיש את הזמן, לא יודע מה איתך אני פשוט לא סובל לרוץ במקום עם עליות וירידות זה אחד הדברים המרגיזים שיש ואם אתה רץ בסיבובים זה בכלל משגע, אצלנו יש כבר ישר לידו מדרכה רץ בוא עושה הלוך חזור והולך עד הבית לפעמים גם רץ.

ואם יש פה מעשנים אז אם כבר סיגריה אז אחרי הריצה לא לפני ומוטב לא לעשן בכלל!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מציע לך פעמיים-שלוש בשבוע לעשות חימום טוב טוב (במיוחד עכשיו בחורף) ולצאת לריצת 600.

לאט לאט שאתה מרגיש שריצת ה600 לא כבדה עליך תתחיל למשוך לכיוון ה1000 וחוזר חלילה.

אשתקד גם אני לא הצלחתי לרוץ 600-800 מטר והתחלתי להתאמן כפי שציינתי לעיל, לאט לאט הכושר הגופני והסיבולת לב ראה התחילו לעלות.

ממצב שבקושי הצלחתי לרוץ קילומטר בודד היום אני רץ בסביבות ה-10 ק"מ בלי להפסיק.

אתה יכול להפסיק לדבר באשכנזית ולדבר בעיברית? לא הבנתי כלום מהמילים האלה זה כמו בצו ראשון
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הקטע של העליות והירידות באמת מעצבן אבל התרגלתי למסלול הזה ואין לי כוח ללכת לפארק בשביל לרוץ כשיש לי מקום ליד הבית..הבעייה היא שיש את העלייה הענקית הזאת שאותה אני עושה בהליכה מהירה ואני לא יודע אם זה 'דופק' את הריצה כי הרי צריך לרוץ בלי להפסיק לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הקטע של העליות והירידות באמת מעצבן אבל התרגלתי למסלול הזה ואין לי כוח ללכת לפארק בשביל לרוץ כשיש לי מקום ליד הבית..הבעייה היא שיש את העלייה הענקית הזאת שאותה אני עושה בהליכה מהירה ואני לא יודע אם זה 'דופק' את הריצה כי הרי צריך לרוץ בלי להפסיק לא?

ירידות ועליות זה באמת מעצבן... במסלול שקבעתי לעצמי (~3 ק"מ) יש ירידה ארוכה ובסוף עליה ארוכה (זה אותו הרחוב פשוט בכיוון ההפוך). אני לא מפסיק לרוץ בעלייה אפילו שהיא ממש קשה. אני רק מוריד קצת את המהירות אבל אני לא מפסיק לרוץ. זה הרבה יותר מאתגר וזה החלק הכי קשה בריצה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירידות ועליות זה באמת מעצבן... במסלול שקבעתי לעצמי (~3 ק"מ) יש ירידה ארוכה ובסוף עליה ארוכה (זה אותו הרחוב פשוט בכיוון ההפוך). אני לא מפסיק לרוץ בעלייה אפילו שהיא ממש קשה. אני רק מוריד קצת את המהירות אבל אני לא מפסיק לרוץ. זה הרבה יותר מאתגר וזה החלק הכי קשה בריצה שלי.

כן אחי אפשר להבין אבל תחשוב מה זה כשיש לך עלייה ענקית 7 פעמים לפחות במסלול שלך (אני מקיף את הרחוב הזה לפחות 7 פעמים) ככה שזה בלתי אפשרי לרוץ אותה כל פעם זה לוקח לך את כל האנרגיה וחבל :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהיה פה אחד שלא המליץ על מכון .

אני ממש לא מבין מה אנשים מתרגשים ממכון וזה בטח שלא דרוש בשביל להכניס את הבחור החביב הזה לכושר.

אני אישית דוגל בעיקר בריצה ותרגילים על בסיס משקל עצמי (כפיפות בטן, שכיבות סמיכה, מתח וכו').

חדר זה טוב ויפה, ומעולה בשביל לנפח שרירים. אבל אני אישית מכיר המון אנשים שנמצאים בחדר הרבה יותר זמן משאני עושה כושר טבעי ואני מפרק אותם בכיף בכל תחום.

אז ככה שכן, ריצה תפתח לו את הרגליים הרבה יותר מדחיקה לרגליים במכון כושר, וגם תפתח לו את הסיבולת לב ריאה הרבה יותר וגם תפתח לו יותר סיבולת למאמץ בכלליות. בנוסף זה גם יכין אותך לצבא הרבה הרבה יותר מכל מכון כושר. האנשים הראשונים שנופלים בכל גיבוש הם דווקא המנופחים שחרשו כל החיים שלהם את המכון כושר.

וכמובן כמו שאמרו כבר קודם שמור על תזונה נבונה, ואל תעשה כושר כל יום, כי אתה רק תהרוס את השריר. השריר גודל אך ורק במנוחה, המאמץ זה פשט מה שיוצר את הגירוי למוח לשלוח עוד דם לשריר, אבל התהליך עצמו קורה רק במנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדר זה לא בשביל לפתח שרירים ,זה כדי לעבוד על כוח(זה לא אומר שאי אפשר לנפח אבל זה לא העיקר).

אני הולך לחדר אבל לא עובד שם על רגליים בשביל זה יש אופניים/ריצה וכו'.

פעם בשבוע לפחות יוצא לריצה של 4 ק"מ פחות או יותר.

אבל בגלל שהמצב שלך(פותח הדיון) לא טוב במיוחד אולי כדי יותר פעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין מה אנשים מתרגשים ממכון וזה בטח שלא דרוש בשביל להכניס את הבחור החביב הזה לכושר.

אני אישית דוגל בעיקר בריצה ותרגילים על בסיס משקל עצמי (כפיפות בטן, שכיבות סמיכה, מתח וכו').

חדר זה טוב ויפה, ומעולה בשביל לנפח שרירים. אבל אני אישית מכיר המון אנשים שנמצאים בחדר הרבה יותר זמן משאני עושה כושר טבעי ואני מפרק אותם בכיף בכל תחום.

אז ככה שכן, ריצה תפתח לו את הרגליים הרבה יותר מדחיקה לרגליים במכון כושר, וגם תפתח לו את הסיבולת לב ריאה הרבה יותר וגם תפתח לו יותר סיבולת למאמץ בכלליות. בנוסף זה גם יכין אותך לצבא הרבה הרבה יותר מכל מכון כושר. האנשים הראשונים שנופלים בכל גיבוש הם דווקא המנופחים שחרשו כל החיים שלהם את המכון כושר.

וכמובן כמו שאמרו כבר קודם שמור על תזונה נבונה, ואל תעשה כושר כל יום, כי אתה רק תהרוס את השריר. השריר גודל אך ורק במנוחה, המאמץ זה פשט מה שיוצר את הגירוי למוח לשלוח עוד דם לשריר, אבל התהליך עצמו קורה רק במנוחה.

על אליפטים, קרוסים, הליכונים ואופניים שמעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שלא היית בחדר כושר אף פעם

אם תלך כמה פעמים,ותרא איך אתה מכפיל את הכוח שלך ואפילו משלש אותו אחרי חודש אחד בלבד של אימונים,אתה תבין למה כולם מתרגשים מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...