פיתוח רגליים וסיבולת לב ריאה - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיתוח רגליים וסיבולת לב ריאה

OutRaGe

Recommended Posts

אני רק רוצה להעיר משהו...כל אלו שאומרים שריצה זה מעיק, מגעיל, מתיש ומעצבן..זה ככה בגלל שאתה חושבים ככה. ליחס הנפשי שלכם לאימונים יש השפעה *מאוד* גדולה, אם אתה בא בגישה של "אוי..לרוץ..לא רוצה" אתה לא תרוץ טוב גם אם אתה בכושר שיא.

תבוא בגישה טובה, תמצא דברים שאתה יכול לעשות בזמן שאתה רץ. לי למשל מאוד רועש בבית, אז אני רץ בלילה, נהנה מהשקט שיש, ומהזמן הזה שיש לי לחושב. ריצה זה מנקה את הראש, לפחות בשבילי.

אגב, לכל אלה שממש בכושר רע, אפשר להגיע לכושר טוב עם מספיק השקעה.

אני יכול לתת מקרה אישי...אני כרגע עוד מעט בן 17. אני עישנתי שנתיים, די כבד, עד גיל 16 ככה. לא סיימתי 2000 בבצפר, בקושי זזתי, שקלתי 82 על 1.76

עכשיו אחרי שנה של אימונים, 3 פעמים בשבוע מכון , שלוש פעמים ריצות, אני עושה בריצה ממוצעת 12-13ק"מ, ואם בא לי להתאמץ גם 18 ויותר, שלא נדבר שאני עושה 2000 ב8 דקות(כן, אני יודע שזה לא מדהים, אבל בהחשב מה הייתי, לדעתי זה טוב)

אז עם מספיק השקעה, אפשר להגיע. ושוב, גישה שלכם ממממממממשששש משפיעה על ביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא נראה לי שהיה פה אחד שלא המליץ על מכון .

אני ממש לא מבין מה אנשים מתרגשים ממכון וזה בטח שלא דרוש בשביל להכניס את הבחור החביב הזה לכושר.

אני אישית דוגל בעיקר בריצה ותרגילים על בסיס משקל עצמי (כפיפות בטן, שכיבות סמיכה, מתח וכו').

חדר זה טוב ויפה, ומעולה בשביל לנפח שרירים. אבל אני אישית מכיר המון אנשים שנמצאים בחדר הרבה יותר זמן משאני עושה כושר טבעי ואני מפרק אותם בכיף בכל תחום.

אז ככה שכן, ריצה תפתח לו את הרגליים הרבה יותר מדחיקה לרגליים במכון כושר, וגם תפתח לו את הסיבולת לב ריאה הרבה יותר וגם תפתח לו יותר סיבולת למאמץ בכלליות. בנוסף זה גם יכין אותך לצבא הרבה הרבה יותר מכל מכון כושר. האנשים הראשונים שנופלים בכל גיבוש הם דווקא המנופחים שחרשו כל החיים שלהם את המכון כושר.

וכמובן כמו שאמרו כבר קודם שמור על תזונה נבונה, ואל תעשה כושר כל יום, כי אתה רק תהרוס את השריר. השריר גודל אך ורק במנוחה, המאמץ זה פשט מה שיוצר את הגירוי למוח לשלוח עוד דם לשריר, אבל התהליך עצמו קורה רק במנוחה.

חבוב,

הוא יכול לעשות כבר פקאלים וכמה כפיפות בטן שהוא רוצה - הוא עדיין ישאר באחוז שומן גבוה. גם אם הוא יוריד אותו באמצעות אירובי - אימון חסר משקולות לא יפתח לו שרירים, פשוט ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה דיי טועה, אל תשכחו שהגוף עצמו הוא משקולת אחת גדולה ושרצים מפעילים לחץ גדול על הרגליים ושעושים כפיפות בטן ושכיבות שמיכה זה גם דברים שמפילים לחץ ומשקל על שרירים בגוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה דיי טועה, אל תשכחו שהגוף עצמו הוא משקולת אחת גדולה ושרצים מפעילים לחץ גדול על הרגליים ושעושים כפיפות בטן ושכיבות שמיכה זה גם דברים שמפילים לחץ ומשקל על שרירים בגוף.

ממש לא. עובדה, שפקאלים לא יעשו לו שרירים בחזה, ולעומת זאת לחיצת חזה במוט כן תעשה לו שרירי חזה מפותחים ומרשימים.

חוץ מזה, שפקאלים וכד' הם עבודה לא פרטנית, פקאלים לדוגמא עובדים גם על חזה וגם על יד אחורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאני מקפיץ פשוט סתם רציתי לעדכן שהתחלתי (אם הייתם מכירים אותי הייתם מופתעים וגם אני מופתע מעצמי- אני עצלן ברמות ולכבוד זה ההתלהבות P: )

רצתי לא יודע כמה במטרים אבל למי שיש הערכה טובה- התחלתי מהבניין שלי מס' 76 עד 42 המשכתי לרחוב המקביל (המעבר בערך 20 מטר) רצתי שוב לכיוון הבית ברחוב המקביל (כלומר עוד מרחק של 42 עד 76) חזרתי לבית שלי(עוד מעבר של 25-30 מטר) התעייפתי קצת(רצתי דיי מהר יחסית אליי) אז המשכתי בהליכה עד 42 בהתחלה איטית אחכ מהירה ברחוב המקביל עשיתי ספרינט קצר ושוב הליכה מהירה עד הבית..

כל זה בקצת פחות מ-10 דקות אני חושב...

אחח כמה שאני שונא ריצות וזה זה היה ממש ממש לא נורא וממש ממש נותן תחושת סיפוק :)

אני ירוץ כ-3 פעמים בשבוע ויש לי 2 שיעורי בשבוע..לאט לאט אני יתקדם בזמן בקצב ובמרחק

בימים שאני לא ירוץ אני כנראה יתחיל עם אימונים מבוססי משקל גוף(יש גם מתח בחדר :) ) + משקולות בבית (בינתיים אין ככ תקציב למכון \= ) כמובן הכל בפיקוח ועם התייעצות של מישהו שממש מבין בנושא

תודה רבה לכולם לא האמנתי על עצמי שאני יתחיל...רק עכשיו צריך להתמיד על זה אבל איך אומרים..ההתחלה הכי קשה ואני אישית מרגיש שעברתי אותה מנטלית לפחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כבוד! אחרי שמתחילים אי אפשר להפסיק. אתה רק תראה כמה זה משנה לך את הגוף ואת ההרגשה... זה פשוט כיף!

ד"א, חזרתי לפני איזה שעה מריצה של כמעט 5 ק"מ... תכננתי לרוץ פחות אבל כל פעם אמרתי לעצמי "רק עד העץ הזה..." "רק עד העמוד חשמל" " רק עד חצי מהעלייה" בסוף רצתי את הכל. ועוד עשיתי שלוש הקפות במקום שתיים שתכננתי.

בהצלחה! ותתמיד. זה הכי חשוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כבוד! אחרי שמתחילים אי אפשר להפסיק. אתה רק תראה כמה זה משנה לך את הגוף ואת ההרגשה... זה פשוט כיף!

ד"א, חזרתי לפני איזה שעה מריצה של כמעט 5 ק"מ... תכננתי לרוץ פחות אבל כל פעם אמרתי לעצמי "רק עד העץ הזה..." "רק עד העמוד חשמל" " רק עד חצי מהעלייה" בסוף רצתי את הכל. ועוד עשיתי שלוש הקפות במקום שתיים שתכננתי.

בהצלחה! ותתמיד. זה הכי חשוב!

תודה :]

חח מזדהה איתך רק בקנה מידה קטן יותר, איזה 100-150 מטר לפני הבית שלי כבר התחלתי להתעייף כמעט התחלתי ללכת אמרתי נו מה נעשה את זה כבר הקפה שלמה

ואגב ממש לא נתפסו לי השרירים D:

עשיתי חימום ומתיחות קצת לפני קצת אחרי, המשכתי ללכת אחרי הריצה ולא עצרתי ישר והיה ממש טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה זמן דפוק התחלת לרוץ ,אם אני הייתי מתחיל לרוץ בחורף הייתי פורש ישר.

באביב\קיץ הכי כיף לרוץ.

אבל אל תפסיק לרוץ גם אם כואב הגורן ונתפס השריר וכו'...בסוף יגיע גם האביב.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה זמן דפוק התחלת לרוץ ,אם אני הייתי מתחיל לרוץ בחורף הייתי פורש ישר.

באביב\קיץ הכי כיף לרוץ.

אבל אל תפסיק לרוץ גם אם כואב הגורן ונתפס השריר וכו'...בסוף יגיע גם האביב.

בהצלחה.

תאמת אני מעדיף בחורף...כן הגרון קצת הרג אותי אבל בקטנה...תאמת גם לא שתיתי רוב היום אז זה הוסיף על זה..פעם הבאה אני ישתה במהלך היום

באביב אולי יותר נחמד כי יחסית לא חם ולא מייבש כמו חורף..אבל קיץ זה סיוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיץ אחרי כמה קילומטרים של ריצה באופן אירוני אחד הדברים האחרונים שמציקים לי הוא החום.

:silly:

בחורף זה כיף כי קצת קר בחוץ אבל אתה יוצא עם מכנס קצר וחולצה קצרה ואחרי 2 דקות כל הטמפ' מסתדרות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיץ אחרי כמה קילומטרים של ריצה באופן אירוני אחד הדברים האחרונים שמציקים לי הוא החום.

יש ויש... בטמפרטורה מתחת ל-28/27 מעלות בערב/לילה עם אחוזי לחות מתחת ל-80 אז זה סבבה.

אבל בשמש זה מאוד מכביד ואם אחוזי הלחות גבוהים אז זה גם בכלל לא להיט (אני רץ בתל-אביב).

כמו כן בקיץ הדופק שלך קצת גבוהה יותר באופן טבעי - ואם אתה רץ באופן שמוכתב על ידי מד דופק (כמוני) זה נוטה לפגוע טיפה בתוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:silly:

בחורף זה כיף כי קצת קר בחוץ אבל אתה יוצא עם מכנס קצר וחולצה קצרה ואחרי 2 דקות כל הטמפ' מסתדרות :xyxthumbs:

אני חושב שאם ממש קר הריצה לא מספיקה כדי לשמור על חום הגוף. בעיקר אם אתה רץ ריצות ארוכות בדופק נמוך יחסית.

כדאי ללבוש משהו ארוך... וגם לסיים את הריצה בבית ולעשות מתיחות על מנת שלא יתפסו שרירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...