בעייה במחשב חדש, עושה ריסט מעצמו... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה במחשב חדש, עושה ריסט מעצמו...

Gorge25

Recommended Posts

קניתי מחשב חדש לא מזמן, מעבד ,6300 לוח DS3, של 677 PQI 1024 וכרטיס מסך של ATI X1600.

התקנתי winXp SP2 עם כל העידכונים.

המחשב לפעמים מחליט לבצע ריסט פיתאומי לאחר שהוא קופץ לשנייה למסך כחול שכתובה בו הודעה שמערכת ההפעלה יצרה שגיאה וכדי למנוע תקלה בחומרה מתבצע ריסט (המסך הזה מופיע בדיוק לשנייה ולכן אני לא מספיק לקרוא את כל ההודעה).

בנוסף לכך המחשב גם נתקע לפעמים, כלומר אני נאלץ לבצע ריסט ידני.

רציתי לדעת אם אני יכול לבצע איזו בדיקה שתברר לי את המצב של המחשב, אם כל החלקים תקינים, ואם כן אז איזה תוכנה יכולה לעשות לי את זה.

רציתי לדעת גם איך אני יכול לשלול את העובדה שמדובר במערכת הפעלה לא טובה, למרות שעבדתי איתה על המחשב הקודם שלי בלי בעיות מיוחדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לדעת גם איך אני יכול לשלול את העובדה שמדובר במערכת הפעלה לא טובה, למרות שעבדתי איתה על המחשב הקודם שלי בלי בעיות מיוחדות.

תתקין אותה מחדש ואז תראה אם זה חוזר.בכל אופן נדמה לי שאתה יכול לראות את ההודעה של השגיאה גם לאחר הRESTART

אך אינני זוכר איך(אולי קבצי DUMP או משהו אין לי מושג.תיקף המומחים פה יסבירו לך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק חלקית

חקה אם ההתקנה המחודשת. כודם תסתכל מה הבעיה: לחיצה ימנית על "MY COMPUTER" בוחר ב-"MANAGE" שם נכנס ל-"EVEN VIEWER" ול-"SYSTEM"

שם תוכל לראות את השגיאה ואם לא תבין חפש ב-GOOGLE

למרות שלפעמים ההתקנה מחדש עוזרת, אך ככל הנראה הבעיה היא בחומרה או בדרייברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי ב Event Viewer ומצאתי שגיאה מס' 1003 (102).

בדקתי את זה בגוגל ומצאתי שרוב הסיכויים שזאת בעיית חומרה או . לפי אחת ההצעות שם הרצתי בדיקת בעזרת תוכנת MemTest ומצאתי שלאחר 125% של בדיקה (כמעט חצי שעה) נמצאו 79 שגיאות ולאחר מכן שוב המחשב ניתקע.

הרצתי בדיקה נוספת בעזרת תוכנת Sandra 2007 לזיכרון ולקאש (Benchmark) ושוב המחשב נתקע (3 פעמים עשיתי את זה ותמיד הוא נתקע).

האם ישנם עוד בדיקות שאני יכול לעשות או שזה מספיק בשביל להבין שאני צריך להחליף ? (גם ככה יש לי עליו אחריות לכל החיים, פשוט זה ישבית לי קצת את המחשב עד שהם יבדקו את זה ויחליפו לי).

האם יש עוד דברים שאני יכול לבדוק בנתיים כדי לשלול גורמים אחרים (או שקודם לטפל בזיכרון!) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, במצב תקין אתה לא אמור לקבל אפילו שגיאה אחת. כל שגיאה ש-memtest מוצא משמעה בעיה בזיכרון.

אם מדובר בשני dimms של 512, נסה להחליף ביניהם. אם מדובר ב-dimm אחד נסה להעביר אותו סלוט (לא בטוח שהמחשב יהיה מוכן לעבוד ככה, זה תלוי בלוח האם, אבל נזק זה לא יכול לגרום, מקסימום המחשב לא יעלה ותחזיר את הזיכרון למקום המקורי שלו).

אם עדיין memtest מוצא תקלות - תחליף את הזיכרון.

בהצלחה,

עוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...