יש לי שאלה בקשר לכול הקטע של לדים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי שאלה בקשר לכול הקטע של לדים

MODI

Recommended Posts

אני עוד מעט קונה מחשב חדש עם COMPUCASE CI-6A19 BLACK NO PSU כמארז.

אני רוצה לעשות חלון, תאורת לדים (5 לדים למעלה 5 לדים למטה), ובפרספקס בחלון אני עושה חריטה ותאורה עליה. כול הלדים יהיו כתומים (http://www.lsdiodes.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=10).

עכשיו הישתמשתי במחשבון הזה http://www.metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/ledcalc/index_eng#.

ושמתי לב שלכול 12 וולט אפשר להשים רק 7 לדים, אז אני יחבר ביחד שני מולוקסים איך שהוא. אז עשיתי Supply Voltage: 24, Voltage Drop Across LED: 1.7, Desired LED Current:20. אז הוא אמר לי שאני צריך נגד של 10 אוהם.

אז הכנסתי את הפרטים נכון? יש באתר LSDiodes נגדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה חייב נגד כי מה ששורף את הלד זה לא המתח אלא הזרם, לכן רצוי מאוד שתשים נגד של 10 אוהם (גם אם תשים נגד של 50 אוהם לא יקרה שום דבר...). אתה יכול ללד מתח פי 2 יותר ממה שהוא דורש בלי לשרוף אותו, אבל זרם קצת יותר גבוה מהדרישה תשרוף אותו כמו כלום.

דבר נוסף: לא רצוי לשים יותר מ5 לדים על מולקס אחד בטור, יש מפצלי מולקס (כמעט בכול חנות מחשבים אפשר לקנות כאלה) שיעשו לך את העבודה של הפיצול וככה תוכל לחבר את כל ה10 לדים שאתה רוצה לחבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתאורת המחשב אני מציע לך לקחת קתודה או שתים, ולתאורת הפרספקס אני מציע לך לקחת נגד של 100 אוהם ללדים.

לגבי סוגי הנגדים אני לא מבין גדול, אבל מה שאתה צריך זה הנגדים הכי פשוטים, ואותם אני מציע לך לא להזמין מאריהב אלא לקנות בחנות אחרת, כי אריהב מוכרים אותם רק מ20 יחידות ומעלה, בקפיצות של 10 או משהו כזה, ככה שזה יהייה די מיותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדים, UB, בכל חנות מחשבים תקנה . נגד רגיל.. גם בכל חנות מחשבים... :xyxthumbs:

הצלחה

באיזה חנות מחשבים ראית שמוכרים נגדים :s05:

אז זהו שאני לא רוצה לקנות קדותה

כול הרעיון של המודינג שאני בונה לבד

אל תדאג :) קתודה לא מפרה את המקוריות של המוד... היא חוסכת לך את הבלאגן של מלא לדים וחוטים מיותרים במארז...

וכן, אתה ניגש לחנות ומבקש נגד עם ההתנגדות הרצוייה לך, והם נותנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

לא חנות מחשבים...

כל מה שאמרתי לגבי חנות מחשבים מדובר על חנות אלקטרוניקה... my bad...

כן אתה אומר, תביאי לי נגד עם התנגדות כזאת וכזאת, והוא נותן לך! =)

ככה הוא יראה~!!

4.7K-ohm-resistor.jpg

הינה טבלה שתבידוק שנתנו לך את הנגד הנכון:

resistor-code1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנלא יודע מה עם הזרם שיוצא מהספק, אבל לפי דעתי זה אמור לעבוד, אני גם לא זוכר את ההתנגדות של הנגד, אבל עד כמה שאני זוכר מהפרוייקט שלי אז המבנה הבא אמור להדליק לך 14 לדים UB בצורה מלאה, ובעוצמת תאורה שווה כל לד! זה על ידי פירוק של מולקס אחד, יביא לך 12V וזה אמור להספיק.

ledhwat6.jpg

במידה ומסיבה מסויימת זה לא עובד, אז אני חושב שזה יעזור, זה אתה מעביר את זה ל2 מולקסים, 2 מעגלים נפרדים.

ledhw2an2.jpg

אנשי אלקטרוניקה, תאשרו אותי? :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא איש אלקטרוניקה ולא מאשר! :-X

בציור הראשון צריך לשים נגד של איזה 50 אוהם ליד המקור מתח כדי שיגן על כל המעגל

אותו הדבר בציור השני, שהוא בעצם הציור הראשון, אבל מפורק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאאמממ.. תסביר בבקשה איך בדיוק נגד מגן על המעגל? :s07: :s07:

:nixweiss:

המתח יציב יחסית, בעצם נחשיב אותו כיציב וזהו, התנגדות הלדים גם כן יציבה, מכאן שהזרם יציב! להגן על מה ממה??? אני עבדתי הרבה עם לדים וכרגע מורכב אצלי במארז פרויקט בנוי לפי סכמה דומה ובניתי מספיק פרוייקטים שכוללים לדים ואפילו הרבה ושונים ופעם ראשונה אני שומע את זה... =\

התנגדות של לד עד כמה שאני זוכר היא 125אום, לכן 2 לדים בתור זה 250אום, לכן שמתי שם נגד 250אום במקום 2 לדים, והינה יש לנו בדיוק 3V ללד UB, נותן הארה מקסימלית!

אולי יהיה חסר זרם למקור, אבל אני ממש ממש בספק... יכול להיות חסר זרם למקור בהנחה שהוא משתמש בסוללות בחיבור טורי.. אבל אם הוא יתחבר למולקס השירטוט הראשון אמור לעבוד..

במה טעיתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר נהייה ממש מציק....

הנגד מגן על המעגל ע"י הפחתת הזרם. מבחינת המתחים (וולטים) אין בעיה, אבל הזרם (אמפר) של המולקס גבוה מידי. אצלך זה עובד כנראה בגלל הרבה פיצולים, אבל במעגל של שני פיצולים לדוגמא, הלדים ישרפו בלי נגד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...