פיתון 5 הטוב יותר האומנם? - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיתון 5 הטוב יותר האומנם?

Classified

Recommended Posts

למעט כמה נגמ"שים בודדים שמבוססים על תובת המרכבה' date=' רובם מבוססים על תובות של טנקים מחו"ל. שוב, אין מוצר מקביל שניתן לקנות בארה"ב (אני לא חושב שיש לאמריקאים נגמ"ש כבד, בוודאי לא הסטרייקר) והמחיר, בכל מקרה, נמוך מאוד כיוון שמדובר בד"כ על הסבה של טנק שכבר נקנה ע"י צה"ל.

לפי הקישור שלך, הנמ"ר עדיין לא נמצא בשירות פעיל:

ושוב, לפי אותו מקור אין מוצר מקביל בארה"ב:

ג'יפים? הסופה והסופה 2 מבוססים על ג'יפים של קרייזלר ומיוצרים בארץ ברישיון.

מה עוד?

[/quote']

נתתי כבר ציטוט שאומר אחרת.איך הייתי קורא לברדלס טנק קל או נגמש בעל יכולות התקפיות?הוא מצויין והוא מתוצרת אמרקנית.

גיפ ישראלי הוא גיפ שיוצר בישראל ורק המנוע שייך לחברה שציינת.המראה גם אבל המראה לא קובע דבר לא חסרים כלים שונים שנראים אותו דבר מבחוץ אבל שונים מבפנים.

גם מיצובישי פאג'רו שייך "לקטגוריית הג'יפים", אז מה? סופה (1, 2 לא משנה) זה רכב סיור קל - הדבר היחיד שאפשר להלביש עליו זה מיגון. "ג'יפים" אמיתיים שצה"ל משתמש בהם הם תוצרת חו"ל, כגון האמר ולאנד-רובר - אלו הן פלטפורמות נשק לכל דבר, ואפשר להלביש על הג'יפים האלו מה שרוצים.. אמצעי תצפית, קשר, טילים. לג'יפים כאלו אין שום חלופה תוצרת .

נכון אבל גם האמר הוא סיור וגם יש תחלופות שונות גם אירופאיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תבור עולה לצה"ל 1400 דולר ליחידה עם MARS.

M16 תוצרת (HK(HK416/415 עולה 3200 וColt עולה 1800, בגרסאות flattop כמובן.

אבל עדיין על התבור -

היחידות המיוחדות לא רוצות אותו.

צה"ל לא רוצה אותו מבחינה לוגיסטית.

רוב החיילים שאשכרה התשמשו בו לא רוצים אותו, כבד יותר, מסורבל, אי אפשר לטפל במעצורים בשטח, אם נגמרות לך הבטריות אפשר לזרוק אותו לפח.

הסיבה היחידה שצה"ל עדיין מנסה לדחוף אותו זה כיוון שהוא לא רוצה להודות בפאשלה, כמובן זה לא באשמת הנשק שהוא בהחלט מצויין, אלא כיוון שלהכניס חדש לצבא, ועוד בהדרגתיות זה בלתי אפשרי. יש לך 25 שנה של מילואימניקים שצריך להכשיר מחדש להשתמש בו, אין יותר מחזור מחסניות, והתחמושת הישראלית הממוחזרת והזולה פשוט מחרבנת את הנשק.

לעומת זאת לא מזמן תע"ש מכרה זכיון ייצור להודו בסף כל כמה מילארדים טובים, היא מוכרת אותו לברזיל, יגוסלביה, פולין, ועוד מדינות אחרות.

בקיצור תצא מהסרט לצה"ל לא אכפת מי מייצר אותו כל עוד זה טוב וזה זול.

לא נתת שום דוגמא, למען האמת. הבאת את ג'יפ הסופה, ששייך לקטגוריה מאוד ספציפית של רכבים ואני לא יודע אם יש בכלל ג'יפ מקביל לו תוצרת ארה"ב, ואת הנמ"ר, שעדיין לא ממש נכנס לשירות (עפ"י המקור שהבאת) ובכל מקרה הוא כנראה עדיף על פני הסטרייקר האמריקאי, שהביאו לארץ, בחנו (עשו איתו גם תאונה קלה בכביש 6) והחליטו שלא לרכוש.

יש ה-YJ של קרייזלר AKA הוורנגלר, שהוא ההתפתחות של הCJ הג'יפ הצבאי האמריקאי הקלאסי(כן הזה שתמיד רואים בסרטים, שגם עשה עליה לארץ).

הסופה פשוט זול וצה"ל יכול למגן אותו בקלות, כיוון שהYJ האמריקאי מעולם לא תוכנן להיות ממוגן, עדיף להם לייצר אותו בזכיון בתור פלטפורמה ממוגנה(אם אפשר לקרוא לזה ככה) מאשר להביא אותם לפה כמו שהם ולקנות להם מיגון שעולה הון תועפות בנוסף לג'יפ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתתי כבר ציטוט שאומר אחרת.

נתת ציטוט שלא הבנת. כתוב שם במפורש שהנמ"ר לא נכנס לשירות (עדיין) בגלל סיבות תקציביות, ושהוחלט להמשיך בפיתוח רק אחרי שהתברר שהדגם האמריקאי שנשקל, הסטרייקר, לא מתאים. כלומר אין דגם אמריקאי מקביל.

איך הייתי קורא לברדלס טנק קל או נגמש בעל יכולות התקפיות?הוא מצויין והוא מתוצרת אמרקנית.

אני הייתי קורא לו "גרוטאה". הרי בקישור שאתה הבאת, כתוב שהחליטו להמשיך בפיתוח הנמ"ר בגלל שהברדלס לא ממוגן מספיק - אפשר לחדור אותו עם נק"ל! גם עם תוספת מיגון הוא עדיין חדיר לנשק נ"ט קל. אגב, יש המון ברדלסים בשירות פעיל בצה"ל.

גיפ ישראלי הוא גיפ שיוצר בישראל ורק המנוע שייך לחברה שציינת.המראה גם אבל המראה לא קובע דבר לא חסרים כלים שונים שנראים אותו דבר מבחוץ אבל שונים מבפנים.

הוא מבוסס על ה- YJ, אבל כולל שורה של שיפורים שהופכים אותו למתאים לצה"ל. שוב, מקרה מובהק בו אין חלופה אמריקאית מתאימה.

נכון אבל גם האמר הוא סיור וגם יש תחלופות שונות גם אירופאיות.

וההאמר נמצא בשירות בצה"ל, אבל לא לאותן משימות בהן משמשת הסופה. חלופות אירופאיות? יש חלופה בריטית הולמת, אבל הבריטים לא מוכנים למכור לנו אותה... ואנחנו לא יכולים לקנות ציוד באירופה מכספי הסיוע האמריקאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...