מחפש את המארז הזול ביותר שמאוורר טוב יותר מהטרנספורמר - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש את המארז הזול ביותר שמאוורר טוב יותר מהטרנספורמר

dennis14

Recommended Posts

רציתי לקחת אותו אבל אין לי ממש כוח לכל עניין בחירת המאווררים האלטרנטיביים וקנייתם בשבילו ולהתעסק עם כלוב בכוננים הקשיחים.

וחוץ מזה ליאור אמר של - 6919 יש אוורור יעיל יותר וזה די שכנע אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בחירת מאווררים- אני אמליץ לך לפי התקציב שתתן לי ( אני בעצמי די מתמצא במאווררים בארץ ;D ).

התעסקות עם הכלוב- אתה רק קודח ממש בקטנה וחלש בניטים, וזה יוצא בלי סיבוכים.

6919- אין לו טוב יותר בכלל!!! ואם תוציא את הכלוב, אז בכלל לא יהיה לאף אחד תירוץ או משהו לומר שהוא יותר טוב מהטרנספורמר, וגם עם הכלוב הקירור טוב יותר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררי 80 מ"מ לא יעילים הם רק עושים רעש נקודה

בניגוד למאווררים של שיושבים על היטסינק ומקררים אותו המאווררים האלה זורקים אוויר לתוך החלל, כשאחד מהם זורק ישירות למאוורר של המעבד (מערבולת) מה שהופך אותו ללא יעיל

כדי שמאוורר 80 מ"מ יהיה שקט תצטרך לעשות לו מוד 7V מה שהופך אותו להרבה פחות יעיל, הוא בקושי דוחף אוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור, אתה יודע שאני מכבד אותך ותופס ממך הרבה, אבל זה לא נכון לומר על כל המאווררים של 80mm שהם לא יעילים ורק עושים רעש!

יש לי מאווררים של EVERCOOL, בעלי 32cfm, ו-20dba, ועם נתונים כאלה אתה לא יכול לומר שהם לא יעילים!

ואני דווקא חושב שאתה צודק שזה לא טוב לשים מאוורר בול על המאוורר של המעבד, אבל קודם כל, על איזה מארז אתה מדבר? ואנחנו מדברים בכללי עכשיו ( לפחות ככה אני חושב ).

ומה שהכי בטוח, 2 מאווררים בדלת ומאוורר אחד בגג של 80mm הרבה יותר, אבל הרבה יותר עדיפים על כלום, ואני בטוח שהם גם יכולים להסתדר מצוין בלי המאווררים של 120mm מקדימה ומאחורה ( אם ממקמים אותם כמו שצריך, כמו בטרנספורמר )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על שיש בהם מאווררי 80 מ"מ

זה לא משנה איזה מהם

וכן מאווררי 80 מ"מ לא עושים כלום חוץ מרעש, יש גבול למה שאתה יכול לעשות עם 80 מ"מ

32CFM עם 20dBa (ממטר כן? לא מקילומטר) זה מעבר לגבול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

45CFM על 21dBa זה נחשב טוב למאווררי 120MM

כבר כתבתי פירוט איך מאווררי 80MM זהים הם נחותים ב-

בגירסה מקוצרת נתייחס למאוורר כאל עיגול ונחשב את השטח שלו

מאוורר 80 מ"מ לדוגמה, הקוטר שלו הוא 8 ס"מ ולכן הרדיוס הוא 4 ס"מ

מאוורר 120 מ"מ, הקוטר הוא 12 ס"מ ולכן הרדיוס 6 ס"מ

לפי S = Pi*R^2

ה-Pi קבוע, ולכן מה שמשנה זה הרדיוס בריבוע

ב-80 מ"מ זה יוצא 16 (כפול 3.1415) סמ"ק

ב-120 מ"מ זה יוצא 36 (כפול 3.1415) סמ"ק!

פי 2 ורבע!

לכן מאוורר 80 מ"מ זהה למה שציינתי (120MM, 45CFM, 21dBa) יהיה 80MM, 20CFM, 21dBa

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכי הבנתי את הנוסחאות שלך.

ואני חושב שתפוקת האויר של מאוורר של 80mm זה יותר מרוכז מאשר של 120mm, שניהםפ זורקים את אותו האויר, אבל ה-120mm זורק לקוטר גדול יותר, לכן הוא זורק חלש יותר, אולם ה-80mm זורק לקוטר קטן יותר, אבל חזק יותר ( אני מדבר על מאווררים ען אותו CFM ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור, אתה יודע שאני מכבד אותך ותופס ממך הרבה, אבל זה לא נכון לומר על כל המאווררים של 80mm שהם לא יעילים ורק עושים רעש!

יש לי מאווררים של EVERCOOL, בעלי 32cfm, ו-20dba, ועם נתונים כאלה אתה לא יכול לומר שהם לא יעילים!ואני דווקא חושב שאתה צודק שזה לא טוב לשים מאוורר בול על המאוורר של המעבד, אבל קודם כל, על איזה מארז אתה מדבר? ואנחנו מדברים בכללי עכשיו ( לפחות ככה אני חושב ).

ומה שהכי בטוח, 2 מאווררים בדלת ומאוורר אחד בגג של 80mm הרבה יותר, אבל הרבה יותר עדיפים על כלום, ואני בטוח שהם גם יכולים להסתדר מצוין בלי המאווררים של 120mm מקדימה ומאחורה ( אם ממקמים אותם כמו שצריך, כמו בטרנספורמר )

זה נחשב 80 מ"מ טוב? כי רק שתדע 120 מ"מ טובים עושים 20dB - 50CFM. ויש שקטים שעושים 8dB - 33CFM.

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן!

אבל עזוב, זה ממש שטות לומר שמאוורר של 80mm לא עושה כלום.

מה הוא לא מכניס אויר קר? הוא לא מוציא אויר חם? ו-32cfm זה בהחלט כמות הגונה ( ל-80mm כמובן )!!!

יחסית לרעש זה לא יעיל

אני לא יכול לחיות עם מחשב ששומעים אותו => מאוורר גדול או מאוורר קטן על מהירות נמוכה, ז"א מעט אוויר

ועדיין 120 מ"מ יכניס פי 2.25 יותר אוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה צצתה?

32cfm עם 20dba זה ממש אבל ממש מצוין ( למאווררי 80mm כמובן )!!!

ואם אתה לא חושב כך, אז אני מציע לך להתחיל ללמןד בנושא

אתה כל הזמן אומר "יחסית ל-80"... יחסית למאוורר, זאת אומרת עיגול קטן שמכניס אבק ולא אפקטיבי מעל 5 סנטימטר ולאחר מוד (7) בכלל...

וכשאתם בעצם עושים את ההשוואה במארזים כשבהם מדובר על איכות וסוג הקרור אתה לא יכול להגיד יחסית ל-80, יחסית לצי'פטק\6919\6A19\6920 חוץ מרעש,אבק וסרקולציה של זרימת אויר מעפנה הוא לא תורם כלום ואין בכלל מה לעשות השוואה.

6/צי'פ הם מאוד איכותיים יחסית למחירים שלהם ואין שום אפשרות כרגע בתקציב שלהם למצוא משהו טוב יותר או שווה ערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההחלטה הסופית התקבלה: אני הולך על ה - HEC COMPUCASE 6919B

מצאתי אותו במחיר אטרקטיבי מאד של 280 ש"ח.

הבעיה של הצ'יפטק שהוא מגיע ללא מאווררים והוספתם (לא כאלה ג'נריים) כדי לנצל את פוטנציאל האוורור שלו מייקרת אותו משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...