ה-LCD הכי מהיר. VX922? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה-LCD הכי מהיר. VX922?

סער_שי

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על ההענות הגבוהה :)

המריחות נראות אצלי ב-, אין מה לעשות. אולי מריחות זה מחמיר מדי - אבל יש טשטוש מסויים בתנועה מהירה. כמובן שאם אני שקוע במשחק אני לא ממש מבחין בזה... אבל זה עדיין קצת מפריע בעיניים. אין לי ספק שה-VS, גם אם יש בו שיפור מסויים, לא ייתן הבדל של שמים וארץ (למעשה, גם כשעברתי מ-MAG 8MS ל- 2MS, השיפור אינו כזה מורגש).

לגבי מסכים אחרים שהמליצו כאן - אין מסכים יותר מהירים מה- וה-VS, לפי מה שהבנתי. בפורומים אחרים אנשים מאוד מתלבטים ביניהם, ולמרות שהרוב המכריע ממליץ VS, ההבדלים לא משמעותיים.

כנראה שכדי להנות מתנועה חלקה לגמרי אאלץ לחכות לטכנולוגיה חדשה או LCD עם MS קטנים מ-1. אז כמה שה-VS מהיר, אני לא חושב שהשיפור שהוא נותן שווה עוד 600 ש"ח, למרות שאני נאמן, ודקדקן.

כמובן - תקנו אותי אם אני טועה. ואם אתם מסכימים אני גם אשמח אם תגיבו :)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי - הון כסף!... זו הסיבה שזה מתעקב - בגלל הירידה במחירי ה-LCD, הם לא יכולים לייצר את זה בעלויות סבירות ולכן "משפצרים" את פסי הייצור כדי להתחרות. בעבר הם חשבו שבגלל שה-LCD כבר עולים הרבה כסף אז להוסיף עוד קצת בשביל שיפור ענק באיכות זה סביר, אבל כרגע זה מוגזם.

מה גם שבהתחלה מייצרים רק טלוויזיות - 32 אינץ' ומעלה. נראה לי שמי שתכנן לקנות משהו כזה ב-2007 יכול לשכוח מזה (ההשקה אולי בסוף 2007 או אפילו ב-2008).

אבל אנחנו עוד נדבר על ה-SED כשאני אתלבט איזה לקנות :) בינתיים בואו נדבוק בנושא - VX הכי מהיר, אבל משמעותית יותר מה-LG?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאין לך איזה חבר או מישהו קרוב שיש לו את הvx922 ככה היית יכול להשוות 1v1

דרך אגב, בדקת אם בדרייברים של המסך אין איזה פונקציה או משהו שיכולה לשפר את התצוגה כדי שתראה פחות מריחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאין לך איזה חבר או מישהו קרוב שיש לו את הvx922 ככה היית יכול להשוות 1v1

דרך אגב, בדקת אם בדרייברים של המסך אין איזה פונקציה או משהו שיכולה לשפר את התצוגה כדי שתראה פחות מריחות?

כן, חבל. בשביל זה אתם כאן :)

שוב, תסכימו איתי שההבדל לא יכול להיות משמעותי. כפי שאמרתי - אני עברתי מ-MAG 8MS וההבדל עדיין קטן, אז בין שני מסכי 2MS נראה לי עוד יותר שולי. אם אני מבין נכון (ותקנו אותי אם אני טועה), ה- הוא המסך השני הכי מהיר. או שפשוט הוא בלוף אחד גדול, ונפילה כשזה מגיע לביצועים מעשיים - דעתכם?

אני פשוט חושב שה- נורא בלבן-שחור-לבן... כשאני גולל טקסט אני בכלל לא יכול לקרוא אותו מרוב טישטוש. וכשאני משחק משחקים אז בתנועה מהירה הטקסטורות מטשטשות לי, שזה קצת מציק, אבל לא נורא. אני לא מאמין שב-VS זה יהיה שונה באופן קריטי. אנשים אומרים שהם לא מבחינים בטשטוש בכלל, אבל יש אנשים שטוענים שהם לא מבחינים גם ב-8MS.

איך יכולים לעזור לי לשפר זמן תגובה?

ואני גם לא חושב שהדרייברים רלוונטיים כי אני משחק בעיקר ב-X360 שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ראיתי את ה1970HR ודי התרשמתי לטובה דוקא מאיכות התמונה שלו (לא ראיתי אותו במשחקים)

בכל מקרה, אני יכול להמליץ לך על המסך PW191 של אסוס (מסך רחב).

זמן התגובה בו 8MS ואני אישית לא מבחין במריחות. שיחקתי איתו כבר בUT2003, ,NFSMW,FEAR,FEAR COMBAT ועוד והתמונה תמיד היתה נהדרת וחסרת עיוותים.

אולי זמן התגובה ירתיע אותך אבל זה מסך מצוין. אני ממליץ בחום לשקול אותו בתור קניה כדאית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל העונים... ההחלטה דחופה. אני יכול למכור את ה- במחיר סביר ולקנות חדש... אבל אני לא רוצה להתאכזב שוב - ועוד להוציא עוד כסף על האכזבה הזו.

מסך רחב לא בא בחשבון כי יש לי WACOM והוא לא עובד על כל הרוחב (אני משתמש במסך גם לגרפיקה, אבל בעיקר למשחקים). אגב, רוב המשחקים באקס בוקס תומכים גם ביחס הזה, ואפשר לשחק 720p גם במסך רגיל (גובה של 720 פיקסלים יש גם ב-1280X1024).

השאלה אם ה- קרוב מאוד בביצועים שלו למסך הכי מהיר (VX922) או שההבדל הוא משמעותי מאוד. כפי שהבנתי גם ל-VX יש מריחות, ככה שזה לא ממש רלוונטי גם ככה. הרי ה- נמצא ברמה של המסכים הכי מהירים, אז שיפור ממנו למסך אחר בקטגוריה הזו נראה לי לא משמעותי. תקנו אותי אם אני טועה - כי יכול להיות שכן יש הבדל אדיר כפי שחלק טוענים (שאומרים שיש מסכים של 5MS שיותר מהירים מה-L1970HR למשל)... וש- פשוט מבלפים בנתונים (עובדה שההבדל בינו לבין ה-MAG שהיה לי הוא קטן מאוד).

אגב, אתם חושבים שה-VP930 יהיה יותר מהיר מה-LG? אומרים שמסכים עם פאנל (או משהו כזה) יותר מהירים ממסכי TN, גם כשהנתונים על הנייר דומים. כלומר שמסך 8MS בפאנל יותר איכותי הוא כמו מסך 6MS של פאנל TN. הגיוני? מה אתם אומרים? (אין לי בעיה להוסיף עד אלף שקל (כלומר - עד 2400 ש"ח) בשביל איכות ומהירות תגובה - כמובן שהכי חשוב זה מהירות תגובה, וכמובן השיפור למול ה-LG שלי).

וכמובן שוב תודה - אני חייב להגיע להחלטה עוד היום :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, אתם חושבים שה-VP930 יהיה יותר מהיר מה-LG? אומרים שמסכים עם פאנל (או משהו כזה) יותר מהירים ממסכי TN, גם כשהנתונים על הנייר דומים. כלומר שמסך 8MS בפאנל יותר איכותי הוא כמו מסך 6MS של פאנל TN. הגיוני? מה אתם אומרים? (אין לי בעיה להוסיף עד אלף שקל (כלומר - עד 2400 ש"ח) בשביל איכות ומהירות תגובה - כמובן שהכי חשוב זה מהירות תגובה, וכמובן השיפור למול ה-LG שלי).

אממ... לא מדויק, למעשה בדיוק ההפך - פאנל TN הוא הסוג המהיר ביותר, הוא האיטי ביותר. שם את הדגש הרב ביותר על איכות תמונה, דבר שבא בחשבון על מהירות.

ולגבי ה VP930 - הוא לא ולא TN, הוא MVA, שידוע כפשרה מהטובות ביותר ביניהם. ובוא נאמר שאם אתה לא פריק של עיצוב דיגיטלי ועריכה גרפית אז מבחינתך ה VP930 הוא יותר מפשרה - יש בו את כל היתרונות של TN ו IPS עבור "המשתמש הממוצע", ומעט מאוד חסרונות

חוץ מזה, על הנייר וגם בפועל (אבל בהפרש מאוד זניח), ה מהיר יותר מה VP930.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שה-TN הוא הכי מהיר אבל במאמר אחד כתבו שפשוט יש לו נתונים יותר נמוכים, אבל כשמשווים נתונים - כלומר מסך ומסך TN עם אותו זמן תגובה אז ל- יהיה בפועל ביצועים יותר טובים. חבל שאין לי את הלינק.

הדבר היחיד שגרם לי לחשוב על ה-VX הוא בגלל שהוא כל כל כך מומלץ, ובגלל שאנשים טוענים שהם לא רואים בו מריחות בכלל. אבל כשחושבים על זה אז יש גם אנשים שלא מבחינים במריחות גם במסכים הרבה יותר איטיים אז קשה לקבל את זה כמידע אמין במיוחד. אני פשוט כל כך מאוכזב מה-, אבל אולי זה בגלל שאין לי ניסיון עם הרבה מסכים אחרים ולכן אני לא יודע כמה הוא באמת טוב.

אם הוא הרבה פחות טוב (מבחינת מהירות) מה-VX, אז אני אוסיף 600 ש"ח ואקנה אותו, אבל אם ההבדל הוא זניח אז אין טעם. אני רק תוהה אם הוא באמת כל כך קרוב בביצועים שלו ל-VX כמו שאני חושב, או שיש מסכים יותר מהירים ממנו שנמצאים ביניהם, ואז ההבדל הוא דווקא כן משמעותי.

אין איזה לינק לרשימה או משהו כזה? ומה דעתכם - 600 להבדל במהירות בין ה-VX922 ל-L1970HR זה מוצדק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא אוהב את המסכים של בכלל... אי אפשר להגיע איתם לצבע אפור מוחלט כמו ב VIEWSONIC או שחלק מהמסכים שלהם באים עם יותר מידי סטורציה או שדבר ששמתי לב במסכים שלהם וזה דבר שאני פשוט לא סובל, זה שהמסך מואר יותר מלמטה ואז מה שיוצא זה מסך בהיר יותר בחלקו התחתון של המסך ומסך כהה יותר בחלק העליון של המסך, ככה שאם אתה משנה תנוחה מידי פעם אתה כל פעם תהיה חייב לכוון את זווית המסך מחדש בשביל ליראות משהו כמו שצריך

לגבי המריחות אני דווקא יכול להסכים איתך, אני גם שונא את המריחות האלה שקיימות גם במסכי LCD שכתוב עליהם דברים שהם כביכול "שקריים" כמו 2MS למרות שלא יצא לי ליראות מסך כזה פיזית בעיניים...

לדעתי ההפרש במחיר הוא לא רק הMS שאתה משלם עליו, אלא עוד כמה דברים שהזכרתי... אני הייתי מוסיף ולוקח את הVIEWSONIC

למרות שהיה נחמד הרבה יותר ליראות אותו בפעולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי שגם ב-VX922 יש את הבעיה של "זליגת" תאורה... כלומר שבחלק מסויים הוא יותר בהיר ובחלק אחר כהה, ושככה זה.

לגבי האיכות - אני דווקא די מרוצה. הבעיה היחידה זה שציפיתי שלא יהיו מריחות בכלל, ולמעשה יש הרבה. אנשים כותבים שהם לא מבחינים בזה - אבל אני רואה במו עיני וכנראה מאוד רגיש לזה. אז כנראה שאני "אסבול" מזה גם ב-VS. אין לי בעיה להוסיף עוד 600 אם הייתי יודע שיש שיפור משמעותי, אבל אף אחד לא יכול להבטיח לי. בשביל האיכות - לא יכול להתלונן אז היא לא סיבה מספיק טובה.

דווקא עכשיו כשאני מחפש יותר יש הרבה שמרוצים מה-, אז כנראה הוא לא גרוע כמו שחשבתי.

נ.ב.

מצאתי משהו מוזר - אנשים בפורומים מסויימים אמרו שהדגם L1970HR-BF הוא 2MS אמיתי (לא G2G). יכול להיות שזה דגם יותר מתקדם או שה-BF מתייחס לקונטרסט (הם שיפרו את זה ל-1:2000)? מישהו שמע על כזה דבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבסופו של דבר אתה צריך ממש לראות את שני המסכים ולשפוט בעצמך. ולא סתם לראות, אלא להתנסות בהם:

אם תמצא חנות שבה תוכל להזמין מסך, ולהחזיר אותו תוך התקופה שבמדיניות ההחלפה (כמו 14 יום) מכל סיבה שהיא (לאו דווקא תקלה, אפילו אם אתה סתם לא מרוצה), אז תוכל להזמין אליך הביתה את ה VX, להחזיר בטענה שאתה "סתם לא מרוצה", ואז לקחת את ה ולבדוק גם אותו בבית. אחרי כן תחליט ביניהם ותבצע הזמנה סופית.

אני עשיתי את זה באופיס דיפו בלי בעיות, ואת ההזמנה הסופית מחנות אחרת (באג).

קשה לסמוך על דעות של אחרים, כי כמו שנאמר כאן יש אנשים שלא מרגישים במריחות גם במסכי 8 MS, ויש שמרגישים במריחות אפילו ב VX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גאוני! :)

סתם, ברור שאתה צודק. אבל אין מה לעשות - כבר קניתי את ה-. פשוט כולם חמים עליו ויש לי אפשרות למכור אותו יחסית בהפסד נמוך. ואז להוסיף רק 600 ל-VX. כשתכלס "הפסדתי" רק 400 כי ה-VX גם ככה עולה 200 שקל יותר. אבל אני חייב להחליט עכשיו ואין לי אפשרות לראות את ה-VS.

כולם מתלהבים ממנו, בכל הפורומים נותנים לו שבחים וממליצים עליו בלי ספק. אבל האם הוא ה-ר-ב-ה יותר טוב מה-LG? אני פשוט לא יודע. יש הרבה חוסר וודאות בתחום הזה - דגם 8MS של חברה טובה וידועה יכול להיות הרבה יותר מהיר מדגם 5MS של חברה שסתם "משפצת" נתונים. נחשבת חברה טובה עם מוניטין אבל זמן התגובה האמיתי (טיפוסי - TYPICAL) חסוי, שזה מאוד מחשיד. ה-2MS של VIEWSONIC נשמע נחמד כי זה נתון ממשי, אבל יש אנשים שגם בו מבחינים במריחות ככה שזה לא הגביע הקדוש שחיפשתי - אם זה עדיין יציק לי אז לא עשיתי בזה כלום, סתם זרקתי 600 ש"ח על משהו שמציק קצת פחות.

מבלבל שיש כל כך הרבה דעות, כל כך הרבה התרשמויות שונות ודרכים למדוד מהירות של מסך.

אני אשאל את זה אחרת - האם שווה לקנות VX922 ב-2500 ש"ח (שזה הסכום הכולל שאני אשלם עליו אחרי שאני אמכור את ה- ואוסיף כסף)? האם 600 ש"ח מצדיקים את השיפור במהירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...