ה-LCD הכי מהיר. VX922? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה-LCD הכי מהיר. VX922?

סער_שי

Recommended Posts

חיפשתי חיפשתי, המון המלצות, המון נתונים סותרים ובלתי מלאים (G2G, BLACK TO WHITE, TYPICAL, AVERAGE)... יש לי את ה-L1970HR, שאמור להיות מאוד מאוד מהיר, בין המהירים שקיימים, אבל אני מאוד מאוכזב מהמהירות שלו, בעיקר משחור-ללבן-לשחור.

לפי מה שהבנתי יש גם עניין של מהירות ממוצעת, מהירות טיפוסית וכו'. אז כל העניין של ה-2MS הוא בולשיט, פחות או יותר.

בכל מקרה, לפי מה שהבנתם - אני מחפש את המסך הכי הכי מהיר שקיים. כנראה שזה ה-VX922. לא ככה?

...וכמובן - האם ההבדל בינו לבין ה-L1970HR הוא כל כך משמעותי (כן, כבר שאלתי את זה בדיון אחר אבל לא קיבלתי תשובה חד משמעית).

כאן כתוב שה-VX הוא 2MS גם ב- W-B-W שזה די מדהים אבל לא נראה לי הגיוני אחרת הם היו משוויצים בזה או משהו כזה.

http://www.viewsonic.com/products/desktopdisplays/lcddisplays/xseries/vx922/

(אגב, בלינק אחר ראיתי שזה רק G2G... וגם הוא היה לינק רישמי שלהם. אני אנסה להשיג אותו)

תודות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בחו"ל כנראה אין כל כך בהלה ל1970HR כמו בפורום הזה, כנראה שזה סתם פתאום מישהו המליץ עליו וזה התחיל להתפשט, אפשר להסיק שהVX922 באמת מסך מעולה וכנראה שאקח אותו.

רק משהו שלא הבנתי, יש לו או אין לו משהו לתאם את הגובה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

allendaler אני חושב שכדיי לך vx922

אומרים שהאוברדרייב שלו הוא ההכי טוב ומהיר

השאלה היא אחרת (שאלתי אותה בדיון אחר אבל זה רלוונטי) - האם ההבדל בינו לבין ה- מצדיק תוספת של 700 ש"ח (כבר קניתי את ה-L1970HR ואם אני אמכור אותו זה יהיה במחיר נמוך ואצטרך להוסיף הרבה). כמה מורגש יהיה ההבדל ביניהם?

ולמה הכוונה "אוברדרייב"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר על אוברדרייב, ציטוט של bagheera קרדיט לו

הבעיה של ה BF נעוצה בכיוון לא נכון של ה OverDrive במסך.

זוהי שמטרתה להריד זמני תגובה, היא עושה זאת על ידי הגעה למצב מקסמלי והתיצבות.

בקצרה נניח שתת פיקסל בעל צבע מסוייים במסך יכול לקבל בהירות במספר בין 0 ל 255

ואתה רוצה להגיע לבהירות 128 המסך יבצע 0->255->128 וכך יתקבל שיפור בזמן תגובה

זאת מכיוון שכאשר אתה שולח פיקסל למצב המקסימלי שלו הוא נע יותר מהר מאשר למצב ביניים

(זוהי תכונה של הקריסטלים). הבעיה היא בכמות הזמן שיקח למסך להיתיצב אחרי שהוא הגיעה למקסימום.

במסכים של ViewSonic האוברדרייב מצוין ולרוב לוקח למסך פחות מפריים אחד להגיע למצב הנכון

אבל במסכי ה BF של סאמסונג לעיתים יכולים לעבור 3 (!) פרימים שלמים שבמקום לראות את הצבע הנכון

אתה רואה צבע אחר ובפרוש ניתן להבחין בארטיפקטים הללו.

כך יראה המעבר במסך של סאמסונג מסדרת BF

0->255->200->170->140->128

שלושה פרימים שלמים עברו עד שהוצג הצבע הנכון. לרוב בהאנשים הארטיפקטים הללו נראים כבלוקים

של צבע אחיד מסביב לעצמים נעים.

בלוקים.... מזכיר את מה שאמרת שאתה רואה

בכל מקרה מנגנון האוברדרייב אצל המסכים של VS אמור להיות תותח לפי מה שקראתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי THG, לא רק שה VX922 מהיר מאוד, זמן התגובה הגרוע ביותר הוא 10 ms. נראה לי שזה אומר די הרבה...

בנוסף לכך THG כל הזמן משבחים את איך ש viewsonic מימשו את ה overdrive במסכים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר כאן שהזמן תגובה הכי גרוע של ה-VX922 הוא דווקא 7.

בכל מקרה, חבר'ה - תודה. האם אתם חושבים שזה שווה השקעה של עוד 700 ש"ח? (הסברתי כבר למה).

עריכה: אחרי חיפוש מקיף שעשיתי, אין ספק שה-VX922 הוא הכי מהר. א-מה-מה? - ההבדלים בינו לבין ה- זניחים, לפי מה שהבנתי. מי שמסוגל להבחין במריחות גם בנתונים גבוהים (כמוני) מבחין במריחות גם ב-VX922 (למרות שיש שטוענים שהוא כמעט כמו CRT ושאי אפשר להבחין במריחות, אבל אני מאוד מאוד בספק). ואני לא חושב שהשיפור שהוא מעניק שווה כל כך הרבה כסף. אלא אם תשכנעו אותי אחרת. אז יאללה - לעבודה :)

אולי אני סתם מחמיר עם ה- שלי בגלל שאני כזה פדנט :)... אני מניח שגם ב-VS אני אמצא מריחות (ת'כלס ב- אין בדיוק מריחות... זה פשוט נעשה קצת מטושטש בתנועה מהירה). וזה לא שווה את ההשקעה הנוספת. אבל שוב - אשמח אם מישהו יוכיח לי אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני סתם מחמיר עם ה- שלי בגלל שאני כזה פדנט Smiley... אני מניח שגם ב-VS אני אמצא מריחות (ת'כלס ב- אין בדיוק מריחות... זה פשוט נעשה קצת מטושטש בתנועה מהירה). וזה לא שווה את ההשקעה הנוספת. אבל שוב - אשמח אם מישהו יוכיח לי אחרת.

מסכים עם כל מילה. מי שמחפש מריחות - מוצא, לדעתי ההבדל אם קיים במריחות בין המסכים לא ניכר לעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אפשר לסכם את זה ככה, כנראה שהVX922 יציג ביצועים טובים יותר אולי בצבעים אני יודע, מריחות אמורות להיות ממש בלתי נראות גם בו וגם ב1970HR.

לא שווה לך להוסיף כל כך הרבה כסף בשביל כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...