למה אסור למכוניות ליסוע ביום כיפור? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אסור למכוניות ליסוע ביום כיפור?

Classified

Recommended Posts

ואז הם גם ימצאו דרך איכשהו להוכיח שבתורה מותר לאכול חזיר באמצע צום ( ::) נו כמו שתמיד נגיד, ,אסון התאומים, רק אח"כ הם אמרו, הנה תראו הכל כתוב בתנך.. אם זה כתוב למה שלא תחקרו אותו ותמנעו אסונות שכאלה?? חתיכת ^$*&%*&#%^^*)&%)& )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לנסוע זה עבודה? :screwy: בסדר.

ולהפעיל חשמל? זה גם עבודה?

ישנן מספר איסורים בדת שבגללם אתה לא יכול לעשות פעולות מסיימות

1 אסור לגרום ליצירה בשבת כגון סגירת מעגל חשמלי ,הדלקת אש כי אתה "יוצר" אש ועוד

2 אסור לעבוד בשבת ולדוגמא נגיד ניגון בגיטרה היא עבודה או נסיע באוטו ועוד

3 בעיקרון ביום כיפור אתה אמור להיות באבל ולכפר על החטאים בינך לבין ה' ככה שאם אתה נוסע באוטו אתה עושה את זה למטרות שהן לא הבל

מכאן זה מסביר למה אסור לנסוע בשבת

אבל בגדול אני מאמין שרוב האנשים עושים את זה כדי להתנתק בחיי היום יום ל24 שעות והצום לחלק מהאנשים זה אתגר וזה סוג של כיף לחלק מהאנשים

נ.ב

אני לא דתי אני הכי חילוני שיכול להיות (דרך הצבא יצא לי לדבר הרבה עם אנשים דתיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*אבל (לקח לי איזה 2 דקות להבין מה זה "הבל" לעזאזל בהקשר זה)

ואתה טועה, יום כיפור לא צריך להיות באבל

כן, צריך לצום ולהרהר במעשייך הרעים, אבל זה לא אבל כמו ט' באב למשל (שבו מונהגים גם מנהגי אבלות, למשל)

דת, כסף = שתי ההמצאות הגרועות של ההיסטוריה.

הדת הייתה בסדר לבדה, מהרגע שהכסף הומצא, הרי שהדת הפכה למסחטת כספים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנן מספר איסורים בדת שבגללם אתה לא יכול לעשות פעולות מסיימות

1 אסור לגרום ליצירה בשבת כגון סגירת מעגל חשמלי ,הדלקת אש כי אתה "יוצר" אש ועוד

2 אסור לעבוד בשבת ולדוגמא נגיד ניגון בגיטרה היא עבודה או נסיע באוטו ועוד

3 בעיקרון ביום כיפור אתה אמור להיות בהבל ולכפר על החטאים בינך לבין ה' ככה שאם אתה נוסע באוטו אתה עושה את זה למטרות שהן לא הבל

מכאן זה מסביר למה אסור לנסוע בשבת

אבל בגדול אני מאמין שרוב האנשים עושים את זה כדי להתנתק בחיי היום יום ל24 שעות והצום לחלק מהאנשים זה אתגר וזה סוג של כיף לחלק מהאנשים

נ.ב

אני לא דתי אני הכי חילוני שיכול להיות (דרך הצבא יצא לי לדבר הרבה עם אנשים דתיים)

מעניין אם בתנ"ך גם הגדירו מזה עבודה לא חושב שהיה קתוב שם לא לנגן בגיטרה או ליסוע באוטו :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין אם בתנ"ך גם הגדירו מזה עבודה לא חושב שהיה קתוב שם לא לנגן בגיטרה או ליסוע באוטו :lol:

לרוב אנשים מנגנים בשביל להרוויח כסף ולכן זה עבודה

רכב זה כלי השאלה מה השימושים בו

והבעיתיות היותר גדולה שבו היא כמו שציינתי יצירה כגון הסגירה של המעגלים החשמליים וכמובן הדלקת אש

אני חושב שזה דבילי

אני רק מעביר לכם את האינפורציה שברשותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל האיסורים הללו יש משהו (מישהו) מאחוריהם.

ישב איזה רב שהינו פוסק הלכה והחליט שרכב הוא חלק מ"ובשבת ... לא תעשה מלאכה..." . היות ויש לו קו ישיר לאלוהים (כמובן לא בשבת) החלטתו המושכלת ( חרש על מספיק ספרי תורה) היא שקבעה.

איך, למה ,מה עומד מאחורי העניין - לא יודע.אבל כך זה עובד.

באותה צורה גם הוחלט ש "ועיניתם את נפשותיכם" משמעו לצום.

מתערב ש3/4 מהדוגמניות בארץ יחלקו על זה...

מי היה שאמר שדת זה סם להמונים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דת, כסף = שתי ההמצאות הגרועות של ההיסטוריה.

למה גרוע? לממציאים של זה היה טוב מאוד.

אני בטוח שלממציא הכסף לא היה חסר כסף.

לגבי הדת- תחשוב רגע איזו חוכמה היית צריך בזמנים ההם כדי לעשות את עצמך שומע את אלוהים, ולקבל בזכות זה שליטה בחבורה של אנשים שנותנים לך אוכל "בשביל האל"?

היום אמנם זה פחות כדאי ופחות מעשי ואנשים מבינים את זה יותר, אבל בתקופתה, הדת הייתה אחת ההמצאות הגאוניות ביותר בתולדות האנושות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישב איזה רב שהינו פוסק הלכה והחליט שרכב הוא חלק מ"ובשבת ... לא תעשה מלאכה..." . היות ויש לו קו ישיר לאלוהים (כמובן לא בשבת) החלטתו המושכלת ( חרש על מספיק ספרי תורה) היא שקבעה.

"דת היא אופיום להמונים" - קארל מרקס, אבי המרקסיזם/קומוניזם

כסף היא המצאה נפלאה, בלי כסף, היינו תקועים עדיין בסחר חליפין... היית רוצה תרנגולת, היית צריך לשלם בפרה אחת.. במקום זה יש לך כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה לשאלה שהיא תמצית הת'ראד : בשביל לא לדרוס את כל האופניים (ואותי בינייהן !!!) !!! :lol:

טוב עכשיו אני אשקיע איזה כמה דקות בלקרוא את 3 העמודים שפספסתי ...

עריכה :

למה גרוע? לממציאים של זה היה טוב מאוד.

אני בטוח שלממציא הכסף לא היה חסר כסף.

לגבי הדת- תחשוב רגע איזו חוכמה היית צריך בזמנים ההם כדי לעשות את עצמך שומע את אלוהים, ולקבל בזכות זה שליטה בחבורה של אנשים שנותנים לך אוכל "בשביל האל"?

היום אמנם זה פחות כדאי ופחות מעשי ואנשים מבינים את זה יותר, אבל בתקופתה, הדת הייתה אחת ההמצאות הגאוניות ביותר בתולדות האנושות.

אקסטזי יעשה את העבודה מעולה ... (לא מניסיון )

בסדר דת עוזרת לאחד בין אנשים שלא קשורים אחד לשני באופן אחר , זה דבר שאני אומר לטובת הדת , חוץ מזה , הזמן יחקור בשבילי

כסף היא המצאה נפלאה, בלי כסף, היינו תקועים עדיין בסחר חליפין... היית רוצה תרנגולת, היית צריך לשלם בפרה אחת.. במקום זה יש לך כסף.

צודק , כסף גמיש כי כולם צריכים אותו , הבעיה היא שהמון אנשים עושים היום כסף על דת וקבלה ועוד יותר המון אנשים מספקים את הכסף הזה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך שגיאה יסודית בהבנה שבה הלכות ומשנות נכתבות

נתחיל מזה שאני חילוני גמור ולא דתי, אבל זה לא מונע ממני להבין ולכבד את הדת- וכן, אני צם.

לא היה ומעולם לא נטען שלרבנים יש קשר ישיר לאלוהים. לעומת זאת בפרקי אבות אומרים הרבנים בפירוש שהקשר שלהם הוא אל הסנהדרין (בית ראשון) ואל כותבי התנ"ך. אנשים אנושיים למדי.

הרעיון בהלכה היא התאמת התורה והחוקים שלה אל המציאות המודרנית. חלק מהאוכלוסיה הדתית, ע"ע חרדים, פשוט מתעלמים מהמודרניזם. אחרים מתאימים את עצמם בעזרת ההלכה.

כאשר עלתה הסוגייה של "האם לנסוע ברכב זה לעשות מלאכה או יצירה" ואין לי מושג מי העלה אותה או מתי, אבל היא עלתה, ישבו הרבנים לצורך העניין והחליטו על פי החלטות קודמות מהתלמוד והמשנה האם נסיעה ברכב היא עשיית מלאכה.

נפש בעברית מקראית פרושה גרון. אני לא יודע אם צמת אי פעם, אבל כשתצום תגלה שצום הוא עינוי לא קטן לגרון.

אתה גם מפחית במורכבות הסיפור.

בתקופת דוד המלך נכתב התנ"ך שהיה בחלקו מבוסס על סיפורים שעברו מאב לבן- ושם נוסף האלוהים כ-פקטור X שהיה אחראי לכל ההתרחשויות המוזרות והסבר לתופעות שלא היה אז להסביר. לא היה איש תאב בצע מאחורי זה ולא היה שום מניע מלבד קיבוץ הסיפורים האלה.

מי ששולט בידע שולט בעם, וזה לא חדש. הכוהנים שלטו בידע באותה התקופה- והידע הכוונה היא לא סיפורים מהתורה אלא חוקי החיים וההתנהגות המקובלת שמופיעים בה.

היה פה מישהו ששאל "האם ללכת זה לעשות עבודה"

התשובה היא כן ולכן דתיים מוגבלים במרחק ההליכה שהם יכולים ללכת בשבת.

הבורות מסוכנת. כשאנשים מזלזלים ומפחיתים בערך הדת פשוט כי הם לא יודעים את האמת וחושבים שאת כל החוקים שלהם המציא איזה מסטול ואין מאחוריהם הגיון הסטורי, מצבנו רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתה תאוות בצע?

אז בוא תסביר לי, לאן היו הולכים הזבחים של בית המקדש?

ובוא תסביר לי, כמה חשיש אברהם אבינו עישן כדי להשתכנע שאלוהים אמר לו לחתוך לעצמו ולבנו את הבולבול? ולמה אנחנו עוד עושים את זה פרט לסיבות בריאותיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא חלופין זה שוד! :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...