למה אסור למכוניות ליסוע ביום כיפור? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אסור למכוניות ליסוע ביום כיפור?

Classified

Recommended Posts

לא הייתה תאוות בצע?

אז בוא תסביר לי, לאן היו הולכים הזבחים של בית המקדש?

ובוא תסביר לי, כמה חשיש אברהם אבינו עישן כדי להשתכנע שאלוהים אמר לו לחתוך לעצמו ולבנו את הבולבול? ולמה אנחנו עוד עושים את זה פרט לסיבות בריאותיות?

הסיבות הבריאותיות והסקרים הרפואיים מדברים בעד עצמם , כריתת הערלה אכן מונעת מחלות מין וכולי , מה שכן , החשיש מקורו בדרום אמריקה , לאברהם אבינו יהייה קצת קשה לקפוץ לשם כל פעם שמתחשק לבחור להתמסטל

הזבחים אבל של בית המקדש אכן הלכו בסוף לכוהנים , מה ששכחת לציין זה שרק כוהנים חוטאים אכלו את זה (אני לא דתי , אבל אני מקשיב בשיעורי תנ"ך...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא חלופין זה שוד! :screwy:

הדוגמא הנכונה היא שכל אחד היה צריך לסחור במה שהוא מתמצא- למשל אם אתה חקלאי תמכור חיטה

אם אתה חוואי תמכור פרה

או שתייצר את שניהם בעצמך (משק אוטארקי)

לא הייתה תאוות בצע?

אז בוא תסביר לי, לאן היו הולכים הזבחים של בית המקדש?

ובוא תסביר לי, כמה חשיש אברהם אבינו עישן כדי להשתכנע שאלוהים אמר לו לחתוך לעצמו ולבנו את הבולבול? ולמה אנחנו עוד עושים את זה פרט לסיבות בריאותיות?

הכוהנים היו שופטים, מנהלים, ראשי ממשלה וראשי הגוף הדתי לתקופות ארוכות. כיוון שהם לא התפרנסו מכך- אסור היה להם לקחת כסף ממשפט- הפרנסה שלהם באה מהעם עצמו- AKA מעשר

והדת לא המוצאה על ידי הכוהנים, למעשה היא לא הומצאה בכלל

ויש לנו תיעודים של מצרים ובבלים שחותכים לעצמם את הבולבול

יכול להיות שזה סימן הבדלה

אבל סביר שזה נעשה מטעמים הגיינים- כמו מצוות נטילת ידיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמא הנכונה היא שכל אחד היה צריך לסחור במה שהוא מתמצא- למשל אם אתה חקלאי תמכור חיטה

אם אתה חוואי תמכור פרה

או שתייצר את שניהם בעצמך (משק אוטארקי)

זה הומור כיפורי :-\ :-X אני מכיר את השיטה וגם בזמנו מי המטורף שהיה מחליף 1 פרה ב 1 תרנגול? היו מחליפים הרבה תרנגולות בשביל 1 פרה או יחד עם ביצים או מוצר/כלי אחר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בתור דתל"ש (דתי לשעבר.. :)) בואו אני אגיד לכם את המסקנות שלי לגבי הדת בכלל:

פעם אנשים לא היו משכילים. אם הייתה שואל אותם כמה זה 3+2 הם לא היו יודעים לענות לך. החיים שלהם אשכרה הסתובבו סביב היצר ההישרדותי.

בגלל זה אפשר היה לתמרן אותם ע"מ להשיג מטרות אישיות שלך. כמו כן ניתן היה בעזרת הבורות, לעזור להם וליצור חברה יותר בריאה.

כמו ש CHRIS ROCK אמר יפה במופע שלו:

" בהתחלה אנשים אכלו חזיר. לאחר כמה זמן, החכמים יותר שבקבוצה ראו שהרבה אנשים מתים, ואז הם הגיעו למסקנה שהחזיר הוא זה שמזיק. אבל הם לא יכלו לאסור עליהם לאכול חזיר כי מי הם בכלל. אז הם אמרו "בואו נגיד שאלוהים, THE ALMIGHTY אמר לא לאכול חזיר"... "

אני מקווה שהבנתם את הפואנטה שאני מנסה להעביר.

ושלא תבינו אותי לא נכון - אני ממש לא אנטי דת במובן הפשוט שלו. דת זה דבר שיכול לעזור בהמון מקרים. יצא שהרבה דברים שנאסרו בדת באמת היו נכונים. חזיר באמת מסוכן, ולעשות יום אחד בתוך השבוע חופש מוחלט זה גם דבר נכון מאוד. הבעייה בדת היא שזה כמו WIKIPEDIA ... (:) ) כל אחד יכול בסופו של דבר לבוא ולפרש את הדת הבסיסית שהיא התנך, לפי ראות עיניו ובכך להטעות את האנשים. למה שהוא יעשה את זה אתם שואלים? התשובה היא כמובן כסף ויוקרה.

ולא, אני לא צם. אני לא חושב שכך אני יכול לכפר על עוונותי.

ישנם כל כך הרבה דברים שהייתי צריך לעבור בחיים מבחינה דתית, שזה מדהים איך לא נהייתי אתאיסט מוחלט...

כמו כל הפרשנים "המקובלים" המודרניים שחושבים שאלוהים, אם הוא באמת קיים, לא רוצה שתחטטו באף בשבת.... נו באמת .... זה פשוט מגוחך, אבל איך אומרים "דברים שרואים מכאן לא רואים משם"...

שורה תחתונה ?

אף אחד לא צריך אלוהים בימינו בשביל לעשות את המעשה הנכון. כל אחד יעשה הישר בעיניו.

אני לדוג' באמת לא אוכל חזיר משום שהוא מכיל המון שומן. ואני משתדל מאוד שלא לעבוד בשבת, וכשאני אומר לעבוד אני מתכוון לאשכרה עבודה. אם בשבילי מנוחה זה ללכת לים בשבת עם איזה צינגלה קטנה ככה בכיף, וזה מה שמנקה לי את הראש ומאפשר לי להתחיל שבוע חדש, אז השגתי את המטרה לא ?

זה הכל. מקווה שתקבלו את דעותי בהסכמה ...

צום קל למי שצם, וגמר חתימה טובה.

ואם פגעתי פה במישהו בפורום אני מתנצל מעומק ליבי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ביום כיפור פתאום ניהיה לי דוסים, זה כל כך אידיוטי!

מוזר ,אולי טיפה.בטח לא אידיוטי.

מעטים עושים את זה בגלל שהם באמת מקוים שאלוהים יסלח להם על החטאים שלהם כביכול.

הרוב פשוט רואה בזה מנהג, דרך לזכור את העבר, להתרפק על ימים אחרים, להרגיש שייכות לעם ולדת היהודית.

להריש שייכות למשהו גדול יותר, יש בזה משהו יפה.

מסכים שרבים עושים זאת בצורה קיצונית וללא מחשבה, אבל זאת בדיוק "המשמעות" של הדת.שחק עם האידיוטים שיעשו כרצונך.

כל אחד רשאי וצריך לנתח את הדברים כראות עיניו כל עוד הוא לא מזיק לסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה שלא היה לו חשיש, אני שואל מה וכמה עישן אברהם על מנת להשתכנע שיישות על טבעית אמרה לו לחתוך לעצמו את הבולבול?

אני מבטיח לך שהוא לא ידע וזה לא היה מסיבות סטריליות.

ובתקופת התנ"ך, 2+3 =הרבה מאוד.

יש אחת, שתיים, שלוש, הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה שלא היה לו חשיש, אני שואל מה וכמה עישן אברהם על מנת להשתכנע שיישות על טבעית אמרה לו לחתוך לעצמו את הבולבול?

אני מבטיח לך שהוא לא ידע וזה לא היה מסיבות סטריליות.

ובתקופת התנ"ך, 2+3 =הרבה מאוד.

יש אחת, שתיים, שלוש, הרבה.

זה לא מתקופת התנ"ך =\ זו עבודה של אסטרופוזיקאים...

מסכים שרבים עושים זאת בצורה קיצונית וללא מחשבה, אבל זאת בדיוק "המשמעות" של הדת.שחק עם האידיוטים שיעשו כרצונך.

כל אחד רשאי וצריך לנתח את הדברים כראות עיניו כל עוד הוא לא מזיק לסביבה.

אתה שוב מציג לעיני כל את הבורות התהומית שלך. תלמד, תדע, תתנתק מדעות קדומות-

ואז תחזור אלינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...