אתם צמים? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם צמים?

sagi_10

אתם צמים ביום כיפור הזה?  

1350 הצבעות

1. 1. אתם צמים ביום כיפור הזה?

Recommended Posts

• תגובות 157
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

וזה כבר בהקשר אחר...

בקשר ל- infer73

בימינו קשה לערבב זמנים של דת וזמנים מודרניים (שעון) כי זה לא יוצא בול ביחד.

לפי הדת צום כיפור יוצא בצאת הכוכבים, ואם לא נעביר שעון אחורה אז זה יכול לצאת בשמונה בערב... וזה דיי קשה...

אגב, אם מישהו ניפטר במשפחה אטיאיסטית...(אני בכוונה לא פונה למישהו מסויים בכדי לא לפגוע חס וחלילה)

איך תבצעו את הקבורה?

לא תקראו לחברת קדישא ותעשו קבורה יהודית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר בנושא הזה, אני גם חושב שזה לא בסדר לשלם קנס על פתיחת בית עסק בשבת. :kopfpatsch: אני ממש לא נגד התחשבות ביהדות (או בכל דת אחרת לצורך העניין) אבל צריך להפריד בין דת ומדינה. כנ"ל לגבי השעון.

ואינפר,

a date for what?

אני מצטער, אני מחבב אותך והכל, אבל אני לא חושב שחברה שלי תאשר...

לפי האמונה, הם יהיו אנשים חיים לכל דבר

אבל לך תדע, נתראה באחרית הימים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, אם מישהו ניפטר במשפחה אטיאיסטית...(אני בכוונה לא פונה למישהו מסויים בכדי לא לפגוע חס וחלילה)

איך תבצעו את הקבורה?

לא תקראו לחברת קדישא ותעשו קבורה יהודית?

למען הדיון, נניח שהנפטר זה אני (כי אני מדבר רק בשם עצמי [במשפחה שלי יש דרגות שונות של אמונה, ואני בכלל הלכתי לבית ספר מסורתי 9 שנים])

אני ארצה להיקבר ע"י חברים ובני משפחה, ואין לי שום רצון בשום מעורבות

דתית במוות שלי, בדיוק כמו שאין לי רצון במעורבות דתית בחיים שלי

עריכה:

אני אפילו לא בדיוק יודע מה כוללת קבורה יהודית. אני מניח שמעורב רב בעניין, אומרים קדיש, וכמובן יושבים שבעה

בכל אופן, כל אדם ומנהגי האבל שלו. כשאדם שקרוב אלי נפטר (לא קרוב משפחה, אלא ידיד מאוד טוב של אמא שלי, ושלי) התאבלתי בדרכי

הפרטית שלי. אומנם הייתי צעיר יותר אז, ולא הלכתי ללוויה אפילו, אבל כל אדם ומה שמתאים לו. אני לא רואה טעם בלהכריח מנהגי אבל על אנשים

ושאלה אם כבר יותר מעניינת זה האם אדם שאינו מאמין ימול את בנו לכשיוולד

אם כבר בנושא הזה, אני גם חושב שזה לא בסדר לשלם כנס על פתיחת בית עסק בשבת. :kopfpatsch: אני ממש לא נגד התחשבות ביהדות (או בכל דת אחרת לצורך העניין) אבל צריך להפריד בין דת ומדינה. כנ"ל לגבי השעון.

*קנס

נכון, זה לא בסדר. ויש עוד הרבה דברים יותר נוראים מזה (נישואים אזרחיים שנחוצים קשות בארץ, למשל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני לא מבין אותך כל כך טוב כי אני דיי עייף...

אבל אני יענה לך ואני מקווה שזה יעזור לך ליישב את הבעיה...

במגילת העצמאות מוזכר שאנחנו מקימים מדינה יהודית שתהיה בארץ .

אם לא נתחשב ביהדות, זאת לא תהיה מדינה יהודית שבשבילה הקמנו את המדינה.

ציטוט מתוך הכרזת העצמאות:

"אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ , היא מדינת ישראל"

אני מקווה שקלעתי

אם ההתחשבות ביהדות באה על חשבון האינטרס של רובם הגדול של האזרחים במדינה זה כבר לא לגטימי, ומאחר שיש החלטות כאלו המפריעות לכל מי שאינו יהודי מאמין (למשל אי בשבת) הרי שזה לא לגיטמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שמעו, אני מצטער שאני לא יכול לענות לכם על השאלות כי אני לא ממש בקי בזה...

אני אולי מאמין בדת והכל, אבל אני מודה שאני לא שומר שבת, ולא עושה את כל המצוות.

זה פשוט חינוך מהבית שקיבלתי שיש דברים שאני צריך לשמור, ומה שלא ניראה לי אני לא עושה...

אני מגיל קטן מורגל ששבת זה שבת ומה מותר ומה אסור.

לא התווכחתי הרבה.

קיבלתי את זה וזהו.

אני לא שולל אטאיסטים.

כל אחד ברוחו יעשה.

אם אתם רוצים תשובות לעניין תמצאו בחור ישיבה צעיר, ותשבו איתו בנחת ותדברו.

אני מצטער שאני לא יכול לענות...

אז צום קל לכל הצמים ושבוע טוב לכל האנשים גם האטאיסטים שבינינו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר Moses, לא ניסינו לתקוף אף אחד,

אנחנו פשוט מוציאים את העצבים שיש לנו על המפלגות החרדיות שדופקות אותנו...

בנוגע לקנסות לעסקים שפתוחים בשבת,

יש מקומות שמותר להם אני חושב (בתי ודברים בסגנון), מלבד זאת,

לא בטוח שהחוק הזה נאכף בכלל, ואפילו אם כן, עדיין כנראה משתלם להם

כספית להיות פתוחים בשבת ולשלם את הקנס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שמעו, אני מצטער שאני לא יכול לענות לכם על השאלות כי אני לא ממש בקי בזה...

אני אולי מאמין בדת והכל, אבל אני מודה שאני לא שומר שבת, ולא עושה את כל המצוות.

זה פשוט חינוך מהבית שקיבלתי שיש דברים שאני צריך לשמור, ומה שלא ניראה לי אני לא עושה...

אני מגיל קטן מורגל ששבת זה שבת ומה מותר ומה אסור.

לא התווכחתי הרבה.

קיבלתי את זה וזהו.

אתה לא רוצה עכשיו לגבש דעה פרטית משלך על העולם? דעה שמושפעת כמה שיותר מחשיבה עצמית ומביקורת ולא מחינוך או כל סוג אחר של שטיפת מוח? אם אתה צריך להתנצל בהודעה הזאת על כך שאתה לא ממש יודע או בטוח למה אתה עושה את מה שאתה עושה זה לא כ"כ טוב לדעתי.

תנסה לבקר כמה שיותר את כל מה שחשבת לנכון עד היום, ולבקר ברצינות, תוך כדי השוואה לתפיסות אחרות. אם מצאת שמה שהאמנת בו עד עכשיו הוא בסדר ונכון אז טוב מאוד, ואם מצאת שלא אז גם טוב מאוד. אבל חבל לתרץ את מעשייך בחינוך או בכל דבר אחר שהושרש אצלך מוקדם מבלי שהיו לך האמצעים לבקר או להעריך את טיב הדבר, לא? ההורים שלך לא מושלמים והחינוך שהוענק לך הושפע לחלוטין מתפיסת העולם שלהם. אולי תפיסת העולם שלך תהיה קצת שונה אם תנסה לבקר את התפיסה שהורגלת אליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המורה שלי ביסודי אמרה פעם שלפי התורה(אני חושב),אלוהים סולח על חטאים דתיים,אבל על חברתיים לא.

אני אומנם לא מאמין באלוהים(ולמרות זאת משום מה אני נמנע מלתייג עצמי כ"אתאיסט,לא יודע למה... :nixweiss:)

אבל אם כבר,הגישה הזאת נשמעת לי הכי הגיונית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתאיסט / לא יכול לצום... [פטור מאלוהים? פחחח....]

מה שחשוב זה שהולך להיות בנזונה בחדר שלי!

טראקים, אוכל , נרגילה [ואולי קצת חום :cool2: אבל שש... לא לספר], אוכל, הרבה שלוקים, אוכל, , אוכל , HWzone וכמובן... איך אפשר בלי..

אוכל...

אז לצמים שביניכם שיהיה צום קל , מקווה בשבילכם שתרגישו משמעות כלשהי...

וללא צמים שביניכם.. תעשו חיים :hat:

לפחות תישב בשקט בחדר שלך ואל תתלהב כמו לא יודע מה....לך תצום רמאדן ....כאלה אנשים אני שונא אתה ורצה אל תצום אבל אל תיתלהב כיאלו אתה איזה עבריין והכי גבר פה בפורום.........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא רוצה עכשיו לגבש דעה פרטית משלך על העולם? דעה שמושפעת כמה שיותר מחשיבה עצמית ומביקורת ולא מחינוך או כל סוג אחר של שטיפת מוח? אם אתה צריך להתנצל בהודעה הזאת על כך שאתה לא ממש יודע או בטוח למה אתה עושה את מה שאתה עושה זה לא כ"כ טוב לדעתי.

תנסה לבקר כמה שיותר את כל מה שחשבת לנכון עד היום, ולבקר ברצינות, תוך כדי השוואה לתפיסות אחרות. אם מצאת שמה שהאמנת בו עד עכשיו הוא בסדר ונכון אז טוב מאוד, ואם מצאת שלא אז גם טוב מאוד. אבל חבל לתרץ את מעשייך בחינוך או בכל דבר אחר שהושרש אצלך מוקדם מבלי שהיו לך האמצעים לבקר או להעריך את טיב הדבר, לא? ההורים שלך לא מושלמים והחינוך שהוענק לך הושפע לחלוטין מתפיסת העולם שלהם. אולי תפיסת העולם שלך תהיה קצת שונה אם תנסה לבקר את התפיסה שהורגלת אליה.

אני אגיד לך משהו, אתה צודק בהחלט, אבל... אפילו שאני אוכיח לעצמי שהרבה דברים לא הגיוניים והרבה דברים מעצבנים, אני עדיין יהודי...

אם לא הייתי יהודי, אז מה הוא יעודי בעולם?

יש לי משהו לחיות עליו, זה משהו שאני הבנתי עם עצמי ולא אוכל לחלק איתכם את זה... כי זה משהו שאני הבנתי וקשה לי להסביר...

ותפסיקו לחשוב שבבתי ספר דתיים עושים שטיפת מוח!

הם מעבירים את התורה לדור הבא ולא שוטפים מוחות כמו שאתם אומרים...

אבל אני ממש נגד זה שמורים יגידו שאם תעשה ככה אז יענישו אותך.

זה מפחיד את הילד וזה באמת כפייה

אני נגד זה!

וחבל שבבתי ספר חילוניים לא מלמדים תנ"ך מכיתה נמוכה כמו שצריך.

כאילו ללמד על יבש (את פירוש הפשט).

ללמד חלק מתפילות,מה זה תפילת 18... מה זה שמע וכו'...

אפילו אם אתה לא מאמין, לפחות תדע משהו מהיהדות (ואני לא מדבר עליכם)

עכשיו כשאני לומד בבית ספר לא חילוני, אני מנסה לגלות עולמות אחרים, ולראות דרך חשיבה אחרת...

אבל אני עדיין לא יעזוב את הדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...