זקוק לעזרה באבחון הבעיה (האם כרטיס מסך או אולי המסך דפוק) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה באבחון הבעיה (האם כרטיס מסך או אולי המסך דפוק)

ronle

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי מסך LCD 18" מסוג (לא שזה חשוב)

וכרטיס מסך 5500

אני ברזולוציה של 1280X1024 וקצב רענון 70HZ (חשוב לציין שאני בחיבור DVI)

הבעיה שלי היא שאם אני מביט טוב במסך מקרוב אני מבחין בנקודות אדומות ממש קטנות על גבי שטחים ירוקים ונקודות אפורות על גבי שטחים כחולים.

זה לא משהו שבולט לעין אבל עדיין זה ברור שיש פה בעיה ואין לי מושג אם הבעיה כרטיס מסך או במסך עצמו (דרך אגב אני לא OC )

למשהו יש עצה או אולי מכיר את התופעה (בדקתי בעזרת תוכנה ואין לי פיקסלים שרופים)

תודה מראש :yelclap:

עריכה:

כאשר אני יורד לרזולציה של 1024X768 וקצב רענון 60HZ זה נעלם כאשר אני עולה ל 70HZ זה חוזר.

וזה גם לא הגיוני - חשבתי שעם חיבור DVI זה לא באמת משנה קצב הריענון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה פרינט סקרין, אם נראה את הנקודות האלה מופיעות בסקרין שוט, אז זה עניין של כרטיס מסך, אם לא, זה במסך עצמו.

אגב, בדר"כ בשינוי קצב רענון זה עניין של המסך עצמו

לא הבנתי מה הבעיה להשאר על 60HZ וזהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה פרינט סקרין, אם נראה את הנקודות האלה מופיעות בסקרין שוט, אז זה עניין של כרטיס מסך, אם לא, זה במסך עצמו.

אגב, בדר"כ בשינוי קצב רענון זה עניין של המסך עצמו

לא הבנתי מה הבעיה להשאר על 60HZ וזהו...

פשוט אני רוצה לעבוד על 1280X1024 ורזולוציה כזאת גם קצב רענון של 60HZ לא עוזר לפתור את הבעיה

קבלו SS ותאמרו לי אם אתם רואים נקודות אדומות על הדשא

עדכון:

הכי טוב שהצלחתי זה 1280X1024 קצב ריענון 72HZ אבל איכות צבע 16BIT במקום 32BIT

אני כבר לא יודע מה עדיף לי :s07: רזולוציה גבוהה עם איכות צבע ירודה או רזולוציה נמוכה עם איכות צבע גבוהה?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה אבל אי אפשר לראות ארטיפקטים דרך screenshots

תצטרך לצלם את זה דרך דיגיטלית

זה בדיוק הענין במצלמה דיגיטלית אתה תראה מה שאני רואה. אבל שאני מראה לך SS אתה רואה מה שהכרטיס מסך שלי מייצר. (ז"א אם המסך שלי דפוק אתה תראה תמונה טובה)

ב SS ששמרתי אני רואה נקודות אדומות ואתם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה אבל אי אפשר לראות ארטיפקטים דרך screenshots

תצטרך לצלם את זה דרך דיגיטלית

מתקן אותך.

תמונה ממצלמה לא תעזור, זה לא יבודד את הבעיה מכ.מסך למסך עצמו.

במידה והבעיה נגרמת במחשב, העיוותים בתצוגה אמורים להיות גם בסקרין שוט, ובתמונה שלו אני לא רואה שום דבר חריג.

כנראה שזה במסך עצמו.

אין לך מה לנסות לעבוד על רזולוציה שונה מ 1280X1024, זאת הרזולוציה הטבעית ואתה חייב להשאר בה.

כנ"ל לגבי הצבעים, 32ביט זה מה שאמור להיות, אין סיבה להתפשר על זה.

הדבר היחידי שיש לך משחק בו זה קצב הרענון מ 60 ל70 אולי גם 65 ו-75, תראה מה נותן לך את התצוגה הטובה ביותר (מבחינת חדות!! מבחינת כיונון תמונה, ומבחינת ההפרעות שאתה מדבר עליהם).

אם זה לא מסתדר, קח את המסך חזרה לחנות ותבקש שירכיבו לך אותו שם, ואם הבעיה מופיעה גם אצלהם כמובן שהם מחוייבים לתת לך אחד חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתקן אותך.

תמונה ממצלמה לא תעזור, זה לא יבודד את הבעיה מכ.מסך למסך עצמו.

במידה והבעיה נגרמת במחשב, העיוותים בתצוגה אמורים להיות גם בסקרין שוט, ובתמונה שלו אני לא רואה שום דבר חריג.

כנראה שזה במסך עצמו.

אין לך מה לנסות לעבוד על רזולוציה שונה מ 1280X1024, זאת הרזולוציה הטבעית ואתה חייב להשאר בה.

כנ"ל לגבי הצבעים, 32ביט זה מה שאמור להיות, אין סיבה להתפשר על זה.

הדבר היחידי שיש לך משחק בו זה קצב הרענון מ 60 ל70 אולי גם 65 ו-75, תראה מה נותן לך את התצוגה הטובה ביותר (מבחינת חדות!! מבחינת כיונון תמונה, ומבחינת ההפרעות שאתה מדבר עליהם).

אם זה לא מסתדר, קח את המסך חזרה לחנות ותבקש שירכיבו לך אותו שם, ואם הבעיה מופיעה גם אצלהם כמובן שהם מחוייבים לתת לך אחד חדש.

תודה רבה על העזרה.

לצערי אני לא יכול להחזיר אותו לחנות כי אין לו יותר אחריות, קניתי אותו לפני 3 שנים :(

אני פשוט יסחוב עוד שנה עד שאני יקנה מחשב חדש ואז אני גם יעבור למסך יותר טוב (אולי עם 2ms )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...