מה אתם חושבים, האם שחרור שבויים שווה אלפי אסירים פלסטינים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים, האם שחרור שבויים שווה אלפי אסירים פלסטינים

mrbig

Recommended Posts

האם שחרור גלעד שליט שווה 100 אסירים ? 1000 אסירים ? אף אחד ?

האם החזרת החטופים הביתה שווה מחיר כזה ?

אני באופן אישי חושב ששחרור של אסירים (ובמיוחד מספרים גדולים שעלו בתיאוריה בינתיים)אינו נכון וצודק לשאר תושבי המדינה , ומסכן את ביטחונם ורכושם.

נראה לי שבאופן סטטיסטי גם יהיה ניתן להוכיח כי אחוז מסוים של אותם אסירים משוחררים חזר לעסוק באותם פשעים שבהם הוא עסק לפני השחרור.

מה גם שאם מדובר באסירים ביטחוניים יש מצב שגם אנשים ישלמו בחייהם על שיחרור חייל חטוף.

מה אם אסיר משוחרר אחד מתוך 100 יתפוצץ ויהרוג 2 אנשים איתו ?

מה אם יהיה יותר גרוע ? האם זה שווה את הסיכון ?.

אסור להסתכל על משוואה כזו באופן אישי אלא באופן לאומי . אסור לחשוב מה אם זה היה קרוב משפחה שלי .

אניבכלל אפילו לא רוצה להעלות את הנקודות החשובות הבאות.

1. שחרור כזה של אסירים נותן מוטיבציה לחטוף עוד חיילים או אזרחים

2. שחרור כזה של אסירים נותן מוטיבציה לאותם אסירים או פלסטינים להמשיך לפשוע כנגד מדינת -כי הרי בפעם הבאה שיתפסו אותם הם אולי לא ימלאו את כל חובם לחברה הישראלית.

3. שחרור כזה של אסירים נותן רוח גבית לטרור ועידוד להמשך הפעולות נגד אזרחי מדינת . וגם נתפס כחולשה מדינית.

4. שחרור מספר רב של אסירים נותן משוואה לא הגיונית -חיי אדם אחד מול חיי רבים.

באופן כללי מכל הסיבות שהזכרתי כאן אני מתנגד להחזרת החטופים בדרך של שיחרור אסירים פלסטינים (בין אם דם על היידים ובין אם לא)

יש למצוא דרכים אחרות לנסות להחזיר אותם . ואם אין דרך אז לא מחזירים נקודה.

סליחה על הבוטות אבל אין מה לעשות זו המציאות רבותי

שחרור החיילים החטופים יביא לעוד הרוגים ומתים אצלנו, וסביר להניח שבמספרים יותר גדולים מאלו שהרווחנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל בן אדם שהם משחררים יחזור לשם תוך חודש מקס', למרות זאת הבעיה הזאת:

1. שחרור כזה של אסירים נותן מוטיבציה לחטוף עוד חיילים או אזרחים

היא דבר שיגרום לי אף פעם לא להסכים לכזה דבר, גם אם זה 10 אסירים "שסה"כ" הסיעו את המחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז איך זה שלא שמעתי כמעט קולות נגד ?

נראה לי שמלא אנשים מסכימים איתי אבל לא הייתה עצרת נגד השבת הבנים הבייתה ? (בעצם זה נגד הדרך לא נגד הכוונה להחזיר)

אני לא יודע למה אין יותר יותר קולות נגד ההחזרה

בסוף זה יהיה משהו שתוך יום יקרה ואף אחד לא יוכל לפצות פה ועוד אולמרט יגזור על זה קופון הכלבלב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד זה אולי ייתן לגיטימציה לחטוף עוד חיילים ואזרחים.

אבל מצד שני אי אפשר להפקיר שבויים בידי ארגוני טרור. צריך להפיק לקחים ממה שהיה. בכל זאת הייתה תגובה מצדנו, אז נראה לי שבפעם הבאה הם ייחשבו טוב-טוב(מקווה שלא תהיה כזאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה מסויימת הדרישות של המחבלים הם אלה שנותנים לנו לגיטימציה לפעולות שלנו. אם הם רוצים 1000 אסירים בשביל חייל אחד אז אנחנו מתנהגים כאילו זה היה 1000 חיילים ויכולים לקרוע להם ולכל מי שיש אחריות עקיפה לבעיה את הצורה.

תחשבו על זה ככה, המדינה מכריחה אותך להתגייס (אפשר לא, אבל זה כבר נטחן בהרבה טראדים אחרים), אחר כך בגלל זה חוטפים אותך והמדינה לא עושה הכל בשביל לשחרר אותך. נגיד שגלעד נחטף לעזה, משם הצליחו להבריח אותו למצרים ומשם ממטוס לאירן. שום פעולת קומנדו ושום מבצע צבעי לא תוכל לשחרר אותו.

לגבי כל מיני טננבאוים שנחטפו בגלל שהם מסוממים טיפשים, אסור לשחרר בשבילם אפילו אסיר אחד, צריך להשאיר אותם להירקב למוות.

אולי אם היינו נותנים עונש מוות על פעולות טרור כנגד לא הייתה לנו את הבעיה הזו, ואגב כדור אחד בראש הרבה יותר זול מאשר לממן אסיר על חשבוננו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תשאל את המשפחות של החטופים אין ספק מה התשובה שתקבל.

ונכון, שחרור אסירים נותן מוטיביציה לארגוני המחבלים לחטוף חיילים נוספים ואולי התגובות שלנו באמת ירתיעו אותם קצת בעתיד.

אבל עדיין בסופו של דבר כעבור חייל אחד משחררים אלפי אסירים הערבים יודעים לעשות מזה נצחון גדול, המוראל שלהם עולה ואז פתאום הם שוכחים את המכה הכואבת שהנחתנו להם.

לדעתי פשוט אסירים שהיו מעורבים בפגועים, אם זה מחבל שנתפס בדרך, או המתכנן צריכים להשפט בשיא החומרה וצריכים להתחיל לשקול גזר דין מוות ואת ההשלכות שלו בשיא הרצינות, אז אנשים יגידו שהם גם ככה התכוונו להתאבד וכו', אבל בעזרת עונש המוות נמנע אולי את שחרור רוצחים פוטנציאליים ונחסוך הרבה קורבנות.

גם מסיע שעושה את הדבר במודע צריך לשקול בהתאם להוכחות מוצקות לשפוט אותו לגזר דין מוות, בדיוק כפי שהוא שופט את האזרחים שלנו לגזר דין מוות.

זה די מטומטם שאנשים שמנסים להרוג בנו כמה שיותר מקבלים עונשי מאסר שבסופו של דברים לא ממומשים עד סופם. אנחנו ממננים מכיסנו את המחייה שלהם וכל זה בזמן שהמשפחות השכולות או הפצועים שכולנו נוטים לשכוח כמה נורא יכול להיות המצב שלהם, חיים בסבל יומיומי.

בכל מקרה, עם גזר דין מוות למחבלים, האסירים שמקסימום נשחרר בעסקאות שבויים, יהיו גנבי מכוניות בשאיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל בן אדם שהם משחררים יחזור לשם תוך חודש מקס', למרות זאת הבעיה הזאת:היא דבר שיגרום לי אף פעם לא להסכים לכזה דבר, גם אם זה 10 אסירים "שסה"כ" הסיעו את המחבל.

מסכים. כל שחרור אסירים בתמורה לשבויים שהחיזבאללה חטפו עולה בחיים של כל החיילים שנהרגים בחטיפות שהחיזבאללה - שחרור אסירים עולה בחיים של החיילים שייהרגו בחטיפות הבאות - את זה לא מביאים בחשבון, זו לא דעה פופולארית...
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש למצוא דרכים אחרות לנסות להחזיר אותם . ואם אין דרך אז לא מחזירים נקודה.

סליחה על הבוטות אבל אין מה לעשות זו המציאות רבותי

שחרור החיילים החטופים יביא לעוד הרוגים ומתים אצלנו, וסביר להניח שבמספרים יותר גדולים מאלו שהרווחנו.

הצחקת אותי! אתה יודע מה ויתור על החטופים יעשה למוראל הישראלי?! מאות אלפי חיילים עתידיים יסרבו ללכת לקרבי שהרי הם יידעו שהמדינה תפקיר אותם בשדה הקרב, המשפחות של החטופים יפתחו בקמפיין שיערער את המוראל הלאומי והעם ייקרע מבפנים. אני אישית נותן למקבלי ההחלטות לעשות את החשבון והם הוכיחו שלרוב הם יודעים מה עושים גם אם יש על כך ביקורת, הם מכירים את הנושא הרבה יותר מאיתנו ויש להם יותר מידע על מה שקורה ועל השלכות עתידיות אפשריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו דיווחים\שמועות על כך ששרותי הביטחון ידעו איפה הוא נמצא , הבעיה היא שלפי אותם דיווחים הוא היה כניראה באיזה מנהרה תת-קרקעית כך שכל אפשרות חילוץ היתה בלטי אפשרית ורק תסכן חיילים נוספים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד בטוח שכל הסכם שלום שיהיה אם יהיה יכלול בתוכו שחרור אסירים (כנראה מלא)

אני כבר מזמן התפכחתי מהחלום של השלום או מדינה אחת לשני עמים.....זה לא יקרה בימי חיי -אולי יהיו שינויים קיצוניים בעולם,אבל שלום כאן לא יהיה.

מה שישאר פה בסופו של תהליך זה מלחמת התשה ביננו לבינם

כל מה שניתן להם לא יספק אותם.

אסור לנו לעשות טעות ולשחרר את החטופים בדרך הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לראות את כל החוכמלוגים האלה שאורמים לא לשחרר

אבל אם זה היה אח שלהם איך הייתם מגיבים לא ככה נכון?

אינטרסנטים

אני אומרת שצריך לשחרר בעד 1000

ונכון שזה יגביר את הרצון שלהם לחטוף

אבל אם אנחנו נתנהל כמו שצריך ולא נפקיר את העמדות(כמו שקרה בחטיפות בצפון ובעזה

לא יהיו חטיפות

אתם לא יודעים איזה מחדלים היו שם

הראו את זה בחדשות

החיילת שאמורה לבדוק את השטח עם שמה את המצלמה על השמיים בכלל בזמן שחטפו את החיילים

בקיצור מאז שהם נחטפו ועד שצה"ל ידע ופעל לקח חצי שעה

שזה נצח

ככה לא מתנהל רציני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל אם אפשר להוריד את המחיר אז מורידים, ומשתדלים לשחרר אסירים ללא דם על הידיים.

אין מה לעשות לגבי אלה שנחטפו, חייבים להחזיר אותם.

אבל כמו שציינתי לפני זה, עונשי מוות לאותם מחבלים עם דם על הידיים, יחסכו לנו שחרור של מפגעים שעלולים לחזור לפגוע בנו פעם נוספת.

וכן הצבא חייב לעשות בדק בית, כמו שהצבא נראה כיום זה פלא איך אנחנו עדיין עומדים על הרגליים.

הצבא יותר מתעסק עם מה יגידו, במקום להתעסק בשדה הקרב ןאיך להוריד את מי שנלחם מולנו.

לעזאזל עם הסברה, אין הסברה טובה יותר מנצחון.

הפיקוד הבכיר שעסוק יותר בפוליטיקה פנימית ודואג לקידום שלו, מפקיר את החיילים בשטח.

איפה נשמע שכשמקצצים בתקציב הבטחון הדבר הראשון שמקצצים זה הימחים?

שיקצצו בפנסיות של אנשי קבע ג'ובניקים שהשתחררו, מגיל 45 מקבלים פנסיה, פשוט ביזיון.

ולא, אני לא מדבר על פנסיה של קרביים שבא לא צריך לגעת.

שיחסכו בבזבוז כספים שקורה בסוף כל שנה, כי צריכים לשרוף את התקציב.

בזבוז כספים על אנשי מילואים שאין בהם צורך, וקוראים להם רק כדי שלא יקצצו ליחידה את ימי המילואים.

בסוף הלוחמים יוצאים עם ציוד חסר/מיושן לשטח, כי "אין קיצצו בתקציב".

לא להאמין שמתברר שלארגון גרילה כמו החיזבאללה יש אמצעים לראיית לילה ורוב החיילים של הצבא המתקדם שלנו אין.

קצת סטיתי מהנושא, אבל העסק הזה פשוט מרתיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לראות את כל החוכמלוגים האלה שאורמים לא לשחרר

אבל אם זה היה אח שלהם איך הייתם מגיבים לא ככה נכון?

אינטרסנטים

אני אומרת שצריך לשחרר בעד 1000

ונכון שזה יגביר את הרצון שלהם לחטוף

אבל אם אנחנו נתנהל כמו שצריך ולא נפקיר את העמדות(כמו שקרה בחטיפות בצפון ובעזה

לא יהיו חטיפות

אתם לא יודעים איזה מחדלים היו שם

הראו את זה בחדשות

החיילת שאמורה לבדוק את השטח עם שמה את המצלמה על השמיים בכלל בזמן שחטפו את החיילים

בקיצור מאז שהם נחטפו ועד שצה"ל ידע ופעל לקח חצי שעה

שזה נצח

ככה לא מתנהל רציני

מה תגידי אם אני אגיד לך שאנשים ששיחררו מהכלא שלנו חזרו ועשו פיגועי טרור ??

שבפיגועים הללו מתו הרבה יותר אנשים ממה שחזרו בעיסקה??

אז זה היה משתלם ?

תחשבי קצת לפני שאת עונה, כבר אמרתי שצריך להסתכל על העניין הזה בצורה ממלכתית ולא בצורה אישית

ברור לי שבאופן אישי כל מחיר הוא מחיר ראוי לקרובים שלי.

בצורה ממלכתית מקסימום 1 על 1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...