מעבד חדש של חברה לא ידועה - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד חדש של חברה לא ידועה

darking

Recommended Posts

מה שיותר מעניין זה המחיר אני עובד ב embedded. המעבדים האילו ראים כמו מעבדים בשביל שוק הembedded עם הרבה פונקציונליות שיכולה לעזור בnetworking בעיקר ב VPN ( ip secure. לרוב בשוק של הembeded הדברים החשובים זה הורדת עליות . אם למשל לוקחים מעבד חדש ולתכנתים יקח חצי שנה ללמוד איך לעבוד איתו ועם הכלים החדשים שקשורים אליו אז ממש לא שווה כי תכנתים עולים כסף וזה מאריך לך את זמן הפרויקט. לרוב מתאימים את המעבד לדרישות של הפרויקט ומתכננים מחשב שיעמוד בדרישות.

אז אולי זה טוב ויפה שיש חברה שמיצרת מעבדים חזקים השאלה החשובה היא כמה זמן הם בכלל יחיו כי אם מישהו רוצה להמשיך ליצר מוצר מסוים ואז כל הרכיבים שלו מגיעים לend of line או שחברה מסוימת פושטת רגל הוא צריך לתכנן הרבה דברים מחדש.

אתה קצת מתבלבל. המעבדים האלה ממש לא נועדו לשוק ה embeded אלה לשוק ה enterprise. הם אמורים לשבת במחשה גדול המחובר לרשת ולא במתקן נייד וקטן.

אין להם שום בעיה של תמיכה בתכנות מסיבה אחת פשוטה שהם נועדו להריץ ביעילות רבה מאוד ישומי Java ולכן קל מאוד לפתח עבורם ישומים.

הסתכל כאן: http://www.azulsystems.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה כל כך עצוב.. אתה לא מבין שאינטל\amd וכל חברה שמוסיפה ליבות עושה את זה כי הם הגיעו למחסום ביצור מעבדים בעלי ליבה אחת..

מה אתה מעדיף מעבד אחד של 8ghz או 2 של4ghz? רק אתמול דיברתי עם מישהו על זה שלפני 9 שנים היה לי p3 500 עם 2מעבדים(dual) והיום שוב פעם זה קורה ,במקום להשקיע ביצור חדשה/שיפור הישנה פשוט מוסיפים עוד ועוד ליבות\מעבדים.

(כמובן שזה לא קשור לסרברים ומחשבים שיוצרו במיוחד כדי לנהל את כל הליבות לדבר ספציפי )

מה אתה מעדיף שיהיה לך בנמל תעופה, מטוס אחד שמטיס 10000 נוסעים לטיסה או 20 שמטיסים 500 אנשים לטיסה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה סוגי מעבדים בעולם.

המעבדים שמעניינים אותנו גם במחשבים וגם בקונסולות למשל הם מעבדים לשימוש כללי General Pourpuse Processor.

יש להם סט פקודות שנותן פתרון למגוון רחב של פעולות. במשפחה הזאת יש את ה x86 של INTEL AMD ועוד'

יש את Power שמשמש את IBM, עד לא מזמן גם במחשבי Apple ולאחרונה גם ב CELL (לפחות חלקית).

יש עוד כמה... SPARC של SUN,

EPIC של ה ITANIUM

MIPS עד לאחרונה של SGI... עכשיו בעיקר משמש למעבדי EMBADED.

וחוץ מזה לא יותר מידי.

אין הרבה חברות בתחום הזה ואפשר להגיד ש IBM, AMD, INTEL מהווים את הטופ של הטופ בכל הקשור

לעיבוד כללי... אם אתה מהנדס חשמל והגעת להוביל צוות פיתוח באחת החברות האלה קנית את עולמך...

ואז יש מעבדים שיש להם תפקידים ספציפים כמו עיבוד אותות, פענוח צפנים וכו'

מעבדים אלה מוגבלים ביכולתם הכלליות אבל מהירים מאוד במשימה שאילה יודעו

המעבד הזה הוא מעבד שמשמש בעיקר למשימות אבטחה....

הוא לא נועד לעשות יותר מכך ולכן לא כל כך מעניין אותנו.

Review:

http://www.realworldtech.com/page.cfm?ArticleID=RWT061206011113

אם היה מעבד שימוש כללי מעניין שאיזה חברה חדשה היתה מציגה זה היה יותר מרגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מעדיף שיהיה לך בנמל תעופה, מטוס אחד שמטיס 10000 נוסעים לטיסה או 20 שמטיסים 500 אנשים לטיסה?

זה תלוי כל כמה זמן יוצאת טיסה בכל אחד מהמקרים.

מטוסים אגב, הם יותר יעילים ככל שהם גדולים יותר. צורכים פחות דלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא תלוי בשום דבר, אין לך שום יעד בעולם, של שום חברה, שתוכל למלא באופן קבוע מטוס של 10000 נוסעים ליעד אחד, ומאחר ולא יוכלו למלא את המטוס, העלות טיסה תעלה, עובדה שאין מטוס שמכיל 10000 נוסעים (ולאו דווקא בגלל קשיים טכניים).

כשיש לך 20 , לא רק שכל טיסה מתמלאת, אלא גם שהלקוחות יותר מרוצים כי הם יכולים לבחור 20 יעדים שונים עבור כל המראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאלו דוגמאות יש בהמונייהם, CREY למשל שאחראית למחשבי העל של צבא ארה"ב,,SAN ועוד אינספור ייצרניות מעבדיים יעודיים.

CRAY.

מעבר לזה, אני מסכים איתך ב-100 אחוז. הכל שאלה של צרכי החישוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא תלוי בשום דבר, אין לך שום יעד בעולם, של שום חברה, שתוכל למלא באופן קבוע מטוס של 10000 נוסעים ליעד אחד, ומאחר ולא יוכלו למלא את המטוס, העלות טיסה תעלה, עובדה שאין מטוס שמכיל 10000 נוסעים (ולאו דווקא בגלל קשיים טכניים).

כשיש לך 20 , לא רק שכל טיסה מתמלאת, אלא גם שהלקוחות יותר מרוצים כי הם יכולים לבחור 20 יעדים שונים עבור כל המראה.

מה הקשר בין לקוחות יותר מרוצים למעבד?? :screwy:

אני אגלה לך סוד, אם חברת התעופה תגיד לך שיש טיסה ב 10 אוקטובר ליעד שאתה רוצה להגיע אליו אז אתה כמו ילד טוב תגיע בתאריך הזה ביחד עם כל שאר הנוסעים כי אין לך עוד ברירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלי, או יותר נכון של מר מור, היא שמגיע שלב שבו המעבד הופך לכ"כ מהיר שאתה לא יכול ל"האכיל" אותו בחומר לחישוב מספיק מהר, ואז, כמו מטוס של 10000 נוסעים שאתה לא יכול למלא, גם המעבד מאבד מהיכולת שלו, פשוט כי אתה לא יכול לתת לו 10000 נוסעים לכל סיבוב שעון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור הצרכנים הביתיים החומרה רצה מהר מידיי

רצה מהר מידי?

לא יודע איך אצלך.

לווינדוס שלי עדין לוקח דקה לעלות. וזה לא שיש לי ברירה כמו לא להתקין אנטי וירוס או חומת אש (ראוטר או שרת? אבל זה עוד כסף אז תעזבו)

אני מחכה למחשב שלי על כל פעולה וזה לא שיש לי עגלה (גם לא פורשה, אבל עזבו...) וגם הרבה מאוד פעמים 2 הליבות עובדות על 100% מה לעשות ככה זה?

הרעיון של מעבד יותר מהיר זה לא שאני עושה לו עכשיו stress test 24/7. זה שכשאני עושה פעולה היא מתבצעת כל כך מהר שזה משאיר אותי עם חיוך מרוח על הפנים וסיגריה ביד (ולא עם עצבים ופטיש ביד).

זה משהו שליבה כפולה לא תעשה לעולם. כי יש פעולות שלוקחות זמן.

בינתיים רק לוקחת יותר זמן לעלות. גם על קונרו. עכשיו יתחילו לדחוף לנו הארד דיסקים היברידים ולוחות אם עם flash עליהם. זה לא יגמר לעולם (לינוקס עם open bios? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל זה טבעי שהתוכנות יתאימו את עצמן לכוח של המעבד. הרי יש הרבה דברים שמאוד נוח לנו איתם היום, ולא היו לפני 10 שנים. נכון, גם לפני 10 שנים אפשר היה לעבוד עם המחשב, ולבצע עבודה מאוד דומה ברמת התוצאה (אני מדבר על כתיבה ב-WORD וכדומה, לאדם הפשוט) אבל אם ננסה היום להשתמש במחשבים עתיקים, אחרי שהתרגלנו, נגלה את הנוחיות האמיתית שבתוכנות המודרניות. זה עשוי להגיע לרוויה באיזשהו שלב, אבל אנחנו רחוקים מזה, לדעתי.

בכל מקרה, גם היום, כשלוקח הרבה זמן למערכת ההפעלה לבצע משהו - בדר"כ זה קשור לציוד היקפי, לא לעומס על המעבד. ברוב המקרים מדובר בכונן הקשיח. ובאמת, בעולם הכוננים הקשיחים עדיין לא קרתה ה"מהפיכה" הטכנולוגית שתאפשר גישה הרבה יותר מהירה. זה יקרה עם כונני , בעתיד הלא רחוק.

(מהירות הגישה לכרטיסי היא אפסית ביחס לכוננים קשיחים. הבעיה היחידה היום היא עם מהירות הכתיבה - וגם שם יש התקדמות כל הזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני היחיד שחושב ש galh_5 ו- darking הם אותו בן אדם, עצוב או מוזר או בעל פיצול אישיות ?

הם שניהם כותבים באותו סגנון של ילד בן 10 , בלי להביא שום הוכחות על מה שהם מדברים...

ממש לא וזה ממש עצוב... והבחור[סליחה ילדון] ממש לא מבין במחשבים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...