LCD 19 inch - מחפש דעה - אין הגבלת מחיר - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LCD 19 inch - מחפש דעה - אין הגבלת מחיר

dotaneli

Recommended Posts

תראה, במסכים האלה זה בעיה

תחכה לראות אולי מישהו פה בפורום יודע

או שתחפש חנות שמוכרת את שני המסכים (גם אם אין להם בתצוגה) ותבקש לפתוח ולראות את שניהם ולהשוות

ואז תחליט מה יותר טוב ותקנה

אם לא יסכימו בחנות אחת אולי יסכימו באחרת.... בסופו של דבר מדובר פה בכמה אלפי שקלים וזה רק הוגן שיתנו לך לראות את המוצר לפני שאתה קונה כמו בטלוויזיות...

ותברר על האחריות..

בנועה מחשבים מוכרים את שני המסכים האלה נראה לי... אני לא יודע אם יש להם תצוגה שלהם, והם גם נמצאים בנשר בצפון ואני לא יודע איפה אתה גר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חברים, תודה רבה על כל העזרה עד כה.

אני באמת אעשה סבב לראות את המסכים.

בכל אופן יש לי הרגשה שזה יהיה ה eizo בסוף. אני טעיתי, יש לו 8 ms response...

שזה כמו ה 930 של viewsonic...

וזה פאנל MVA, שלפי מה שהחבר'ה פה אמרו אמור להיות טוב יותר.

שאלה נוספת - DVI זה החיבור הכי טוב שאני יכול לחבר בו את המסך לכ. מסך נכון?

אפילו אם לשניהם יש תמיכת high defenition בחיבור מיוחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא רק "נראים" גדולים יותר - הם גדולים יותר בפועל.

שטח הצפייה האמיתי של מסך CRT קטן בכאינץ מהשטח המוצהר, בעוד שבמסכיי LCD שטח הצפייה המוצהר הוא גם האמיתי.

לפיכך מסך 19 אינטש' CRT יהיה בעל שטח צפייה קטן יותר ממסך 19 אינטש' CRT.

עניין נוסף:

ל-EIZO יש פאנל PVA ולא MVA

PVA היא טכנולוגייה קניינית של Samsung, שאמנם מתבססת על MVA אבל מציעה ניגודיות טובה יותר.

לגביי HIGH DEFINITION:

גם ה-VP930 וגם ה-EIZO 1910 ויורשיו לא מציעים שום חיבור מיוחד ל-HD פרט ל-DVI רגיל.

מסכים עם HDMI או תמיכה ב-HDCP דרך יציאה כלשהי, לא נפוצים כ"כ היום - פרט למס' מסכים של ועוד מעט חברות.

מי שרוכש היום מסך בשביל להריץ HD בעתיד מוטב לו לשמור את הכסף בבנק - התעשייה עוד לא סגורה על התקנים, ואף אחד עוד לא יודע אם HDCP או או משהו אחר בכלל, יהפוך לתקן המקובל.

הייתי רוצה לסכם בהמלצה על רכישת ה-EIZO, אבל כבר עשיתי את זה שלוש פעמים בת'רד הנוכחי.

יום נעים לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך הבנתי לא נכון...

אני בתחילת הת'רד שאלתי על ההבדל בין לבין TN...

אמרתי שבאתר של eizo מסבירים בקצרה מאוד, כי TN מיועד לקצבים גבוהים יותר, אבל ה תומך טוב יותר בצבעים רבים...

ואז מישהו ענה פה והתייחס ל כ MVA... מה שכנראה לא נכון ולא קשור אחד לשני.

שוב אני שואל - מישהו יכול להפריד לי בין ל TN?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפאנל: החלק המקביל לשפופרת במסכי ה-CRT והוא החלק הכי חשוב בצג האחראי על הצגת התמונה. בעוד חברות רבות מוכרות מסכי LCD, מעטות החברות המייצרות את הפאנל בעצמן. שוק הפאנלים נשלט ע"י Samsung, -, AU Optronics ו-CMO. רוב החברות המייצרות מסכי LCD בעצם קונות פנל מוכן של חברה אחרת ומייצרות את כל החלקים סביבו.

קיימות שלוש משפחות של פנלים המשתמשות בטכנולוגיות שונות עם יתרונות וחסרונות.

TN-film - הפנל הכי נפוץ במסכי ה-LCD. הפאנל מתאפיין במחירו הזול וביצועיו. הפנלים המיוצרים בטכנולוגיה הנ"ל מציגים זמני תגובה טובים בהם אפקט המריחות אינו מורגש כלל או ממש זניח. החיסרון בטכנולוגיה הנ"ל היא שכמות הצבעים שהמסך מסוגל להציג נמוך וזוויות הצפייה נמוכות יחסית.

IPS - הפנל היקר ביותר מבין השלושה והכי פחות נפוץ בגדלי ה- 17-19 אינץ'. הפאנל מציג כמות גדולה יותר של צבעים מ-TN וזוויות צפייה מאד רחבות (כמעט 180 מעלות). החיסרון הוא שזמני התגובה בפנל הנ"ל בדרך כלל גבוהים והוא איננו מיועד למשחקים וסרטים.

VA - שילוב של ה - TN וה - . משפחה של פאנלים המתחלקת ל-שניים: ה-MVA - המיוצר ע"י AU Optronics, Sharp and CMO, וה - PVA המיוצר ע"י . שני הסוגים מציגים כמות גבוהה של גוונים, זוויות צפייה רחבות ובדור האחרון, גם זמני תגובה טובים ויציבים המתאים למשחקים.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=179430.0

לא יזיק להסתכל מידי פעם בסטיקי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה אחלה, תודה.

אם אני רוצה גם למצות עד תום את כרטיס המסך שלי ( Gigabyte 7900 GT 256 MB), ולהנות מאפס מריחה, ומתנועה חלקה במאה אחוז של המשחקים - האם כדאי לי לוותר על ה ולעבור ל TN, או שגם ככה אין שום מצב בעולם בשום משחק שההפרש בין 2 ms ל 8 ms יהיה לי משמעותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...