צריך הסבר על C# הולך ללמוד בבצפר לדעת מה זה.. - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך הסבר על C# הולך ללמוד בבצפר לדעת מה זה..

Aviko

Recommended Posts

מחזור ראשון בארץ שלומדים 4 יחידות סי שארפ

עבדו עליכם.

אני עשיתי בתיכון בגרות בC#.

אצלי ההרחבה במחשבים הלכה ככה:

2 יח"ל - תכנות פרוצדורלי (פסקל)

2 יח"ל - תכנות OOP (ת'כלס בC#)

1 יח"ל - אתר מסכן בHTML+ASP

5 יח"ל - פרוייקט של ASP.NET משולב עם C# (ובגלל זה למדנו C# ברמה הרבה יותר גבוהה מהנדרש בבגרות)

וכן, למדנו את C# כתכנות OOP. נכון שלא התעמקנו בכל האפשרויות של זה, אבל כן עברנו על העיניין של המרות, הורשות וכאלה.

אנחנו למדנו בעיקר מחוברות פנימיות שהמורות הכינו (דיי גרוע למען האמת) שהיו מבוססות על הספר www.corner.co.il בעיקר (שהוא דווקא ספר טוב).

נשמע לי מוזר שילמדו אותכם תכנות OOP בלי שילמדו אותכם קודם תכנות פרוצדורלי, אז צפה לאיזה 2 יח"ל של סי או פסקל, ו2 יח"ל של C#. לא כזה גרוע, אבל גם לא כזה טוב. כי בגלל שהמורות בעצמן לא כ"כ מבינות את הקונספט של הOOP, אז הן לא כ"כ נוגעות בפן הזה של השפה (הם מתייחסות לזה שיש אובייקטים, ושיש להם תכונות, חוץ מזה, אין יותר מידי עומק), ולצערי ככה גם היה היחס של הבגרות אל השפה הזו. השאלות שהיו בבגרות עצמה היו ממש שאלות של תכנות פרוצדורלי, שפשוט היינו צריכים לפתור בשפה שהיא OOP.

בכ"א, שיהיה לך בהצלחה (ותהנה מהלימוד מחשבים בתיכון, כי הוא ממש שכונה... קורס תכניתנים של חיל תקשוב זה מוות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלמד C או C++ וחשב שזה יעזור לו במשהו עם C# לא היה חכם במיוחד C# היא OOP כמו JAVA.

הבגרות היום היא 4 יחידות C# והשאר זה תיכנות באינטרנט (HTML , ASP ו JS). מי שעושה 15 לומד עוד C# ועוד מהשני אבל בכללי זה בזבוז יותר כדאי ללמוד 5 אלקטרוניקה במקום כמו שאני עשיתי.

מי שרוצה להיתקדם בחומר לבד יש פה את הספק שהמורים עובדים איתו:

http://www.tau.ac.il/~csedu/yesodotoop/yesodot_csh_main.html

זה רק החלק הראשון עדין אין שום ספר על תכנות מתקדם ב C# :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שיודע C++ על בוריו (רצוי שקרא גם את Effective C++ ואת More Effective C++ ואולי גם את Effective STL) יהיה לו מאוד קל ללמוד C# אחרי הבנת הרקע של .NET

יהיו קצת קשיים בהתחלה, בניסיון להבין איך עושים דברים שהוא רגיל מ-C++ והם שקופים לו - אבל לדעתי זה יותר טוב ככה. כשיודעים מה קורה ברקע, באופן כללי זה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Burton צודק. אבל דבר שתפסידו למשל אם תלמדו רק c# הוא פויינטרים (מה שיכול להקל עליכם כי משום מה הרבה בבי"ס מתקשים להבין אותו).

אפשר ליכתוב UNMANAGED CODE

וזה פוינטרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Acess זה צעצוע נחמד. פסקל לעומת זאת זו שפה שיכולה לשמש בסיס נהדר ללימודי תכנות.

מצד שני מי שרוצה להכין דברים יפים שיעבדו ויראו מגניב ולא להתעמק עכשיו בעקרונות של תכנות זה עדיף בהרבה.

זה גם מתקשר למה שאמרו פה קודם על #C.

#C זו אומנם שפה רצינית שיכולה לעשות דברים חזקים מאוד אבל לי נראה שמי שלומד #C בלי הרקע המתאים ישתמש בזה באמת כמו צעצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם הולך למסלול כזה וזאת השנה הראשונה שלומדים את סי שארפ בבית ספר עם חוברת מיקצועית (שלא המורה שלך רשם)

אבל אנחנו לא ממש נשתמש ביכולות של העצמים המובנים או איך שלא קוראים לזה אנחנו הולכים לתכנת רק בשפה פרוצדוראלית מה שאומר שהעובדה שאנחנו נלמד סי שארפ לא יעזור לנו יותר מידי (אולי כצת נגע בעצמים המובנים שזה נותן יתרון קטן לעתיד)

ד"א

לפי דברי המורה שלי פסקל זה חרה !!!!!!!!! שלא משתמשים בו היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דברי המורה שלי פסקל זה חרה !!!!!!!!! שלא משתמשים בו היום

אף פעם לא ממש השתמשו בה אבל זה עדיין לא אומר שזאת חרא של שפה.

ואם אתם הולכים ללמוד #C בלי ללמוד Object Oriented אז זה כמו שאמרתי צעצוע מגניב שיאפשר לכם לכתוב כל

מיני מסכים ואתרים קטנים אבל מתכנתים דגולים לא תצאו מזה.

מצד שני, אני לא בטוח אם יש טעם ללמד בבית ספר עקרונות תכנות ומדעי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע היחידות האלה מופרחות

אצלי בתיכון אני לומד C# כבר שנתיים וזה בושיט גדול עדיף ללמוד C++ והיחידות מחלקות כך :

שפת תיכנות המוכרת במשרד מחינוך : 4 יח"ל

ACSESS 1 יח"ל

5יחל פרויקט בי'ב של תיכנון ויישום DATABASE

5 יח"ל פיזקה, כימיה או ביולוגיה

ומפה ה 15 וזה לא רק מחשבים.....

ובאמת הדגש צריך לבוא על אלגוריטם ולא ישום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא ממש השתמשו בה אבל זה עדיין לא אומר שזאת חרא של שפה.

ואם אתם הולכים ללמוד #C בלי ללמוד Object Oriented אז זה כמו שאמרתי צעצוע מגניב שיאפשר לכם לכתוב כל

מיני מסכים ואתרים קטנים אבל מתכנתים דגולים לא תצאו מזה.

מצד שני, אני לא בטוח אם יש טעם ללמד בבית ספר עקרונות תכנות ומדעי המחשב.

אף אחד לא יצא מתכנת גדול מבית ספר ... גם לא מי שלומד c c+ c++

בראסמי הבסיס הוא דומה מאד ולכן השימוש בסי שארפ כן נותן יתרון של ידיעת התוכנה

ולכן זה לא ממש צעצוע זה די למידת בסיס

"זה כמו שאמרתי צעצוע מגניב שיאפשר לכם לכתוב כל

מיני מסכים ואתרים קטנים " מה ההבדל בין למידת סי לבין סי שארפ זה אותו דבר בראסמי לא? סי זה לא צעצוע ? הרי בשני השפות לומדים באופן פרוצידוראלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל C זו שפה פרוצדורלית ו#C זו שפה Object Oriented שזה הבדל גדול. .

אני לא חושב ש C זו שפה מושלמת ללימוד תכנות אבל לדעתי שפות כמו #C הם יותר מדי high level בשביל נקודת התחלה.

אם המטרה זה ללמד את היסודות צריך להתחיל במשהו יותר פשוט.

הבעסה זה שבשפה כמו C אתה לא תוכל לכתוב שום דבר יפה, לא מסכים , לא אתרים לא התחברות לdatabase ולא כלום.

מקסימום שתוכל לעשות זה להדפיס איזה פלט מכוער בקומנד ליין ותצטרך לעבוד בשביל זה קשה.

דרך אגב אני לא חושב ש#C זה צעצוע בכלל, אבל אם מלמדים אותכם #C בלי ללמד מה זה Object Oriented אז זה אומר שמלמדים אותכם רק לשחק עם זה ולא להבין את זה לעומק.

ושוב כמו שאמרתי יש לזה יתרונות, תוכלו לייצר דברים מאוד יפים יחסית בקלות כי זאת שפה חזקה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל C זו שפה פרוצדורלית ו#C זו שפה Object Oriented שזה הבדל גדול. .

אני לא חושב ש C זו שפה מושלמת ללימוד תכנות אבל לדעתי שפות כמו #C הם יותר מדי high level בשביל נקודת התחלה.

אם המטרה זה ללמד את היסודות צריך להתחיל במשהו יותר פשוט.

הבעסה זה שבשפה כמו C אתה לא תוכל לכתוב שום דבר יפה, לא מסכים , לא אתרים לא התחברות לdatabase ולא כלום.

מקסימום שתוכל לעשות זה להדפיס איזה פלט מכוער בקומנד ליין ותצטרך לעבוד בשביל זה קשה.

דרך אגב אני לא חושב ש#C זה צעצוע בכלל, אבל אם מלמדים אותכם #C בלי ללמד מה זה Object Oriented אז זה אומר שמלמדים אותכם רק לשחק עם זה ולא להבין את זה לעומק.

ושוב כמו שאמרתי יש לזה יתרונות, תוכלו לייצר דברים מאוד יפים יחסית בקלות כי זאת שפה חזקה מאוד.

מה שמלימדים אותנו זה רק כדי שנבין את העיקרון של התיכנות וכדי שעד כמה שנים נוכל לעבוד עם סי שארפ בצורה יותר מיקצועית

ביתר קלות כי אנחנו כבר נבין את התוכנה פחות או יותר

ולא אנחנו ממש לא נשתמש בזה כצעצוע ילמדו אותנו איך לכתוב תוכנות לחברות ודברים כאלה אז זה לא ממש צעצוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתם אומרים לא נכון שינו את התוכנות של הלימוד של ה C#.

שנה ראשונה תכנות בסיסי (2 יחידות) ותכנות בסביבת האינטרנט (HTML וכו' זה יחידה אחת)

שנה שניה C# כלל Object Oriented (2 יחידות , איך אפשר בכלל ללמוד C# בלי Object Oriented?מה תעשה שניתיים תשבו ותכתבו

console.WriteLine("Hello World")?)

ועוד משהו חשוב , שעורים ראשונים ב C# (לפחות אצלנו) היו רקע כללי בתיכנות בשביל לתת בסיס מסויים (בנוסף 75% מהכיתה מגיעה עם רקע קודם של C או JAVA). למי שחושב ש C זה בסיס טוב לשפת OOP לא ניסה לעבוד עם שתיהן הרבה זה אפילו לא דומה זה אפילו יכול לבלבל אנשים אצלנו ניסו דברים שהם למדו ב C ולא הבינו למה שום דבר לא עובד וגם הם פחות מורגלים לעבוד עם הבדל בין אותיות גדולות לקטנות (שקשה להתרגל לזה לחלק מהילדים לא יודע למה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמלימדים אותנו זה רק כדי שנבין את העיקרון של התיכנות וכדי שעד כמה שנים נוכל לעבוד עם סי שארפ בצורה יותר מיקצועית

ביתר קלות כי אנחנו כבר נבין את התוכנה פחות או יותר

ולא אנחנו ממש לא נשתמש בזה כצעצוע ילמדו אותנו איך לכתוב תוכנות לחברות ודברים כאלה אז זה לא ממש צעצוע

איך אתה יודע? בתור אחד שלא יודע הרבה על C# ועל תכנות בכללי אתה באמת לא יודע מה טוב בשבילך אז תקשיב לאחרים גדולים ומנוסים ממך( אני מדבר על השני שניסה להסביר לך).

C# זה לא c רק שיש בו oop... הוא עדיין שונה ובלי קשר כל האנשים שמבינים הרבה בתכנות שאני מכיר אומרים שכדאי שיהיה בסיס חזק.. זאת אומרת שבוודאי לא ללמוד C# לפני C.

ואין מצב שילמדו אותכם לתכנת בצורה טובה.. שלא יגידו לך "תוכנות לחברות" כי זה שטויות.. אבל ככה זה בית ספר וזה הגיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לרשום ב C# בצורה פרוצידורלית רגילה ...

ולעבור אחר כך לOOP

כמה בתי תוכנה עברתי כבר שכותבים ב C# או VB.net

אבל החשיבה נישארה VB6 או ASP קלאסי בלי להבין את המהות .. בלי לשנות גישה ...

תוכניתנים גרועים לא חסר ...

קופצים על בלי להבין וחושבים שאם רושמים IF THEN ב C# אז זהו ...

70% מתוכניתני ה WEB בארץ גרועים ברמה נמוכה ...

הכל תלוי בבנאדם ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...