עצומה לשינוי כללי טוהר הנשק של צה"ל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצומה לשינוי כללי טוהר הנשק של צה"ל

Milford Cubicle

Recommended Posts

אני נגד זה שעו"ד חושב שהוא יכול להחליף את הרמטכ"ל ושר הביטחון:bash:

אפשר להגזים ולהגיד שצריך להרוג את כל הערבים כי כל אחד הוא מחבל פוטנציאלי, לעשות ג'נוסיד. הייתהתוכנית ביס דוקו לא מזמן ("האנטומיה של הרוע"), שבה הרוצחים במלחמה באיזור סרביה וקרואטיה הודו שהמניע לרצח היה הפחד מהאויב, הרצון להגן על עצמך, שהוביל לאלימות חסרת פרופורציות. הם רצחו עשרות אלפי אזרחים מקרוב מתחושה, לא פורפרציונלית, של "זה אנחנו או הם". אמרו שם שגם שכנעו את הנאצים בכך, שזה או הם או היהודים. כפרים כמו בינת' באל, מארון ארס, טייבה וכו' הם בראש ובראשונה כפרים של עשרות אלפי אזרחים, וכמה מאות מחבלים שלרוב אונסים את האזרחים לאפשר להם להסתתר בתוכם. קל לך להגיד שהם יכולים להתנגד, אבל התנגדות היא כמו התאבדות. התנגדות ראויה צריכה לבוא מהממשלה ומהצבא, כפר קטן לא יכול לעשות כלום מול החיזבאללה בתכלס, זה לא שהחיזבאללה ממש מבקש רשות. גם החמאס, הפתח, הג'יהאד האיסלמי, גדודי חללי אל-אקצה וכו' ברצועת עזה ובשטחים. אז הפצצה חסרת פרופורציות מהאוויר, שתהרוג לבטח עשרות אלפי אזרחים בשביל לחסל כמה מאות מחבלים - היא רצח עם, כמו שנעשה בסרביה, קוסבו, סודן וכו'. גם המכתב הזה נובע מפחד הישרדותי שמנסה להוביל לאלימות לא אנושית, לא הגיונית, לא מוסרית ולא הכרחית. מזל שהההנגה והצבא שלנו כן מוסרים וכן חכמים.

אכן,לרוב אנשים מפחדים לדבר נגד אירגוני הטרור,ועל אחת כמה וכמה לסייע לצה''ל,כי כולנו יודעים

איזה גורל מצפה להם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

:lol: :lol: :lol:

איזה דמגוג בשקל..

מעניין שמספר שעות אחרי הפסקת האש פתאום כולם הצליחו לחזור לבתים שלהם... מה קרה? חשבתי שהדרכים נהרסו כליל!!

זה היה יותר בדיחה...

לחלק פשוט לא היה אמצעים - בדיוק כמו שנשארו תושבים בקריית שמונה...

הדרכים באמת נהרסו קליל אבל יש מקומות על הליטאני שהוא רדוד מספיק למעבר רכבים... ולא לוקח הרבהזמן לערום

עפר על מכתש...

תאמין לי שלחיל האוויר הייתה כוונה לא לאפשר מעבר הליטאני - אני יודע - כי צוות אצלנו עשה את המשימה של לבדוק האם אכן כל

הגשרים על הליטאני הושמדו ואם יש דרכי מעבר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן,לרוב אנשים מפחדים לדבר נגד אירגוני הטרור,ועל אחת כמה וכמה לסייע לצה''ל,כי כולנו יודעים

איזה גורל מצפה להם

כל הזין, מי מינה אותנו לאלוהים שצריך להגן על כל האנושות ?

כשזה מגיע לתושבי VS תושבי דרום לבנון, אני מעדיף שתושבי דרום לבנון יהיו אלה שימותו, ולא תושבי . ואתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובו לא נשכח שאנחנו חיים בעולם שאנחנו תלויים בו ולא להיפך. היו 1000 אזרחים הרוגים בלבנון...

המעשים שלנו לא כ"כ פופלארים בעולם גם ככה. אני לא רוצה לקחת פה שום צד - אבל העובדה היא שוב -

אנחנו חיים בעולם שאנחנו תלויים במדינות אחרות והמדינות האלה לא תלויות בישראל...

אנחנו לא רוסיב שיכולה להשמיד ערים גדולות בצצניה ללא גינו ואנחנו לא ארה"ב שיכולה להרוג

מאות אלפי אזרחים עיראקיים... אנחנו .

ד"א החיר האמריקאי סופג הרוגים כל יום בעיראק והוא לא בדיוק עובר עיר עיר שיעית וכותש אותה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הירי של החיזבאללה היה פחות חזק, אבל הוא חיזבאללה כוון ישירות לאזרחים ושל צה"ל לעבר מחבלים. צה"ל כיוון רבות מהפגזות שלו לעבר משגרים, משאיות תחמושות בתנועה, בונקרים וכו'. כך שזה בערך מתאזן. חוץ מזה - אם היית למשל חי באירופה ושומע על המצב בארץ, ושומע נגיד שעל עיר כ"כ קטנה כמו נהריה (במונחים אירופאיים זה כמו כפר קטן מן הסתם) נופלים כל יום 20-30 טילים, היית מצפה מכל התושבים לברוח דרומה, בטח גם מתושבי קריית שמונה שהיא עוד יותר קטנה ונופלים בה עוד יותר טילים. אני לא חושב שהמצב בדרום לבנון היה כזה קשה לאזרחים - היו פחות מ-1000 הרוגים אזרחיים מתוך למעלה ממיליון תושבים, ככה שלהשאר שם זה לא בדיוק מוות בטוח. מה שגם שוב - גם לשהות בדרכים בשטח הפתוח בלבנון במשך מספר ימים באמצע-סוף יולי נגיד לא היה הדבר הכי בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הזין, מי מינה אותנו לאלוהים שצריך להגן על כל האנושות ?

כשזה מגיע לתושבי VS תושבי דרום לבנון, אני מעדיף שתושבי דרום לבנון יהיו אלה שימותו, ולא תושבי . ואתה?

זה לא המצב.

זה בדיוק כמו מה שאמרתי מקודם - שרצח העם בסרביה אירע משום שהרוצחים פחדו פחד שבדיעבד התברר כלא רציונלי, פחד שגרם להם לחשוב שזה "אנחנו או הם", ולכן הם טבחו ב"הם" בלי הכרה - בעיקר באזרחים, בירי בראש מטווח אפס.

זה לא "אתה או הם", אזרחי לבנון הם לא האויב שלך, לכן דרך החשיבה שלך, בבסיסה, מוטעת והרסנית ברמה כלל אנושית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוזמה מבורכת וצודקת. אני לא יודע כמה עצומה שכזו תעזור, אבל בהחלט שמחתי לחתום עליה.

Guy King, אתה אדם תמים למדי. האמת הכואבת היא שבמלחמה שלחמנו המצב הוא אכן אנחנו או הם, כי אם צריך לפרק בניין מלא באנשים שהוזהרו באשר לגורל המצפה להם אם ישארו כדי שחיילי צה"ל שייכנסו לאזור לא ימותו בעשרותיהם, כך צריך להעשות. אותם אזרחים שנפגעו מהפצצות חיל האויר שלנו היו צריכים לעשות משהו בנוגע לאותם לוחמי חיזבאללה שירו קטיושות עלינו מבניין המגורים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Guy King, אתה אדם תמים למדי. האמת הכואבת היא שבמלחמה שלחמנו המצב הוא אכן אנחנו או הם, כי אם צריך לפרק בניין מלא באנשים שהוזהרו באשר לגורל המצפה להם אם ישארו כדי שחיילי צה"ל שייכנסו לאזור לא ימותו בעשרותיהם, כך צריך להעשות. אותם אזרחים שנפגעו מהפצצות חיל האויר שלנו היו צריכים לעשות משהו בנוגע לאותם לוחמי חיזבאללה שירו קטיושות עלינו מבניין המגורים שלהם.

דווקא אתה הרבה יותר תמים אם אתה חושב שהאזרחים יכלו לעשות משהו בנוגע לאותם לוחמי חיזבאללה :screwy:. כמו שכתבתי כבר, התנגדות לחיזבאללה מצד האזרחים פירושה התאבדות, בטח שמדובר באוכלוסיית בניין. אתה גם מאוד תמים אם אתה חושב באמת ובתמים שזה או אנחנו או הם - לפי מה שאתה אומר קל לראות שאתה לא מבין מי האויב שלך, ועל ידי כך מסתכן גם במתן לגיטמציה לפשעים חמורים וגם ביצירת אוייבים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גאי קינג אתה לא מבין דבר וחצי דבר בלבנון ובמזרח התיכון.

תושבי דרום לבנון רובם ככולם שיעים. לכל אחד בבית של תמונה של חסן וקאלאץ'.

עוד יותר גרוע שאתה לא מכיר את האויב שלך.

http://memritv.org

תראה קצת סרטונים מהמדיה הערבית שם כל מנהיג וכל אזרח קורא להשמדת מדינת .

גם במצרים, שכנתינו עם השלום, אתה יכול לראות באתר הזה, איך כל הפרלמנט המצרי זועק לפתוח במלחמה נגד ישראל. לא 1966. אלא 2006.

הפחד מיצירת אויבים חדשים מתדלק את האויבים הקיימים ומטפח אצלם תחושה שאנחנו חלשים וניתנים להשמדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...