זה נכון שמסך LCD מעייף את העיניים יותר ממסך CRT? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה נכון שמסך LCD מעייף את העיניים יותר ממסך CRT?

roy7777777

Recommended Posts

נחמד בחרת להתעלם מבעיית הטקסט הקטן... זה גורם לכאבי עיניים שזה מוביל לכאבי ראש.

נכון לגבי הריצוד, ברוך שפטרנו, למרות שלא היו לי בעיות ב75Hz

מסכים, חבל על המקום ובעיית הטשטוש לא מספיק גרועה כדי שיעדיפו לספוג את כל הקרינה.

אגב, איזה חתך של האוכלוסייה אתה מייצג? מרכיב משקפיים? כמה שעות עבודה מול המחשב? יישומים? גיל?

אני מרכיב משקפיים, בן 23 , עובד בפוטושופ משחקים וגלישה במשך 10+ שעות ביום.

Nihility,

אני מניח שאתה בתחום ה IT לפי המשתמשים שהיו לך.

לדעתי 75Hz זה ממש גבול תחתון. לעבודה ממושכת מומלץ מינימום 85Hz גם תמורת ירידה ברזולוציה. זה לפי הראיה הסוביקטיבית שלי.

אני לא מרכיב משקפיים (בינתיים) נושק ל 40 ועובד שנים מול מחשב כנראה גם 10+ שעות (ובגלל הפורום הזה אפילו יותר) בעיקר בישומי טקסט למינהם.

היה לי כמובן מסכי CRT לסוגיהם, בד"כ טובים למדי של "19 (LG ו ViewSonic) עד שעברתי ל LCD לא מהמשובחים של ומאז אני לא רואה את עצמי חוזר ל CRT.

אני עובד בבית ב "17 שלי (LG L1770HQ) ברזולוציה טבעית עם Large Fonts והכל נראה בסדר גמור - לי אין שום בעיות וטענות.

איזה ישום לדוגמא לא משנה את גודל הפונט ומקשה על הקריאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nihility,

אני מניח שאתה בתחום ה IT לפי המשתמשים שהיו לך.

לדעתי 75Hz זה ממש גבול תחתון. לעבודה ממושכת מומלץ מינימום 85Hz גם תמורת ירידה ברזולוציה. זה לפי הראיה הסוביקטיבית שלי.

אני לא מרכיב משקפיים (בינתיים) נושק ל 40 ועובד שנים מול מחשב כנראה גם 10+ שעות (ובגלל הפורום הזה אפילו יותר) בעיקר בישומי טקסט למינהם.

היה לי כמובן מסכי CRT לסוגיהם, בד"כ טובים למדי של "19 (LG ו ViewSonic) עד שעברתי ל LCD לא מהמשובחים של ומאז אני לא רואה את עצמי חוזר ל CRT.

אני עובד בבית ב "17 שלי (LG L1770HQ) ברזולוציה טבעית עם Large Fonts והכל נראה בסדר גמור - לי אין שום בעיות וטענות.

איזה ישום לדוגמא לא משנה את גודל הפונט ומקשה על הקריאה?

מבחר של יישומי 3rd party. אבל קח דוגמה פשוטה יותר.

טקסט באתר ברשת. יש טקסט שאם תגדיל אותו אורך השורה לא תצא מגבולות החלון, זה מצב טוב. אבל, יש טקסט שכשתגדיל אותו הוא יגלוש מעבר לחלון ובשביל לקרוא אותו תצטרך לעשות side scroll עבור כל שורה.

עכשיו בטח תגיד, אידיוט מי שתכנן את זה ככה, נכון מאוד. רק חבל שזה שהוא אידיוט לא משנה את העובדה שעדיין צריך לקרוא את הטקסט. וכמובן שיש לזה מיליון פתרונות אבל אף אחד מהפתרונות האלה לא יהיה כמו עבודה עם גדלי טקסט שקל לקרוא אותם.

עריכה:

אל תעלב, אבל אם אתה לא שייך ל50% מהאוכלוסיה שיש לה בעיית ראייה אז אתה לא יכול לקבוע עבור האוכלוסייה הזאת אם היא רואה טוב או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...