[שאלה] למה אסור להחזיק אקדח בחלל? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[שאלה] למה אסור להחזיק אקדח בחלל?

CyberBot

Recommended Posts

הוא או מפגר שכלית, או מוגבל מוטורית.

ואני מאמין שהאסטרונאוטים שעוברים את כל האימונים המפרכים, הם לא זה, ולא זה[יותר נכון אני מקווה].

אגב, עם רתע של כדור אחד אתה יכול ללכת לאיבוד בחלל. אז לפי מה שאני חושב, 48 רק יגרמו לך לעוף רחוק יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא, לא כל כך.

הנקודה שלי היא- אתם במקום כלשהו, צפים לכם בחלל. אז מפנים את הגב אל החללית, האקדח קדימה צמוד למרכז הגוף (איזור הבטן התחתונה), ויורים. אם תירו מגובה הכתפיים, אתם גם תסתחררו בנוסף לתנופה אחורה שתקבלו. אם תירו ממרכז הגוף, בזוית טובה, תטוסו לכם (במהירות, אבל לא משהו שיכול להרוג או לפצוע) לכיוון החללית

חוץ מזה, אמרתי שחייבים לקחת איזה תותח כמו Desert eagle?

אפשר למשל לקחת גרסה מוחלשת של ברטה או משהו, שתותאם במיוחד לצורך זה.

נגיד ואני העליתי את הרעיון ואני שולח אותו לנאס"א? (למרות שבטח איזה מליון ורבע איש כבר חשבו אותו דבר)

אז אני סומך עליהם שידעו איזה הדף דרוש, ויתאימו אקדח בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמישהו נזרק לחלל בסחרור קצת קשה לכוון לו אקדח לאנשהו.

מיכל החמצן שלו כבר הרבה יותר שימושי, אם הוא יכול לשחרר חמצן בצורה רציפה כדי לייצב את עצמו ולהניע את עצמו חזרה, ואז עוד לעשות תיקונים אם צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לדעת מה יקרה עם אקדח בחלל.

הסכנה הגדולה היא כמובן חור בחללית (כמו במטוסים, פגיעה בגוף הכלי יכולה לגרום להתרסקות).

אני לא ממליץ לירות עם אקדח ארצי בחלל החיצון.

האקדח מתוכנן לעבוד בלחץ אטמוספרי מסויים, ואם אין אטמוספרה בכלל, האקדח עלול להתפוצץ ביד של היורה.

טעות...פגיעת כדור בגוף מטוס/בחלון לא תגרום להתרסקות בדקו את זה ב MYTHBUSTERS זה לא כמו שאתה רואה בסרטים שזה מתחיל מהחור של הכדור ומתרחב עד שכולם עפים החוצה זה בקושי עושה משו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אף אקדח לא מתוכנן לעבוד עפ"י לחץ אטמוספרי מסויים. אקדח שהוא ידני לגמרי, צריך ויכול לירות בחלל בלי בעיה בכלל, המסלול הבליסטי של הקליע לעומת זאת יהיה מאוד מעניין , עפ"י התיאוריה נטו הקליע אמור להיות מדוייק בטירוף כי אין קשת בליסטית עקב חיכוך/כוח משיכה , השאלה היא מה יגרום המומנט של הקליע למסלול שלו בתנאים כאלה, אני על פניו לא רואה איזשהי בעיה כי המומנט הזה שמיוצר ע"י הסלילים בקנה נועד בשביל ליצב את הקליע באוויר , אבל זו שאלה לפיזיקאי..

לעומת זאת באקדח חצי אוטומטי לא תוכל לירות יותר מירייה אחת כי הדריכה בנוייה על לחץ גזים חוזר ואז באמת יש בעיה בגלל הלחץ האטמוספרי.

בנוגע לפגיעה עם קליע בדופן החללית , זו בהחלט בעיה רצינית , כשפוגעים עם קליע במטוס הפרשי הלחצים הם לרוב לא כל כך גבוהים , ולכן באמת החור לא יתרחב ויקרע את הדופן אלא רק תווצר השוואת לחצים שהיא לרוב חלשה מדי כדי להשפיע על המתכת שממנה עשוי המטוס.

לעומת זאת בחלל יש השוואת לחצים אדירה מול הואקום , ולכן יש סיכוי הרבה יותר גדול שהשוואת הלחצים תיצור שינויים מבניים משמעותיים במקרה הטוב , ומן הסתם ברור שכל הגזים לרבות החמצן בחללית ישאבו החוצה תוך שניות....

והסיבה שלא מעלים אקדחים לחלל היא בדיוק כפי שנאמר פה, בגלל השפעות פסיכולוגיות שיכולות להיות לאסטרונאוטים ,והסיכון שאחד מהם ילקה בנפשו ויחליט להשתמש בו כנגד אויב דמיוני / חבר לצוות (זה בדיוק הוסבר באיזו תוכנית תיעודית על תוכנית אפולו בערוץ ההיסטוריה בשבוע שעבר) .

חוץ מזה שגם לא נמצאה סיבה לקחת אחד, אם יגיעו חייזרים ,קשה לי להאמין שקליע מצוקמק של 9 מ"מ זה מה שיפריע להם. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק ברורה לי משמעות המילה blowback ולאיזה מנגנון דריכה אתה מתייחס.

לגבי נשקים מבוססי recoil אני לא בטוח שאתה צודק, הרי הרתע לא מועבר כתוצאה מהפיצוץ, אלא כתוצאה מהגזים שנפלטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בחליפת אסטרונאוט יש מבערים קטנים שאחראים לתמרון ואם הוא יתנתק מהחללית הם אלו שאחרים להחזיר אותו.

2. כאשר אסטרונאוטים עובדים מחוץ לחללית (מה שכמעט כבר לא קורה כי רובוטים עושים את זה) הם קשורים לחללית בכבל מאוד חזק.

3. אסטרונאוטים לא צריכים אקדח לשום סיבה.

4. אם כבר יש אקדח, הוא לא יכול להסב נזק לגוף החללית לכשעצמו, רק אם הוא פוגע במשהוא רגיש שגורם לפיצוץ. גוף חללית זה דבר מאוד חזק גם החלקים השקופים.

5. אני ממש לא רוצה לתאר לעצמי את הרעש שנוצר בחלל חללית אם אתה יורה באקדח בתוכה, צריך להיות משהוא זוועתי שנמשך כמה דקות.

בקיצור, בסרטים זה בגלל שהם מפחדים שתיהיה דיקומפרציה של גוף החללית כי זה יעשה חור, במציאות אקדח לא יכול לעשות את זה.

ד"א, אותם חוקים חלים גם לגבי רק שגוף מטוס הרבה יותר רגיש ויש מקומות שיפרצו אם תירה שם באקדח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק ברורה לי משמעות המילה blowback ולאיזה מנגנון דריכה אתה מתייחס.

לגבי נשקים מבוססי recoil אני לא בטוח שאתה צודק, הרי הרתע לא מועבר כתוצאה מהפיצוץ, אלא כתוצאה מהגזים שנפלטים.

הרתע כן מועבר מהפיצוץ.

והפיצוץ עצמו הוא גאזים שנפלטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, הרתע של ירי באקדח בחלל כמעט ולא יזיז את האסטרונאוט.

שמעתם פעם על חוק שימור התנע?

נניח שהאסטרונאוט מתחיל במצב מנוחה בחלל (והוא לא, אבל רק נניח).

התנע של הקליע הנפלט מהאקדח יהיה שווה לתנע של האסטרונאוט אחרי הירי.

קליע של אקדח נע במהירות של כ-1000 מ' בשנייה (קצת פחות, אבל שיהיה) והוא שוקל כ-5 גרם.

(נתונים מתוך http://en.wikipedia.org/wiki/5.56#Comparison_of_5.56_mm_versus_7.62_mm_NATO)

כלומר, בהנחה שהמשקל של האסטרונאוט הוא כ-80 קילוגרם, אז לפי החישוב:

v = 0.005 * 1000 / 80 = 0.0625 m/s

כלומר זה יזיז את האסטרונאוט במהירות של 6 ורבע ס"מ בשנייה (והגזמתי קצת במידות). אז הוא יצטרך לירות די הרבה כדורים.

הרבה יותר פשוט להשתמש במבערים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ זה רק אני או ששכחתם החללית לא בדיוק עומדת בחלל.......

היא טסה במהירות של 32000 קמ"ש ...... נכון שהמהירות שלך ושל החללית היא משותפת אבל נראה לי בכל זאת שזאת בעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שזה לא.

ברגע שהמהירות משותפת, אז זה כבר לא משנה מה המהירות שלה - מה שחשוב הוא המהירות היחסית בין האסטרונאוט והחללית.

לכן אם האסטרונאוט והחללית נעים באותה המהירות, זה כאילו האסטרונאוט עומד במקום ביחס לחללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מפעיל יותר מידי כוחות ליותר מידי כיוונים ולא מדויק בעליל

טעות ראשונה לדוגמא אמרת מרכז הגוף, צריך לכוון למרכז המסה של הגוף, שאותו קשה למצוא במדויק ככה סתם

בנוסף קשה לכוון במדויק בניצב לגוף, וקטור התנועה שתקבל עשוי להיות שונה במידה מספקת שתפספס. זה מאד מאד קשה לכוון ככה

זה כמו לשחק סנוקר כשאתה הכדור הצבעוני ואתה צריך להכניס את עצמך לחור עם מקל שפוגע בכדור אחר שפוגע בך.

וכל זה כששוב מתעלמים מהגורם הכי מסוכן בעניין, הפסולת שזה משאיר אחריו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך.....

בעניין הכיוון כן, אבל יחס הגודל בין אדם ובין החללית הוא לא כמו של כדור ביליארד והחור. פעם אחרונה שבדקתי, מעבורת היא בגודל של בואינג 747, קצת פחות. טיפה יותר גדול מבנאדם ממוצע :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...