מי אשם לדעתכם בכישלון המלחמה בצפון ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי אשם לדעתכם בכישלון המלחמה בצפון ?

Sting

מי אשם לדעתכם בכישלון המלחמה בצפון ?  

1405 הצבעות

1. 1. מי אשם לדעתכם בכישלון המלחמה בצפון ?

• הדרג המדיני
    • צה"ל
    • החיזבאללה
    • העורף
    • האו"ם
    • ארה"ב
      0
    • התקשורת

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז? מה זה משנה? שיהפכו אותם למוכרי גלידות מצדי, כל עוד החיזבאללה מפסיק להוות מיליציה עצמאית חמושה בחסות איראנית ויהיה כפוף לממשלת לבנון - זה טוב עבורנו.

לא זה לא... הם ערבים... זה לא משנה איזה כובע תשים להם על הראש, הם עדיין יהיו נאמנים למנהיגים העדתיים שלהם. אם חיזבללה יצתרף לצבא לבנון, אנחנו לא נוכל לפגוע בו, אבל ברגע שנסראללה יצייץ, הם יעשו כל פקודה שלו, גם אם היא סותרת לחלוטין את העמדה הרישמית של לבנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז לבנון תגיד שאנחנו פוגעים בצבא שלה וכל האזור יגרר למלחמה... אנחנו לא יכולים לשחק "בים יבשה", כשיום אחד החיזבללה זה חלק מצבא לבנון, ולמחרת לא. אם חיזבלון פיגוע, כשהוא גם חייל בצבא לבנון, אנחנו נתקוף את לבנון, לא נוכל לעשות את ההפרדה בין חיזבללה לצבא לבנון... ואם נתקוף את לבנון, סוריה ואירן ישר לקפצו לעזור לה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי האישית האשמים העיקרים לכישלון המלחמה הם העורף!

כן כן!

העורף הוא זה ששם את שני הטירונים אולמרט ופרץ לנהל את המדינה הזאת. מה שחסן נסרלאה ידע בבירור וגם ולא טרח להסתיר זאת עם הבין מאוחר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם נתקוף את לבנון, סוריה ואירן ישר לקפצו לעזור לה...

אממ.. מה? אני חושב שהחודש האחרון הוכיח חד משמעית ששום מדינה באזור לא מעוניינת בעימות ישיר עם , ולא תלך לקראת עימות שכזה מרצונה החופשי.

וכן, אם חיזבאללה יהיה חלק מצבא לבנון, וימשיך לפעול נגדנו, תהיה לנו לגיטימציה מלאה לפגוע בצבא לבנון כולו - וזה, אגב, הרבה יותר קל מאשר להלחם מול כוחות גרילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשנגיע לשורה התחתונה, נדבר.

אם יש לך תשובה הולמת , נדבר .

"רק"? מה הנקודה שלך? מה חשבת, שיוכלו לתפוס מיליונים מהם ולהביא אותם לישראל? ::)

אם הולכים לפי ההגיון הערבי והישראלי אז 13 אסירים כאלה יקנו לך רגל וחצי יד של יהודי חטוף ... למה ? כי אנחנו העם הנבחר ! אנחנו הרבה יותר יקרים

13 האסירים האלה לא יזיזו לחיזבאללה , אולי אם הצבא היה מתקיף בעוצמה הרבה יותר גדולה אז היו יותר שבויים . כאלה שנכנעו כשראו שאין להם סיכוי וכאלה שלא הצליחו לברוח מהצד האחורי של הכפר שצה"ל לא כיתר

אז? מה זה משנה? שיהפכו אותם למוכרי גלידות מצדי, כל עוד החיזבאללה מפסיק להוות מיליציה עצמאית חמושה בחסות איראנית ויהיה כפוף לממשלת לבנון - זה טוב עבורנו.

הוא יהיה מוכר גלידות עד שהוא יקבל הוראה נוספת מאיראן-נסראללה , והצבא הלבנוני כמובן לא יפריע לו לירות טילונים (לא טילים , ט י ל ו נ י ם !!! יאמי) לעבר רק שהפעם הוא יהנה גם מכל המשאבים של "אמיתי" (עדיין סוג של צבא) ומיכולת להשתמש במלחמת גרילה עדיין

אתה כזה ילד קטן.. למה נראה לך שהפלשתינים לא ניסו להשיג טילי נ"ט לפני כן? הרי הלך להם כל כך טוב עם ה-RPG ::)

והם גם אמרו שהם רוצים ע"י פיגועים לשחרר את השטחים הכבושים... אמרו, ואתה יודע מה ? גם הצליחו ! נכון שהם אומרים המון דברים , אבל עכשיו הנחישות שלהם הרבה יותר גדולה ואחרי הכל אחרי שהם הצליחו לשחרר חלק מהשטחים הכבושים שלהם ע"ע ציר פילדפי אתה תראה בקרוב מאוד את הטילונים של החיזבאללה גם שם

סוריה יכולה לקרוא עד מחר שהיא רוצה להלחם בישראל, זה לא ממש מזיז לאף אחד כי כולם יודעים שזה לא יקרה, אסד רק מנסה לעשות לעצמו יחסי ציבור.

איראן? מה הקשר של איראן? חשבת שפתאום בגלל שהלכנו למלחמה בלבנון הם יגידו "וואי אנחנו מפחדים מישראל, אנחנו מפסיקים את הגרעין שלנו"?

וזה ברור שהאו"ם לא יילחם בחיזבאללה, אף אחד מעולם לא טען אחרת וזה גם מאוד טיפשי לצפות שהאו"ם יעשה את זה - הוא לא קיים בשביל להלחם. הכח שאמור להגיע ללבנון, ספציפית, אמור *למנוע* הפרה של הקו הכחול מצד לבנון, לא להשמיד את החיזבאללה... :kopfpatsch:

אז הכוח שאתה כל כך מתגהה בו עדיין אמור להיות דחליל .... ואתה שוב תחזור לאותו מצב רק שפעם יהיו לך הרבה יותר חיילי אום מסכנים שבסוף הסטטיסטיקה תגיע אלהם שוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוריה יכולה לקרוא עד מחר שהיא רוצה להלחם בישראל, זה לא ממש מזיז לאף אחד כי כולם יודעים שזה לא יקרה, אסד רק מנסה לעשות לעצמו יחסי ציבור.

אני מבין שלא למדתה יותר מידי מלקחי מלחמת יום כיפור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך.

צה"ל לא היה מוכן בכלל למלחמה הזאת, כלום לא היה מתוכנן, מההתחלה ועד הסוף, צה"ל עשה לא שימוש לא נכון בכסף?

הדן חלוץ ה"רמטכ"ל" עלק, עשה הרבה טעויות במהלך המלחמה הזאת, עם כל הכבוד לו, אין לו שמץ של מושג איך לנהל את הצבא.

ועל זה אני אומר שטייס לא צריך להיות רמטכ"ל, אלא אחד שהלך ברגל ומבין עניין, אני לא מזלזל בדן חלוץ, אבל רמטכ"ל הוא לא מתאים להיות.

כל המיסים שמשלמים, כל הכסף הזה לאיפה זה הולך? אני רוצה להבין?

אני מקווה שלא יעלימו עין גדולה מהדבר הזה, זה היה פשוט בזיון.

לחיילים שם אין מה לאכול, אין נשקים, פלוגות חי"ר שנכנסו ללבנון, המג"ד שלהם לא נתן להם לצאת, הוא אמר בלי הם לא יוצאים, בלי אוכל הם לא יצאו, ככה

לא צריך להתנהל , ככה אמר המג"ד במילים האלה, אתם לא נכנסים ללבנון עד שאתם לא חמושים ומסודרים.

בילבול אחד גדול עם הצו 8 שפרץ עשה, בלבל את האמא של הצבא עם החיילים הסדירים שנכנסו ועם החיילי מילואים.

אכזבה גדולה מפרץ ואולמרט, במיוחד מפרץ, הוא לא מתאים להיות שר בטחון עם כל הכבוד, ואולמרט משנה את דעתיו על ימין ועל שמאל, הלחץ של העם הרג אותו כבר עד שהגיע למצב שהסכים לתנאי הסכם הפסקת האש ללא החזרת החיילים.

לאיפה הוא ימשוך את זה עכשיו, לאיפה?

עם כל הכבוד כל הכשלים האלו נגרמים על ידי דרגות פיקוד הרבה פחות בכירות מהרמטכ"ל ושר הביטחון.

זה שצבא היבשה לא הכין את עצמו כראוי לכניסה ללבנון במשך שבועיים (!) מתחילת הלחימה זה לא בגלל שר הביטחון...

הצבא לא היה מוכן לקלוט את המילואים, לא היה מוכן לשנע ציוד ואספקה לא ניהל את הכוחות נכון ובתאום בשטח, כשל

בהבנת התו"ל של החיזבאללה... הכשלים הם בדרגים פיקודיים וארגוניים הרבה יותר זוטרים ולא סתם חלוץ העיף את

אלוף פצ"ן מניהול הלחימה... ואם תסתכל למהלך הזה היה הד הסכמה רחב מאוד מהקשת הצבאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שלא למדתה יותר מידי מלקחי מלחמת יום כיפור...

אני מבין שלא למדת יותר מדי מלקחי המלחמה האחרונה.

אגב, צה"ל דווקא כן תגבר את הכוחות ברמת הגולן, אבל זה קרה לקראת סוף המלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי, המילחמה הזו נועדה לכישלון.... לפי דעתי גם יצאנו בזול!!!

כי הבעיה במלחמה כזו זה שאתה נילחם נגד אויב מיומן שלא צריך מפקד שיגיד לו מה לעשות, וגם אויב שנילחם לשם הדת שלו, ואויב שנילחם בטילים נגד טנקים כאשר אתה בא אליו עם M16, והכי חשוב זה שהאויב לא מפחד למות!!! להפך אם הוא לא מת אז הוא לא עשה את המוטל עליו.....

ודרך אגב, אני מאשים את התיקשורת, פשוט בושה, גם שלנו וגם של בין לאומיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד כל הכשלים האלו נגרמים על ידי דרגות פיקוד הרבה פחות בכירות מהרמטכ"ל ושר הביטחון.

זה שצבא היבשה לא הכין את עצמו כראוי לכניסה ללבנון במשך שבועיים (!) מתחילת הלחימה זה לא בגלל שר הביטחון...

הצבא לא היה מוכן לקלוט את המילואים, לא היה מוכן לשנע ציוד ואספקה לא ניהל את הכוחות נכון ובתאום בשטח, כשל

בהבנת התו"ל של החיזבאללה... הכשלים הם בדרגים פיקודיים וארגוניים הרבה יותר זוטרים ולא סתם חלוץ העיף את

אלוף פצ"ן מניהול הלחימה... ואם תסתכל למהלך הזה היה הד הסכמה רחב מאוד מהקשת הצבאית.

היה בלבול עם הסדירים ועם המילואים בכל הקשור לאספקה, ואם תקשיב ותשמע לסיפורים תבין שהיה בלבול אחד גדול, ופאשלה ענקית שם.

צה"ל עשה הרבה מאוד שם, ולהלחם גם מול גרילה זה לא כזה קל, אבל הוא עשה את מה שיכול היה לעשות באמצעים שהיו לו.

דן חלוץ לפי דעתי לא היה צריך לבטל את המינוי של אלוף פצ"ן, היו לו כמה טעויות, אבל לא גדולות, ובסופו של דבר, לכל אחד יש מפקד מעליו..

intergal - אתה צודק, אז גם הנוצרים נכנסים לעניין, מה שבדיוק נסראללה רוצה, לגרום לסכסוך אחד גדול... אבל בגלל הסיבות האלה הממשלה פה לא תקח את הסיכונים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכל ,

צרכים ללכת הניתה לא בגלל אם הם אשמים

או לא

אלא בגלל שהם אחראים והם הכי גבוההים

לא לחפש שין גימלים כמו שהם הולכים לעשות.

אפילו אם יש אשמים תחתם הם הקובעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...