יום הזיכרון ה7 ליצחק רבין - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום הזיכרון ה7 ליצחק רבין

Ewingum

Recommended Posts

היום הוא יום הזיכרון לציחק רבין. התכוונתי להתחיל בכותרת "ברוכים הבאים לבית הבובות" אבל מתוך כבוד לאותו אדם, I DIDN'T. בכל מקרה, יצחק רבין, אותו אדם שהורה "לשבור ידיים ורגליים" באינתיפאדה הראשונה, אך דרכו השתנתה ב180 מעלות בשלהי חייו. גנרל גדול ו"קברניט השלום". בשבילי יום הזיכרון ליצחק רבין מסמל יותר מכל את מה שהוא, רכיבת השמאל על הגל הזה, סתימת פיות באמצעות אצבע מאשימה, עיוות מורשתו. אני מאמין שאם רבין היה יודע על המצב היום עם הפלשתינאים, על חבריו (או יותר נכון חבריו למקצוע) המסומאים בשמאל הישראלי ויותר מכל על עיוות דמותו, הוא היה מתהפך בקברו. מה יום הזיכרון ליצחק רבין מסמל עבורכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מה הוא מסמל? המון. בעיקר את גלגלי השלום שהונעו ע"י השמאל והופסקו באותו יום הודות לימין הארור הזה ששוב, כמובן, הורס ומדרדר את המדינה. אני לא אתחיל למרוח על ההערצה שלי לרבין, משפטים מסוג זה כולם כבר מכירים. רק מעציב אותי לראות אנשים כמוך מעיין, שעוד לא התפקחו, ולא יודעים להעריך אישים כמו רבין...רק יודעים להתלונן, להתמרמר ולמצוא את הרע בכל דבר (מישהו אמר הסכם אוסלו?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הוא מסמל? המון. בעיקר את גלגלי השלום שהונעו ע"י השמאל והופסקו באותו יום הודות לימין הארור הזה ששוב, כמובן, הורס ומדרדר את המדינה. אני לא אתחיל למרוח על ההערצה שלי לרבין, משפטים מסוג זה כולם כבר מכירים. רק מעציב אותי לראות אנשים כמוך מעיין, שעוד לא התפקחו, ולא יודעים להעריך אישים כמו רבין...רק יודעים להתלונן, להתמרמר ולמצוא את הרע בכל דבר (מישהו אמר הסכם אוסלו?).

אני מעריך אותו מאוד, הוא תרם רבות למדינה. מה שאני בהחלט לא מעריך זה את פסטיבל שטיפת המוח, העיוות, של השמאל הישראלי, הפסטיבל שאותו הוא השריש. הוא מייצג ומפאר חלק קטן מאוד , סלקטיבי מאוד, מפועלו של רבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הוא מסמל? המון. בעיקר את גלגלי השלום שהונעו ע"י השמאל והופסקו באותו יום הודות לימין הארור הזה ששוב, כמובן, הורס ומדרדר את המדינה.

אני לא מסכים עם אווינג אבל זה ממש יומרני מצדך להניח מה היה קורה אם רבין לא היה נרצח... יכול להיות שהיה שלום, ויכול להיות שהיה הרבה יותר גרוע... רצח ראש ממשלה (או בכלל רצח פוליטי בדר"כ) הוא מעשה אגואיסטי ומגעיל. הרעיון בדמוקרטיה הוא שכל אחד מגיע להשפיע קצת... רצח כזה בא מאדם שחושב שדווקא לו (חטא הגאווה) מגיע להשפיע הרבה יותר מאשר לאחרים... אני לא בטוח לגבי ההשלכות המדיניות של הרצח, ולמען האמת ההגיון שלי אומר שהדברים לא היו כל כך שונים היום, אבל אני לא רואה-כל, וכך גם לא אף אחד מאיתנו (הממ... מישהו חולק עלי? יש נביאים בקהל??? חחח ;D ) ולכן הרלוונטיות היחידה של הרצח, לפי ראות עיני, היא העיוות המוסרי העצום שמשקף את אובדן המוסר במדינה שלנו... מפריע לי שהחרדים לא משרתים את המדינה (ברובם) בדיוק כמו שמפריע לי שהערבים לא משרתים (שוב, ברובם). יש במדינה חוסר שיוויון תהומי בחובות של האזרחים - והמנטליות הנובעת מזה (או הגורמת לזה?) היא שאיפשרה את הרצח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הוא מסמל? המון. בעיקר את גלגלי השלום שהונעו ע"י השמאל והופסקו באותו יום הודות לימין הארור הזה ששוב, כמובן, הורס ומדרדר את המדינה.

מסכים עם השורה הזאת ב100% !

ובשבילי רבין מסמל את השלום...(פשוט ככה...לא יודע איך להסביר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בשבילי רבין מסמל את השלום"

זו בדיוק הנקודה של Ewingum: "פשוט ככה, לא יודע איך להסביר".

אני, ימני, מאד מעריך את רבין ופועלו וחזונו. ובהחלט היה אחד מראשי הממשלה הגדולים ביותר של מדינת ואחד שידע לקחת אחריות אמיתית על מעשיו (התפטר בעקבות פרשת החשבון בנק של אשתו, הוא הכין מכתב התפטרות למקרה שאנשים ייהרגו במבצע אנטבה ועוד).

אבל להגיד ש"אם רבין היה חי אז היה שלום" זו האמרה הכי תמימה, הכי חסרת בסיס, הכי קיטצ'ית שאפשר.

הילה: "הימנים הורסים את המדינה".

אולי תואילי להסביר איך בדיוק? אם השמאל היה בשלטון אז לא הייתה פורצת האינתיפאדה? (בעצם הוא כן היה בשלטון, כמה אירוני ::)). אם השמאל היה בשלטון אז ערפת היה רוצה שלום ונלחם בטרור? אם השמאל היה בשלטון אז לא היו פיטורים.

תהיי מציאותית.

הדבר היחיד שיש לי נגד השמאל זו ההליכה העיוורת לכיוון המילה הזאת שאתם קוראים לה "שלום" - נעשתה מעין ססמא, סלוגן רב כוח. ברור שכולם רוצים שלום, כן כן גם הימנים, רוב רובנו המוחץ לא בא לו סתם להרוג את כל הערבים ולהתחיל מלחמה - זו שטות אינפנטילית. השאלה היא מה בדיוק אנו מוכנים להקריב למען השלום. יש את המתנחלים שמאמינים בחזון א"י השלמה ופועלים לפי כך. יש את השמאלנים (לא רוצה להכליל, זה תלוי בכל אדם) שמוכנים לוותר על ירושלים, על כפרים ועוד. ויש את הימנים הממוצעים אשר פשוט לא רוצים להפקיר את אדמת א"י בצורה עיוורת.

ערפת מזמן הוכיח כי אין לסמוך עליו ושום הסדר קבע או ביניים לא מבטיח את סיום הטרור ולא את העובדה שיכולה לפרוץ אינתיפאדה מס' 3.

אני רוצה לדבר גם על העניין של "מורשת רבין" - מהיא מורשת רבין? השקפתו המדינית? הלקחים מהרצח שלו? האיש הפרטי עצמו?

ולמה בדיוק מחנכים אותנו בבית ספר לפי זה?

מה שקרה זה בגלל העובדה שהוא נרצח - אז הוא צודק. הוא נרצח כי דרכו הייתה הדרך הנכונה לשלום וכו'. צביעות שלא תאמן.

מה שלדעתי צריך ללמוד מהמקרה זה לדעת שדמוקרטיה היא דבר שברירי. על ההסתה שהובילה לרצח אין לחזור על עצמה. ועוד ואת כל הלקחים מדבר שכזה נורא שקרה במדינה דמוקרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי אתה בסדר? אתה ככה רוצה שאנשים ימותו?

אוליי אתה רוצה בכלל שכל השרים בממשלה ירצחו?

עם זה מה שאתה חושב אתה לא חייב ורצוי שלא לחלוק את זה עם הפורום כי פה זה לא המקום....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסכים, שתוך השימוש שלך בפורום זה, אתה לא תפרסם במכוון חומר עם תוכן שקרי, משמיץ, לא מדויק, גס, אנטישמי, בעל כוונות מיניות, מאיים, פולשני לפרטיות הזולת, או כל חומר אחר העובר על חוקי מדינת . צעדים משפטיים יכולים להינקט נגדיך, אם תעבור על תקנה זו. כמו-כן, אתה מסכים שלא לפרסם שום חומר בעל זכויות יוצרים, אלא אם כן, זכויות היוצרים הם שלך, או שיש לך את הסכמת בעל זכויות היוצרים. הודעות זבל, הצפות, פרסומות (מלבד פורום קניה ומכירה, שבו ניתן לפרסם מוצרי מחשבים וחומרה), ומכתבי שרשרת גם לא מתאימים לפורום זה.

עברת על חוק ההסתה עבירה פרועה, תערוך את הודעתך או שתמצא את עצמך מחוץ לפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשבילי היום הזה הוא יום אנטי אלימות...יום לרצח רבין ולא יום לרבין...

ח"ח

לא כולם חייבים להסכים עם דרכו

אבל חייבים לכבד את העובדה שהוא נרצח ע"י אחד מבני עמו

יבאו החכמים

ויגידו ...

"מה עם גנדי ?" - כבר שמעתי את השאלה הזו 100 פעם היום ...

גנדי אכן איש גדול בעל עבר עשיר (לא ניכנס כאן להשוואות עם רבין)

אבל בכל זאת הוא נהרג בפעולת טרור מתועבת :(

לכן >

אין מקום להשוואה

מדוע אנשים מתייחסים יותר בכובד ראש לרצח רבין ...

שתי הרציחות הן פוליטיות

אבל הראשונה

מהווה את [glow=red, 2, 300]סוף עידן התמימות[/glow]

שלכם

רוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסכים, שתוך השימוש שלך בפורום זה, אתה לא תפרסם במכוון חומר עם תוכן שקרי, משמיץ, לא מדויק, גס, אנטישמי, בעל כוונות מיניות, מאיים, פולשני לפרטיות הזולת, או כל חומר אחר העובר על חוקי מדינת . צעדים משפטיים יכולים להינקט נגדיך, אם תעבור על תקנה זו. כמו-כן, אתה מסכים שלא לפרסם שום חומר בעל זכויות יוצרים, אלא אם כן, זכויות היוצרים הם שלך, או שיש לך את הסכמת בעל זכויות היוצרים. הודעות זבל, הצפות, פרסומות (מלבד פורום קניה ומכירה, שבו ניתן לפרסם מוצרי מחשבים וחומרה), ומכתבי שרשרת גם לא מתאימים לפורום זה.

עברת על חוק ההסתה עבירה פרועה, תערוך את הודעתך או שתמצא את עצמך מחוץ לפורום.

אתה מתכוון אליי??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...