יום הזיכרון ה7 ליצחק רבין - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום הזיכרון ה7 ליצחק רבין

Ewingum

Recommended Posts

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אף אחד לא יכול לדעת אם היה היום שלום או לא, אבל אף אחד גם לא יכול להכחיש שרבין התקרב הכי הרבה לשלום הזה מאשר כל אחד אחר.

אני מאמין שהאיש שחתם על הסכם שלום עם ירדן (ולא אחרי מלחמה) מסוגל גם היה לחתום על הסכם מדיני עם אש"ף ואם הסכם כזה אכן היה נחתם, אז אולי לא היינו מגיעים למצב שבו אנחנו היום.

לדעתי, דווקא עצם העובדה שלא ניתנה לרבין הזדמנות לסיים את התוכנית שלו היא זאת שהביאה אותנו למצב בו אנחנו נמצאים היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול לדעת אם היה היום שלום או לא, אבל אף אחד גם לא יכול להכחיש שרבין התקרב הכי הרבה לשלום הזה מאשר כל אחד אחר.

אני מאמין שהאיש שחתם על הסכם שלום עם ירדן (ולא אחרי מלחמה) מסוגל גם היה לחתום על הסכם מדיני עם אש"ף ואם הסכם כזה אכן היה נחתם, אז אולי לא היינו מגיעים למצב שבו אנחנו היום.

לדעתי, דווקא עצם העובדה שלא ניתנה לרבין הזדמנות לסיים את התוכנית שלו היא זאת שהביאה אותנו למצב בו אנחנו נמצאים היום.

גם זה, וגם כי אף אחד עד עצם היום הזה לא הצליח לסיים ת'תוכנית....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הידעתם שעשירית האוכלוסיה תומכת במתן חנינה ליגאל עמיר?

כיוון שאתם צעירים, האם תאמינו שבעתיד הרחוק ישוחרר רוצח ראש ממשלה?

איזה מדינה דפוקה :(

בלי להעליב

אבל הרסה לי את היום

ואולי את כל השבוע רק עם המחשבה הזאת :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ז"א? יש מועד שבו הוא אמור להשתחרר, אבל הוא יהיה מאוד זקן אז, לא???

בכל אופן, אם אתה מתכוון לחנינה, אני לא חושב שיש סיכוי כזה... אף נשיא לא יעיז לחנון אותו...

הוא לא יצא בחיים מהכלא אלא אם נשיא יתן לו חנינה (בספק רב אם זה יקרה) כי הועבר חוק שאומר שיגאל עמיר לא יוצא מהכלא בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר לשמלאני יפי נפש?

אנחנו מדינה דמוקרטית, ולא כל פעם שלא מוצא חן בעיני מישהו מה שראש הממשלה שלו עושה הוא יבוא וירצח אותו...

אני לא מוכן לוותר על הבית שלי בשביל שלום!

אולי במקום שאנחנו ניתן להם הם יתנו לנו?

אנחנו רוצים את עזה בשביל שלום! למה רק אנחנו צריכים לתת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר שני אתם צריכים להודות כל יום ליגאל עמיר שרצח אותו!

כי אם הוא לא היה רוצח אותכם ישראל הייה שייכת לערבים!

אסור לתת להם אפילו מטר! צריך להעיף את כל השמאלנים היפי נפש! שיבינו מה זה ערבי ואחר כך ידברו!

אם אתם אוהבים אותם כל כך לכו תחיו איתן והם יחזירו לכם את אהבה רק חבל שאחרי האהבה שתקבלו המשפחה שלכם תצטרך לבחור לכם ארון!

הם יותר גרועים מחיות!

אבל חייבים להצדיע להם! הם חכמים אין להם בוגדים כמו גוש שלום! וכל הזבל השמלאני! צריכים פשוט לקחת את השמלאנים ולשים אותם עם הערבים להפציץ אותם!

בעיה נפתרה!

מילים כדורבנות.

ובאמת מה עם גנדי ????

עפ"י חוזר מנכ"ל בתי הספר היו צריכים לעשות טקס אבל בגלל המנהלות המחורבות השמאלניות הן לא עשו!!!!

רבין תרם הרבה למדינה אבל הרס המון.

אני מתערב עם כל אחד מכם שאם ברז היה נרצח לו היו עושים יום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו טובה, כמה שפחות הודעות סטייל "מוות לערבים!!!!" או "כהנא צדק!!!" וכאלה, יותר טוב

http://e.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=1000&id=295740

מאמרון מומלץ בוואלה. הנה פסקה שאכן (לצערי?) לדעתי די נכונה:

מבעד לערפל הרעות בלטה היעדרותו של אדם מסוים, חי, שעדותו דווקא ניתנת לגביה. שעות רבות של דיונים היו אולי מקבלות פרספקטיבה אחרת, אם היינו שומעים את דבר הרוצח. אבל הרוצח, בן העוולה, מושתק ומודחק לטובת פטפטת עקרה ואינסופית. כי אם נקשיב לרוצח, נגלה שמעבר להיותו בן עוולה, שפתו דומה לשפתם של רבים אחרים. שהוא מדבר על ארץ ועל בעיה דמוגרפית, ואולי אף אחד, לא בימין ולא בשמאל, לא רוצה להתעמת עם הדמיון הזה. על פי אותו היגיון חוקקה כנסת את החוק הקובע שיגאל עמיר יישאר בכלא עד יומו האחרון. כאילו היה עשב שוטה, תאונת עבודה, ולא מישהו שפעל בתוך ההקשרים ה"טבעיים" של החברה הישראלית. כאילו אם נקשור קשר של שתיקה ולא נקרא לילד בשמו, תיעלם השנאה והאלימות וחוסר האונים, בדיוק כמו הצעקות סביב הפאנל של דן מרגלית, שהוחנקו אתמול לערב אחד מתוך כבוד לראש הממשלה שנרצח. ראש ממשלה שאולי היה מביא שלום ואולי לא, ולטובת קונצנזוס הכלום הלאומי בואו פשוט נסכם שהוא היה די ג'ינג'י.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שיש לי נגד השמאל זו ההליכה העיוורת לכיוון המילה הזאת שאתם קוראים לה "שלום" - נעשתה מעין ססמא, סלוגן רב כוח. ברור שכולם רוצים שלום, כן כן גם הימנים, רוב רובנו המוחץ לא בא לו סתם להרוג את כל הערבים ולהתחיל מלחמה - זו שטות אינפנטילית. השאלה היא מה בדיוק אנו מוכנים להקריב למען השלום. יש את המתנחלים שמאמינים בחזון א"י השלמה ופועלים לפי כך. יש את השמאלנים (לא רוצה להכליל, זה תלוי בכל אדם) שמוכנים לוותר על ירושלים, על כפרים ועוד. ויש את הימנים הממוצעים אשר פשוט לא רוצים להפקיר את אדמת א"י בצורה עיוורת.

ערפת מזמן הוכיח כי אין לסמוך עליו ושום הסדר קבע או ביניים לא מבטיח את סיום הטרור ולא את העובדה שיכולה לפרוץ אינתיפאדה מס' 3.

נקודה נכונה וחשובה, בעקבות רצח רבין ה"שלום" הפך לססמא ומושג שהיווה את כל מטרותינו, וזאת על מנת לשמור על מורשת רבין.

כלום בעד שלום, גם הימין וגם השמאל, השאלה המרכזית שאליה רבין לא נכנס היה - "איזה סוג של שלום?".

הוויכוח הגדול על השלום הוא לא על הפרטים הגדולים אלא על הפרטים הקטנים יותר. שהופכים הסכם לבלתי אפשרי.

רבין לא נאלץ להתמודד עם המצב הזה מכיוון שההסכמים אז היו מאוד כללים ולא נגעו לעומק... אם היינו זוכים לכך שרבין ימשיך את הסכמי השלום לא בטוח שהסכמי השלום הללו היו שורדים הרבה וזמן, וכלל לא בטוח שהיינו מגיעים למצב שונה מעכשיו.

השמאל רודף אחרי המושג שלום בלי להבין את מלוא משמעות המילה, אלא רק את המשמעות השיטחית שלו (והלא מעשית).

הימין הקיצוני גם הוא אינו רואה את המשמעות האמיתית של השלום ורואה בו איום.

כולנו נבין את משמעות השלום לבסוף, ואז יהיהכל יותר לעשות אותו, אני רק מפחד שלא תהיה לנו ההזדמנות כאשר נגיע לאותה תובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל חייבים להצדיע להם! הם חכמים אין להם בוגדים כמו גוש שלום! וכל הזבל השמלאני! צריכים פשוט לקחת את השמלאנים ולשים אותם עם הערבים להפציץ אותם!

ממש לא נכון! הרבה מאוד מהמידע המודיעיני של מבוסס על משת"פים...

ואתה פשוט אדם פרימיטיבי, יש בך שנאה סתמית ומוגזמת... חבל מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב....דבר ראשון לא צריך לתת לאנשים כמו xwar2 להתבטא בפורום שלנו משום שזהו לא פורום של תנועות ימניות קיצוניות...

דבר שני אני לא מגדיר את עצמי כשמאלני ולא בתור ימני אלא בתור אדם ריאלי שבעצם מתחיל להבין שאין פתרון לסכסוך הזה ולא משנה איך נציב את הקלפים תמיד יהיה חסר משהו....לדעתי אפילו אם רבין לא היה נרצח לא היה פה שלום אמיתי מכיוון שהערבים לא היו מוותרים על ירושלים ורבין לא היה נותן להם אותה....בקשר לשאלת השלום עם סוריה לדעתי צריך לעשות את הוויתור הכואב מאוד ולהחזיר את רמת הגולן במטרה לשלום עם עוד מדינה מסוכנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...