עזרה - כיצד לבחור מארז בצורה נכונה? - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - כיצד לבחור מארז בצורה נכונה?

Genisher

Recommended Posts

אין לכם שום פרופורציות. אפשר בלי בעיה לבנות מחשב עם קירורים פסיביים לשלל רכיבים בלי בעיות התחממות.

כמובן ולא סתרנו את זה.

אך הרוב פה דיברו על ההכרח במאוורר INPUT קדמי ומאוורר OUTPUT אחורי,

ועל העדיפות ל-12CM.

אין MUST שהקירורים של המעבד, כרטיס המסך והצ'יפסט יהיו אקטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמובן ולא סתרנו את זה.

אך הרוב פה דיברו על ההכרח במאוורר INPUT קדמי ומאוורר OUTPUT אחורי,

ועל העדיפות ל-12CM.

אין MUST שהקירורים של המעבד, כרטיס המסך והצ'יפסט יהיו אקטיביים.

מחזק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את המארזים של זלמן שעולים 8000 שקל ואז אין מאווררים בכלל במארז אבל הם לא משהו והם עולים 8000 שקל :kopfpatsch:

לוח אם בלי מאוורר זה נפוץ אבל חובה מאווררים במארז בשביל לפזר את החום יש הרבה פסיביים אבל בדרך כלל הגירסה שלהם עם המאוורר יותר טובה.

קירור פסיבי למעבד יגרום לו למות מהר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חבר'ה, אני מרגיש שאני צריך לעשות פה קצת סדר בבלאגן. נעבור דבר דבר.

אני יודע שזה טיפה ארוך, אבל בבקשה תשקיעו מזמנכם ותקראו הכל. זה חשוב לי. תודה.

אבל הוא מדבר על פסיבי מוחלט, בכל המארז והמפרט, ושאין שום איורור אקטיבי על שום רכיב חוץ מהספק

חשוב לי להדגיש: אני לא מחפש מחשב שאין בו אף רכיב מסתובב, אלא פשוט מחשב שבסופו של דבר יהיה כמה שיותר שקט.

אני מבין שבמצב בו כל המארז על כל רכיביו (פרט לספק) יהיה מקורר פסיבית, קיים סיכוי גבוה מאוד שהרכיבים המקוררים פסיבית לא יוכלו "להרחיק" מהם את החום הנפלט בצורה טובה, ועלולים להתחמם מאוד. את זה הצלחתם להבהיר לי בצורה טובה.

שני הרכיבים שיהיו מקוררים פסיבית (בהנחה ואני אחליט ככה - פרטים בהמשך), יהיו בכל מקרה רק הלוח אם והכרטיס מסך. כעת אני מבין שבשביל שהקירור הפסיבי יוכל למעשה לעבוד בצורה טובה, יש צורך בהזרמה טובה של אוויר אל תוך המארז והחוצה ממנו, כך שתהיה תחלופה קבועה של אוויר ליד הרכיבים המקוררים פסיבית.

אני יודע שכבר אמרתי את זה, אבל אני לא מתכוון לעשות OC. דבר נוסף הוא שאני מחפש מארז שיבוא "קומפלט" (מבחינת האיוורור; לאו דווקא מבחינת הס?פק), ללא צורך בהחלפה של המאווררים הקיימים (כי הם רועשים) או הוספה של מאווררים נוספים (כי המקוריים לא עושים טוב את העבודה).

פה למעשה אני צריך לשאול שתי שאלות, שנובעות פשוט מחוסר ידע בתחום:

א. כאמור, אם אני קונה לוח וכ. מסך מקוררים פסיבית, אבל במארז יהיו שני מאוורים (אחד פנימה ואחד החוצה), האם קיימת עדיין סכנה מסוימת בשימוש בקירור הפסיבי, או שזה מצב שלא אמור לעשות בעיות?

ב. האם נכון לומר שבהנחה והלוח אם והכרטיס מסך יהיו מקוררים אקטיבית (עם הקירורים המקוריים שלהם, אין לי כוונה להתעסק בהחלפת מאווררים), אבל המארז יהיה מארז שנחשב לשקט (הן מבחינת הרעש של המאווררים שבו, והן מבחינת "כליאת" הרעש בתוכו) - המחשב (בסופו של דבר) יצליח להיות מחשב שקט?

תודה למי שלא נשבר באמצע והצליח לקרוא הכל עד לכאן!

ממתין לתשובותיכם המלומדות,

נמרוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני מקווה שלא התבלבלתה בין המעבד לקירור הלוח אם, ואין שום בעיה בקירור פסיבי של הלוח אם.

בקשר לכרטיס מסך, אם יש לך כרטיס מסך חזק,ואתה רציני שמעמיס עליו, אז מומלץ לקנות אקטיבי כי הוא מתחמם מהר והרבה, או שאפשר פשוט לקנות לו פסיבי ולשים במארז מאוורר תחתון די בפינה מול הכרטיס מסך. אבל אז כבר יהיה עדיף לקנות לו שקט יותר.

תראה, אתה קצת מגזים בכל הקטע של הרעש, לכל רכיב אתה יכול למצוא קירור טוב ושקט, ולמארז שלך אתה יכול לקנות מאווררים שלא תרגיש בקיומם ( מבחינת רעש ), אני מציע שתקנה את כל מה שאת רוצה עם קירור סטוק, ותקנה מארז טוב ( ואם יש צורך תוסיף מאווררים ), ואז תראה אם המחשב מספיק שקט בשבילך, אם לא, אז תבדוק מה מרעיש לך, ותקנה בהתאם קירור מיוחד שקט או אם אתה רוצה פסיבי ( בד"כ עדיף קירור שקט ).

ואני שוב חוזר, אתה יכול בלי בעיה לסדר לך קירור אקטיבי לכל רכי ולכל חור במארז שהוא סופר שקט ובטוח שלא תשמע, אז תרוץ ישר לפסיבי.

נ.ב

זה לא בעיה להחליף מאווררים!!! רק מבריגים 4 מאווררים ומחברים לאותו חיבור שהמאוורר הישן היה מחובר אליו, ואם ל תעשה את זה אתה ככל הנראה תפסיד ותאלץ לסתפק במשהו פחות טוב.

ואם אתה עוד לא קניתה את המחשב, אז יותר טוב, כי אז הם יתקינו לך את המאווררים מההתחלה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני מקווה שלא התבלבלתה בין המעבד לקירור הלוח אם, ואין שום בעיה בקירור פסיבי של הלוח אם.

בקשר לכרטיס מסך, אם יש לך כרטיס מסך חזק,ואתה רציני שמעמיס עליו, אז מומלץ לקנות אקטיבי כי הוא מתחמם מהר והרבה, או שאפשר פשוט לקנות לו פסיבי ולשים במארז מאוורר תחתון די בפינה מול הכרטיס מסך. אבל אז כבר יהיה עדיף לקנות לו שקט יותר.

תראה, אתה קצת מגזים בכל הקטע של הרעש, לכל רכיב אתה יכול למצוא קירור טוב ושקט, ולמארז שלך אתה יכול לקנות מאווררים שלא תרגיש בקיומם ( מבחינת רעש ), אני מציע שתקנה את כל מה שאת רוצה עם קירור סטוק, ותקנה מארז טוב ( ואם יש צורך תוסיף מאווררים ), ואז תראה אם המחשב מספיק שקט בשבילך, אם לא, אז תבדוק מה מרעיש לך, ותקנה בהתאם קירור מיוחד שקט או אם אתה רוצה פסיבי ( בד"כ עדיף קירור שקט ).

ואני שוב חוזר, אתה יכול בלי בעיה לסדר לך קירור אקטיבי לכל רכי ולכל חור במארז שהוא סופר שקט ובטוח שלא תשמע, אז תרוץ ישר לפסיבי.

נ.ב

זה לא בעיה להחליף מאווררים!!! רק מבריגים 4 מאווררים ומחברים לאותו חיבור שהמאוורר הישן היה מחובר אליו, ואם ל תעשה את זה אתה ככל הנראה תפסיד ותאלץ לסתפק במשהו פחות טוב.

ואם אתה עוד לא קניתה את המחשב, אז יותר טוב, כי אז הם יתקינו לך את המאווררים מההתחלה :xyxthumbs:

מחזק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאוזניים שלי Compucase 6A19 עם שני מאווררי CoolerMaster או Cooling או Akasa ואם מחפשים ממש ממש שקט זה GlacialTech

קירור למעבד BigTyphoon או Freezer 7/64 Pro (עם עדיפות לביג טייפון)

קירור לכרטיס מסך של Cooling (שמתאים לכרטיס מסך)

גומיות משתיקות לדיסק קשיח

ואי אפשר לשמוע את המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל חבר'ה - תודה רבה!

yuval1101 - אני רק רוצה להגיד שאני לא רציני, אלא פשוט אחד שהולך מדי פעם לשחק במשחקים החדשים (אבל לא הולך לשבת 20 שעות ביום על משחק...).

דבר שני, אם הבנתי אתכם נכון, אז לא צריך ישר לקפוץ לנושא של קירור פסיבי (זהו - ירדתי מזה).

אפשר בעצם לקנות את הרכיבים ה"רגילים", ופשוט המארז (אם הוא יהיה מספיק טוב) יספק את הבידוד מהרעש שלהם עבור האוזן שלי. נכון??

אני מבין שהחלפת מאווררים - למארז, למעבד, לכרטיס מסך - היא לא דבר מסובך בכלל.

אבל למרות זאת, אני מעדיף לקנות מארז איכותי שיעשה את העבודה בצורה טובה, ללא צורך בהוספות/החלפות של רכיב זה או אחר.

אני אחזור על עיקרי דבריי מלפני כמה הודעות, ואסכם הכל במשפט אחד:

אני מחפש מארז "קומפלט" (ללא צורך בהחלפה של המאווררים הקיימים או הוספה של מאווררים נוספים) שנחשב למארז שקט (הן מבחינת הרעש של המאווררים שבו, והן מבחינת היכולת "לכלוא" את הרעש בתוכו), ושמצליח לקרר טוב את כל הרכיבים שבתוכו.

תוכלו להציע לי כמה שעונים לדרישות האלה? (אני מאמין שהן לא מוגזמות מדי).

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני יודע, ה-P180 של אנטק, על אף מחירו האסטרונומי, מספק שקט מופתי עקב עובי הדפנות שלו.

אם אתה מחפש יותר זול, יש אפשרות שפשוט תקנה מארז עם מאווררים שקטים, זה תלוי בחברה שמייצרת אותם.

בכל מקרה, כאשר תשחק במשחקים חדשים, החומרה שלך תתחמם וללא מתאים, תתקע או תסבול מהרעה חמורה בביצועים, וזה חבל.

כדאי פשוט להשקיע טיפה ולקנות את המאווררים השקטים למעבד וכרטיס מסך של זלמן או AC.

וקירור סטוק למעבד הוא בדרך כלל רועש מאוד, ולא משנה כמה תשקיע במארז חרישי לחלוטין, את הקירור שתקבל עם המעבד תשמע טוב טוב :screwy:.

לכן, שווה להשקיע בכמה קירורים יותר רציניים, ההשקעה היא לא נוראית ומעבר לכך גם תשפר ביצועים, שזה לא רע אף פעם :xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CoolerMaster Centurion 532 יחסית שקט

Antec P180

CoolerMaster CM Stacker / 810 / 830

Antec SLK3800B

Antec Sonata II

לא עולים לי לראש כרגע אחרים שמגיעים עם איוורור שקט ועדיין אפקטיבי

בכל מקרה יהיה זול יותר לקחת מארז "פשוט" (דוגמת ה-6A19) ולשים לו מאווררים שקטים

וכמובן הבחירה אם לשים קודם את השקט או את האיוורור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאוזניים שלי Compucase 6A19 עם שני מאווררי CoolerMaster או Cooling או Akasa ואם מחפשים ממש ממש שקט זה GlacialTech

קירור למעבד BigTyphoon או Freezer 7/64 Pro (עם עדיפות לביג טייפון)

קירור לכרטיס מסך של Cooling (שמתאים לכרטיס מסך)

גומיות משתיקות לדיסק קשיח

ואי אפשר לשמוע את המחשב

המאוורר AKASA amber יותר שקט מה- GlacialTech ואף יותר חזק.

זה מוזר שה- FREEZER 7 ידוע שהוא די שקט, אבל כתוב שיש לו 0.9DBA שזה בכלל לא שקט, לא :nixweiss: איך אתה יכול להסביר את זה ???

ומאיפה ובכמה אפשר לקנות גומיות לדיסק הקשיח???

קודם כל חבר'ה - תודה רבה!

yuval1101 - אני רק רוצה להגיד שאני לא רציני, אלא פשוט אחד שהולך מדי פעם לשחק במשחקים החדשים (אבל לא הולך לשבת 20 שעות ביום על משחק...).

גם אם אתה משחק 3-4 שעות ביום זה מספיק ואפילו 2 ( זהלא רציני אבל זה מספיק בשביל להעמיס על המחשב ולחמם אותו ).

דבר שני, אם הבנתי אתכם נכון, אז לא צריך ישר לקפוץ לנושא של פסיבי (זהו - ירדתי מזה).

אפשר בעצם לקנות את הרכיבים ה"רגילים", ופשוט המארז (אם הוא יהיה מספיק טוב) יספק את הבידוד מהרעש שלהם עבור האוזן שלי. נכון??

אתה טועה אם אתה חושב שמארז עבה יגרום למחשב מרעיש להפוך לחרישי, אבל מארז עבה כמו ה-P180 יתן הבדל גדול, אני אומר שתתקנה הכול, ותבדוק, אם אחד הקירורים מאעיש בשבילך בחליף אותו וזהו, בלי בעיות

אני מבין שהחלפת מאווררים - למארז, למעבד, לכרטיס מסך - היא לא דבר מסובך בכלל.

אבל למרות זאת, אני מעדיף לקנות מארז איכותי שיעשה את העבודה בצורה טובה, ללא צורך בהוספות/החלפות של רכיב זה או אחר.

אלא אם כן יש לך תקציב בשמיים של 900 ויותר שקל, אז זה יהיה בסדר מצידך, אבל אם אתה רוצה לקנות מארז שקט ומקרר טוב במחיר נורמלי של פחות מ-500 ש"ח, אתה חייב להוסיף/להחליף מאווררים, ואני ממש לא מבין מה הבעיה עם זה! אתה יכול להסביר בשביל שקט נפשי???

אני אחזור על עיקרי דבריי מלפני כמה הודעות, ואסכם הכל במשפט אחד:

אני מחפש מארז "קומפלט" (ללא צורך בהחלפה של המאווררים הקיימים או הוספה של מאווררים נוספים) שנחשב למארז שקט (הן מבחינת הרעש של המאווררים שבו, והן מבחינת היכולת "לכלוא" את הרעש בתוכו), ושמצליח לקרר טוב את כל הרכיבים שבתוכו.

כמו שאמרתי, מארז כזה תמצא במחיר בשמיים

תוכלו להציע לי כמה שעונים לדרישות האלה? (אני מאמין שהן לא מוגזמות מדי).

תודה!

ודרך אגב, אם אני לא טועה המארזים של CM כמו ה-amoo וה- ceneturion 532 מגיעים עם מאוורר אחד, אז הם גם הוו בעיה בשבילך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...