מהו המטוס קרב הטוב בעולם ? - עמוד 6 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהו המטוס קרב הטוב בעולם ?

jeger01

Recommended Posts

מצטרף לשאלה , חבר שלי אמר פעם משהו שבהיגוי ווקטורי שהטייס מטה את הסטיק שמאלה במהירות מסוימת(של המטוס)

המטוס פשוט מסתובב על הציר וממשיך באותו כיוון בדיוק , זה קשור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היגוי ווקטורי = שינוי כיוון פליטת הסילון מהמנוע כדי לשנות את כיוון המטוס. מתבצע בעזרת צינור גדול שמסתובב על ציר, או מדפים שמטים את הסילון.

AmiLo, מה שאתה מדבר עליו הוא תמרון שהוא חלק מקבוצה הנקראת decoupled manuvers, כלומר תמרונים בהם כיוון התנועה של המטוס אינו הכיוון אליו פונה האף. עוד דוגמאות הן נסיקה/צלילה כשהאף מאוזן או מופנה לכיוון השני, כיוון האף לזוויות שונות תוך כדי טיסה בקו ישר ועוד. הם פותחו כדי לסייע בקרב אויר צמוד (dogfight). נעשו ניסויים עם F16 שחוברו לו בתחתית עוד שני מדפים באלכסון, אך לבסוף הוחלט שהתמרונים הללו מסובכים מדי עבור הטייס הממוצע, והם גורמים לדיסאוריינטציה. eXploZion, אני מקווה שהבנת מה ההבדל בין סבסוב (עליו שולטים הפדאלים) לבין decoupled manuvers.

עריכה: הנה תמונה של אותו F16CCV:

http://www.ausairpower.net/000-FBW-CCV-2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התעלמות מוחלטת מ F35 Lightning 2. עצוב לי לראות ]:

ו IG- לגבי הפצצה, איפה נעלמו מטוסי ההפצצה היעודיים? (אהמ אהמ B2 spirit)

בקיצור, עד שלא יתנהלו קרבות בין כל סוג של מטוס בעולם לכל סוג של מטוס בעולם, נוכל לקבוע רק עפ"י פרטים טכניים |:

ובשביל זה יש .

ronbil- לצה"ל יש: F15I, F16C/I, F4E, F4RE, ועוד שכבר לא בשימוש כמו מיראז', כפיר וכו'.

סוחוי ומיג הם תוצרת רוסיה, ואפשר למצוא אותם בעיקר בחילות האוויר של מדינות ערב.

גם בחייל האוויר של האיזור הקומוניסטי כמו בולגריה (לשעבר) רוסיה,כמו שאמרת,מדינות ערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היגוי ווקטורי = שינוי כיוון פליטת הסילון מהמנוע כדי לשנות את כיוון המטוס. מתבצע בעזרת צינור גדול שמסתובב על ציר, או מדפים שמטים את הסילון.

AmiLo, מה שאתה מדבר עליו הוא תמרון שהוא חלק מקבוצה הנקראת decoupled manuvers, כלומר תמרונים בהם כיוון התנועה של המטוס אינו הכיוון אליו פונה האף. עוד דוגמאות הן נסיקה/צלילה כשהאף מאוזן או מופנה לכיוון השני, כיוון האף לזוויות שונות תוך כדי טיסה בקו ישר ועוד. הם פותחו כדי לסייע בקרב אויר צמוד (dogfight). נעשו ניסויים עם F16 שחוברו לו בתחתית עוד שני מדפים באלכסון, אך לבסוף הוחלט שהתמרונים הללו מסובכים מדי עבור הטייס הממוצע, והם גורמים לדיסאוריינטציה. eXploZion, אני מקווה שהבנת מה ההבדל בין סבסוב (עליו שולטים הפדאלים) לבין decoupled manuvers.

עריכה: הנה תמונה של אותו F16CCV:

http://www.ausairpower.net/000-FBW-CCV-2.jpg

decoupled manuvers זה אחת היכולות המעגניבות שיש בS37 החדש... נראה לי שגם בסירטון שהבאתי בהתחלה אפשר לראות שהוא יורד כשהוא ישר (אופקית) לגמרי...

ולגבי הפדאלים, הפדאלים שולטים על ההיגוי של המטוס בכיוון ימינה\ שמאל... ע"י הגה שנמצא בסנפיר (או איך שלא קוראים לזה... הכנף האנכית..) בזנב... ברוב המטוסים...

לא,זה נקרא מטוס אקסטרים,מטוס פעלולים!

:screwy: רוב מטוסי הפעלולים הם הסבות של מטוסי קרב, אם כבר.... אבל לא התכוונתי לפעלולים, אלא לתמרונים כמו לולאה ויכולת פנייה בזוויות חדות... תמרונים שמשתמשים בהם בdogfight...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

decoupled manuvers זה אחת היכולות המעגניבות שיש בS37 החדש... נראה לי שגם בסירטון שהבאתי בהתחלה אפשר לראות שהוא יורד כשהוא ישר (אופקית) לגמרי...

ולגבי הפדאלים, הפדאלים שולטים על ההיגוי של המטוס בכיוון ימינה\ שמאל... ע"י הגה שנמצא בסנפיר (או איך שלא קוראים לזה... הכנף האנכית..) בזנב... ברוב המטוסים...

:screwy: רוב מטוסי הפעלולים הם הסבות של מטוסי קרב, אם כבר.... אבל לא התכוונתי לפעלולים, אלא לתמרונים כמו לולאה ויכולת פנייה בזוויות חדות... תמרונים שמשתמשים בהם בdogfight...

אקסטרה 300S נקרא פעלולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האדג' 540 אם אני לא טועה נבנה מההתחלה בתור מטוס פעלולים ויפה לראות שיש עוד מישהו שרואה את תחרות רד בול

אחד היתרונות של היגוי וקטורי שבמצב של קרב אוויר המטוס כאשר הוא פונה לא היהיה חשוף יותר למתקפות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או במילים אחרות, למטוסים עם היגוי ווקטורי טוב מספיק (בינתים ראיתי סירטונים רק של רוסיים שמדגימים את ההיגוי הווקטורי) יש יכולת תימרון טובה יותר מרוב טילי הא"א הקיימים... במיוחד של אלה לטווח ארוך ובינוני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר דסקסו עליו-הוא לא מתקרב להיות המטוס הטוב בעולם

הוא אף פעם לא היה כזה

או במילים אחרות, למטוסים עם היגוי ווקטורי טוב מספיק (בינתים ראיתי סירטונים רק של רוסיים שמדגימים את ההיגוי הווקטורי) יש יכולת תימרון טובה יותר מרוב טילי הא"א הקיימים... במיוחד של אלה לטווח ארוך ובינוני...

לא לזאת ייחלתי..... ;D

זה טוב שאם אתה טייס מספיק מיומן בקרב א"א לא יהיה לך שטח מת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נשמע לי הגיוני. טיל יכול לקחת פניות של 20g, מטוס לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...