מהו המטוס קרב הטוב בעולם ? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהו המטוס קרב הטוב בעולם ?

jeger01

Recommended Posts

בלי לארה"ב לא הייה חצי מהנשק המתקדם שלה... יש מלא חוקרים ישראלים שעובדים בארה"ב, מערכות שלמות שמפותחות בארץ וכו...

חצי?! אני מבין שיש בך שמץ פטריוטית אבל לבטל את רוב ההישגים של התעשיה הצבאית האמריקנית זה בגדר קשקוש, לא ידוע לי שישראל עזרה במיוחד בפיתוח האפאצ'י, ה-F16, ה-F18, החמקן, צ'ינוק, וולקן, ההאמר וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חצי?! אני מבין שיש בך שמץ פטריוטית אבל לבטל את רוב ההישגים של התעשיה הצבאית האמריקנית זה בגדר קשקוש, לא ידוע לי שישראל עזרה במיוחד בפיתוח האפאצ'י, ה-F16, ה-F18, החמקן, צ'ינוק, וולקן, ההאמר וכו'.

2 מילים:

אלביט מערכות.

חצי מהצבא של ארה"ב פועל עם מערכות שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק אלביט... חצי מהמרצים שלי עבדו בארה"ב או עבור פרוייקטים במימון אמריקקי... אחד אני יודע עבד בנאס"א על אחד מדיגמי הX (http://www.allstar.fiu.edu/aero/gallery2.htm), אחד גילה פאק באפאצ'י (או איזה מסוק אחר... לא זוכר בדיוק), אחד פיתח כמה תירכובות טיטניום ומגנזיום שמיושמים במטוסים, בכל מיני חלקים, ויש עוד... וזה רק מהמחלקה שלי באוניברסיטה... אני יודע שמהמחלקה להנדסת מכונות יש עוד כמה אנשים שפיתחו דברים עבור התעשיה האווירת וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיניתי במקרה בהודעה והייתי חייב לכתוב ממה שאני יודע..

מטוסי F-15/I הם פחות להפצצות ויותר לקרבות אוויר אוויר..

כמה שזה נשמע מוזר כי הם מאוד גדולים ביחס למטוסים חד מנועים.

הם בעלי ביצועים מדהימים, ובעלי שני מנועים שנותנים להם יכולות הרבה יותר טובות..

זה המטרה העיקרית שלהם.

מטוסי F-16 על דגמיו משמשים יותר להפצצות.

מקווה שקצת עזרתי :)

תהנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש כבוד בבן גוריון אה :D

בכל אופן, יש גם במה להתגאות במו"פ של הצבא הישראלי, אגב, כל הפיתוחים האלה זה מודיעין? או "חיל מו"פ"? (מו"פ = מחקר ופיתוח)

מו"פ תאכלס יש כמעט בכול החיילות (אין חייל מו"פ...), וגם כמה יחידות שלא קשורות לצבא, באופן ישיר ::) :-X

במודיעין, ממה שאני יודע יש הכי הרבה מו"פ, בתוך הצבא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיניתי במקרה בהודעה והייתי חייב לכתוב ממה שאני יודע..

מטוסי F-15/I הם פחות להפצצות ויותר לקרבות אוויר אוויר..

כמה שזה נשמע מוזר כי הם מאוד גדולים ביחס למטוסים חד מנועים.

הם בעלי ביצועים מדהימים, ובעלי שני מנועים שנותנים להם יכולות הרבה יותר טובות..

זה המטרה העיקרית שלהם.

מטוסי F-16 על דגמיו משמשים יותר להפצצות.

מקווה שקצת עזרתי :)

תהנו...

בדיוק ההפיך הF15E שעליו מבוסס הI הם לclose air support לא לair superiority הם אמורים לתמוך בכוחות קרעיים בהפצצות וחיסול עמדות אוייב. הוא המחליף של הF111, אפילו הצבע שלו הוחלף מאפור לשחור/הסוואה בשל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום זה הרבה יותר להגדיר...

המטוס הוא בעיקר פלטפורמה ויותר קריטי להסתכל על יחס מחיר תועלת.

וזאת מלבד אסטרטגיים (B1 Lancer, B2).

הרי אפילו פייפר עם קסדת אלביט ופיתון 5 הופך למטוס יירוט מדהים, F15I עם פופאיי 2 הופך למטוס תקיפה מהרמה הגבוהה ביותר וכו'... זה הדבר שישראל דרך אגב הבינה הכי מהר בעולם ואכן כיוונה את כל יכולתה הטכנולוגית לשם. למערכות המשלימות, ולכן אפילו עם פלטפורמות זהות לצבאות הסובבים אותנו למטוסים שלנו יש עליונות ברורה.

כיום, בעיקרון מטוס הקרב תקיפה / יירוט הטוב בעולם הינו ה- F22 חד משמעית.

הטכנולוגיה שהאמריקאיים זרקו על המטוס היא לפחות 2 דורות יותר מתקדמת משאר העולם.

אך מה זה יעזור לו אם הוא יהיה מצוייד בלניטרן וסיידווינדר מול F15I ישראלי עם מערכת לייטניג של רפאל, פיתון 5 של רפאל והקשסדה של אלביט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיבר ה 11 בתנ"ך:

"כבד את הפסיק והנקודה. השתמש בהם בחכמה"

סימני פיסוק, אנשים!!!!!!

ולזה שאמר שה F22 הוא 2 דורות קדימה- גם לישראל היה מטוס שהוא 2 דורות קדימה. לביא. רק שעצרו לנו את הפיתוח!!! אמריקאים זוינע.

בכל מקרה, הכל תלוי במטרה :\

ל F35 למשל יש את יתרון ה VTOL העצום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה שאמר שה F22 הוא 2 דורות קדימה- גם לישראל היה מטוס שהוא 2 דורות קדימה. לביא. רק שעצרו לנו את הפיתוח!!! אמריקאים זוינע.

בכל מקרה, הכל תלוי במטרה :\

ל F35 למשל יש את יתרון ה VTOL העצום.

למה עשו לנו את זה?!?! , אף פעם לא הבנתי :nixweiss:

ואגב

אתם אומרים לי שאם יש F-22 כמו שהוא יצא נניח , עם מערכות אוויוניקה אמריקקיות , וF16I עם מערכות ישראליות

(כל האלביט פיתון ושאר הדברים שאמרתם) יצאו לקרב , אזי ה F16I ינצח בקרבות אוויר (Dog FIght )?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...